261
Hogyan viszonyulsz 1-1 adott márkához?
  • Barni
    #121
    én személy szerinte francia és olasz (kivéve Lambo, de az Audi úgyhogy más) autót sohasem vennék na meg persze dél koreait sem. De ezt szerintem mindenki maga dönti el és nem utolsó sorban pénztárca függő is.
    Aki megteheti, hogy egy Mercit, BMW-t, Audi-t vegyen az sohasem fog mást venni látva a minőséget...
  • Pheel
    #122
    Ez mindaddig így is marad, amíg be nem ülsz egy hasonló kategóriájú olasz vagy francia autóba. Utána valószínűleg elmúlik az egész előítélet dolog. Mióta ugyanazt az elektronikát szerelik mindbe, azóta gyakorlatilag már csak a kinézet és az ár különbözik.
  • Toroco
    #123
    hát igen. magyar utakon meg föleg be kell tartani a megengedett sebességet. a 6os uút annyira szar hogy szinte pesti végig ki van rakva a 60as tábla, de vannak olyen helyek is ahol 60nal sem mennék rajta vegig.

    én városon kivül mindig betortam a 90et(néha városban is), de nem is csak a szabály miatt hanem mert akkor már +3 litert falna az autó, aztán nagyon nem volna jó már ha 10 felett kajolna
  • Taranov
    #124
    A fogyasztás a másik. A városi 50 km kicsit kevés, de mindenképpen indokolt.
    Aki betartja a sebességkorlátozást, nagyobb biztonságban van és gazdaságosabban utazik, ez kétségbevonhatatlan.
  • Toroco
    #125
    az tény hogy kevés az 50 a városban. én általában 60al megyek. szerintem városban 60 az ideális
  • gz8
    #126
    Belgiumban jó pár olyan falun autóztam keresztül, ahol szépen ki volt fittyentve a 70-es tábla. Igaz, hogy ott meg is állnak a gyalogosnak, meg ennél a sebességnél talán valamivel kisebb a zajterhelés és a károsanyag-kibocsátás.

