92
Az ÉLŐ gyógyhatású cserepes növényről! NEM TERMÉKEKRŐL!!!!!
  • Tobacco
    #1
    Vettem 6 cserép Aloe Vera-t. Feleségemmel, naponta lelegelünk 2 levelet.
    Várok tapasztalatokat, recepteket, tanácsokat tartási körülményekről, bármit az Aloéval kapcsolatban. Mindenre kiváncsi vagyok.

    Elsősorban arra, hogy milyen virágföld kell neki? Hol vegyem?
  • blackgamer
    #2
    enni? annak vastag szúrós levele van
  • Tobacco
    #3


    Nem szúrós a levele. Csak két oldalán van tüskéhez hasonló növedék. És igen, esszük a belsejét. Levágunk belőle egy darabot, egy evésre fél levelet kettőnknek. Meghámozzuk, lemossuk a zselét, és megesszük. Víz íze van. Olyan mint a zselés cukor. Már van némi tapasztalatunk is. Izületi gyulladást enyhített egy borogatás alkalmával (2órán át) teljesen elmúlt fél napra, és már nem olyan erősen tért vissza a fájdalom. Fogínysorvadás 3 nap alatt nagyon látványosan javult. Bélrendszert,emésztést teljesen helyrehozta.
    Hétvégén láttuk kínai adón, főzöcskeműsorban, valami kaját csináltak belőle. De neten sehol nem találok recepteket. Ha esetleg valaki...
  • Evogordon
    #4
    Nekem a testápolómba van ilyen növény :)
  • EmThor
    #5
    ez dejó!! nekünk kefírgomba van, Édesapám issza, én is belekóstoltam (tom másik topic, csak megemlítem...)

    tv-ben megy a reklámja, ott nézegettem mit "tud" de ilyenekkel szkeptikus az ember.. bár ha belegondolok a sok gyógyszer mit okoz a májamnak...
  • blackgamer
    #6
    jah, ilyen zsengéket
    már kezdtem megijedni, nálunk nagyon brutál, nagy ágas-bogas (dísznövénynek használjuk)
  • Tobacco
    #7
    AZ ALOE VERA BELSŐ ALKALMAZÁSA
    Általános hatásai:

    " immunrendszer erősítő

    " méregtelenítő, vértisztító

    " gyulladáscsökkentő

    " vírusellenes

    " baktériumölő

    " csíraölő

    " gombaölő

    " összehúzó hatású

    " fájdalomcsillapító (dózisfüggő)

    " serkenti a szervrendszereket (nyirok- és vérkeringés, emésztés) és szerveket (epe, máj, vese)

    Alkalmazási területek:

    " pszichés státus, depresszió, levertség javítása

    " fizikai állóképesség javítása, regenerálás

    " általános roborálás erősítés

    " betegségmegelőzés

    " immunrendszer erősítés (immungyengeséggel járó betegségek esetén, pl. rák, allergiás betegségek)

    " allergiakezelés

    " bronchitis, asztma, tüdő-mellhártyagyulladás, köhögés csillapítása, gyulladáscsökkentés

    " diabetes mellitus (cukorbetegség) esetén (vércukorszint szabályozás, fekélyes testrészek kezelése)

    " arteriosclerozis (érelmeszesedés) esetén (koleszterinszint csökkentés)

    " alopecia (hajhullás)

    " vesekő (vese-, húgyhólyagtisztítás)

    " emésztés elősegítése, gyomor-nyombélfekély és vastagbélgyulladás esetén nyálkahártya regenerálás

    " májregenerálás (zsírmáj, alkoholos máj)

    " bőrbetegségek kezelése (lábszárfekély, pikkelysömör, ekcéma, herpesz, égés, viszketés)

    " látásjavítás, stabilizálás (szürke hályog, kötőhártya-gyulladás)

    " ízületi fájdalom, reuma
    -----

    AZ ALOE VERA KÜLSŐ ALKALMAZÁSA
    Alkalmazási területek:

    1. Sebek fertőtlenítése, sebforradás gyorsítása

    2. Égési sebek kezelése

    3. Izületi és reumatikus fájdalmak, húzódások és rándulások helyi kezelése

    4. Száj- és fogápolás

    5. Szemápolás, szembetegségek kezelése (pl. fáradékonyság, kötőhártya-gyulladás, szürke hályog)

    6. Bőrgyógyászati alkalmazás (pl. bőrszövet regenerálás, hidratálás és tisztítás, bőrpuhítás, pórus összehúzás, pattanások kezelése, hajápolás és hajgyökér erősítés)
  • Tobacco
    #8
    Van kb. 300 fajtája az Aloénak, de abból csak 3-4 fajta ehető.

