46641
  • bon
    #44344
    Nem hiszem, hogy készült bejegyzés az eseménynaplóban.
  • Wreck86
    #44343
    Sziasztok!
    Laptopom van és azon win7 64bites op.renszer.
    Párszor az elmúlt hónapban előfordult, hogy mikor bekapcsoltam, bejött a legelején az ACER felirat (laptopom márkája), de utána nem töltötte a win7et.
    Újraindítottam és ment rendesen.
    Erről készülhet valami feljegyzés a gépen, ahol meg tudnám nézni, mi volt a baj?

    Köszi!
  • kifli
    #44342
    hát módosítod, és beállítod, hogy ne aludjon el soha.
  • V43 1105
    #44341
    Jó helyen jártam akkor.. és ott pontosan mit kellene? :-)
  • precision
    #44340
    start menübe írd be hogy energia gazdálkodási lehetőségek és állítsd be kedved szerint
  • V43 1105
    #44339
    Sziasztok!

    Mitől lehet az, hogyha a laptopot ott hagyom, nyitott kijelzővel, eltelik 30-60-90 perc olyan szinten kikapcsol, hogyha az egeret megmozdítom nyilván "felébred", de a rajta futó összes alkalmazás, internet megszakad? Nem lehet ezzel csinálni valamit? Hogy tudnám kikapcsolni ? Win7 Professionalról van szó.. köszi!
  • Bazsalusz
    #44338
    Üdv!

    Tudnátok segíteni hogy hogyan tudom átállítani a képfrissítést?Egy monitor (Asus vw228) meg egy tv (funai lc5-d32bb/1) van a gépre kötve.Ha átállítom a képfrissítést (amit alapból 25Hz váltottsorosra állít) akkor átállítja a felbontást is.Eddig nem volt vele probléma, működött 1920x1080 60Hz-en, de most hogy újratelepítettem a rendszert ezt produkálja.
  • mester1987
    #44337
    Nem tudom mennyire illik ez ide, Windows 7-hez hivatalos vagy nem hivatalos témára hol lehet rálellni?
    Annak idején XP-n használtam, de sokszor bekavart és fura bugokat okozott.
    Köszi előre is és sorry ha rossz topikba ment.
  • mester1987
    #44336
    Köszi a segítséget Merlin, ez végigvitte az 5 lépést és nem talált hibát, semmi áthelyezhetőt ellenben a HD Sentinellel, ami 1 hibás szektort talált
  • bon
    #44335
    Vezérlőpult\tálca és start menü tálca füll, tálcagombok: összevonás ha megtelt.
  • magyarkolega01
    #44334
    //www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_10_18_hke9up4hxd.jpg]KÉP[/URL]
  • scs17
    #44331
    ez mostanra megoldódott
  • scs17
    #44330
    Valamint felmerült még egy kérdés:
    Nemrég vettem egy USB 3.0-ás pendrive-t, amire készítettem egy bootolható Linuxot, azonban boot során nem ismeri fel a gép az eszközt (windowsban viszont igen), az usb 2.0-ás pendrive-t pedig felismeri. Egy N5010-es laptopom van (~3 éves, ezen még 2.0-ás portok vannak).
    Van erre a problémára vmi megoldás? (Bios a legfrissebb, A15)

    Választ szintén előre is köszi!
  • scs17
    #44329
    Hali!

    Olyankor mi van, ha lefuttatom a windows élményindexet, viszont utána nem jelenik meg pontszám? (13.9-es ati drivert telepítettem előtte)

