80
...minden ami \"Blade Runner\"...
  • hykao #40
    A film, a könyv, a játék vagy a zene? :)
  • cenobite
    #39
    Blade Runner! Igen!

    Benne van a top3-ban nálam. Klasszikus, zseniális, örök!!!
  • Thanatos
    #38
    thx, elkerülte a figyelmem :/
  • hykao #37
    Már írtam párszor: "Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?" (Do Androids Dream of Electric Sheep?)

  • Thanatos
    #36
    oks, értem, a könyv cime mi is pontosan? mert ha a film nem teljesen könyv adaptáció akkor gondolom a könyv cime nem blade runner, igy lehet nehéz lenne emgtalálnom :P
  • Thanatos
    #35
    losless
    elveileg olyan mint az mp3 csak nincs minőségromlás, cserébe picit nagyobb is...
    Vangelis emg rulz, csipem a zenéjét nagyon szóval még ha nem akarnám a filmet is emgnézni akkrois leszedném, de modnom, csak sorban, egyenlőre érjen le a game (maxal jön :P, giaz néha le kell álitani a torrentet és ujrainditani mert lemegy 0ra de ujrainditás után megy megint maxal, ki érti ezt :/)
  • hykao #34
    Akkor mondom máshogy: a könyvet mindenképp olvasd el, hogy kiderüljön fekszik-e neked Dick műfaja...és, hogy össze tudd hasonlítani a filmmel.
    A játékhoz pedig a film kell, hogy lásd mennyire visszaköszön benne a film hangulata (nagyon sok helyszín szépen le van modellezve a filmből), illetve a Voight-Kampff és ESPER kütyük használatához.

    Szóval a lényeg: a könyvet mindenképp olvasd el, de a filmet se hagyd ki semmiképp. A film nem egy szokásos könyv megfilmesítés, inkább úgy mondanám a könyv adott ötletet a filmhez, de semmiképp sem szabad egy sima könyv megfilmesítésként gondolni rá...
    Egyébként emlékeim szerint volt valami olyasmi, hogy megkérdeztek tudósokat, szerintük melyik sci-fi film jóslatai állnak legközelebb a valósághoz, mármint, hogy melyik rugaszkodik el legkevésbé a feltételezhető jövőbeli valóságtól (vagy valami iylesmi...), és a Blade Runner filmet hozták ki győztesnek...
  • hykao #33
    Ja a zenét ki ne hagyd! Nagyon komoly Vangelis munka!
    Mi az a flac? :O
  • Thanatos
    #32
    oks de ettől lehet még inkább beszerzem a könyvet, lehet időigényesebb igy de egyszerübb, bár épp asimov összes 5. kötetének közepén vagyok :/
  • hykao #31
    Az rendben van, de most nem ez a lényeg, hanem, hogy a film megnézése után már jobban fogod érteni az egész játékot, illetve használni a filmből ismert Voight-Kampff teszt gépet és a kép analizáló ESPER-t...

    Amúgy végre találtam a Designer Cut gombocskáról valamit: KATT

    "Blade Runner Tip: What's the Designer's Cut for?

    Since Blade Runner was meant to be played multiple times, the Designer's Cut option was created to cut down on some of the dialogue in the game. With this option on, only the most important clue-containing dialogue will be heard. We recommend only turning this option on after you have finished Blade Runner at least once. That way you won't miss out on any of the storyline."
  • Thanatos
    #30
    szvsz inkább könyv, jobban csipem köynveket mitn filmeket és szó szerint még sose találkoztam olyannal hogy egy adott témából amiből van könyv és film is a film jobblett volna :)
  • hykao #29
    Amúgy azt javaslom, hogy a játék előtt nézd meg legalább a filmet, de nem árt a könyvet sem elolvasni!

    Ja, szerintem is jól néz ki még ma is, főleg kalandjáték kategóriában.
    Már csak a Designer Cut gomb pontos jelentősségére kéne rájönni...
  • Thanatos
    #28
    ezt már énis megtaláltam, első 10be volt gúglíban :P amugy tényleg egész jól néz ki 97es létére
  • hykao #27
    Itt amúgy megtekinthető jópár kép a játékból: KATT IDE (...itt meg a filmből is: KATT IDE, csak felül a VIEW-nél be kell állítani a témakört)

  • Thanatos
    #26
    hm, msot ltáom van filmzenéje is flac-ban, hmmm, nade egyszerre csak egyett :)
  • Thanatos
    #25
    nem kell elkiabálni, leeht majd lezuhan a speed, de msot perpill 6 és fél órát ir :)
  • hykao #24
    Hát akkor szerencséd van, mert nekem kb. egy hét alatt csurgott le...:)
  • Thanatos
    #23
    nah van több seeder is, csak kivülről mondott egyet :) egész jól jön , átlag 100k-val, thx a linket :)
  • Thanatos
    #22
    ezer thx, bedobtam a gamet (nem az oalszot) de ahogy látom piratesbayes oda meg midnig lassan csatizik :/ de majdcsak leér remélem, bár nem tul biztató hogy a elgnébeszerübb torrenten is elvileg csak egy seeder van :)
  • hykao #21
    Jónak, de nem mindenki szereti Dick stílusát. Mondom, legegyszerűbb, ha elolvasol egyet, pl. pont az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokról? címűt, hogy Blade Runner témánál maradjunk... :)

