46641
  • howarju
    #43456
    Hi!

    Talán olyan felbontást választottál ki amit a kártya specifikációja nem engedélyez!?
  • ToM1113
    #43455
    megoldva.
  • ToM1113
    #43454
    Kész vagyok.

    1 gond van csak, és eddig nem sikerült orvosolni.
    Van egy másik számítógép is és otthoni csoportba voltak kötve.
    Windows telepítés után felkínálta hogy csatlakozik, de kért egy jelszót.
    Hiába próbáltam megnézni a másik gépen az otthoni csoportnál ahol lehet, mikor rámentem hogy megnézem nem történt semmi és nem mutatta meg a jelszót. Kilépni se tudtam azon a gépen az otthoni csoportból, ezen pedig csatlakozni nem tudok...
    Valami megoldás?
  • [HUN]FaTaL
    #43453
    VGA memória hiba.

    Megoldás, ha még garis cserélteted, ha nem, akkor kuka és másik vásárlása.
  • bon
    #43452
    új vga vásárlása
  • Scany01
    #43451
    megoldás van rá?
  • bon
    #43450
    vga hiba
  • Scany01
    #43449

    ez mitől lehet?
  • ToM1113
    #43448
    értem, köszi. Akkor nincs vele dolgom. :)
  • [HUN]FaTaL
    #43447
    Vista óta mindig C lesz a rendszermeghajtó.
  • bon
    #43446
    c:-lezs, nem fog foglalkozni vele, meg alapból telepítés eléjén a c:-t töröltetni szókás és újra létrehozatni.
  • ToM1113
    #43445
    Még 1 kérdés miközben másolgatom az adatokat a nagy hdd-re.

    Ügye alapból most a C-n van a windows a 320 ason. Létrehoztam a nagyon egy 50 eset a rendszernek, azonban ennek J a meghajtó jele.
    Úgy tudom hogy a rendszer emghajtójának jelét nem lehet átváltani.
    Én viszont szeretném hogy J helyett C legyen.
    Amikor win telepítőről bootolok akkor át lehet esetleg nevezni J ről C re miután letöröltem a 320-as partícióit ( beleértve a C-t is)?
  • ToM1113
    #43444
    rendben, köszi
  • [HUN]FaTaL
    #43443
    Lemezkezelőben csinálsz egy 50-es partíciót a winnek (egyelőre üres), meg egyet a maradékból az adatoknak. Utóbbira átmásolod a cuccokat, bootolsz a win telepítővel, törlöd a 320-as ról a partíciókat és feltelepíted az újonnan készített 50-esre a wint.
  • ToM1113
    #43442
    értem.

    viszont a 320-as egyik partícióján található jelenleg a windows.
    Akkor ezt hogyan oldjam meg, hogy a 320 as 1 partíció legyen, a windows pedig a 2 terrásra kerüljön, a 320 asról meg eltűnjön a win?

    Nem tudom érthető-e... Tehát a lépések sorrendjével van a gond.
  • bon
    #43441
    Újabb winyó a gyorsabb így arra logikus telepíteni. Több felé célszerű darabolni a 2tb-ot, pláne, hogy rendszer is lesz rajta, 50gb elég szokott lenni.

    A 320-gb winyó esetében meg lemásolsz mindent a 2tb-osra és törlöd a 320-as partícióit a lemezkezelővel és csinálsz egy új partíciót.
  • ToM1113
    #43440
    Üdv!
    Nem tudom jó helyre írom ezt vagy sem, de a következő kérdésem lenne:

    Van egy Samsung sata 2-es 320 gigás winyóm, nemrég vettem egy 2TB Western Digital 7200rpm WD20EARX SATA3-at. Szerintetek a rendszert melyik winyóra lenne célszerűbb tenni?

    Másik problémám a következő:
    A 320 as HDD 5 partícióra lett osztva még pár éve ( játékok, rendszer, letöltések, backups, adat partíciók), ezt feleslegesnek érzem és úgy gondoltam elég ha egybe van az egész.

    Hogyan lehet az 5 partíciót úgymond törölni, hogy csak 1 legyen helyettük és az a 320 as winyó legyen teljes egészében.

    A 2 terrásat érdemes szétosztani?

    Olyan problémám van hogy mióta beszereltem, azóta néha 4-5 másodpercre megfagy a gép, tölt, aztán megy tovább mintha mi sem történt volna. Ez mitől lehet?

