92
Az ÉLŐ gyógyhatású cserepes növényről! NEM TERMÉKEKRŐL!!!!!
  • Tobacco
    #46
    Az aloéfajok igen jól tűrik a forróságot és a szárazságot, ezért mostoha körülmények között, például a sivatagban is megélnek. Húsos leveleikben vizet raktároznak el, és a vízhiányos időszakot e tartalék segítségével vészelik át. A „sivatag lilioma” igazi túlélőművész.

    A legrégebbi gyógynövények közé tartozik. (Az első írásos emlék Kr.e.2200-ból egy sumér agyagtáblán maradt fent róla.) Az egyiptomiak gyógyító és mágikus erőt tulajdonítottak neki. Székrekedés, fejfájás és nátha enyhítésére használták. Kleopátra – hogy bőre hamvasságát megőrizze – a friss levelek kocsonyás bélszövetét fürdőadalékként használta. A mohamedánok az ajtajukra függesztettek aloét, ezzel fejezvén ki a Prófétával való szoros kapcsolatát, s hogy távol tartsa a gonosz szellemeket a házától. Az arabok lábbal taposva nyomták ki a levelek nedvét, s arab kereskedők révén jutott el a növény Európába és Ázsiába. Arisztotelész azt javasolta tanítványának, Nagy Sándornak, hogy hódítsa meg az Indiai-óceánban elhelyezkedő Szokotra szigetét az ott található gyógynövény miatt. Ezzel egyidőben már a görög Hippokratész is ismerte az aloé gyógyító hatását. Már Kolombusz partraszállása előtt nagy becsben tartott gyógynövény volt Mexikó, Közép- és Dél-Amerika őslakosai körében. A gyerekek kezét és lábát kenték be a levél friss, kocsonyás belsejével, hogy megvédjék őket a rovarcsípésektől. Az indiánok nem csupán égési sebekre, vesegyulladásra és húgyúti fertőzésekre, valamint prosztatagyulladásra, hanem potencianövelő szerként és az életkor meghosszabbítására is alkalmazták az aloét. Az indián mesékben is előfordul az örök ifjúság forrása, mely egy olyan kútról szól, amelynek a közepén egy aloé nő. A monda szerint az, aki ennek vizében megmártózik, évekkel megfiatalodik. Paracelsus, az orvos és alkimista, kifejlesztett egy olyan életelixírt (az elixirium propietatis-t), amelyet aloé-tinktúrából, sáfrányból és mirhából kevert össze. Az orosz aloékutatásban V.P.Filatov szemorvos kutatásai voltak nagy jelentőségűek. A professzor megállapította, hogy a gazdaszervezettől elválasztott szövetrészek – például a levágott aloélevelek is – mostoha körülmények között tárolva (pl. sötét, hideg helyen) biokémiai szempontból újrarendeződnek, miközben bizonyos értelemben teljes életerő-tartalékaikat újra mozgósítják. Az ilyen „biogén módon stimulált” levelekből készített kivonatok elsősorban a központi idegrendszerre hatnak. Injekció formájában a bőr alá fecskendezve nem csak szembetegségeknél, hanem sok más panasz esetén is az anémiától (vérszegénység) kezdve az impontencián és a bőrbetegségeken át egészen a sugárkárosodás kezeléséig. Az USA-ban dr. C.S.Collins és fia a 30-as évek közepén megfigyelte, hogy a gyulladásos folyamatok gyorsabban zajlanak le, ha a rákbetegek sugárzása okozta égési sérüléseket az Aloe Vera friss, nyálkás géljével kezelik. Azóta használják az aloét a sugárkezelés és rádioaktív sugárzás okozta károsodások gyógyítására.

    MIT IS REJT MAGÁBAN AZ ALOE VERA?
    Az Aloe Vera kiemelkedő gyógyító, ápoló és vitalizáló hatása nem egyetlen hatóanyagra, hanem az összes hatóanyag együttes, azaz szinergikus hatására vezethető vissza. Az egyes hatóanyagok a többivel együtt, egymást felerősítve fejtik ki jótékony hatásukat.