    A 7-es főúton, a Velencei-tó déli partján még mindig kint figyelnek a 40-es táblák. Na, ha valaminek semmi értelme, akkor az a táblák megléte. Este kimenni villás- vagy dugókulccsal, leszerelni a tetves táblákat, aztán kettéhajtani.
  • Dodo55
    #127
    Azok a 40-es táblák állítólag azért vannak, mert így akarják elzavarni onnan a kamionokat. Csakhogy ezzel a személyautósokkal is kibasznak. Nekünk Agárdon van nyaralónk, úgyhogy majd nyáron ha ott leszünk, akkor tudok segíteni a táblák eltüntetésében
  • fifi
    #128
    a csőből tudod milyen jó kipufogót lehet csinálni?
    a lapból meg hólapátot...
  • gz8
    #129
    Jó fél éve már csak célforgalommal lehet behajtani a 2,5 tonna feletti járműveknek (autópálya rulez), így abszolúte fölösleges a sebesség ilyen távolságon történő drasztikus korlátozása.
    A pokolba az ilyenekkel.
  • gz8
    #130
    Kész ötletbörze lesz a topicból!
  • Toroco
    #131
    akkor nekem lekéne vadászni egy ilyen táblát, ugy is most terverem a kipuffanó rendszert lecserélni egy kicsit nagyobbra.
  • gz8
    #132
    Ami a márkák megítélését illeti: eddig az opelosok azok, akiket nem nagyon szeretek (ezen belül is a Vectra a kedvenc). Zöldre vált a lámpa, 300 méter után már el is bírják érni a 40-et. Komolyan, mintha lajhárok versenyét nézném lassított filmen.
  • gz8
    #133
    Az az alumínium nem nagyon fogja kibírni a hőterhelést, bár elefántölő fúvócsőnek még egész jó lenne!
  • Toroco
    #134
    hát igen a hő... akor nem kipuffanó lesz hanem fúvőcső, csak szerezzen valaki nekem egy elefántot!
  • gz8
    #135
    Áss egy mély gödröt, helyezz el az alján egy csupor mézet, hidd el, egy fél tucattal biztosan fogsz másnap reggelre.
    Malacka is így csinálta.
  • Toroco
    #136
    ha megvan a tábla akkor ások és mézezek :D
  • gz8
    #137
    Úgy is lehet.
    A táblával kiásod a gödröt, majd a már nélkülözhető táblát el tudod cserélni mézre, amivel megfogod az elefántot, és a csövet a már említett módon felhasználva egy nagy halom húsra tehetsz szert.
    Azt hiszem, ez az egyik legzseniálisabb és leggonoszabb terv, amit itt az SG-n olvastam!
  • Toroco
    #138
    ya ya a legjobb. viszont a hús eladó lesz, mert ma vólt disznó vágás a nagyszülőknél ugyhogy husunk az van.
  • Pheel
    #139
  • Toroco
    #140
    Kiványcsi vagyok mikor leszünk kinyírva offolásért
  • gz8
    #141
    Csacsi vagy. Az elefánthús sokkal finomabb, ráadásul ha csak egy elefántot is fogsz, azon is jóval több van, mint a lebökött hízón.
    Ergo: a malac húsát szépen el kell adni, az elefánthúst zsupsz, be a mélyhűtőbe/jégverembe, aztán lehet porciózni magatoknak, meg persze a szomszédoknak is bizti jól jön, hiszen ilyen egzotikus étkeket nem ehet csak úgy minden nap az ember.
  • gz8
    #142
    132-nél volt is egy nem off hsz-om
  • Toroco
    #143
    de fél tucat fáni nem férne be még a lakásba sem. Akkor egyet megtartók és a többit adom el.
  • gz8
    #144
    Öklömnyi darabokra kell felvágni a húst, a csontváza(ka)t meg egy természettudományi múzeumnak kell eladni, rengeteg pénzt kapsz érte, amit mélyhűtőládákba fektethetsz.
    Aztán amikor elfogyott a hús, el is adhatod a hűtőládákat.
  • Toroco
    #145
    ya vagy nem pénzt kapok a csontok ért hanem 20 évet a sitten.
  • gz8
    #146
    Mondhatod a múzeumnak azt is, hogy több elefánt vitte oda neked azt a csontvázat, önként és jószántukból. Hinni fognak neked.
  • Toroco
    #147
    Hi!

    Most voltunk klipróbálni a Shevroleteket. Lacetti 1.6, meg aveo 1.4 -t. Hát lehidaltam tőlük, de nem azért mert olyan jó. Kényelmes meg elég jól is néz ki belül, de a teljesítménye az siralmas. Aveo: 96 lóeró a papiron, DE 5600 as fordulaton adja le. Úgy képzeljétek el hogy kettőben padlógázzal mentem, és minden sebességben fölfelé. A motor képtelen elérni az 5600 as fordulatot. Arra hogy kapásból padlógázt nyomok 3ban már nem is reagál szinte, csak annyira mint egy sima gázadásnál. és csak dombon lefele tudtam elérni a 160at padlógázzal, pedig asszem 200 ig van órázva. Könnyü kormányozni, meg nagyon fasza a fék, de nem megy. A lacetti teljesen ugyan ilyen. A csomagtartó mérete legalább jó, 330L.

    Ezek után beultem egy Saab vektorba... na igen, az már autó, sajna az nem tesztautó volt és nem lehetett manni vele. Asszem 9 milla a gép.

    Voltunk nézni suzuki SX4 et is. azt sajna nem lehetett kipróbálni, csak bele ültem. Mitne mondjak kényelmentlen volt akár hogy is állitgattam az ülést. A belseje szerintem kifejezettem csúnya. A hásó ülésre csak ugy tudtam beülni hogy kézzel huztam fel a térdeimet. A csomagtartó mérete az meg nulla. még bevásárolni sem lehet vele menni. A warbi csomagtartójába sem szokott beleférni mindig, pedig az 525l. De ezt a suzukit valahol még kifogom próbálni.
    Beültem az új swift be is annak jobb volt a belseje, de az sem volt kényelmes.