    És bizony lehet mondani, hogy Dick művei nem kevésbé kisebb kaliberek, mint az általad említettek, noha Dick inkább rövidebb műveket írt, főként novellákat, kisregényeket.
  • hykao #20
    KATT
    (lehetőleg ne az olasz változatot töltsd le...hacsak nem jobban tudsz olaszul, mint angolul...)

    Mivel úgy tűnik itthon már nem kapható a játék (de lehet, hogy jelenleg a film sem...), megbocsátható kérés...(lévén, hogy én is kénytelen voltam torrentről leszedni a játékot...:D)
  • Thanatos
    #19
    kaliberben gondolom nem hasonlitható egy dünéhez vagy egy alapitvány, robot, birodalom univerzumhoz, de azért biztos jó :)
  • Thanatos
    #18
    msáhogy kérdezem, sci-fi viszonylatban jónak számitanak a P. K. Dick könyvek? ha igen és még kapható lehet beszerzem, csipem sci-fi könyveket nagyon, és nem igazán vagyok válogatós :)
  • hykao #17
    Hát ha még nem olvastál Philip K. Dick könyvet, akkor ezt így nehéz lenne elmondani, hogy milyen...mindenesetre mint a többi Dick mű filmfeldolgozása esetében, a könyv ebben az esetben is azért eléggé más, mint a film.
    Szó sincs sármos főhősről, csakúgy, mint a többi Dick főhős esetében sem... :)

    Azt mondom veszteni nem vesztesz vele, ha kikölcsönzöd mondjuk könyvtárból, és elolvasod. Legrosszabb esetben neked nem fog tetszeni.
  • Thanatos
    #16
    + szánom bánom ezt a kérést de torrentlinket dobhatnl a játékhoz :) esetleg a filmhezis ha van hogy ne zsákbamacsek legyen :)
  • Thanatos
    #15
    hm,a könyv miylen? mármint aze redeti ami alapján készült :) ugyan a filmet nem simerem se a gamet, de szeretem a jófajta scifiket könyvben és ha már megfilmesitették nem lehet rossz :)
  • hykao #14
    Jól emlékszel. Azért is raktam fel most, és még ma is elfogadható a megjelenítés (bár a szereplők elég alacsony felbontásúak közelről), az összhatás-hangulat pedig hibátlan!

    Felirat valóban nincs sajnos...le kéne szinkronizálni...megérné...
  • Sulthal
    #13
    Én végignyomtam annak idején. De már nem nagyon emlékszem rá, csak arra, hogy nem volt felirat a párbeszédeken és sokszor azért kellet visszatölteni a játékállást, mert nem értettem mit mondanak benne. Arra is emlékszem, hogy voltak benne akció részek is, és meg is lehetett halni.
    Szerintem jó kis kalandjáték volt. És bitang jó grafikája volt.
  • hykao #12
    Végülis az eredeti vége sem annyira happy end, inkább nyitva hagyják a kérdést, ha jól emlékszem, bár azt csak egyszer láttam TV-ben.
    A Blade Runner 2 könyv pedig mintha e verzió történéseit folytatná...

    Valóban a rendezői nem annyira szájbarágós, nincsenek narrátor dumák benne, és a vége is más (illetve egy álom jelenet került még bele az eredetihez képest, azt hiszem...), de szerintem azért érdemes pont az eredetit megnézni először, aztán jöhet a rendezői változat, amikor már valaki kellően ráhangolódott az eredetivel a témára... :)