    Választ előre is köszi!
  • MerlinW
    #44328
    Felhívod az MS-t, és nagyon udvariasan, kedvesen azt mondod neki, hogy mint magánszemély, vettél boltban egy OEM Windows-t, aztán 1 hónapon belül elfüstölt az alaplapod, ezért szépen kéred, hogy aktiválja újra neked. Meg fogják tenni.
  • MerlinW
    #44327
    A szektorokat is vizsgáld, ne csak a fájlrendszert:

    chkdsk /r /f X:
  • TomBond
    #44326
    Egy eléggé érdekes gondom jött elő ma. A videokártya a monitor mellett egy tv-re is rá van kötve. A monitor az elsődleges megjelenítő a tv a másodlagos. Ha a tv ki van kapcsolva akkor az asztalról eltűnik a lomtár ikonja. Ha be van kapcsolva akkor pedig látszik és oda helyezem ahova akarom, de ha kikapcsol a tv akkor újra eltűnik. Találkozott már valaki ilyen gonddal? Mi a megoldás?
  • mester1987
    #44325
    Azért köszi!
  • wantonly
    #44324
    Ezek a programok sem tévedhetetlenek és minden hibát ezek sem ismernek fel, de én továbbra is a merevlemezre gyanakszom. Ez nem Windows 7 specifikus probléma, tehát inkább a hardware pobléma, kérdés, vagy a segítséget kérek topikban próbálkozz. Esetleg más szakmai fórumokon.
  • mester1987
    #44323
    Hogy ne szemeteljem - akart lenni.
  • Puhos
    #44322
    "Ha meg más chipset-ű alaplapod lesz, az másik processzort is jelent"
    Miért is? Most ami nekem van az egy 785-ös chipset-es alaplap, de ha akarok akkor rakhatok a proci alá akár gy 970-es chipset-es alaplapot is és simán fog működni proci csere nélkül is.
  • mester1987
    #44321
    Leellenőriztem olvasással, de csak lassulásokat írt persze Windows alatt.
    Szektorhibát nem írt egyáltalán.

    Hogy szemeteljem a topikot nem szoftveres tapasztalattal, spoiler alatt leírom a tapasztalatom, miért nem használok HD Sentinelt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Volt anno egy WD 500-ast vinyóm, kiírt rá a HD Sentinel több szektorhibát is (kb. 1 éves volt a vinyó).
    Aztán átvittem haverhoz megnézni biztos, ami biztos alapon, -mivel volt egy elég gagyi HKC tápom, amiről nem volt tudomásom, mikor vettem és 1-2 oldalon írtak la, hogy hát nem annyira ajánlott-

    Szóval nála 1 szektorhibát sem talált se a DRevitalize sem a HD Sentinel sem. A tápot lecseréltem a gépembe immáron egy Chieftec-re és azóta ezen a vinyón ugyanúgy kijelzi (de csak a HD Sentinel, hogy 1 hibás szektor van rajta, de le sem ellenőrzi.
    Lényeg, hogy másik 2 programban persze semmi erre utaló problémát nem talál, megjegyzem, hogy a HDD Regenerator 49 euró legálisan és az sem.)

    Mindegy azért, ha később valami eszedbe jut és megosztanád velem azt azért szívesen fogadnám.
  • Carmang
    #44320
    Alaplap csere azonos paraméterekkel: mondjuk megdöglik az alaplapod, kicseréled egy másikra, de annak ugyanolyan a chipset-je, mint a döglöttnek (hiszen a processzort nem cserélted).
    Ha meg más chipset-ű alaplapod lesz, az másik processzort is jelent, ami egy új gépnek minősül. Arra meg úgy is új OEM Windows-t veszel :)
  • bon
    #44319
    HDSentinel programmal megnézetném a winyót. De én szoftveres problémára gondolok.
  • mester1987
    #44318
    Több HDD programon túl vagyok (DRevitalize, HDD Regenerator), de érdekelne bon mit ír rá, persze ha még sorolható szoftveres hibához ez a "helytelen indexbejegyzés".
  • wantonly
    #44317
    Talán rossz a merevlemez. HDSentinel.
  • mester1987
    #44316
    Az a baj, hogyha javítani akarom is ezzel, minden indításnál talál megint 24-et vagy lehet ugyanazt.
  • wantonly
    #44315
    Futtasd "/f" kapcsolóval, ezzel automatikusan kijavítja a kötet hibáit.
  • mester1987
    #44314
    Erre a hsz-re tudnál valamit, mitől lehet?
    Szoftveres még ill. már lehetséges, hogy hardveres a probléma?
  • bon
    #44313
    A matrica amúgy is úgy van megcsinálva, hogy épségben nehezen eltávolítható.