    Néztünk skodát is, fábiár, meg oktáviát. a fábia is elég gyengevolt kinézetre, kényelme közepes. Oktáviába nem ültem, csak az adatait néztük. Annál az volt a durva, hogy legalább másfél tonna a kocsi úgy ránézésre, mert nagyobb méretü, mint az audink, 1.4es motor, és csak 75 lóerő van benne. Az audink 140 lovas 2,3 motorral, és még az is nagyon lomha induláskor, ehez viszonyitva a 75 lovat nem nagyon tudom elképzelni hogy mehet. Azt mondták jövö héten lesz megint teszt autó majd kipróbálom.

    Egyre inkább ott vagyunk hogy nem akarunk uj autót venni. Jók az öregek, azok legalább menek. Eddig nagyon úgy nézki hogy fater marad az öreg audinál, én meg a warbinál. Vagy összeszedünk egy halom pénzt és valami autót nézünk 6 milla körül, ami nemhiszem hogy megtörténi.

    Az a legszarabb az új autók belsejében, hogy szinte mindent abból a szar müanyagból csinálnak. nagyon kevés ami le van burkolva valamivel.

    Jövő héten valszeg elmegyünk még VWt, audit, meg fordot nézni, aztán majd meglátjuk.
  • Dichter
    #148
    Aveot márcsak az 1!! csillagos töréstesztje miatt sem vennék...
  • Toroco
    #149
    hallottam valamit hogy a kasznija nem jobb a suzukiénál, de konkrétan nemtudtam hogy milyen.
  • Pheel
    #150
    Jah! Lehet akármilyen olcsó, akkor sem kellene. Az NCAP értékelésén azt mondták, hogy biztonságosabb SZEMBEN ülni vele, mint benne.
  • Dichter
    #151
    LÁL, ez jó szöveg :D:D:D Egyébként a népeket látszólag nem nagyon érdekli ez a dolog, mert már többet is láttam furikázni az utakon.
  • Toroco
    #152
    legtöbben ugy is az árát nézik, nem a teszteket
  • fifi
    #153
    mamost azért ugy azt tudd, hogy attól még hogy vékony lemezből van, lehet biztonságos, és fordítva...tehát a vékony a lemez-nem biztonságos a kocsi című klisét el lehet felejteni, mert ütközéskor NEM a lemez fogja elnyelni az energiákat...
    pl az új Swift és az SX4 is 4-es az NCAP-n...
    na erről ennyit.
  • Pheel
    #154
    Legtöbben azt hiszik, hogy a Suzuki olcsó, csak mert régen az volt, és körül sem néznek a piacon, csak megveszik életük sokadik Suzukiját, abban a hitben, hogy minden kocsi drágább. Érdekes, hogy pl egy Clio, Grande Punto vagy éppen Yaris sem drágább azonos felszereltséggel.
  • Toroco
    #155
    Na ja. Ebben van valami. Mongyuk nekem feltünt hogy már nem olyan olycsók a suzukik. régen tényleg az volt, hamar átvette a magyar népautó szerepét. Manapság ez már nem jellemző rá. ma már minden autóból sok van. Rengetek g astra ami nekem a leginkább szembetűnik. de nagyon sok van a rohadt drága audikból is. ebben meg az az érdekes hogy mindenki panaszkodik hogy kevés a pénz szar a fizetés, minden drága, a benzin is, de mégis szépen szaporodnak a méregdrága autók is. ez a város (pécs) már képtelen befogadni ezt a forgalmat ami napjainkban van. reggelentem már a buszok is csinálnak egy órás késékeket is néha, fél óra az átlagos. Az utak darabokra esnek. És egyretöbb lesz az autó.
  • fifi
    #156
    és az autók 95%-a hitelre van...
  • NeoMaN
    #157
    Hondának adj egy esélyt....
  • Toroco
    #158
    Hondára én is gondoltam. Civic re, esetleg accord, de az szerintem nagyon drága.
  • Toroco
    #159
    majd mondom faternak hogy nézzünk hondát is
  • Toroco
    #160
    Ya szinte mindenki hitelre veszi, aztán úgy meg még drágábban jön ki.