    A játékkal senki sem játszott anno, ill. senki sem emlékszik rá?
  • hykao #11
    Köszi. Hát igen, ezek szerint több, mint hét befejezés lehetséges.
  • neuro
    #10
    A rendezői szerintem sokkal jobb. Nem annyira szájbarágós és a vége sem heppiend.
  • [HUN]PAStheLoD
    #9
    én a rendezőit néztem, a magyar hangsávval .. lehet, hogy az eredetivel kellett volna kezdeni!
  • Sulthal
    #8
    Endings guide
  • hykao #7
    Hát erre ma már számtalan lehetőség kínálkozik...kölcsönzők, vásárlás, net...
  • Nuki
    #6
    köszi de mégis hogy :D
  • hykao #5
    Harrison Ford, igen, de jónéhány ismert színész szerepel még a filmben. Pl: Rutger Hauer, Sean Young, Daryl Hannah, stb...(remélem jól írtam a nevüket..)
    ...és igen! Gyorsan pótold a hiányosságot, és nézd meg!!! Ha teheted, először az eredetit, aztán a rendezői változatot.
  • hykao #4
    Ha arra gondolsz amikor az elején Gaff (Edward James Olmos) megszakítja az étkezésünket a keveréknyelven előadott dumájával, és van benne magyar szöveg is ("Lófaszt, nehogy már! Te vagy a Blade...Blade Runner!"), akkor az a magyar szinkronos verzióban már nem magyarul van, hanem valamilyen más nyelven (talán románul? ...vagy valamilyen más latin nyelven...).
  • Nuki
    #3
    a filmet sajnos nem láttam, de a zenéje - lévén hogy vangelis - megvan, és nagyon tetszik, szóval valahogy törekszem hogy a filmet is egyszer megnézzem ;)
    (herizon ford-e?)
  • Vlala #2
    A filmben (az erdetiben) a halandzsa nyelv kivehető volt magyarul. A magyar szinkronsávon ezt eltüntették?
  • hykao #1
    A napokban került a kezembe egy amolyan "maszek" Blade Runner Director's Cut DVD, ami a gyári DVD-vel ellentétben magyar szinkronsávot is tartalmazott.
    Gyorsan meg is néztem (immáron sokadszorra), mert úgy emlékeztem, hogy egész jól sikerült a magyar szinkron. Legalábbis az eredeti DVD-n található magyar felirathoz képest mindenképp, ami hemzseg a hibáktól.
    Nos a film után megint eszembe jutottak a többi Blade Runner témájú dolgok is, az eredeti mű, ami alapján a film készült (Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokról?), a Blade Runner 2 könyv, a Total Recall TV sorozat (ami mégis valahogy inkább "Blade Runneresnek" tűnik nekem...), Vangelis zenéje és végül a PC-s játék!
    Elkezdtem keresgélni a játék után, de nem akadtam itthon megvásárolható példányra a neten keresztül, így maradt a torrent egyelőre...
    Tartottam tőle, hogy esetleg gond lesz a játékkal XP-n, tekintve, hogy emlékeim szerint kb. 10 éves játékról van szó, de legnagyobb megelégedésemre a játék gond nélkül fut XP-n!!!
    ÉS ami a lényeg, hogy még ma is, majd 10 évvel a kiadás után tökéletesen élvezhető!

    Nos ezután rákerestem a fórumkeresőben a "Blade Runner" szóra, és érdekes módon egy találatot sem adott...

    Úgy gondolom a témakör megér egy topikot...azonban kicsit hezitáltam, hogy hová is nyissam, hisz a téma nem csak egy KÖNYV, egy FILM, egy ZENE vagy egy PC-s JÁTÉK...így maradtam az "általánosnál"...

    Szóval jöhetne minden, ami a témával kapcsolatos: vélemények, kérdések a könyvről, a filmekről (eredeti és rendezői változat), a tv sorozatról, a könyvekről, a játékról vagy akár ezek összevetéséről.

    A játék amúgy szerintem nagyon jól sikerült, mindenkinek ajánlom, aki "Blade Runner fan" vagy csak egyszerűen szereti a kalandjátékokat!
    Ha valakinek kimaradt volna az életéből, akkor azért, ha pedig "megvolt" anno, akkor azért... :)
    A történet teljesen új, kicsit ötvözi a filmet és az eredeti Philip K. Dick művet, s mintha egy cseppnyi Total Recall (szintén Philip K. Dick mű) szál is belekerült volna...
    A képi világ leginkább a film képsorait eleveníti meg, és adja vissza, szerintem pazar módon (szokásos kalandjátékos állóhátterekkel, viszont még ma is szépnek mondható és a filmhez hű dinamikus fény-árnyék hatásokkal fűszerezve). Ugyanez vonatkozik a hanghatásokra, betétzenékre is.
    A játékban lehet (és kell is) Voight-Kampff teszteket csinálni, beleértve a teszt eleji gépkalibrálást, és a kérdések kiválasztását, de visszaköszön a filmben látott fénykép analizálás is, ahol szintén nekünk kell a képeken észrevenni az értékes apró részleteket, és a filmbéli módszerrel nagyítani stb.
    Többféle befejezése van a játéknak, ha jól emlékszem legalább hétféle (amelyek mindegyikét mindmáig nem tudtam "előhozni...), és minden egyes újrajátszáskor más és más szereplők lehetnek replikánsok vagy emberek (kivéve a főbb szereplőket...)
    Ja, és van lehetőség a Designer's Cut gomb aktiválására is, amire a mai napig nem találtam sehol leírást vagy utalást, hogy pontosan mi a különbség a játékban (vagy a történetben) e gomb ki és bekapcsolásakor...ha valaki emlékezne rá, ossza már meg!!! (ugyanígy a befejezéseket is!)

    Pár kép a játékból:














    A filmekkel kapcsolatban jól emlékszem, hogy a különbség az eredeti és a rendezői változat között az, hogy más a befejezés, és az eredetiben folyamatos narrátor dumák mennek, mintha Deckard gondolatai lennének?