1154
Jatekra, Zenere es Filmezesre... 5.1 !
  • Laza
    #874
    Nem lehet, hogy elbattam, és nem DG hanem DX-es kártyát kellett volna vennem?
    Most nézem, hogy a DG-ben nincs DD Live ... de valami buzi tesztben meg azt olvastam, hogy fejhallgatóhoz meg DG-t vegyek, mert abban van erősítő .....
  • Laza
    #873
    Ez még mindig jobban szól bárminél sztereó fülessel :)

  • Laza
    #872
    Kipróbáltam vmi custom driverrel is, de semmi :(
    http://brainbit.wordpress.com/category/uni-xonar/

    Olyan, hogy 'hátulról' jövő hangok, semmi. Meg egyébként is kicsit doboz hangja van az egésznek.

    Ráadásul a fejem búbja is fáj tőle, kva nehéz a kütyü ... pedig alig volt rajtam. Fáj a hajam :)
  • Laza
    #871
    van vkinek vmi jó beállítása?
  • Laza
    #870
    Na, Asus Xonar DG és Roccat Kave lett véve.

    Tesztelgetem, de egyáltalán nem érzem, hogy itt bármi 5.1 lenne vagy 'térhatású' ...
  • cSuwwi
    #869
    nekem is elite van, most hogy mondod már rémlik az a kis kábeles elosztó :)
    nekem xonar dx-em van roccat kave-el, jó párosítás

    kártya + átalakító + kave jó lehet
  • Laza
    #868
    Fenébe, valszeg lehet az lesz a megoldás, hogy veszek egy Asus Xonar kártyát, amin van optikai bemenet is (~ 29k), és ehhez veszek vagy egy Roccat Kave-t (true 5.1) vagy egy SteelSeries Siberia v2 (virtual 7.1) fülest.

    Roccat Kave-t (true 5.1) vagy SteelSeries Siberia v2 (virtual 7.1)?
  • Laza
    #867
    Most nézem, hogy mindenképpen kell venni a PC-be egy hangkártyát, ugyanis az alaplapi megoldások nem támogatják a Dolby Digital Live megoldást, ami nélkül nem lehet real-time 5.1-ben játszani. A sima DD csak filmekhez meg egyéb előfeldolgozott jelekhez jó.
  • Laza
    #866
    Nekem is régi van, de ELIT masinám, ahhoz van olyan kiegészítő kábel, aminek van optikai kimenete (most is azzal van a házimozira kötve).

    Igazából nem csak a X360 miatt, hanem úgy általában minden (jövőbeli) konzolhoz is használni szeretném ... minden masinához, ami tud 5.1/7.1-et.

    Bár ahogy nézem, a WiiU-nak is kizárólag HDMI-n jön ki a többcsatornás audiója. Mondjuk a TV-men van direkt ezért optikai kimenet, amin a HDMI-s audiót lehet továbbvinni házimoziba .... de a monitoromon nincs, azon csak egy sima sztereó jack kimenet van ugyanehhez.

    A mai házimozi erősítőkön van HDMI be-ki menet pont emiatt. Mondjuk az enyém 10 éves lassan :)
    De csak van annyi eszük a készítőknek, hogy tesznek rá optikai kimenetet ... még egy utolsó médialejátszón is van.
  • cSuwwi
    #865
    optikai max. az új slim x360-akon van, ha van, ezt nem tudom. nekem még jasperes fat van, most direkt megnéztem, és nincs rajta.
  • Laza
    #864
    Továbbra is meg vagyok lőve surround fejhallgató ügyben .......

    Még mindig olyan megoldást akarok, amelynél optikai kábelen tudok jelet feldolgoztatni, hogy ne csak a PC-vel, de X360-al és PS3-al is menjen.