    A többi mérgező.

    Dísznövényt nem megenni!!!!!
  • Tobacco
    #9
    A különböző aloé készítmények kivonatok semmit nem érnek. Annyira fel van higítva, mintha benne sem lennének. Nem beszélve arról, hogy az aloé 4 nap alatt romlik, és csak frissen őrzi meg értékes hatóanyagait. Persze az aloé terméket árusítók mást állítanak, de ki hisz nekik, és kit érdekel?

    Úgysem lehet értelmes embert meggyőzni, hogy jobb a készítmény, mint maga a friss növény :-) ugyebár. Ez egyértelmű.
  • Mnemomic
    #10
    Azért van egy cég ami megtudja őrizni a növény állagát egy eljárással. A piac 99 százalékát uralják és nemzetközileg is elismert a terméke.
  • Tobacco
    #11
    Nem szállok vitába. De hazudik mindegyik cég.(jobban a háttérbe kell nézni, sajnos a forgalmazói sem ismerik a hátterét)
    A friss "ételekkel" semmi, és senki nem veheti fel a versenyt. Ez tény.
  • PeeTeR
    #12
    Aloe kiVera kivonat!
    Sztiffidzsuzzz!!!

  • bertino
    #13
    nem termékekről ? francba... a család ebben utazik
  • Pyotr
    #14
    Gratulálok! nem gondoltam volna h Sg-n megálja a helyét egy ilyen topik is:)
    én is próbáltam már az Aloe-t egy ismerősömnél igaz külsőleg mert sebre adta de azon csodákat művelt, nagyon hamar összerántotta a sebet s nem csipett!
    malyd utánna kérdezek virágföld ügyileg ha találkozok vele!
    egyébbkén én búzafüvet próbáltam sokáig termeszteni meg préselni de aztán meguntam mert egy szobányi növényből egy pohárnyit lehet kisajtolni csak:)
    egyébbként a kereskedelmi forgalomban lévő Aloe termékek 99.99%-ban nem érnek semmit főleg a kencék!!
  • Vegas
    #15
    azt a testet én már nem ápolnám -.-
    nekem a ránctalanítómba van ^^^^
  • BenceYCE
    #16
    Rajta is van a flaskájukon a Kosher billog. Úgyhogy nekem nem is kell más ami meggyőzhet arról: nem kérek zsidók által árult 6000HUF-os löttyöt amire a helyszínen megmondták, hogy 1500-ba van a lötty a többit a direktmarketing emészti fel. NC
  • BenceYCE
    #17
    Ja és mégvalami. Stabilizálásnak hívják az Ő általuk levédett eljárást ami "bizonyítottan" megóvja az értékes hatóanyagokat. Erre csak annyit mondanék, hogy menj le a közértbe és az első mesterséges kaját kapd le a polcról. Tuti találsz benne olyan adalékanyagot amit stabilizátornak hívnak. Ha másnem a kódszámát írják rá. Ez a jövő mivel a tartósítóktól félnek az emberek. Szal NAGY TALÁLMÁNY! Kosher billoggal. Parasztvakítás az egész. Szervezd be anyádapádmegmindenkit eljárás.
  • leveskocka
    #18
    aztan mennyi volt a 6 cserep?elegge borsos lehet az ara,ha ilyen csodanoveny
  • Hanga
    #19
    nekem nagy lett egy kicsiből:)2200 volt egy cserép:)
  • Tobacco
    #20
    Köszönöm :-)

