46641
  • howarju
    #43416
    Írd be a súgóba - Energiagazdálkodás!

    Miért nem látható a telepikon az értesítési területen?
    Lehet, hogy az ikon rejtve van. A következőképpen jelenítheti meg a telepikont:

    Kattintson a jobb gombbal a tálca egy üres területére, majd kattintson a Tulajdonságok parancsra.

    Kattintson az Értesítési terület Testreszabás gombjára.

    Az Értesítési terület ikonjai területen kattintson a Rendszerikonok engedélyezése vagy letiltása gombra.

    A Rendszerikonok engedélyezése vagy letiltása lap Viselkedésmódok területén kattintson a Be elemre az Energiagazdálkodás terület melletti legördülő listában, majd kattintson az OK gombra.

  • kl24h
    #43415
    Nálam is hasonló a helyzet az F8-al és persze hiába nyomkodtam az F8-at, mert úgyse indult el csökkentett módban (Windows XP), csak a boot ablakot értem el. A problémát úgy oldottam meg, hogy az F8 gomb lenyomásával bejött a boot ablak és kiválasztottam a HDD-t és utána Enter és rögtön utána az F8 gomb (lehet többször is) és akkor bejött a csökkentett mód kiválasztási lehetőség.
    Megpróbálhatod ezt a módszert is, hátha segíteni fog.
  • huncsik
    #43414
    jah, értem ezt hp, és lenovo laptopoknál láttam nekem acer van de ennél nincs ott az elem.
  • KaBuTo666
    #43413
    Értem, köszi!
    Sajnos erre a jelszósra nem találtam megoldást, illetve akinek ilyen problémája van, az se.
  • [HUN]FaTaL
    #43412
    Később nyomkodd az F8-at.

    Az elsőt nem tudom, próbálj googleval rákeresni, hogy lehet kijavítani. Ha nem találsz semmit, akkor marad a reinstall.
  • KaBuTo666
    #43411
    Nálam van az a probléma, hogy nem lehet a windows 7-ben belépésre jelszót csinálni (#43363), mert akkor nem tölti be a windowst. Van olyan program, amivel tudnám jelszavazni belépéskor?

    Meg olyan probléma van, hogy nem tudom a csökkentett módot elindítani. Mikor F8-t nyomok, akkor nem az jön be hogy normálba vagy csökkentett módba indítsam el a windowst, hanem egy boot ablak, amiből kitudom választani hogy ssd-ről vagy dvdről bootoljon illetve van olyan hogy enter setup, ilyenkor a biosba dob. Ötlet?
  • bon
    #43410
    Adott laptop gyártójának programja lehetett szerintem.
  • huncsik
    #43409
    Sziasztok!

    Láttam egy laptopon amin win7 van hogy a tálcán a HU felírat mellett volt egy zöld elem amiben az idő volt jelezve az akkumulátor állapotáról, és régóta szeretném én is ezt ott megjeleníteni, csak nem tudom hogy kell, a win7 nél, és ebben kérném a segítségeteket.
  • bon
    #43408
    Mappa tulajdonságainál beállítható.
  • zord01
    #43407
    Sziasztok!

    Win7 alatt be lehet azt állítani, hogy egy mappa (és annak minden tartalma, fájlok és almappák) teljes egészében írásvédettek legyenek? Értem ez alatt, hogy ne lehessen őket törölni, maximum csak melléjük másolni új dolgokat!

    Fontos lenne!
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • DarkSector
    #43406
    Simán mindent feltehetsz.
  • CroftManor
    #43405
    Ha a Win 7-re (warez verzió) feltelepítem az SP1et, akkor majd fogom tudni használni továbbra is, vagy új CD kulcsot kell hozzá aktiválni?
  • [HUN]FaTaL
    #43404
    Monitor profil gond, samsungoknál előfordul, régen sárga volt. Használj IrfanViewt :)
  • JethroHUN
    #43403
    Képet megint nem szúrta be... LINK
  • JethroHUN
    #43402
    Üdv, van némi gondom frissen telepített win7-tel. Az h a képnézegető alkalmazás minden képet ilyen zölden jelenít meg. (Ez a screenshotot nemrég csináltam szóval csak azért szúrom, be mert nics más kép a gépen, de amúgy netről letöltött bármely kép ilyen.) De mint látszik a sajátgép ablakban nem zöld az egész. Legújabb AMD vision + catalyst, directx stb fent van. Játékba pl semmi hasonló gondom nincs.
    Ötlet h mitől lehet?
  • bon
    #43401
    Semmit.
  • NiGhTM4R3
    #43400
    Hellósztok
    Frissen telepített 7 (Pro, 64bit) ami SSD-re van rátelepítve kissé lomhának érzem, pedig látja a 8GB RAMot.