    Több megoldás is felmerült:

    - 70-80k körül: Astro A40 2013 edition
    Gondolom ezt nem kell külön magyarázni :)

    - 50-60k körül: valami külső jelfeldolgozó + 5.1 (vagy surround) füles (pl Roccat Kave (real 5.1), vagy Siberia V2 (nem real))

    Mint külső jelfeldolgozó, vagy tényleg egy konkrét 'külső' eszközt:
    - Creative Sound Blaster Recon 3D (20-30k - cucc (vhol láttam 20k-ért is))

    - vagy egy PC belső hangkártya, aminek van OPTIKAI bemenete (azaz ugye mennie kéne a gépnek, ha mást is rákötök, és nem mobilis) (pl 20k körül CREATIVE Sound Blaster Recon3D PCI-E (cucc))


    Ti melyiket nyomnátok?
    Erősen az A40 körül jár az agyam. A többi hasonló megoldás 60-80k között van, de a tesztekben mind alulteljesít.

    Karácsonyra kéne ... hamar döntenem kell ... még a héten. Az A40 csak UK-ból rendelhető.
  • H3nG
    #863
    Hát egyenlőre úgy néz ki hogy várok inkább és gyűjtök hozzá egy g35re. Kérdésem lenne még hogy ugye van a generált 5.1es fülesek és azok amik több hangszóróval működnek. A kérdésem az lenne hogy mennyire érezhető ezek különbsége?
  • Zomil
    #862
    Engem sokkal jobban zavar, h bör a fülnél lévö rész, föleg nyáron nagyon gáz, de ennek ellenére teljesen megvagyok vele elégedve :)

    Nemtudom, ha elvinném vmi varrohoz az kitudná-e vmi textilre cserélni.

  • Susarc
    #861
    igen x Boxhoz is jó
  • Laza
    #860
    Ez jól látom X360 kompatibilis is, azaz van rajta optikai bemenet?
  • Susarc
    #859
    nekem van 1 ilyen eladó! "használt" karcmentes/hibátlan! párszor felvettem néhány óra használat van benne,de maradtam a réginél! ezt ajándékba kaptam úgyhogy 20 ezerért hirdetem a hardverapron

    http://www.gameshop.hu/multi/turtle-beach-ear-force-charlie-mw3-headset/6558
  • H3nG
    #858
    ennyi pénzért gyárthatnának kényelmes fejhallgatót már nem azért :D
  • cSuwwi
    #857
    a kave jó, csak ha rövid a hajad, egy rongyot/rongyzsepit kell a fejedet támasztó részre tekerni, különben négyzetmintás lesz a fejed (ami fáj is)
  • Laza
    #856
    Fülest csak 1x kell venni, sört meg ...... :)

    Rockat Kave-t kapsz nem sokkal 20k felett. Sokan ezt ajánlják.
  • H3nG
    #855
    Sziasztok 20K körül keresek fejhallgatót pchez(mikrofon is kéne). Nézelődtem pár felé legtöbb helyen azt írták jobban járok egy stereo fülessel ebben az árkategóriában mint egy igazi 5.1essel. Haveromnak G35 van kipróbáltam és nagyon tetszett de 30kt mégiscsak sajnálnék rákölteni. Mert ugye a játékhoz kell a sör is amit valamiből finanszírozni kell. Előre is köszönöm a segítséget :)
  • Laza
    #854
    Van már valakinek tapasztalata Astro A40 -es fülessel?