    AZ AV LEGFONTOSABB HATÓANYAGAI:

    ACEMANNON (POLIURONID):
    Ez az AV legfontosabb hatóanyaga, mely a hosszú láncú összetett cukrok, az ún. mukopoliszacharidok csoportjába tartozik. Serdülőkorig az emberi szervezetben is keletkezik acemannon, de utána leáll a termelődése, ezért kívülről – például AV-ból készült táplálékkiegészítőből – kell pótolni a hiányzó mennyiséget. Tudományos vizsgálatok igazolták ennek az anyagnak az immunrendszerre gyakorolt serkentő hatását, mely elsősorban a szervezet saját védekező erőinek erősítésében, illetve mozgósításában nyilvánul meg. Ez elsősorban az immunelégtelenségben szenvedők szempontjából fontos tényező. (a rákos és az AIDS-es betegek számára jó hír)

    AMINOSAVAK:
    Az aminosavak a létfontosságú fehérjék építőkövei. Az AV-ben – sok nem esszenciális aminosav mellett – hét esszenciális aminosav is megtalálható a létező nyolcból (mint tudjuk, ezeket a szervezet nem képes előállítani). Ezek közül a triptofán és fenil-alanin gyulladásgátló hatású.

    ANTRAKINONOK:
    Ezek az anyagok a belek perisztaltikus mozgásáért (ritmikus összehúzódás és elernyedés) felelősek, s ezáltal kifejezetten serkentik az emésztést.

    ENZIMEK:
    Ezek a manapság igen divatos proteinek katalizátorként működnek a szervezetünkben, s a tápanyagok alkotóelemeire való bontásában hárul rájuk speciális szerep. A teljes anyagcsere szabályozásáért felelősek. Az aloéban 92-féle enzim meglétét igazolták.
    Alkalin foszfatáz: szabályozza a májműködést.
    Amiláz: katalizálja az amidon hidrolízisét dextrózzá, maltózzá.
    Bradikin(in)áz: fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, serkenti az immunrendszert.
    Celluláz: segíti a cellulóz emésztését.
    Foszfatáz (sav): a prosztata rákjelzője.
    Kataláz: megakadályozza a savoxidok felszaporodását a szövetekben.
    Kreatin foszfokináz: izomenzim.
    Lipáz: segíti a normális emésztést.
    Nukleotidáz: gyorsítja a nukteotidok hidrolízisét nukleozidokká.
    Prote(oliti)áz: a fehérjéket alkotó elemeikre hidrolizátják.

    SZALICILSAV:
    Lázcsillapító és fájdalomcsillapító hatása közismert. Többek között az aszpirintablettát is ebből készítik.

    ZSÍRSAVAK:
    A zsírsavak, mint pl. a koleszterol, a kampeszterol és a ß-szitoszterol gyulladásgátló hatásúak, és többek között ezeknek köszönhető, hogy az AV égési sebeknél, bőrsérüléseknél, allergiás rekaciók során, valamint általában az összes gyulladásos folyamatnál eredményesen alkalmazható. Ezeknkívül a ß-szitoszterol a vérzsírszintet is kedvező irányban befolyásolja, ezért az AV fogyasztása különösen ajánlott a szívinfarktus megelőzésére a fokozott stresszel járó munkát végzők esetében.

    LUPEOL:
    Ez az AV-ben előforduló kémiai anyag valójában klórvegyület, amely fertőtlenítő és fájdalomcsillapító hatású.

    MAGNÉZIUM-LAKTÁT:
    Erre a magnéziumvegyületre ebben a formában mind ez idáig még egyetlen más növényben sem bukkantak rá(!!!) Csillapítja a fájdalmat, és enyhíti például a napozás utáni bőrfeszülés kellemetlen érzését.

    ÁSVÁNYI ANYAGOK:
    A szervezet zavartalan működéséhez nélkülözhetetlenek. A mesterséges úton előállított ásványianyag-készítményeket szervezetünk kevésbé tudja hasznosítani. Az ásványok először csak a növényekben való „előemésztés” útján válnak számunkra is feldolgozhatóvá. A sebgyógyulásban a kén és a magnézium-laktát igen fontos szerepet tölt be. Az AV tartalmaz ezen felül még: cinket, foszfort, kálciumot, káliumot, nátriumot, klórt, krómot, mangánt, rezet és vasat.