    Köszönöm szépen.
  • bon
    #43439
    Én is így gondolom.
  • [HUN]FaTaL
    #43438
    Kidobni, venni egy másik használt gépet (vagy újat). Egy forintot sem éri meg rákölteni.
  • magyarkolega01
    #43437
    Mennyit kéne rákölteni vagy minimum milyen cuccok kellenének hogy elmenjen rajta a Windows 7?
  • KaBuTo666
    #43436
    #43412, #43415:

    Később nyomtam az F8-t így betöltötte a csökkentet módot, a boot ablak utáni F8 is bevált, köszi a tippeket!
  • howarju
    #43435
    Szia BON! :-)

    Köszönöm válaszod!
    Már rákerestem, írták pl. a Hide IP-t. No meg az ESET víruskeresőt. Háát... (amivel ugye nem kezdünk mondatot), az ESS 6 inkább marad mint a Crome, akkor megleszek nélküle!
  • bon
    #43434
    Szerintem valami bővítmény gond lesz.
  • howarju
    #43433
    Sziasztok! :)

    Szeretném megtudni, hogy aki Win 7-et futtat, jól működik-e Nála a Google Chrome?
    Nálam állandóan összeomlik!
    Már 2x visszavontam, újratelepítettem, de a hiba változatlan.
    Most feltettem egy Portable verziót, mondván az nem épül be a Win-em lelkületébe ám az összeomlás változatlan!

    Tud-e valaki valami biztatót?
    Előre is köszönöm a "jótanácsokat" !
  • bon
    #43432
    XP-nél újabbal nem érdmes próbálkozni, proci gyenge és a memória is kevés, vga régi.
  • [HUN]FaTaL
    #43431
    Erre XP-t tegyél.
  • magyarkolega01
    #43430
    Nem az én gépemről van szó.Az adatai itt vannak.
    A mostani Op.rendszere: Windows XP SP3 Professional
    Intel(R) Celeron(R) CPU 1.70GHz
    CPU Típusa: Intel Celeron 1700 Mhz
    Alaplap:ASRock M266(A)
    Memória: 512 MB
    Videókártya: ATI RADEON 9600 Series Secondray 256 MB
    Hangkártya: VIA AC'97
    RAM:512 MB
  • bon
    #43429
    Gép felépítése nélkül nehéz nyilatkozni.
  • magyarkolega01
    #43428
    Sziasztok!Melyik Windows 7 alkalmas egy régebbi P4-számitógéphez?
  • RYO21
    #43427
    Van egy partícióm, amelyen van egy windows 7 és még mellette rengeteg film illetve játék. Újraszeretném telepíteni, de nemakarok mindent formázni Megtudom azt csinálni, h a Windows mappákat kitörlöm külsőleg, majd csak simán rátelepítek egy friss windowst? Vagy akkor az összes fájlomat egy windows.old folderbe teszi?
  • bon
    #43426
    Veztékkel minden további nélkül, de ez nem témába vágó kérdés.
  • Örm
    #43425
    Hello!
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy azt meglehet oldani, hogy egy emeleti routerrel rákapcsolódjak a földszínti routerre és erről a második routerről mondjuk kábelen keresztül használjak egy másik gépet vagy xbox-ot?
  • huncsik
    #43424
    igen ez ott van alapból az energiaellátás jelző ikon, de nem ezt keresem.
  • huncsik
    #43423
    Igen ez már korábban is megvolt nekem a BatteryMeter, de ez nem az lehet szerintem mert leviszem oda a tálcára, de ha újra indítom a gépet, akkor az ott a tálca mögé kerül, hiába választom ki a mindig látható lehetőséget, az újra indításnál mögé kerül. ÉS ebben az órát nem írja az elem belsejében, szerintem ez nem az lesz.
  • bon
    #43422
    Semmmit se piszkálj.
  • V43 1105
    #43421
    Töröld a temp mappát.
  • poruljartal
    #43420
    tudnátok ajánlani valamit hogy foglaljon a winem minél kevesebb helyet? 64 bites, ha van valami linketek ahol írják miket szedjek le, kapcsoljak ki jól jönne, kösz
  • howarju
    #43419
    Egyébként a Win 7 "minialkalmazások tára" -ban is megtalálhatod ezt a gatgetet!
    A beállításokban kiválaszthatod a megjeleníteni kívánt ábrát, ami többek között akár a zöld golyó is lehet! :-)
  • howarju
    #43418
    Bocs BON nem figyeltem eléggé!

    Windows7 kiegészítők!
    BatteryMeter

    http://windows-kiegeszitok.5mp.eu/web.php?a=windows-kiegeszitok&o=_kp1as0JTA
  • bon
    #43417
    Ő valami zöld forma elem ikont keres, a bépített meg nem zöld.