    Ugye régóta keresek olyan megoldást, amihez külső, optikait is befogadó jelfeldolgozó egység van, és a minősége is jó.
    Mondjuk nem olcsó, az tény :)
  • Zomil
    #853
    Értem köszi, akkor elöször megnézem, h garanciális-e még és akkor visszaviszem :)
  • bajgunar
    #852
    Nekem is ugyanijen (vagyis hasonló) problémám volt, pont a gari lejárta után 3 appal jött elő, hogy a mikrofon ha hozzáértem berecsegett, vagyis akivel beszéltem, írtózatos recsegésről számolt be!
    Na Én észrevettem, hogy a mikrofon csatlakozója (ugye az egy rca dugalj), annak a belsó kis kör alakú hüvelye gyönyörű szépen körbe körbe forog a tengelye körül.
    Na nem is kellett sok, szétkaptam mint foxi a lábtörlőt, kiütöttem a lyukból, kifúrta (már nemtudom 8-10mm-esre a lyukat), fogtam egy gyári szerelhető rca aljat, körbefaragtam snitcerrel, és beleütöttem a furatba, majd visszaforrasztottam a kábelek.
    Azóta a recsegés teljesen megszűnt! :D
    Totálisan észrevehetetlen , hogy javított, még ha lehúzod is a mikrofont sem látni hogy másik csatlakozó van belül. Kb ennyi volt.
    Igaz szervíz körülmények közt csináltam, nem sufnituning. ;)
    Felhívtam a forgalmazót, gari képviselőjét, de sajnos!!!! nem áll módjukban javítani, cserélni. PFFff.. Bakker Szervízben dolgozok ÉN is, ergo meg tudtam csinálni, de azért MI, ha 2-3 napra gari után hoznak be cuccot, még fel szoktuk venni, nem szőrözünk vele.
    Ahogy ennek a problémának meg utánajártam Roccat-nél, meg a neten is, ez sajnos egy elég kellemetlen szériahiba lett. Amit az újonan gyártott fülesekben már javítva lett, de az eddig terjesztettek sajnos tartlamaznak. Nagyon vékonyka lett a csatlakozónak a belső hüvelyének a csatlakozási pontja, így az kevés mozgatástól is, elég könnyen "elnyíródik". És KH-s (kontakthibás) lesz tőle, ami a "recsegést" okozza + hang kimaradást.
    Azóta haver is vett egy ui. cuccot, igaz még az én meghibásodásom előtt, na találjátok ki vele mi lett!!! :D Egy az egyben ugyanez a hiba jött elő!!! Álá roccat kave. De már tudtam mi a teendő, és sitty sutty megoldottam. Na közbe megismerkedtem TS-en egy szlovákiai magyar sráccal, na vajon milyen fülese van??? Roccat Kave!!!! És vajon MI a problémája?? :D Halál ugyanez. Ő messze van, ezért nem postázza el! De neki meg kinnt 3 év garit adtak. :S Így lehet becserélteti egy másikra, ás inkább ráfizet, de akkor mégjobbat vesz.
    Mind 1, ezt már ő tudja.
    Nah bocsi h sok lett, csak elmeséltem az én story-mat.
    De ettől függetlenül nagyon jóó a cucc, én szeretem!
  • Zomil
    #851
    A mikrofon vesz fel valamilyen zajt, ugy értettem a mondatod, h közben tesztelem :)
    Vagyis bekapcsolom a mikrofont és tesztelem, h mit hallanának a többiek amikor beszélek a mikrofonba. A fülessel nincs gond ott nem igazán jön háttérzaj(egy nagyon minimális zugás, de alig észrevehetö, ez leginkább az alaplapi hangkarinak köszönhetö), viszont a mikrofonnál mikor visszahallgatom akkor egyre erösödö recsegö hang jön belöle, pedig nem is nyulok hozzá. Ha megmozgatom a mikrofont akkor egy pár másodpercig csöndes, de aztán megint elkezd erösödni ez a "háttérzaj"(zugás/recsegés). És semmit nem változtattam a gépen, a mikrofon boost eddig is be volt kapcsolva(ha kikapcsolom akkor megszünik a zugás, viszont iszonyat halk lesz a mikrofon).