    LIGNINEK, SZAPONINOK:
    A LIGNINEK könnyedén behatolnak a bőrbe, gyógyászati tulajdonságaik kevéssé ismertek.
    A SZAPONINOK jól ismert antiszeptikus és elszappanosító hatású heterozidok (glükozidok).
    Aloesav: antibiotikum.
    Antranol és antracén: stimulálják a vér oxigén-megkötését
    Éteres olaj: nyugtató.
    Fahéjsav: sebtisztító, csíraölő és fungicid.
    Fahéjsav-észter: fájdalomcsillapító és érzéstelenítő.
    Izobarbalion: fájdalomcsillapító és antibiotikum.
    Krizofánsav: fungicid (bőrgombák ellen).

    MUKOPOLISZACHARIDOK:
    Ezeknek a hosszú szénláncú cukroknak köszönhetjük az AV immunrendszer-stimuláló és sejtregeneráló hatását. Többek között az acemannon is a cukrok ezen csoportjába tartozik.

    POLIPEPTIDEK:
    Ezek a hatóanyagok az immunrendszer működésének serkentésével a szervezet saját védekező erőit mozgósítják. Az AV-ben 23 különböző polipeptid meglétét mutatták ki. Az acemannonnal együtt ezek is védekező rendszerünk működését segítik elő.

    NYOMELEMEK:
    Mint a nevük is mutatja, ezekből az anyagokból csak igen kis mennyiségre van szüksége a szervezetünknek. Ennek ellenére ezek is fontos szerepet töltenek be, többek között a sebek gyógyulásában vagy a gyulladásos folyamatok csillapításában.

    VITAMINOK:
    Elsősorban a fertőzések megelőzésében, valamint a szervezet védekező rendszerének erősítésében játszanak kiemelkedő szerepet. Ezenkívül az egészséges bőrért és az erős hajszálakért is felelősek. Csak kis mennyiség kell belőlük, viszont ha kevés vitamin van a szervezetünkben, akkor súlyos hiánytünetek alakulhatnak ki. Az AV főleg B-vitamin-féléket tartalmaz. (B1, B2, B3, B6, B9, B12, Bkomplex.)

    "A vadon élő növények, így az aloe (függetlenül attól, hogy ma már iparszerűen termesztik), eredeti génállománya nem változott, élő makromolekula tartalma tízszerese a kulturnövényeknek. Az élő makromolekulák (spirális alakzatban elhelyezkedő, több millió atomot tartalmazó, speciális hatással rendelkező molekulák) nagy fénytároló képességük miatt jelentős vitalitást biztosítanak a növények számára A vitaminok 90 %-a növényekben található, a növényi sejtek enzimtartalma kb. ezerre tehető, míg az állati sejteknél ez a szám 80-100 körüli.
    Ellentétben az ember által kitalált és receptúra alapján alkotott multivitamin készítményekkel, az egyes összetevők szinergikus, együttműködő hatással rendelkeznek, és nem gátolják egymást. Az összetevők megfelelő aránya teszi lehetővé a bélfalon át történő teljes felszívódást.
  • Tobacco
    #45
    de most nem mindegy, hogy otthon valaki fokföldi ibolyát és fikuszt nevel, vagy ezt is beteszi mellé?

    mindenesetre én a termékek ellen vagyok.
    tudom milyen hatóanyagok vannak benne
    és mekkora átverés és pénzcsalás!
    persze jó valamire biztos,
    aki hiszékeny és sok a pénze...
    nem lehetne inkább az én bankszámlámra utalják a pénzüket azok,
    akik termékre költik?
    priviben megadom bárkinek a számot, ahová lehet utalni :-D

