46641
  • mester1987
    #43657
    Annyira nem tanulmányoztam, mivel Chrome-ot használok. Valahol írtak róla changelog-ot a 9 óta, mégis milyen.
  • bon
    #43656
    Már 1 hónapja megjelent, de kb két hete már a Windows update-ről is települ.
  • mester1987
    #43655
    Megjelent az Internet Explorer 10 Windows 7 alá is, akit érdekel.
    Elvileg le kell töltenie automatikusan.
  • howarju
    #43654
    Kedves Nolycsy!
    Lépj be a BIOS-ba, és jelöld ki a cd/dvd meghajtódat elsődlegesnek.
    Akkor arrÓl fog BOOT-olni a géped, ahogyan azt BON is tanácsolta.
    Így elindul a telepítőd és működni fog az egér és a billentyűzet is.
    Sok sikert! :-)

  • bon
    #43653
    Javításhoz boot-olni kell és akkor műkődni fog az egér és billentyű, mert a Windows-nak még köze sincs hozzá.
  • Nolycsy
    #43652
    Bár ezt még nem próbáltam, de nem hiszem, hogy el tudnám indítani a javítást, mivel nem működik sem az egér, sem a billentyűzet. Pont itt vagyok meglőve, hogy akár netről is le lehetne szedni eszközillesztőt az egérre, csak nem tudom mivel leszedni.
    Van fönt a gépemen XP. Azon, vagy a BIOS-on keresztül nem lehetne csinálni valamit?
  • howarju
    #43651
    Szia! :-)
    Sz.V.Sz. Futtass egy Win7. javító telepítést!
  • Nolycsy
    #43650
    Miután kitöröltem, nem volt semmilyen felkiáltójeles hardver elem. Most, hogy van-e, nem tudom, mivel nem tudok sehogyan sem kommunikálni a géppel.
  • bon
    #43649
    A törlés után az Eszközkezelőben helyreállt minden hardver elem, vagy van még felkiáltójeles?
  • Nolycsy
    #43648
    Sziasztok!
    A problémám a következő: Nem működött a win7-en az automatikus eszközillesztő, így nem ismerte föl pl. az mp3 lejátszómat. Azt olvastam, hogyha kitörlöm az eszközkezelőből az USB gyökérhubot, akkor majd befrissíti az USB portokat, és működni fog. Ehhez képest most nem ismer föl semmilyen input eszközt a gép (sem USB-s egeret/billentyűzetet, sem ps2-es csatlakozásút). Hogyan tudnék mégis kommunikálni a géppel?
    (Megjegyzésként még annyi, hogy csak a win7-ben van ez a probléma, a BIOS-ba pl. be tudok lépni, sőt a gépemen levő winXP is rendben működik.)
  • howarju
    #43647
    Szia! :-)

    Ezt próbáltad már? :
    http://jano023.blogspot.hu/2011/08/windows-7-starter-hatter-csere.html
  • precision
    #43646
    megjavult, köszi!
  • seanpreston
    #43645
    Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy a gépemen nem tudok hátteret változtatni :S ez kb már 1 éve így van, eddig nem foglalkoztam vele de már unom a jelenlegi hátteret :S :D
    A laptopom egy HP6730s (ez nem tudom számít-e) és windows 7 professional van rajta (service pack 1). Annyit már kiderítettem, hogy nem olyan win7 van a gépen, amin nem lehet hátteret változtatni, mivel jelenleg az a hátterem amit én állítottam be. A problémám nem olyan nagy, de ha tud akkor légyszi valaki segítsen!! :)
    köszönön
  • KaBuTo666
    #43644
    Kösz szépen fiúk!
  • bon
    #43643
    A számolás problémát megválaszolták, Excel parancsikont meg tudsz csinálni újat, jobb egérgomb az excel.exe-n és parancsikon létrehozása menüpont. Majd a parnacsikont megfogod és a start menü megfelelő mappájába húzod, vagy másolod.
  • dr Kotász
    #43642
    Excelhez talán tudok segíteni:

    File/Option/Formulas/Calculation options

    Itt neked valószínűleg a Recalculate before save van beállítva.

    Vagy ha régebbi az Exceled: Tools/Options/Calculation
  • KaBuTo666
    #43641
    Kedves Bon,

    Olyan problémám van a Microsoft Excellel, hogy ha függvényezek, nagyon egyszerű példa...=F5+G5, akkor ha entert nyomok, nem írja ki a megfelelő értéket abban a mezőben amiben kellene, csak akkor írja ki, mikor csinálok egy mentést. Ha csak sima matek megy benne, pl =2+2, azt kiírja.
    Meg az is érdekes, hogy start menüből belelépek a Microsoft Office mappába, és nincs ott az Excel ikonja, a többi viszont ott van (powerpoint,word,stb). Valami ötleted van? :)
  • bon
    #43640
    Töröld a 4-es keretrendszert és próbáld meg újra ferakni.
  • precision
    #43639
    az utolsó update óta nem tud felrakni 5 frissítést az update
    mindegyik a dotnet 4 -hez való... hiába feltelepítem őket, kikapcsolásnál mindig elkezdi ugyanazt az 5 update -et felrakni, végig is megy a telepítés, ki is kapcsol a gép
    de következő indítás után ismét ott van az az 5 update és kikapcsolásnál ugyanúgy telepíteni akarja őket :)

    ilyenkor mi van? :)
  • bon
    #43638
    Még legalább 1gb memóriát és egy nagyobb sata-s winyót, esetleg egy core2duo procit, ha még kapni. Ha vga-t is akarsz akkor lehet, hogy táp csere is kell, Így már tulajdonképpen egy új gépet kellene venni.

