92
Az ÉLŐ gyógyhatású cserepes növényről! NEM TERMÉKEKRŐL!!!!!
  • blackgamer
    #6
    jah, ilyen zsengéket
    már kezdtem megijedni, nálunk nagyon brutál, nagy ágas-bogas (dísznövénynek használjuk)
  • EmThor
    #5
    ez dejó!! nekünk kefírgomba van, Édesapám issza, én is belekóstoltam (tom másik topic, csak megemlítem...)

    tv-ben megy a reklámja, ott nézegettem mit "tud" de ilyenekkel szkeptikus az ember.. bár ha belegondolok a sok gyógyszer mit okoz a májamnak...
  • Evogordon
    #4
    Nekem a testápolómba van ilyen növény :)
  • Tobacco
    #3


    Nem szúrós a levele. Csak két oldalán van tüskéhez hasonló növedék. És igen, esszük a belsejét. Levágunk belőle egy darabot, egy evésre fél levelet kettőnknek. Meghámozzuk, lemossuk a zselét, és megesszük. Víz íze van. Olyan mint a zselés cukor. Már van némi tapasztalatunk is. Izületi gyulladást enyhített egy borogatás alkalmával (2órán át) teljesen elmúlt fél napra, és már nem olyan erősen tért vissza a fájdalom. Fogínysorvadás 3 nap alatt nagyon látványosan javult. Bélrendszert,emésztést teljesen helyrehozta.
    Hétvégén láttuk kínai adón, főzöcskeműsorban, valami kaját csináltak belőle. De neten sehol nem találok recepteket. Ha esetleg valaki...
  • blackgamer
    #2
    enni? annak vastag szúrós levele van
  • Tobacco
    #1
    Vettem 6 cserép Aloe Vera-t. Feleségemmel, naponta lelegelünk 2 levelet.
    Várok tapasztalatokat, recepteket, tanácsokat tartási körülményekről, bármit az Aloéval kapcsolatban. Mindenre kiváncsi vagyok.

    Elsősorban arra, hogy milyen virágföld kell neki? Hol vegyem?