1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • xxx007
    #1045
    Sziasztok!

    Most készülök venni egy Opticum 4050c okosított beltérit...
    Szerintetek érdemes?Vagy hagyjam a francba...van előfizetésem is,csak gondoltam így minden csatorna nézhető lesz... Várom a véleményeteket...
  • mycso
    #1044
    Hali, nekem lg 32lh2000 van, a digitális adásokat finn és svéd területi beállítás mellett is fogja.

    Az analóg adások, a hagyományos CRT tv-n nekem is valamivel szebbnek tűnnek, viszont a az LCD-n a digitális adások nagyon szépek, amiket meg HD-ben ad a digi (bár az én tévém nem tudja az 1080p-t) azok meg kitűnőek.

    Szüleimnek egy fullHD philips lcd-jük van, na ezen hányinger a digitális adások kinézete...(bár náluk lehet a digi szolgáltatással van valami bibi)
  • iambg
    #1043
    Ha már itt tartunk, lenne egy kérdésem.

    Panasonic L32U10E típusú tv-m van (Full HD Lcd), Digi Tv (kábel) előfizetést használok.

    Amíg hagyományos CRT TV-m volt, addig a kábelen érkező analóg jel zajos, a digitális viszont tűéles volt. No lecseréltem a TV-t (igaz, nem a TV nézés élményéért hanem a PC-vel kötöttem össze...), és legnagyobb meglepetésemre az analóg jel ÉS A DIGITÁLIS IS rossz! DVB-C tunerrel beállítva minden (Beállítás: Svédország). A HD adások tűrhetők. Ugyanez a helyzet akkor, ha a DIGI TV digitális beltéri egységét kötöm (scart-tal) a TV-re. Azt mondjuk ma visszaadom, mert nem kódolja ki a HD adásokat...

    Van valakinek ötlete arra, hogy hogy lehetne javítani a képminőségen? A TV beállításaival lehet szórakozni, de az édeskevés ugye...
    A TV-n beállíthatok még Finnországot is területi beállításnak, úgy tudok még DVB-C adást programozni. Kicsit idegesítő hogy a régi CRT szebb volt mint a mostani.
  • mycso
    #1042
    Vagy olyan tv, amiben van dvb-c dekóder ;)
  • noricadragon18
    #1041
    lenne egy olyan kérdésem hogy ha megtalálom a neten a kódot azt a sok számbol állót hova irjam be????Humax digi+IV.ez a dekoder tipus. nagyon megkoszonném ha valaki segitene.
  • gergely1991
    #1040
    Persze hogy nem, 2 ugyanolyan dekóder 1-1 tv-re csak itt még(kicsivel) többet kell fizetni ugyebár...
  • Japep
    #1039
    Ok!
    Kössz!
    Csak azért kérdeztem mert mikor 3 éve megrendeltem az elsőt akkor lehetett mellé kérni egy másik dekódert is de azzal ugyanazt a műsort lehetett nézni a másik tv-n mint az elsőn...
    De akkor ez nem olyan!!!
  • lck
    #1038
    1 dekóderrel 1 féle műsort nézel. Ha 2 tv-d van akkor kell még egy dekóder hogy azon mást nézhessenek.
  • Japep
    #1037
    Hello!

    Valaki meg tudná mondani, hogy pontosan mi is az a társdekóder???
  • Robi546
    #1036
    ja vagy lehet hogy még majd rá teszik netre az RTL klub-t is csak úgy tudtam meg :))
  • slaci 07
    #1035
    Lehet,de ezt már szerintem soha nem fogjuk megtudni.:D
  • gergely1991
    #1034
    Valamit kihagytam:Nem csak a csatornák lézárlására hanem, lehetőség van akár a beállítások módosításának levédésére is.
  • gergely1991
    #1033
    Na álljunk meg egy pillanatra hogy is van ez? :S
    A beltérinek nem szabadna csak úgy kódot kérnie csak akkor ha a csatorna zárva van(ezt leginkább olyankor alkalmas ha van kiskorú a családban és a csatornát lezárjuk így elérhetetlenné teszi a nekik nem való műsorokat)
    Milyen típusú a beltérid?
  • slaci 07
    #1032
    Az RTL-es kódot ,hogy szerezted meg?
    Szerintem úgy meglesz a többi is.
  • Robi546
    #1031
    jha ok de arra megint más a kód :SS !!
  • gergely1991
    #1030
    próbáld meg ugyan azt mint az elözőnél-nél...
  • Robi546
    #1029
    jha de nem az hanem más. Nekem úgy van hogy na szóval belemegyek oda hogy menü aztán TP/Keresés vagy valami ilyesmi és oda beírom a Megahercet/Mhz meg még valamilyen számot aztán frissítem vagyis tudod ahol keresi a csatornákat és aztán jó vagyis az RTL Klubot is úgy kellet de nem gyerekzáraztam hanem ki írja hogy (vagyis valami ilyesmit) hogy: Zavart Csatorna és CA_RIASZTÓ 10 vagy valami ilyesmit vagyis azt írja hogy Zavart Csatorna na és oda kellene nekem a kód plssss valaki nemtudná nekem oda adni?? :SSS mert kellene!!
  • gergely1991
    #1028
    Gyerek záraztad?:D
    Akkor Feloldás: léptetés a csatornához zöld gomb
  • Robi546
    #1027
    Hello!!
    Én azt szeretném hogy valaki nem tudja a kódot a FILM plusszra ugye mert nem megy mert le van zárva és valami kódot kér meg az RTL-hez is de az RTL Klubos kódot már tom és működik is már csak a FILM Plusszhoz kellene a kód ?? :S plss valaki tud segíteni írja valaki le léci a kódot a FILM Plusszhoz :SSS! Előre is köszi szépen!! És a MŰHOLD Név: INTELSAT 1002
  • slaci 07
    #1026
    Nagyon köszönök mindent.
  • gergely1991
    #1025
    "Olvastam az új műholdról, jövőre nézve mik a lehetőségek azoknak akik nem előfizetők a diginél?"
    Csak annyi hogy a digi a intelsat1002 thor5 műholdat használja.Igen az új a thor6 amit tudtommal a thor3-at váltja fel.
  • gergely1991
    #1024
    nem, semmi még...
  • slaci 07
    #1023
    Eltelt egy éjszaka és úgy tűnik minden jó.
    Köszönöm....
    Jövőre nézve kódváltás, vagy hasonló trükkök?
    Tudsz valamit?
  • gergely1991
    #1022
    Nincs mit remélem megoldódott (rendesen) a problémád:)
  • slaci 07
    #1021
    Nagy vagy minden ok:D
    Kézikönyv persze nincs,de így már tudom mit kell csinálni.
    A transzponder szó segített.
    Köszönöm szépen..

