46641
  • Falabu #44302
    Egyszerre csak egy gépre telepíthető, nem kell új Windowst venni ha új gépet veszel.
  • wantonly
    #44301
    Sziasztok! A Windows 7 OEM tényleg csak 1 gépre aktiválható? Ha cserélek valamilyen fő alkatrészt, vagy teljes gépet akkor újra meg kell venni? Valamilyen módon kijátszható ez a korlátozás?
  • bon
    #44300
    Még nem fordult elő ilyen.
  • Dency
    #44299
    A "windows intéző leállt" probléma nálatok is fennáll még?
    Nekem akkor szokott előjönni ha belemegyek a vezérlőpultba után pl a rendszer és biztonságra rámegyek. (20 esetből kb 6-7x előjön)
    Egér ilyenkor nem működik fagyás határán van a gép, aztán elkezdem nyomkodni az entert hogy le "mégsézze" aztán ujraindul az intéző és jó minden. Valamikor nem sikerül és resetelni kell.
  • Wreck86
    #44298
    Hali!
    Azt vettem észre, hogy a legutóbbi frissítés óta a windows7 lassabban tölt be. Ezalatt azt értem, hogy mikor bekapcsolom a laptopot bejön az a pörgő sok színű windows7 töltőkép, utána szokott lenni teljes feketeség (mielőtt bejön az asztal) de most hosszabb ideig van az, mint eddig volt.

    Valami ötlet esetleg, hogy mitől lehet?
  • bon
    #44297
    Célszerű sp1-el integrált telepítőt beszerezni.
  • Carmang
    #44296
    Aha, csakhogy nem bírom uninstallálni az SP1-et, mert a lemezkezelővel töröltem a francba a telepítési fájljait (már jó rég). A lemezen levő SP1 nélküli verzió ezért ugye nem hajlandó felültelepülni.
    Szóval clean install lesz belőle. Hurrá...
  • bon
    #44295
    frissítést kell választani
  • Carmang
    #44294
    Közben megtaláltam:
    http://www.youtube.com/watch?v=RC_5eb9wTfk
  • Carmang
    #44293
    Na, nekiálltam újratelepíteni a Windows-t, csak közben kiderült, nem tudom hogyan kell. Boot-oltam DVD-ről, a javítást választottam, azon belül az indítási javítást. Ez nem talált semmit, mondjuk nem is volt baj az indulással. De többi menüpont sem az ami nekem kellene (rendszer visszaállítás, memóriadiagnosztika).
    Hogyan telepítem tehát a meglévő rendszerre rá a lemezről a cuccot?
    Úgy, hogy a beállításaim, más telepített programjaim, stb ne vesszenek el.
  • Serpa
    #44292
    Én is akartam már írni, nálam is mintha gyorsabb lenne az egész rendszer.
  • Dency
    #44291
    Csak én érzem gyorsabbnak update után a windowst? Legalábbis a böngészés része, firefox nagyon pörög, nem lassul be mint szokott.
  • Ariakus
    #44290
    Most kipróbáltam nem USB-s fülhallgatóval és úgy meg volt hang, úgy néz ki csak az USB-s headset-emnél nincs hang, de akkor Skype-on meg miért van?
  • Ariakus
    #44289
    A mai Windows 7 frissítés után nincs hang ha zenét akarok lejátszani, vagy media playerben filemt nézni vagy youtube videó közben sincs hang. Csak Skype-nál van hang, Vkinek van hasonló problémája, hogy lehet ezt orvosolni?
  • Fenrir
    #44288
    Megjelent ma a rendszerpertíciómon egy Mount nevű, kb 1 gigás mappa amiben program files, sources, users, windows almappák vannak különböző fájlokkal.


    Tudja valaki, hogy mi ez, mit tárol és mi hozta létre? Na meg, hogyan lehet törölni? A normál törlésénél sok fájlt nem enged, mert használatban van.


    Másnál is előjött már, de senki nem tudja, hogy mi ez.
  • bon
    #44287
    Elérhetők az e havi frissítések jó telepítést!
  • bon
    #44286
    Közel se biztos, hogy a gépeden van tiltva, én legalábbis központilag szoktam csinálni tűzfal szerverrel. Szerintem a Rendszergazda nélkül nem fog menni a neted.
  • xxx007
    #44285
    Sziasztok,melóhelyen ahol dolgozom letiltották a netet ( böngészö nem jelenít meg semmit) a gépen , viszont az e-mailek jönnek , fel lehet ezt valahogy oldani vagy mindenképp kell a rend.gazda jelszava? Win7 enterprise ...
  • Carmang
    #44284
    Köszi. Már csak időt kellene találnom a processzre :)
  • bon
    #44283
    megmaradnak
  • Carmang
    #44282
    Számítottam rá... A telepített programok megmaradnak ekkor, ugye?
  • bon
    #44281
    Windows javítását ajánlák a telepítő lemezzel.
  • Carmang
    #44280
    Helló!
    Hogyan lehet hibás dll-eket megjavítani? Nyavalyog a Windows az egyik dll-re, futtattam sfc-t, a log szerint 2 dll is hibás, de egyiket sem tudta megjavítani, mert a forrás is hibás (source file in store is also corrupted). Vírusellenőrzés nem talált fertőzést.
  • ibiza87
    #44279
    Sziasztok!

