46641
  • lck
    #43697
    Lemezkarbantartó, Lemez töredezettség-mentesítő. Persze ezek registry-t nem karbantartanak, de sokak szerint nem is kell.

    WRC-t és WDC-t nyugodtan használd! Nekem bejöttek sokkal jobban mint más.

    7-hez Ezt szoktam feltenni.Nincs vele semmi gond.
    De itt mindjárt írni fogják hogy ne tegyél semmit, inkább: KMPlayert, VLC-t, PotPlayert, MPC-t, mert ezekhez nem kell codec.
  • Mayorpapa
    #43696
    LCK: "a win saját karbantartásán" mit értesz? (új nekem még ez a win 7, egy napja van fenn)
    A Wise Registry Cleaner-t akkor nyugodtan lehet használni ehhez is, mert XP-hez állandóan használtam.
    Más. Milyen kodek pakkot ajánlotok 64 bites Win 7-hez? Egyáltalán kell ehhez kodek pakk?
  • bon
    #43695
    Teljesen felesleges karantartó prgot ahsználni, éppen, hogy ők szokták elcseszni a rendszert ha túl mélyen belenyúlnak. Amúgy sp1-es Windows 7-et kell telepíteni és akkor sokkal kevesebb időt vesz igénybe a firssítés.

    Winyó állapotát is megnézném egy HD sentinellel.

    Ja és ben "winfos" az oprendszer neve.
  • lck
    #43694
    Véleményem szerint ASC túl mélyen kotor bele a rendszerbe. Nem hiszem hogy microsoftnál csak lúzer programozók ülnek, mindenhol máshol / pl.: ASC-nál / meg profik. Írom ezt azért mert ASC-t én is kipróbáltam, de nem voltak olyan jó tapasztalataim vele.

    Igazából az XP és korábbi rendszerek igényelték erősebben a külső karbantartó programokat - szerintem.

    Nem mondom hogy a win saját karbantartásán kívül mást tilos használni. Bár sokak szerint nem kell.
    Nekem olyan van hogy Wise Disc Cleaner meg Wise Registry Cleaner. Ezekkel nincs gondom. Mindegyik free. Az ütemezett feladatokba téve szépen karbatart és optimalizál üresjáratban. Tehát nem kell állandóan futni neki hogy működjön.

    Véleményem szerint szabad és KELL is update-elni. Egyetlen win7 update után sem vettem észre rendszerlassulást.
  • Mr_no_NaMe
    #43693
    Így van winfost akartam :D

    ASC szerinted miért teszi tönkre a gépet? Kérlek indokold meg, mert eddig ezt találtam a legösszetettebb programnak ami egyhúzásra helyrepofozza kicsit a gépet. Nem bonyolodtam bele, csak meggyőzött a kezelőfelülete (lehet annak nem szabadott volna hinni) kérlek fejtsd ki.

    Ha nem így, akkor hogy tegyek egy friss oprendszert gyorsá? Semmi nincs fent csak a legalapabb dolgok amik alapjáraton mennek: nvidia vezérlő + advanced + security essentials. És ennyi.

    Mi a megoldás? Szabad updatelni egyáltalán? 2011-es nov-decemberi win7-em van asszem.
  • lck
    #43692
    Véletlenül kétszer is elrontottad a hozzászólásodat: "windows"-t írtál, pedig biztos "winfos"-t akartál.

    Amúgy meg annak "fos" aki nem ért hozzá. Vagy azt hiszi ért hozzá és fossá teszi.
    Mi az hogy az ASC szedte le az update-ket ??
    Másrészt ASC kiválóan alkalmas arra hogy jól elbassza a win-t. Nem kellene használni.
  • Mr_no_NaMe
    #43691
    Sziasztok!

    Fura kérdéssel állnék elétek. A gépemen 2 partíció van, C: és D: meghajtó.
    A C: meghajtón a winfos van (meg a telepített programok nagyrésze) a D: meghajtó pedig adatok, letöltések filmek, játékok etc.

    Történt, hogy újrahúztam a C: meghajtót, mert lassú volt a winfosom, fél éves volt, ideje lett már. Szokásom, hogy az első dolog amit felteszek, az valami jóféle gépkarbantartó/vírusírtó stb.
    Nálam az Advanced System Care és a Microsoft Security Essentials játszik.