    Mi az amit érdemes kikapcsolni ennyi ramnál és SSD-nél?
    DLL-ek törlése a memóriából, indexelés, prefetch meg ilyenekkel mi a helyzet?
  • balcsi70
    #43399
    Szia! Vinyó rendben volt Kiváló ként értékelte a program. Üdv.
  • bakkerman
    #43398
    ezt az universal cuccot kipróbálom,köszi! amúgy igen,32 bitem van jelenleg,és 64-re akarok váltani,mert nem látja a ramomat a 32 bit
  • [HUN]FaTaL
    #43397
    Lehet, hogy 32 bites rendszeren van és olyankor nem tud 64 bites telepítőt csinálni az MS tooljával.
  • [HUN]FaTaL
    #43396
    És mi a probléma? Ha 64 bites rendszeren vagy, akkor betallózod az usb dvd download toolnak az isot és kész.

    32 bit alól nem működik, olyankor Universal USB Installer, kiválasztod a win7et és kész.

    Ha megvagy vele akkor bootolsz a pendriveról.
  • bon
    #43395
    FAQ-ban lévő program miért nem jó?
  • bakkerman
    #43394
    faq-ban megtaláltam,de nekem úgy kéne,hogy rámásolom a gépről a pendrivera,és a penről bootolom be a telepitőt
  • [HUN]FaTaL
    #43393
    Igen.
  • bakkerman
    #43392
    hali,windows 7 ultimate edition 64 bit-et pendrive-ról fellehet telepíteni?
  • balcsi70
    #43391
    Okés köszönöm le fogom ellenőrizni már is.
  • bon
    #43390
    De a Winyó rendben van, érdemes megnézni, mert hiába raktad újra, ha pár nap múlva megpusztul újra, mert tele van szektor hibával, vagy valami egyéb baja van.
  • balcsi70
    #43389
    Szia! Köszi a választ! Nekiugrottam aztán újraraktam a Wint. Így telyesen jó. Könnyebb volt így.
  • bon
    #43388
    winyó állapota?
  • balcsi70
    #43387
    Ha megnyomom hogy bejöjjön feladatkezelő akkor órák kérdése és ha bejön akkor a Procinál 2-10 % körül ugrál a memóriát viszont már írtam. Valami furcsa nagyon.
  • bon
    #43386
    Proci terhelésre gondolok.
  • bon
    #43385
    HD Sentinellel nézd meg a winyót, de a feladatkezelővel is megnézhetd, hogy mi fogja a gépet.
  • balcsi70
    #43384
    Okés csak most ez onnan indult hogy a gép(ami nem az enyém ) amiről kértem infót olyanokat kezdett el művelni hogy a a Windows alig áll föl a lábára,utána bármire rákattintasz fél óra mire megnyitja, Eset végig futtatva csökkentet módba (semmi) ,Malwarebytes Anti-Malware semmit nem talált ,csökkentett módba tökéletesen megy a gép. Ha rendesen kapcsolom be akkor meg órák kérdése mire feláll a Windows és akkor is órák kérdése hogy valamit megnyisson. Innen indult a kérdésem. Ha esetleg valamit tudsz megköszönöm. Üdv.
  • bon
    #43383
    Ha kell lesz memória, amúgy meg lefoglalja magának, látnád nálam 12gb mellett mennyi a szabad memória...
  • balcsi70
    #43382
    Köszi! Na de az én gépemen sokkal több program fut és úgy hogy most pillanatnyilag megy Böngésző + torrent + a futó folyamatok és eszik 0.98Gb-ot akkor ilyenkor mi van? Köszi a választ.
  • bon
    #43381
    Nem kell piszkálni a Vista-tól kezdve változott a memória kezelés. Ha kell felszabadítja.
  • balcsi70
    #43380
    Sziasztok! Van egy laptop a Windows Feladatkezelőben megnézve 1,6 Gb ot most pillanatnyilag 2,21Gb-ot eszik memóriából a gép, Most ellenőrzöm a folyamatoknál hogy mi az ami esetleg nem muszáj hogy ott legyen és leállítom.A kérdésem az lenne hogy elég ha onnan leállítom,vagy máshonnan kell a fölösleges .exe-ket leállítani. Ha csak innen állítom le akkor a következő juraindításnál nem jelennek meg megint? Ha máshonnan kell leírnátok hogy hogyan? Előre is köszönöm a válaszokat. Üdv.
  • iceeman
    #43379
    érdekes én ugyanígy jártam csak az otthoni gépemmel. megjelenik az üdvözlö felirat aztán ott is marad. csökkentett módban tudtam csak kivenni a jelszót...rosseb érti...
  • [HUN]FaTaL
    #43378
    Emlékeim szerint meg a sorrend, ahogy fel lettek véve. Csak aztán néha átrendezi valamiért.
  • xxdani
    #43377
    Gondoltam erre én is meg ABC, de az se. Na mindegy , azért köszi