    leveskocka: 1150 ft/db, és "újratermeli" saját magát :-)
    Nem kell 6000 ft-ot adnom érte 21 naponként :-D
  • Hanga
    #21
    lámpafénynél jobban nő:)
  • Pyotr
    #22
    nekem ingyen adtak 4 cserepet mert a néninek már bozótvágóval kellett bemenni a lakásba csak az a baj h nálam 3 napnál tuvább nem maradt meg semmi még a müanyag virág is kirohad:)nem beszólni:)
    egyébbkén marha gyorsan szaporodik tőosztással
  • Pyotr
    #23
    ja és gratulálok a Természetgyógyászok Szövetsége álltal forgalmazott termékekhez!
    kb annyit is érnek!
  • Dying Soul
    #24
    Naponta két levél az kemény, azért ne kopasszátok le! Várd meg míg borjadzik! :DD
  • Aspyrin
    #25
    Bázz, ezzel a topikcímmel nem tudtam dűlőre jutni erre tessék
  • Cat #26
    szóval csodaszer :D
  • Tobacco
    #27
    :-D azért vettünk 6 darabot. :-)
    elvileg, 3 középső fiatal levél kell megmaradjon, hogy tovább nőjön.
    Hát mi az első növényen meghagytuk a 3 levelet :-)
    Már kezdjük a második növény legelését :-D
    És mire végiglegeljük a 6 növényt, reméljük, hogy hajt annyit az első, hogy kezdjük előlről. Ha nem, akkor azt tervezzük, veszünk, még 6-ot. Vagy majd kiszámoljuk mennyi lát el minket folyamatosan. Végülis, mindegy. A növény szép, amíg van hely a lakásban, addig vehetünk még. Ráadásul hasznos is, és sokkal olcsóbb, mint a termékek. :-)
    Azért valóban, most az első növény, elég szánalmasan néz ki a 3 levelével a többi mellett :-)
    De mindenképpen várunk vele, hogy nőjön még pár levél, mielőtt újra őt zsákmányoljuk ki. :-)
  • Tobacco
    #28
    Igen Cat, csodaszer.
    Isten adott az embereknek pár csodaszert,
    és elég szomorú, hogy az emberek nem értékelik és nem ismerik el.

    Talán nem véletlen, hogy millió termékben felhasználják,és CSAK A NEVÉVEL ekkora átveréses, jól jövedelmező üzleteket tudnak belőle csinálni.
  • Dying Soul
    #29
    Valóágos kis dzsungel lesz a házban :D
  • Tobacco
    #30
  • Tobacco
    #31
    Előre látom jövőnket :-D AZZZZ! De, nem baj...
  • Cat #32
    hja, nagy az isten állatkertje :D
  • Tobacco
    #33
    szomorú, hogy ekkora....
  • Mersh
    #34
    beszéltek itt a túrósról...
  • Mnemomic
    #35
    Én sok embert ismerek akinek az is bejött és elégedettek a termékekkel.
  • Tobacco
    #36
    Egyenek belőle sokat, egészségükre. Majd megnézhetik 20 év múlva, mikor jön a nagy hatás, ami nekik bejött :-D Áshatják a sírjukat.

    A tiszta természetes, eredeti, élő hatóanyaggal semmi nem veheti fel a versenyt. Az áráról nem is beszélve.

    Mindegy. Döntse el mindenki maga. Az én véleményem (és még sok millió emberé is), hogy nem normális az az ember aki százszoros árat ad egy kivonatért, ami nem élő, ahelyett, hogy az élő cuccot enné INGYEN minimális befektetésért.

    Egyék csak a normálatlanok a koser kivonatukat, ha sok a pénzük, és semmit nem ér nekik az egészségük.

    Nem véletlen a topikom címe. Ezt szerettem volna elkerülni, hogy termékekről kelljen beszélnem, amihez hála Istennek semmi közöm nincs, és nem is lesz soha.

    Én a növény tartásáról, körülményéről, szaporításáról, felhasználási területéről szeretnék társalogni. Az ÉLŐ növényről, és nem a szemét, hazug, pénzcsalók "termékeiről", ami senkit nem érdekel, csak a kivételesen nagy lúzereket.

    Bocs a véleményünk ütközéséért. Nem rosszindulat, csak igazság. :-)
  • bld
    #37
    levágott kezed is kinő tőle hidd el:)
  • Tobacco
    #38
    azért túlzásokba nem esünk, maradjunk a tényeknél. amit tud, azt tud. :-)
    mindenesetre többet tud, mint bármi más, egyenlőre. bár biztos vagyok benne, vannak még felfedezetlen dolgok, amik sokkal többet tudnának, talán még a kezedet is kinövesztené. :-D
    Csak ki az aki nekiáll kipróbálgatni, hogy mi növeszti ki a kezedet? Lehet, hogy már rég ismerjük más dologra azt a növényt. Ki tudja... :-)
    Sok csodát rejteget még ez a világ, ami nem is csoda, csak az emberek a buták, és kishitűek, hitetlenek. :-)
  • REALista
    #39
    Ne döljünk már be mindennek!Nagy átverés az egész!
  • Tobacco
    #40
    ezt mire írtad?