    adok cserébe olyan "terméket" én is... :-D
  • steweee
    #44
    igen, az biztos igaz hogy az élő növényben kizárólag a természetes hatóanyagok vannak benne, ellenben sztem pont ennél a terméknél baj azt feltételezni hogy a belőle készült termékek rosszak lennének. mivel az edzőteremben is forgalmazzák nagyban ahová járok. nyilván kicsit mv-s a dolog, nagy haszonnal értékesítenek és a meggyőzés eszközével népszerűsitik, de aki használta az csak dicsérte. tehát valószínűleg itt olyan termékcsoporttal állunk szemben ami drága de jó is. nyilván ha magának termeszti vki és azt eszi vagy a bőrére keni, azzal sokkal olcsóbban kijön mint vásárlás útján. mégse gondolom hogy az emberek többsége otthon elkezdene aloe vera növényeket ültetgetni vagy nevelni a szobában, inkább megveszik a kész terméket
  • Ronny
    #43
    van valami tanulmány amit be tudnál linkelni a hatásossággal kapcsolatban? Hirtelen rákerestem, de csak marketingduma jött le...
  • Dragooon #42
    de aztan lehet hogy nem a vírus volt, mivel nem néztük meg, csak kitöröltük őket , szal nem biztos hogy í vírus volt
  • Dragooon #41
    osztársam 5öt/tárgy: free nude pictures/ kapott én 2őt/vmi sexy girls/
  • Tobacco
    #40
    ezt mire írtad?
  • REALista
    #39
    Ne döljünk már be mindennek!Nagy átverés az egész!
  • Tobacco
    #38
    azért túlzásokba nem esünk, maradjunk a tényeknél. amit tud, azt tud. :-)
    mindenesetre többet tud, mint bármi más, egyenlőre. bár biztos vagyok benne, vannak még felfedezetlen dolgok, amik sokkal többet tudnának, talán még a kezedet is kinövesztené. :-D
    Csak ki az aki nekiáll kipróbálgatni, hogy mi növeszti ki a kezedet? Lehet, hogy már rég ismerjük más dologra azt a növényt. Ki tudja... :-)
    Sok csodát rejteget még ez a világ, ami nem is csoda, csak az emberek a buták, és kishitűek, hitetlenek. :-)
  • bld
    #37
    levágott kezed is kinő tőle hidd el:)
  • Tobacco
    #36
    Egyenek belőle sokat, egészségükre. Majd megnézhetik 20 év múlva, mikor jön a nagy hatás, ami nekik bejött :-D Áshatják a sírjukat.

    A tiszta természetes, eredeti, élő hatóanyaggal semmi nem veheti fel a versenyt. Az áráról nem is beszélve.

    Mindegy. Döntse el mindenki maga. Az én véleményem (és még sok millió emberé is), hogy nem normális az az ember aki százszoros árat ad egy kivonatért, ami nem élő, ahelyett, hogy az élő cuccot enné INGYEN minimális befektetésért.

    Egyék csak a normálatlanok a koser kivonatukat, ha sok a pénzük, és semmit nem ér nekik az egészségük.

    Nem véletlen a topikom címe. Ezt szerettem volna elkerülni, hogy termékekről kelljen beszélnem, amihez hála Istennek semmi közöm nincs, és nem is lesz soha.

    Én a növény tartásáról, körülményéről, szaporításáról, felhasználási területéről szeretnék társalogni. Az ÉLŐ növényről, és nem a szemét, hazug, pénzcsalók "termékeiről", ami senkit nem érdekel, csak a kivételesen nagy lúzereket.

    Bocs a véleményünk ütközéséért. Nem rosszindulat, csak igazság. :-)
  • Mnemomic
    #35
    Én sok embert ismerek akinek az is bejött és elégedettek a termékekkel.
  • Mersh
    #34
    beszéltek itt a túrósról...
  • Tobacco
    #33
    szomorú, hogy ekkora....
  • Cat #32
    hja, nagy az isten állatkertje :D
  • Tobacco
    #31
    Előre látom jövőnket :-D AZZZZ! De, nem baj...
  • Tobacco
    #30
  • Dying Soul
    #29
    Valóágos kis dzsungel lesz a házban :D
  • Tobacco
    #28
    Igen Cat, csodaszer.
    Isten adott az embereknek pár csodaszert,
    és elég szomorú, hogy az emberek nem értékelik és nem ismerik el.

