80
...minden ami \"Blade Runner\"...
  • hykao #80
    Nagyon sok az eltérés, csakúgy mint az összes megfilmesített Dick mű esetében, tehát inkább csak inspirációról van szó, nem is igazán megfilmesítésről... :)
  • ZilogR
    #79
    megvettem, olvasom, filmet nem nézem meg, míg a végére nem értem :P
    (gondoltam, leírom...)
  • hykao #78
    Hát itt árulják pedig: KATT
  • ZilogR
    #77
    Szkennelve valahol ékes magyar nyelven?!??! - ui. sehol nem lehet kapni (legalábbis úgy fest...)
    vagy csak txt?
  • hykao #76
    Állítólag ma jelent meg amerikában a Blade Runner film "final cut" verziója HD és DVD formátumban. :)
  • GregSB
    #75
    Köszönöm, akkor igaz amit az odeon kritikának írt, ez igencsak elrontja a film hangulatát, a redezői vége tökéletesre sikerült :)
  • GregSB
    #74
    Köszönöm, akkor igaz amit az odeon kritikának írt, ez igencsak elrontja a film hangulatát, a redezői vége tökéletesre sikerült :)
  • hykao #73
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha jól emlékszem valami olyasmi, hogy kivilágosodik, és Deckard Rachellel elautókázik új reményekkel teli...s közben van valami narrátor duma még, de pontosan már nem emlékszem
  • GregSB
    #72
    Spiler box = Spoiler box :)
  • GregSB
    #71
    Tegnap láttam a rendezői változatot :)

    Valaki beírná ide egy Spiler boxba hogy mi a "sima" változat vége? Nagyon kíváncsi lennék rá :)
  • Thanatos
    #70
    öszintén megmondom engem nagyon hidegenhagy hogy az macsi taknyosoknak mia népszerű :)
  • hykao #69
    Ez csak azokra a 80-as évekbeli könyvekre, filmekre igaz, amit itthon nem engedélyeztek, betiltottak...pl. a Szárnyas Fejvadász esetében úgy rémlik, mintha már a 80-as években is nyomták volna a mozik.

    ...de ott vannak a Star Wars filmek, azok is Sci-fi-k, mégha nemis a komolyabb műfajból, és azokat sem 10 év késéssel nyomatták.
  • hykao #68
    No ha filmekre akarod szűkíteni a kört, akkor csak annyit mondok: 2001 Űrodüsszeia (1968) ...és ez a film nem a könyv alapján készült, hanem a film és a könyv együtt készült!

    Amúgy meg már pl. Verne, H.G.Wells, vagy éppen E.A. Poe is írt Sci-fi-ket...(sőt biztos már előttük is írtak...)
  • Lacc
    #67
    Pedig itthon a 80-as evek elott is viragzott a sci-fi irodalom, faternak is tele van a kispolc ilyen konyvekkel :)
  • I.C.ram
    #66
    Az meg a másik, hogy Magyarországra jó 10 évvel később jutott el szinte minden ilyesmi :)
  • I.C.ram
    #65
    De a filmek tették szerintem népszerűvé a témakört.
  • I.C.ram
    #64
    Lejött végre a szárnyas fejvadász. Nem is láttam még igazából, csak kiskoromban.
  • Thanatos
    #63
    sci-fi nem egyenlő a sci-fi filmel :) , sőt!
  • I.C.ram
    #62
    Én azért valahogy a 80-as évekre teszem a Scifi aranykorát :) Szerintem az 50-es években még nagyon nagyon gyerekcipőben járt. 80-as években jöttek a legnagyobb Scifi filmek is meg a 90-es elején.
  • hykao #61
    Ja, az lesz a legjobb. A film és a könyv után ismerős élmény lesz a játék.

    (amúgy ma befejeztem a játékot...hihetetlen, hogy ennyi év után is tudott még új részleteket mutatni nekem...összesen hétféle fő vonalon sikerült végigvinni, plusz ezeken belül egy csomó mellékvariáció...)
  • Thanatos
    #60
    nemtom én legjobb köynveket ált apámtól kapom kölcsön :P
  • Thanatos
    #59
    már tegnap :) de elöbb majd akkor elkapom még a filmet
  • hykao #58
    :S ...mé' hány éves 100-120??? Sci-fi aranykora 50-es 60-as években volt (a leghíresebb Philip K. Dick könyvek is ekkor születtek pl.), ha ezt megelőzte pár generációval, akkor legalább 100 évesnek kéne lennie... :)
  • I.C.ram
    #57
    Mondjuk azért is furcsa, hogy ezt is ovlassa (bár nagyon szeret olvasni), mert nem igazán a sci-fiken nőtt fel :D Pár generációval megelőzte a scifik aranykorát :)
  • hykao #56
    Hát majd ha elolvastad, mondj véleményt.
    Játékkal mi van, lejött már?
  • Thanatos
    #55
    nemtom, nekem nagyon nagyon szarnak kell lennie egy scifinek hogy elmebaj legyen..., meg én az elmebajos köynveket is csipem, pl Zabhegyező nekem tetszett :) de pl a Bűn és bűnhődés is, pedig ez a kettő összes haver szerint elmebaj kategória :D
  • Vlala #54
    Én egy-két könyvet ismerek, aminek sok ember elmebaj-kategória. Pl. a harmadikos irodalom szöveggyűjtemény...
  • hykao #53
    Hát azért én ismerek olyan embereket, akiknek ez a könyv már "elmebaj" kategória. :)
  • Thanatos
    #52
    azért létezik pár sci-fi ami eléggé az elmebaj aktegória :) bár ahogy eddig kivettem ez a jobb scifik közül való :)
  • I.C.ram
    #51
    Apám olvassa ezt a könyvet éppen. Azthittem, hogy valami szokásos elmebaj, erre kiderült, hogy sci-fit olvas az öreg :D
  • hykao #50
    UBIK-ból is készült játék, azt is a könyv elolvasása után játszottam végig.
    Mindkettő tetszett.
  • Thanatos
    #49
    most pl 120al jön és még 3 órát ir, pedig azthittem ma már leér :/
  • Thanatos
    #48
    260kbps
    de azóta már elkezdett ingadozni,hol csak 200, hol 150, hol100, hol megint 260, össze vissza :/
  • HUmanEmber41st
    #47
    szerei = szereti
  • HUmanEmber41st
    #46
    Én láttam egypárszor a filmet nagy kedvencem..
    A vége sztem happy end lett..
    De a könyvet nem olvastam( még)
    A szerei F. K. Dick stílusát, olvassa el az Ubik c. könyvét.
    Hogy annak mi a vége????
    Végül is a könyv vége happy end?
  • hykao #45
    Mennyi az a max. amúgy, amivel jön?
  • cenobite
    #44
    Ja tényleg, köszönöm!!!
  • Thanatos
    #43
    és nem si rossz link, amxal jön, még másfél óra :)
  • hykao #42
    Lentebb találsz linket a játékhoz...
  • cenobite
    #41
    Hmmmm... Most hogy így kérded...

    A film mindenképpen. A könyv kicsúszott onnan. A játékot még nem játszottam (nem tudom mexerezni), a zene kicsúszott onnan. De a zenéje is nagyon kiváló, volt időszak, amikor minden este arra aludtam el. Valami fenomenális. Respect to Vangelis!