    Az alaplaphoz kötést meg a Microsoft hivatalos forumán olvastam:
    "Az OEM egy speciális licenc, alaplaphoz kötött, és ha alaplapot cseréltél, a licenc elveszett. Bővebb információkért keresd az ügyfélszolgálatot - bizonyos esetekben az újraaktiválás lehetséges."

  • wantonly
    #44312
    Én végignéztem és ez ebben a formában nincs benne az EULA-ban. Az OEM az alaplapot tekinti a gép főalkatrészének, de alaplap csere azonos paraméterekkel (ezt sem tudom pontosan mit takar) nem vonja maga után a licensz elvesztését vagy, ha meghibásodás miatt cseréled akkor sem. Ez utóbbit a hivatalos verzió szerint dokumentumokkal kellene igazolni a Microsoft-nak.

    Végül is én erre voltam kíváncsi, hogy azért megoldható-e az újraaktiválás alaplap csere esetén is, mint ahogy neked is sikerült. Tehát megoldható például telefonos aktiválással, ez megnyugtató. Mondjuk a matricát is fel kell ragasztani a házra és azt sem lehet leszedni - legálisan -, ha teszem azt új házat akarok.
  • mester1987
    #44311
    Hello, érdeklődnék, hogy a CHKDSK mindig talál 24 bizonyos helytelen indexbejegyzést az mire utalhat?

    Végigfuttatom a rendszert több programmal is, de sehol sem találta merre az indexbejegyzési hibára utalást mi lehet mégis.

    Köszi előre is!!!
  • bon
    #44310
    Hivatalosan, legálisan nem lehet átvinni, amúgy gond nélkül műkődiik a Windows (max telefonon kell aktiválni).
  • Puhos
    #44309
    "AZ OEM licensz elvileg alaplap csere után elveszik." Én kimondottan erre a részre lennék kíváncsi. Ez hol van leírva az EULA-ban? Ugyanis valamikor volt egy gépem, illetve ami most is van csak azóta fejlesztve lett. Na most régebben ezen a gépen még a nagyobb fejlesztés előtt XP Home Edition OEM verzió volt. Volt olyan év amikor 4-szer kellett a gépet újrarakni (ebben volt egy alaplap csere is). Minden gond nélkül sikerült aktiválni, igaz a Microsoft-ot fel kellett hívni, de adtak kódot.
  • Falabu #44308
    Ennek sok értelmét nem látom főleg úgy, hogy esetenként többe kerül egy windowsos számítógép mint nélküle. Akkor azt sem lehet rárakni más gépre ha esetleg lecseréled? Mert új Windows 3-4 évente jelenik meg viszont ez idő alatt az ember csak gépet cserél.
  • bon
    #44307
    OEM az ahoz a hardverhez (alaplaphoz) kötödik amire telepítve lett, utánna nem vihető át másik gépre (legálisan).
  • bon
    #44306
    Dobozos verzió esetén.
  • wantonly
    #44305
    a. Számítógépenként egy példány. Az alábbi 2 (b) szakaszban engedélyezett esetek kivételével Ön a szoftver egy példányát telepítheti egy számítógépen. Az ilyen számítógép a „licencelt számítógép”.

    c. Licencelt számítógép. Ön a szoftvert egyszerre legfeljebb két processzorral használhatja a licencelt számítógépen. A jelen licencfeltételekben foglalt ellenkező értelmű rendelkezés kivételével Ön nem használhatja a szoftvert semmiféle más számítógépen

    Awikipedia is azt írja, hogy az OEM: "a szoftver a telepítés követően a számítógép "részének" tekintendő, így másik eszközre (az eredeti esetleges eltávolítása után sem) telepíthető."
  • Puhos
    #44304
    Linkeld már be légyszi ahol ez le van írva az EULA-ban.
  • wantonly
    #44303
    Ezt honnan veszed? Forrás? AZ OEM licensz elvileg alaplap csere után elveszik.