    Ráadásul nagyon furcsa, mert olyan mintha a külsö erösitö egysége(ahol a hangeröt/stb. lehet szabályozni) is venne fel hangokat, pl. megkopogtatom és visszahallom a kopogtatást. Mindezt ugy, hogy ezen az egységen letiltom a mikrofon felvételt(világit a mikrofont kis kék ledje)
  • blackparty
    #850
    "fura recsegö hang jönni a mikrofonbol".Gondolom nem a mikrofonból jön a zavaró hang hanem magából a fülesből :) Hirtelen két dolog jutott eszembe: -egyik az hogy lehet be van kapcsolva a lejátszás a mikrofonnál így hallod a fülesbe amit éppen a mikrofon vesz föl.
    -a másik pedig hogy valami zavaró zajt vesz föl a számítógéptől, ilyen pl. nekem is van "elvileg" egy jobb hangkártya megszünteti a problémát.
  • Zomil
    #849
    azt kihagytam, h nem folyamatosan, csak idönként.
    továbbá, ez csak akkor hallhato rendesen, ha a mikrofon boost-ot feltolom, viszont eddig fel volt tolva maximumra és sosem volt ilyen probléma.
  • Zomil
    #848
    Mivel pár embernek van itt Roccat Kave-je, ezért gondoltam ide irom a problémámat.
    A gond az, h pár napja hirtelen elkezdett fura recsegö hang jönni a mikrofonbol és nem tudom miért. Olyan mintha valami bezavarna, mert ha kihuzom a mikfrofont a fülesböl akkor is megmarad ez a fura hang.
    De se a gépen, se a környékén semmi változás nem történt ezért nem is nagyon értem miért csinálja.
    Elöre is köszi az ölteteket!
  • Laza
    #847
    Az első és az utolsó optikai bemenetes, külső dekóderes, a másik kettő sima jack dugós, ahhoz olyan speckó kábel kell a boxhoz, amin van jack kimenet. Az utolsó csak 'imitált' 5.1-et tud.

    Keress szerintem teszteket ezekről. Ha sima sztereó kell, akkor abból Dunát lehetne rekeszteni, annyi féle van :)
  • blackfire001
    #846
    igazából nem feltétlenül 5.1, a legfontosabb, hogy jól szóljon. eddig ezeket néztem:
    LINK 1
    LINK 2
    LINK 3
    LINK 4
  • Laza
    #845
    5.1-eset? Mivel annak csak optikai kimenete van, ezért vagy olyat kell venned, aminek van dekódoló egysége (~50+eFt), vagy rá kell kötnöd ehy házimozi erősítőre, és arra egy analóg 5.1-es fület, amit már megkapsz 20e körül.
  • blackfire001
    #844
    Xbox-hoz szeretnék venni egy fejhallgatót kb. 20000Ft értékben. Van valami javaslat/ötlet?
  • bajgunar
    #843
    Jah, tök egyértelmű!
    Mikor bedugod legelsőre, kiírja a jobb alsó sarokban, hogy: "Eszközillesztő szoftver telepítése" ekkor feldob a gépre pár *.inf file-t. Ami aztán a háttérben, láthatatlanul (Szoftver és beállítások nélkül) kinyeri a win hang beállításait, amit aztán egy jel formában küld a füles-be usb-n keresztül, amit aztán a füles a beépített hangkarijával (ami jobb mint egy audigy) visszakonvertál. Eszközkezelőben is megjelenik a cucc. Nem?
    Op rendszertől függetlenül. Ugyanúgy, mint egy mp3 lejátszó, pendrive, fényképezőgép, webkamera, stb... (azokon is rajta van az összes illesztőprogram, vagy eeprom-ba "égetve", vagy autorun-al megoldva (mind 1, vagy látod vagy nem, gyártótól függ)).
    És amíg átkonvertál, visszakonvertál meg elküdi a jelet, ezredmásodpercet késik a hang. Szvsz.
    Egy 40-50k-es audigy hangkarit meg nehogy már letoljon egy sennheiser ~20-30k -es füles hangja, amibe hangszóró van, meg ~fele műanyag + a belső hangkari (30k-ért). Jah, meg az usb-s fülest dugd rá pl egy házimozi erősítőre ;) vagy hifi-re.
    Laptopra, pc-re kényelmeseknek, h ne kelljen dugdosni, meg konzolra rettenetesen jó. Másra nem. (de ez mnvélemény).
  • Hazugadmin
    #842
    Csak az usb-s fülesre reagálok az írásodból.Látszik, hogy még nem próbáltad a Sennheiser terméket ebben a kategóriában, mert a beépített hangprocesszor jobb hangminőséget produkál mint egy audigy, de ugye azt csak usb-vel tudod elérni.És semmilyen program nem kell hozzá, se win2000,se xp, se win7, se ubuntu alatt.Szal kérlek ne beszélj le senkit olyan dologról, amiről neked is alig van fogalmad.
  • bajgunar
    #841
    Most h mondod!!!
    Nah majd ha megint elkap egyszer az ihlet, és még nem lesz jelen a piacon ilyesmi, meg ha rendelkezek egy kis fölösleges "befektethető" tőkével, akkor lehet nekiugrok.
    Addig 1-1 db-ért nem hírdetem meg, az nem éri meg a "babrálást"!
  • cSuwwi
    #840
    lehet külföldre kellett volna megpróbálni, feldobni pl. ebayre
    ez is szép, hogy ennyien megvették
  • bajgunar
    #839
    Ment privi!
    Am 9db!!! Kelt el, online!
  • cSuwwi
    #838
    jó dolog az a sound switcher, anno én is csináltam egyet magamnak, volt akkor talán kép is. csak nekem 3 felé osztotta le.
    a "jó párat" lehet számszerűsíteni? kíváncsi vagyok mennyire volt kelendő.
    csak nagyságrendileg (1-5, 5-10, 10-25, 25-50, 50+)
    kössz :)
  • Laza
    #837
    Ja, már anno tárgyaltuk szvsz a ketyeréd, csak azóta sem teljesedett be a projektem :)
    Nekem mindenképpen fontos, hogy fogadjon a dekódoló egység optikait, mivel sok eszközből csak úgy lehet jelet kicsikarni.
    A PC-hez van egy normálisabb Logitech 5.1-es hangfalszettem, az is analóg (azaz mindenek külön van jackdugója).

