37
  • slackface
    #37
    Ezek a prockók támogatják már az új 1GHz es PC8000 es DDR2 es ramokat?
  • Caro
    #36
    Még ott van rajt egy sárga :)
  • tehen_m
    #35
    1 lábbal több a mostaninál...
    Már létezik "okosabb megoldás" a procfoglalatra. (bár annak sok értelme nincsen a felhasználó! szempontjából)
  • waterman
    #34
    ja, winchester.. ezen az alaplapon nem látok pata csatolót:)
  • sly007
    #33
    Aszta! Mennyi láb.
    Jövőre már a proci másik felén is lessz.

    De most komolyan: Nem ártana lassan valami okosabb megoldást találni a procifoglatra.
  • jojo
    #32
    Ez így igaz, de ha fejleszteni akarsz, mindent újravetetnek veled.
    Tápot, mert kevés...
    Alaplapot, mert lassan naponta kell az új keret, bár az alaplapi csippek része nem nagyon fejlődik...
    Memóriát, mert a DDR2 lesz rajtuk...
    Hiperszuper hűtés, mert izzik mindegyik...
    Wincsit, mert a sebessége napról napra gyorsabb...
    Szal igaz hogy nem kötelező, de én úgy érzem mégis rákényszerítenek.
  • pentium419
    #31
    menni megy csak milyen graf mellett milyen fps-sel mer ha graf nem számit akkor meg a 66gt is sok
  • fawcet
    #30
    Majd ha kijön a cod2 után a cod3, meg doom4 akkor elgondolkozok a váltáson. Addig meg minek.
    Minden megy 3000re felhúzott barton 2800-as és gef6600GT-vel.
  • kow83
    #29
    650Mhz-s procim van, szarok a fejlődésre :)
  • arty
    #28
    szvsz novemberben a sempronok elég kellemes árban voltak! és annak még a leve sem híg ;) (najo, tény h s754 lap kell alá és nem igazán fejleszthető)

    régi szép emlékek ... amikor az 1700+ 11-12 ezerbe került ... és tuningal a teljesitménye két évig elég volt ... az is igaz persze h emiatt az AMD veszteséget termelt :D
  • BlackRose
    #27
    A válasz egésszen egyszerű, és nem technikai hanem üzleti ugyanis a memóriapiacon a DDR2 már jócskán elhatalmasodott, és mivel az Intel már csak ezt használ, hamarossan olcsobb is lesz jócskán a DDR-nél (az Intel még mindég a piac kb. 80% uralja és ez nagy kihatással van a memóriapiacra, attól függően, hogy milyen memóriát használ), sőt mivel a kereslet a DDR-re csökken, hamarossan a kisebb volumen miatt ugrani fog az ára, és ez néhány hónap múlva az AMD-t hátrányos helyzetbe hozná (és egy olyan piacon ahol néha centek is számítanak ez nem elenyészhető), ez valószínűleg az AMD piaci részesedésének visszaeséséhez vezetne. Persze az AMD ezt nem várta meg és bölcs üzleti lépéssel megelőzni látszik ezt a folyamatot, így a piaci részesedése tovább növelhető semmi probléma nélkül.
  • pajti
    #26
    Miért az nem pofátlanság hogy még '95-ben 220ezret dobtunk ki egy P133-ért.
  • blackeagle
    #25
    Hát az is pofátlanság volt hogy 26e -ért vettem az iP166 -ot anno.
  • Godefroy
    #24
    Ennél olcsobbat nem találsz, de hát ami olcso annak ugye hig a leve...
  • asysoft
    #23
    Na igen, ez az ára, hogy az AMD kezd befutott gyártóvá válni...:(
  • TH448
    #22
    Én már rég váltottam volna, athlon 64 Cool&quiet miatt naon szimpi, meg ugye 64bitre hamarosan jönnek a progik, de micsoda pofátlanság, hogy a legolcsóbb s939-es athlon64 még mindig 30e körül mozog, amikor már nem tegnap óta van forgalomban?! Menjenek a ... Meg ugye hozzá egy normális alaplap...
  • Adenoma
    #21
    egyrészt a memóriamodultól, de nagyban függ a memóriavezérlőtől is.
  • GABOR16
    #20
    Még marad egy darabig aszem a 3200+ ra húzott 2500+ os XP-m (ha szükséges akár 2400MHz et is kitudok belőle hozni).
    Egyelőre még nem lassult anyit, hogy jelentős befektetés nélkül olyan újhoz jussak ami meg is éri (az átálás költségeihez képest nincs jelentős sebbeségtöbblet, pénzben meg nem úszkálok).
  • grebber
    #19
    Kiváncsi vagyok ez a foglalat meddig lesz mérvadó.
  • Akuma
    #18
    semmit sem kötelező megvenni, nem fognak rá fegyverrel kényszeríteni a pénztárcánál
  • jojo
    #17
    Lehúzás mindenek felett!
    Mindig csak a zsét belenyomni, oszt hadd gazdagodjanak!
  • PyRex
    #16
    dettó, addig jól elleszek a 4600+ ra húzott procimmal meg a többivel :)
  • mikloss
    #15
    Sztem nem nagy előrelépés a DDR2-ő én száz hogy nem veszek majd, megvárom inkább a DDR3-at és abba feccolom majd be a zsét!!!
  • PyRex
    #14
    Elvben attól, mégis pl. tuning alaplapokban jobb késleltetést tudsz adni ugyanannak a modulnak, sőt, sok modulnál attól is függ, hogy inteles v. amd-s platform - csak ezt nem jelzik. ők a biztonságos késleltetési értékeket adják meg, amelyikkel tuti elmegy mindenhol a modul.
  • joofiu17
    #13
    szohoz sem tudok jutni
  • kisgabo
    #12
    nem. futtass egy everestet, van a vezérlőnek is késleltetése.