    Játékkal lenne gondom. Van 2 fiók a gépen. Én vagyok a rendszergazda, a másik fiók a gyereké. Feltelepítettem egy játékot, a rendszergazda fiókon szépen fut. De a gyerekén ezt a hibaüzenetet kapom: 0xc0000022
    Google-n már kerestem, de amit találtam nem segített.
    Tudna esetleg valaki segíteni?
  • bon
    #44278
    Emsisoft emergency kit programot futtasd le, hátha talál dolgokat.
  • elitehun
    #44277
    Most a proci (csak) olyan 50% körül van, és a memóriahasználat ment fel teljesen.
    Amúgy bocsi, hogy ide irok, de hirtleen ez a topik ugrott be elsőre
  • elitehun
    #44276
    ja, és a memóriát az explorer.exe zabálja.
  • elitehun
    #44275
    Ha ez random megtörténik (nem először) akkor lehet hogy benyeltem egy virust?
    Az egész gép lelassul, az egeret alig birom mozgatni, és semmi nem fut.
  • Bal0924
    #44274
    Sziasztok!

    A Windows Media Center tudja kezelni a DVB-C-t?
    Ha a tv tuner tudja kezelni a program betudja fogni?
  • bdr75
    #44273
    Kattints balra fent a "Rendezés"-re -> "Mappa és keresés beállításai" majd a "Nézet" fülre és itt az "Alkalmazás a mappákra" gombra, a megjelenő kérdésre válaszolj "Igen"-nel és KÉSZ IS!
  • littleNorbi
    #44272
    Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy a Windows-ban nem bírom a laptop-omon az "fn" vezérlővel erősíteni és gyengíteni a monitor fényerősségét. Az összes többi fn funkció elérhető.
    Például a BIOS-ban lehet fényerőt változtatni...
    Tud valaki erre valami megoldást?
  • bon
    #44271
    Total Commander-ben a rejtet fájlok mutatásának bekapcsolása után néz meg a könyvátrak méretét, úúgy már látni fogok, hogy mi foglalja a helyett. Tipikus szokot lenni a dokumentum könyvtár és az asztal hatalmas mérete.
    Amúgy mekkora a C: meghajtó mérete? Ja és attól, hogy két játék a c:-n van még foglalhatnak 40gb-ot simán.
  • móni76
    #44270
    Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!Nem tudom hogy miért van pirosban a "C"meghajtóm amikor szinte egy pár programon és szám szerint kettő játékon kívül nincs semmi rajta,de semmi olyan dolgot nem látok a C-n ami nagyon nagy helyet foglalna hogy lehet ez?Már két tisztító programot is lefutattam rajta,de nem igazán javult a helyzet csak egy kicsit lett jobb!
  • frem
    #44269
    Igen virtuális gépre gondoltam, tudom megszüntetik majd az xp támogatását, de azt gondoltam felpachelem a régi kedvenc játékaimat és aztán nem kapna netet az a gép, így nem lenne gond a támogatottsággal. Köszönöm a válaszodat!
  • bon
    #44268
    A virtuális gépek (szerintem ezt érted emulátor alatt) nem igazán játékra valok, inkább felhasználói programok futtatására.
    léteznek olyan Windows változatok amik megvétel esetén van mód régebbi oprendzser használatára. De az XP manapság már felejtős, pláne majd 2014 áprilisától.
  • frem
    #44267
    Sziasztok!
    Tanácsot szeretnék kérni, most veszek új gépet win7-el, érdekelne van-e valakinek tapasztalata az xp emulátorral: mire elég? Játékra pl? Gondolok itt olyan régebbiekre mint a Medal of Honor első három része vagy szintén az első három Total War. Ahogy próbáltam utána olvasni ezek nemigen fognak menni a 7 alatt:( Gondoltam arra is hogy a régi gépemet meghagyom retrózni, de azon meg vista van, xp-t nem is igen lehet már venni úgy tudom, de ha szereznék is valahogy nem tudom hogy lehet egy újabb win-t régebbire cserélni. Ha valakinek van tapasztalata vagy ötlete kérem segítsen!
  • Borg
    #44266
    Azt tettem, mondom hogy nincs :)


    A fő probléma az, hogy egyáltalán van keretje az ablakoknak :) A hasznos kontenten kívül felesleges. Ráadásul alapból két baszott világos fehér csík van benne, 1px-es, ami pár óra után ghostot hagy plazmán. Ezt akarom eltüntetni. A borderpadding 0 az egyetlen ami alapból megy a windowsban, de ez is pont nem a fehér csíkot szünteti meg.
    Az everplex borderless lenne igazából a legjobb, amit lentebb linkeltem. De nemtom azt vissza lehet e csinálni, ha valami mégsem stimmelne vele.
  • precision
    #44265
    próbálj meg a devianton a fenti keresővel "glass" vagy "transparent" -re keresni, hátha találsz olyat amit szeretnél

    igazából nem is nagyon értem, hogy mit szeretnél :D
  • Borg
    #44264
    Az első változatnál én nem találok olyan témát, ami az ablakkereteket eltüntetné, vagy teljesen átlátszóvá tenné. Csak ilyen szinezgetős ökörködéseket.
    A második meg... hát ja. Fizetős is, meg futnia kell a háttérben... ezt azért próbálnám elkerülni.
  • precision
    #44263
    * Windowblinds