    Viszont nem akarok áramzabálót, bőven elég egy moderált erősítő :)

    Van egy Onkyo DR-90 -esem, bár az a TV alatt van. Na majd meglátjuk.
  • bajgunar
    #836
    Szerintem vegyél egy frankó erősítőt, király hangrendszerrel, amire köthetsz analóg-ot is, meg optikait is.
    Füles-ből viszont én útálom az optikai, meg usb-s megoldásokat.
    Először is, ahoz kell egy progi, vagy driver amit felraksz a gépre, vagy alapból konzolra integrálva van, az szépen lekeveri a hangot egy jellé, amit küld a füles-be, amin belül a belső "hangkari" vissza "keveri" 5.1-7.1-é és szólaltatja meg. Míg az analóg-on egyből az szól, aminek szólnia kell.
    Egy saját drága dekódolós füles meg "olyan" is! Ua-on áron vett analóg füles 5x lepipálja hangminőségben. (főleg egy sztereó ami nem 5ft-os)
    Am analóg megoldásra én anno gyártottam pár hangváltó dobozt.
    Bíztam benne, hogy sikeres lesz, ahhoz képest jó párat eladtam, és mindenki csak dícsérte, de nem volt akkora kereslet, mint amire vártam.
    Sound Switcher -ez lenne az.
    Nem búg, nem gerjed, nem szedi össze a zajokat, halál lazán átkapcsolhatod min szóljon pl a pc-d. A fülesen, vagy erősítőn.
    De ugyanezt visszafelé is összekötheted bármivel. Hogy 2 jel közül válogatsz. (érted? :D )
    De az első volt a cél, ami miatt megalkottam. Nekem is van, használom is elég gyakran. Mivel Roccat Kave -em van ami analóg, meg egy elég brutál hangtechnikám (4x110W+1400W(passzív)sub+100Wcent), így nem kell szenvednem a jack-ek dugdosásával. Csak egy kis kart átváltok, felcsapom a fülest, és már néma is a hangtechnika. És csak a füles szól.
  • cSuwwi
    #835
    Az analóg fülesek olcsóbbak, és ha tönkremegy olcsóbban cserélheted.
    Én erősítővel vennék analógot, mert arra ráköthetsz pl. hangfalakat is, nemcsak fülessel tudod használni.