    gondolj csak arra. beülsz a kocsiba és megnyomod a féket, /előtte/ neked és az autónak is van reakcióideje. nem?
  • pentium419
    #11
    légyszi világosits fel mer valszeg rosszul tom de a késleltetés nem maga a memóriamodultól függ?
  • melondinnye
    #10
    Durván félreolvastam, hamu a fejemre...
    Inkább tanulok :D
  • melondinnye
    #9
    "Ebből kiindulva többen úgy vélik, hogy az Nvidia elsőként támogatja majd az új platformot, amelynek legfőbb újítása a DDR2 memóriát támogató - természetesen a processzorba integrált - vezérlő."

    Ennek a mondatnak aztán van értelme, az nvidiának mi köze van ahhoz, hogy az új AMD procik DDR2 memóriákat támogató vezérlőt tartalmaznak majd???
  • waterman
    #8
    ha nekem kevés a két pci slot akkor mit csináljak? én bevallom a nem szeretem az integrált hálókártyát.. eddig már kettő ment tönkre a gépemben. pci expresses hálókártyák is vannak? én még pl nem láttam..
  • Caro
    #7
    Ha ez a proci nem, majd lesz olyan ami ki tudja.
    Meg azért is kell az új foglalat, mert az új procik ebbe fognak bele menni. És azok tudnak majd hardveres virtualizációt is.
  • arty
    #6
    borzalmas elrendezésű ez az MSI :)

    remélem őszig kihuzom az s754emmel, addigra talán filléres lesz az új ... :)
  • slackface
    #5
    Már rég lehetne ddr3 de ..amíg a jónép veszi a 2eseket addig minek kiadni az újj technologit???
    Üzleti szemmel nézve , persze.
    A legutolso forintig ki kell facsarni a vevőket..aztán lehet egy új dolgot bedobni amitől a sok eszement a + 5-6% os teljesítményért megint megindúl a boltokba.
    Szerintetek ezeknek a prociknak a belső memóvezérlője letudnja kezelni az új 1GHZ PC8000 az DDR2 es memóriákat?
  • PyRex
    #4
    Totál felesleges cucc. Technikailag ugyanazt tudja és nem vagyok benne biztos, hogy sebességben a DDR2 nagy előrelépés lesz. Bál állítólag a késleltetések jobbak lesznek AMD-s rendszerekben, dehát nem tudom. Tényleg nem értem, hogy erre minek volt szükség...
  • Pharaoh
    #3
    Jó hír, hogy nem igazán lesz drágább a 939-nél.
  • Mo.Organ
    #2
    Megvárom most már az őszt, addig kifor a dolog és elválik, hogy veszek e ilyet vagy sem.
  • Sanyix
    #1
    Dejó hogy bevezetik ezt a fos semmiresemjó ddr2-t a ddr3 helyett...