  • gergely1991
    #1020
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    igen én de ez szerepel az adatlapomon is:)
  • slaci 07
    #1019
    "http://sites.google.com/site/geryonline"
    Erre az oldalra értettem, amit beszúrtál.
    Azt hittem, hogy te szerkeszted GeriOnline néven?:..
  • gergely1991
    #1018
    Hu strong típusúnál nem volt még dolgom:D
    Kézikönyved nincs hozzá?()Transzponder szerkesztés vagy hasonló témaként keresd)
    "Egyébként tetszik az oldalatok sok jó dolog van rajta.
    Elmentettem."
    Ezt meg mire érted?:S
  • slaci 07
    #1017
    Egyébként tetszik az oldalatok sok jó dolog van rajta.
    Elmentettem.
  • slaci 07
    #1016
    Szia Gergely.
    Olvastam az új műholdról, jövőre nézve mik a lehetőségek azoknak akik nem előfizetők a diginél?
    Strong 6011 es beltérin,hogy tudom átállítani a frekvenciát?
    Tudsz ebben segíteni?
    Előre is köszönöm

  • gergely1991
    #1015
    Áthelyezték a frekvenciát 11900 ghz-re.... Részletesen
  • slaci 07
    #1014
    Sziasztok.
    Lenne egy kérdésem ,lehet, hogy tud valaki rá megoldást.
    Digi műholdas rendszer (strong) beltérivel, pár hete nincs jel ,a Nat Geo Wild-en és a BHO comedyn.
    Minden más tökéletes csak ezen a két csatornán nincs jel.
  • Japep
    #1013

    Köszi. Átállítottam, eddig jó. :D
  • tomi245
    #1012
    VAN A MENÜBEN OLYAN HOGY DINAMIKUS CSATORNA FRISSÍTÉS ÁLLÍTSD TILTÁSRA ÉS AKKOR ELVILEG JÓ LESSZ
  • tomi245
    #1011
    DE AZÉRT NÉZ MEG EZEN A LINKEN MELYIK BELTÉRI-RŐL van szó a "BELTÉRI EGYSÉGEK MENÜPONTBAN OTT VAN AZ ÖSZZES BERENDEZÉS KÉPPEL EGYÜTT LINK:http://digitv.dotnetnuke.hu/Beltériegységek/Általábanaszoftverfrissítésről/tabid/88/Default.aspx
  • tomi245
    #1010
    helo én már sok embernél voltam itt a faluban műholdas DIGI TV-t állítani fekete az eleje a beltérinek ugye valószinű HUMAX. van valohol a menüben olyan hogy dinamikus csatornafrissítés ezt tiltásra kell állítani meg még van valami amit le kell tilteni egyik szomszédomnál majd megnézem ott volt ilyen gond meg még több helyen a faluba akinek HUMAX beltérije van
  • Japep
    #1009

    Ok, köszi. Amint lejutok megint nagyszüleiméknél megpróbálom, és megírom az eredményt. :)
  • gergely1991
    #1008
    Próbáld meg azt hogy 100 legyen meg abból a kb. 157 ből(töröld azokat amik nem jönnek be)
  • Japep
    #1007

    Megnéztem náluk, frissíteném, de azt írja, nem talál újabbat a jelenleginél... :S
  • AdaKiller
    #1006
    nálam is ez a helyzet, tök random szerűen összekevergei... muteréknak nem. nekem szürke beltéri van, 2008 nyarán kaptuk, muteréknak fekete és 3 hónapos