    Talán nem véletlen, hogy millió termékben felhasználják,és CSAK A NEVÉVEL ekkora átveréses, jól jövedelmező üzleteket tudnak belőle csinálni.
  • Tobacco
    #27
    :-D azért vettünk 6 darabot. :-)
    elvileg, 3 középső fiatal levél kell megmaradjon, hogy tovább nőjön.
    Hát mi az első növényen meghagytuk a 3 levelet :-)
    Már kezdjük a második növény legelését :-D
    És mire végiglegeljük a 6 növényt, reméljük, hogy hajt annyit az első, hogy kezdjük előlről. Ha nem, akkor azt tervezzük, veszünk, még 6-ot. Vagy majd kiszámoljuk mennyi lát el minket folyamatosan. Végülis, mindegy. A növény szép, amíg van hely a lakásban, addig vehetünk még. Ráadásul hasznos is, és sokkal olcsóbb, mint a termékek. :-)
    Azért valóban, most az első növény, elég szánalmasan néz ki a 3 levelével a többi mellett :-)
    De mindenképpen várunk vele, hogy nőjön még pár levél, mielőtt újra őt zsákmányoljuk ki. :-)
  • Cat #26
    szóval csodaszer :D
  • Aspyrin
    #25
    Bázz, ezzel a topikcímmel nem tudtam dűlőre jutni erre tessék
  • Dying Soul
    #24
    Naponta két levél az kemény, azért ne kopasszátok le! Várd meg míg borjadzik! :DD
  • Pyotr
    #23
    ja és gratulálok a Természetgyógyászok Szövetsége álltal forgalmazott termékekhez!
    kb annyit is érnek!
  • Pyotr
    #22
    nekem ingyen adtak 4 cserepet mert a néninek már bozótvágóval kellett bemenni a lakásba csak az a baj h nálam 3 napnál tuvább nem maradt meg semmi még a müanyag virág is kirohad:)nem beszólni:)
    egyébbkén marha gyorsan szaporodik tőosztással
  • Hanga
    #21
    lámpafénynél jobban nő:)
  • Tobacco
    #20
    Köszönöm :-)

    leveskocka: 1150 ft/db, és "újratermeli" saját magát :-)
    Nem kell 6000 ft-ot adnom érte 21 naponként :-D
  • Hanga
    #19
    nekem nagy lett egy kicsiből:)2200 volt egy cserép:)
  • leveskocka
    #18
    aztan mennyi volt a 6 cserep?elegge borsos lehet az ara,ha ilyen csodanoveny
  • BenceYCE
    #17
    Ja és mégvalami. Stabilizálásnak hívják az Ő általuk levédett eljárást ami "bizonyítottan" megóvja az értékes hatóanyagokat. Erre csak annyit mondanék, hogy menj le a közértbe és az első mesterséges kaját kapd le a polcról. Tuti találsz benne olyan adalékanyagot amit stabilizátornak hívnak. Ha másnem a kódszámát írják rá. Ez a jövő mivel a tartósítóktól félnek az emberek. Szal NAGY TALÁLMÁNY! Kosher billoggal. Parasztvakítás az egész. Szervezd be anyádapádmegmindenkit eljárás.
  • BenceYCE
    #16
    Rajta is van a flaskájukon a Kosher billog. Úgyhogy nekem nem is kell más ami meggyőzhet arról: nem kérek zsidók által árult 6000HUF-os löttyöt amire a helyszínen megmondták, hogy 1500-ba van a lötty a többit a direktmarketing emészti fel. NC
  • Vegas
    #15
    azt a testet én már nem ápolnám -.-
    nekem a ránctalanítómba van ^^^^
  • Pyotr
    #14
    Gratulálok! nem gondoltam volna h Sg-n megálja a helyét egy ilyen topik is:)
    én is próbáltam már az Aloe-t egy ismerősömnél igaz külsőleg mert sebre adta de azon csodákat művelt, nagyon hamar összerántotta a sebet s nem csipett!
    malyd utánna kérdezek virágföld ügyileg ha találkozok vele!
    egyébbkén én búzafüvet próbáltam sokáig termeszteni meg préselni de aztán meguntam mert egy szobányi növényből egy pohárnyit lehet kisajtolni csak:)
    egyébbként a kereskedelmi forgalomban lévő Aloe termékek 99.99%-ban nem érnek semmit főleg a kencék!!
  • bertino
    #13
    nem termékekről ? francba... a család ebben utazik
  • PeeTeR
    #12
    Aloe kiVera kivonat!
    Sztiffidzsuzzz!!!