    De ez itt nem témába vágó így max privátba folytassuk.
  • motor6845
    #43637
    Mit érdemes bele rakni?Videó kártyát minden képen kellene.
  • bon
    #43636
    15-16ezer ft-ot. De utánna se kell csodákat várni a géptől, 1 magos proci, integrált vga (abból is régebbi típus). Első körben érdemes lenne lefuttatni a FAQ 30-as pontjába megtalálható Upgrade Advisor pogramot, hogy egyáltalán van e driver minden hardverhez.
  • xxdani
    #43635
    Miért nem jeleníti meg a képek előnézetét? A legnagyobbra van állítva akkor se tölt be, Nehézkes így a szelektálás.
  • motor6845
    #43634
    Mennyit kéne bele költeni hogy elmenjen rajta?
  • bon
    #43633
    Igen, kisebb a gépigénye.
  • TTomi
    #43632
    Sziasztok!
    Lehet, hogy hülye a kérdés, de egy kevesebb tudású win7-nek (starter, home basic) kisebb-e a gépigénye -valamelyest- mint egy komolyabb verziónak (pro, ultimate)? Egy AtomN550 procis gépre készülök 32bites win7-et telepíteni amibe egyenlőre csak 1Gb ram van. Eredetileg win7 starter volt rajta.
  • Puhos
    #43631
    1. Okosabban kell netezni!
    2. Érthetőbben kellene fogalmazni (Hogyan lehet ezeket a féreg geciket kiírtani??)
    3. Leírni, hogy milyen programokkal próbálkoztál!
    4. A gondodat a megfelelő topikban írni, ez nem az a topik.
  • vajo
    #43630
    Hogyan lehet ezeket a féreg geciket kiírtani?? Már 2 napja küzdök velük és egy rohadt vírusírtó se tudja őket törölni. Nem is érdekelne annyira ha nem pörgetnék a procimat és a vidikarimat 100%-on!! Valakinek valami ötlet??
  • DarkSector
    #43629
    Inkább ne.
  • bon
    #43628
    Winyó kicsi, memóriát bővíteni kellene.
  • motor6845
    #43627
    erre érdemes e windows 7et rakni? Ha igen melyik verziót?
    Processzor intel pentium 3ghz 2m cache 800
    Mhz fsb
    Alaplap asus p5vd2-vm/v
    Hdd:80gb
    Ram 1gb ddr II
    Hang video alaplapi dvd iro
  • fifinet
    #43626
    sziasztok!
    segitséget szeretnék kérni.win 7 legális rendszerem van.az a baj, hogy az eszközkezelőt a vezérlőpultban nem tudom megnyitni.Ha megnyitom akkor megnyílik, de elé ugrik egy microsoft management console ablak amiben az van, hohy az MMC nem fog futni internet expoler 5.5 -nél korábbi verzióval.Ez rendbe is volna de ha ezt leokézom eltűnik az eszközkezelő ablaka is.Ha csak bezárom akkor is ez a helyzet és nem tudok belemenni az eszközkezelőbe.Hogy lehet ezt orvosolni.Kérem a segitségeteket de ha lehet alapfokon,mert nem vagyok egykomputerzseni sajnos.

    Előre is köszi
  • bon
    #43625
    windows könyvtárba vna egy windowsupdate.log, ott biztos lesz hibakód.
  • acsati
    #43624
    Az a bosszantó, hogy hibakódokat sem ad ki sehol. Csak, hogy a szolgáltatás nem fut, próbáljam újraindítani a rendszert. Amúgy igen, jogtiszta, laptopról van szó, és amikor vettem adtak hozzá termékkulcsot, azt használom.
    Eddig működött, csak most vettem új winchestert és ugyanúgy telepítettem rá rendszert, mint eddig szoktam és most valamiért nem jó.
  • Lysandus
    #43623
    Hm... Érdekes. A HD-s videónál van felirat. Akkor ezentúl nézzek mindent HD-ben? :-)
  • bon
    #43622
    Mi a hibakód? Jogtiszta a rendszer?
  • Lysandus
    #43621
    Sziasztok!

    Kellene egy kis segítség. Win 7-em van (hivatalos, OEM) és az a gondom, hogy a Media Player nem jeleníti meg a feliratokat. A felirat (srt formátumban) ugyanabban a könyvtárban van, mint a videó, a Media Playerban a feliratok "bekapcsolva, ha elérhető"-re állítva, K-lite codec pack telepítve, mi lehet a gond? Media Player Classicban működik, tehát ott megjelenik a felirat.
  • acsati
    #43620
    Sziasztok! Találkoztam egy furcsa dologgal. Nem működik a Windows Upate, se a Windows Defender. Próbálkoztam Microsoft supportos fix it nevű programokkal, semmi se segített. Gondoltam, akkor berakom a Win 7 telepítő lemezt és csinálok egy javítást. Egész sokáig tartott, majd a végén kiírta, hogy nem sikerült... De semmi okot, vagy miértet nem írt. Mit tegyek? Új rendszert nagyon nincs kedvem telepíteni emiatt
  • alkonyat
    #43619
    Igazad volt,-hiányzott egy 40 MB-os frissítési részlet.
    Ezt telepítve minden rendbe jött.
    Köszönöm!
  • bon
    #43618
    Töröltesd, ha szerencséd van eltávolította a kártevőt ami a problémát okozta.