    Az advanced System lényegében tegnap annyit csinált a gépemen, hogy leszedte az összes elérhető winfos ápdétet (kb 2 óráig csinálta), és ez után újraindult.

    Én nem tudom mi történt, de ezután kibaszott lassú lett a gép. Ha nem fut egy program sem akkor tökéletesen hasít mint a villám, ahogy egy friss winfosnak kell. De ha fut mondjuk a utorrent, és mellette szeretnék játszani, mondjuk egy Sims-el vagy Dark Messiahval (pedig nem mai játékok) olyan szinten belassul az egész, hogy kezelhetetlen lesz a gép. De legyen az egy .rar kicsomagolás + utorrent vagy egy böngésző + rar, vagy egy egyszerű telepítés.

    Telepítés mellett nem tudok még netezni se. Mitől lehet ez? Mi a franc történt a géppel? Szerintem a windows update tehet róla. Találkoztatok már ilyennel? 1 napos sincs a friss windows de már olyan lassú mint a dög.
  • Tetsuo
    #43690
    Ha a taskbaron a notificationt ki akarom kapcsolni, de az ikonokat nem, akkor mi a teendo?

  • SgtChris
    #43689
    Vadi új HDD-re, új partícióra lett feltéve, format után, ergo nincs régi szemét...
  • bon
    #43688
    Régi szemetét letörlöd.
  • SgtChris
    #43687
    Srácok az mitől van, hogy újrahúztam a gépet, a régi rendszer egy 20GB-os partíción vagy 15Gb-ot foglalt, a friss pedig a 100GB-on azonnal 40GB-on terpeszkedik??? Hogyan tudom visszafaragni???
  • bon
    #43686
    Vezérlőpult/rendszer/eszközkezelőben megtudod néz a hangkártya tulajdonságainál. De a pontos típusa az alaplap vagy a hangkártya kézikönyvébe is írják.
  • [HUN]FaTaL
    #43685
    Amikor kikapcsol az aero megnézed a feladatkezelőben, hogy fut-e a winsat.exe.
  • kisokka
    #43684
    Fogalmam sincs, ennek hogy tudok utánanézni?
  • [HUN]FaTaL
    #43683
    Nem a teljesítményellenőrző (winsat) fut le, hajnali 2-3 körül? (Nem emlékszem pontosan, mert mindig tiltom ezt a baromságot a feladatütemezőben).
  • kisokka
    #43682
    Kváncsiságból ma megvártam, hogy elmúljon az éjfél, de nem történt semmi, még bekapcsoláskor sem. Kétlem, hogy megoldódott volna a gond, de most pár napig nem is tudom ellenőrizni, mivel le kell lépnem.
    Sajnos az eseménynaplóból számomra nem derült ki semmi :/
  • Wreck86
    #43681
    Megvan, a teamspeak3-ban volt egy beállítás. El keleltt volna olvasnom normálisan ...

    Az lenne még a kérdésem, hogy nem tudtok olyan progit ami meghatározza milyen audio driverem van és mi a verziója neki?

    Köszi!
  • Wreck86
    #43680
    Sajnos még mindig . :(
  • bon
    #43679
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\hang\kommunikáció füll beállítását kapcsold ki próba képpen.
  • Wreck86
    #43678
    Hali!

    Nem tudom mitől, de a win7, mikor teamspeak 3 csevegő progin egyszerre beszélek valakivel véletlenül, halkítja a másik beszélőt.

    Tudtok valami megoldást erre, hogy ne halkítsa?
  • R4ng3r
    #43677
    HD sentinel szerint a vinyónak semmi baja,friss windows,ráadásul a vinyó is friss.Csomagolással nincsen baj, de ha telepíteni akarok valamit képfájlból akkor állandó ez a hiba: The source file is corrupted. Egyszerűen kipróbáltam mindent és semmi nem használ,HD sentinel futtatva,memóriának nincs baja.Előre is köszönöm a segítséget! :)
  • V43 1105
    #43676
    Nincs gáz a vinyóval többször nézték, HD Sentinel szerint.
  • bon
    #43675
    HD sentinel-el nézd meg a winyó állapotát.
  • bon
    #43674
    Elrejtésen kívül nincs más lehetőség.
  • Hecker007
    #43673
    Üdv! Havernál egy olyan probléma jött elő (nem biztos hogy a win7-el van baj de arra gyanakszunk) Teljesen friss win7 driverek is frissek, a hdd kb 10 napot ment, és az van hogy bármit letölt ami cd képfájlban van az vagy crc hibás, vagy valamelyik fájl hibás, mindenki másnál jó, de nála valamiért nem. Legutóbb már egy ingyenes programmal is ezt csinálta a gépe.
    Van erre valami megoldás?
  • kissag
    #43672