  • Tobacco
    #11
    Nem szállok vitába. De hazudik mindegyik cég.(jobban a háttérbe kell nézni, sajnos a forgalmazói sem ismerik a hátterét)
    A friss "ételekkel" semmi, és senki nem veheti fel a versenyt. Ez tény.
  • Mnemomic
    #10
    Azért van egy cég ami megtudja őrizni a növény állagát egy eljárással. A piac 99 százalékát uralják és nemzetközileg is elismert a terméke.
  • Tobacco
    #9
    A különböző aloé készítmények kivonatok semmit nem érnek. Annyira fel van higítva, mintha benne sem lennének. Nem beszélve arról, hogy az aloé 4 nap alatt romlik, és csak frissen őrzi meg értékes hatóanyagait. Persze az aloé terméket árusítók mást állítanak, de ki hisz nekik, és kit érdekel?

    Úgysem lehet értelmes embert meggyőzni, hogy jobb a készítmény, mint maga a friss növény :-) ugyebár. Ez egyértelmű.
  • Tobacco
    #8
    Van kb. 300 fajtája az Aloénak, de abból csak 3-4 fajta ehető.

    A többi mérgező.

    Dísznövényt nem megenni!!!!!
  • Tobacco
    #7
    AZ ALOE VERA BELSŐ ALKALMAZÁSA
    Általános hatásai:

    " immunrendszer erősítő

    " méregtelenítő, vértisztító

    " gyulladáscsökkentő

    " vírusellenes

    " baktériumölő

    " csíraölő

    " gombaölő

    " összehúzó hatású

    " fájdalomcsillapító (dózisfüggő)

    " serkenti a szervrendszereket (nyirok- és vérkeringés, emésztés) és szerveket (epe, máj, vese)

    Alkalmazási területek:

    " pszichés státus, depresszió, levertség javítása

    " fizikai állóképesség javítása, regenerálás

    " általános roborálás erősítés

    " betegségmegelőzés

    " immunrendszer erősítés (immungyengeséggel járó betegségek esetén, pl. rák, allergiás betegségek)

    " allergiakezelés

    " bronchitis, asztma, tüdő-mellhártyagyulladás, köhögés csillapítása, gyulladáscsökkentés

    " diabetes mellitus (cukorbetegség) esetén (vércukorszint szabályozás, fekélyes testrészek kezelése)

    " arteriosclerozis (érelmeszesedés) esetén (koleszterinszint csökkentés)

    " alopecia (hajhullás)

    " vesekő (vese-, húgyhólyagtisztítás)

    " emésztés elősegítése, gyomor-nyombélfekély és vastagbélgyulladás esetén nyálkahártya regenerálás

    " májregenerálás (zsírmáj, alkoholos máj)

    " bőrbetegségek kezelése (lábszárfekély, pikkelysömör, ekcéma, herpesz, égés, viszketés)

    " látásjavítás, stabilizálás (szürke hályog, kötőhártya-gyulladás)

    " ízületi fájdalom, reuma
    -----

    AZ ALOE VERA KÜLSŐ ALKALMAZÁSA
    Alkalmazási területek:

    1. Sebek fertőtlenítése, sebforradás gyorsítása

    2. Égési sebek kezelése

    3. Izületi és reumatikus fájdalmak, húzódások és rándulások helyi kezelése

    4. Száj- és fogápolás

    5. Szemápolás, szembetegségek kezelése (pl. fáradékonyság, kötőhártya-gyulladás, szürke hályog)

    6. Bőrgyógyászati alkalmazás (pl. bőrszövet regenerálás, hidratálás és tisztítás, bőrpuhítás, pórus összehúzás, pattanások kezelése, hajápolás és hajgyökér erősítés)