    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne letiltani az 2010-es MsOffice olyan alkalmazásainak a frissítését, amiket fel sem telepítettem? Pl.: Visio, InfoPath
    Mindig elrejtem a frissítést, de a következő alkalommal újra frissíteni akarja.
    Illetve a már levett programot is frissíteni akarja pl.: MsSQL szerver
  • magyarkolega01
    #43671
    Nem rakja be a képet de akkor kűldeök neked la egy képet.
  • bon
    #43670
    Mi?
  • magyarkolega01
    #43669
    [img=http://www.kephost.com/thumb/2013/3/28/a1_2013_3_28_5gm9yjt38s_tn.jpg][/url]]Kép
  • magyarkolega01
    #43668
    Ez miért van?
  • bon
    #43667
    Eseménynaplót nézd meg.
  • kisokka
    #43666
    Igen, most a legfrissebb van fent, de tettem már vissza régebbit is és ugyanaz a helyzet. Nincs valami listaszerűség, ami megmutatja mivel akadhat Aero? Mert elég gyanús, hogy éjfél után és bekapcsoláskor történik ez(ezt elfelejtettem említeni).
  • bon
    #43665
    VGA driver frissítés próbáltad már?
  • kisokka
    #43664
    Üdv!

    Van egy elég bosszantó hiba, amire hiába kerestem megoldást, még nem találtam. Az Aero-val kapcsolatban lenne a gond, hogy általában éjfél után pár perccel egyszerűen leáll és az ilyenkor futó bármilyen programot/játékot/böngészőt egyszerűen lever az asztalra. Ez még a jobbik eset, de előfordul, hogy az egész Explorert is hazavágja, amit csak úgy tudok működésre bírni, ha kijelentkezek és vissza. A Hibaelhárító csak annyit vél felfedezni, hogy le lett kapcsolva az Aero, amit visszakapcsol ugyan, de véglegesen nem oldja meg a dolgot(másnap ugyanez a hiba éjfél után pár perccel).
    Pár hete húztam újra a gépet, de a probléma csak a napokban jelentkezett. Több fajta vírusírtóval is átnéztem a gépet, semmit sem talált(ezt azért tettem, mert nem telepítettem semmilyen új programot, amivel akadna az Aero). Memória ugyanúgy fut előtte-utána, ahogy eddig, így elvileg az sem lehet gond. 32 bites Ultimate-em van.
    Valakinek ötlet?
  • Puhos
    #43663
    Ok semmi baj, sajnálom hogy nem tudtam a linkkel segíteni.
  • acsati
    #43662
    Szia!

    Uh, igen én is az voltam. Bocsánat, hogy nem reagáltam. Amúgy megnéztem a linket, meg is csináltam a leírtakat, de az sajnos nem segített.

    Viszont majd kipróbálom a 4-es keretrendszer törlését majd.
  • Puhos
    #43661
    Szia!

    Gondolom, hogy ph-n is te írtál ugyanezzel a névvel, és akkor ezek szerint nem olvastad a válaszomat. Ugyanis adtam egy linket neked, megpróbálom újra hátha eljut hozzád az üzenet: 66A hiba.Legalább annyi fáradságot vegyél, ha kérdezel és valaki válaszol a kérdésedre akkor valamit üzenjél .
  • bon
    #43660
    Távolítsd el próba képpen a 4-es keretrendszert és újraindítás után telepítsd fel újra.
  • acsati
    #43659
    Sziasztok
    Van itt nekem 3 frissítésem, amit nem telepít fel. Próbáltam egyesével is, de akkor is megáll telepítés közben és azt írja, hogy: Kód: 66A A Windows Update ismeretlen hibát észlelt. De amikor meg ki akarnám kapcsolni a gépet, akkor írja, hogy telepítené a 3 frissítést, ne kapcsoljam ki, de nem telepíti fel.
    Mi a teendő?
  • mester1987
    #43658
    Azt vélem felfedezni, hogy nem omlik össze több oldal megnyitáskor, mint a Chrome-nál a Shockwave.