46641
  • bon
    #44384
    VezérlőpultMinden vezérlőpultelemEnergiagazdálkodási lehetőségek menüben van szerintem elálíltva.
  • piamania
    #44383
    Hello!

    Miért van az, hogy ha rámegyek a Start->Leállításra-akkor itt nem jön fel a kikapcsolás gomb?Valamit elállíthattak?Köszönöm szépen!
  • bon
    #44382
    Driver frissítést megpróbálnék.
  • giornalista
    #44381
    sziasztok! a következő, gondolom rettenetesen amatőr kérdésem lenne hozzátok.

    a C: meghajtóm haldoklik, elég régi a merevlemez, ezért feltelepítettem egy fizikailag is másik HDD-n lévő partícióra (D:) egy új operációs rendszert (ugyanaz a Windows 7 64 bit, mint ami a C:-n is megtalálható).

    bootoláskor annak rendje és módja szerint választanom kell, hogy melyik operációs rendszert bootolja a gép. a kérdéseim a következők volnának:
    - mindent, ami a C:Program Files-ba volt telepítve, újra kell telepítenem a D: meghajtóra is?
    - sok játékom van egy harmadik meghajtóra telepítve (F:), azokat fogom tudni futtatni a D:-re telepített Windows alól?
    - ha a D: meghajtóra idővel Windows 8.1-et rakok, akkor hogy módosulnak a fenti kérdésekre kapott válaszok?
    - és ha újra kell telepítenem ezeket a játékokat, programokat, az pontosan hogy fog kinézni? tehát, ha pl. a C: megmarad Windows 7 operációs rendszernek, a D: pedig Windows 8.1, mindkettőt leformatálom, újratelepítem, akkor utána hogy kell futtatni, újra telepíteni az F: meghajtón lévő játékokat?

    ezek gondolom számotokra evidens kérdések, én viszont először "tartok" két operációs rendszert is a gépemen. előre is köszönöm, ha a segítségemre tudtok lenni kérdéseim megválaszolásában!
  • kamionosjoe
    #44380
    Üdv Win7-et telepítettem tegnap és néha azt csinálja, hogy egyszer csak elfeketedik a képernyő és ilyenkor újra kell indítani.

  • HUNLonsdale
    #44379
    Sziasztok.
    Windows 7 64bit.
    Telepítette az update az alábbi frissítést:

    Update for Windows 7 for x64-based Systems (KB2830477)

    Telepítés dátuma: ‎2013.‎11.‎13. 14:03

    újraindulás, majd a firefox, de más böngésző sem, nem tölt be bizonyos oldalakat. Facebook, Google oldalai, youtube stb. nem tölt be. Index az bejön, Bithumen bejön de nem tölti be az ikonokat.

    Ha vpn- el csatizom a netre (Open VPN GUI) akkor betölt simán minden.

    Mi a tököm ez?

    Köszönöm
  • bon
    #44378
    Megérkeztek a november havi frissítések jó telepítést!
  • Chrisx
    #44377
    Sajnos ahhoz újra kellene telepíteni az egész rendszert újra, mert a mostaninál problémát okoz.
  • bon
    #44376
    2013-ban még nincs fent az SP1? Nagy hiba!
  • precision
    #44375
    de, ki lehet kerülni... felrakod az SP1 -et
  • Chrisx
    #44374
    Sajnos nem működik SP1 nélkül, nem lehet ezt valahogy kikerülni?
  • bon
    #44373
    Elkészült az Internet Explorer 11, letölthető innét:link
  • mester1987
    #44372
    Thx.
  • [HUN]FaTaL
    #44371
    Hogy ne lenne társítás az mpc-hcban. Ott van a beállításaiban.
  • mester1987
    #44370
    Tudnátok nekem segíteni abban, hogy az Alapértelmezett programokba, hogy lehet beletenni egy lejátszót, hogy arra vonatkoztassam a társításokat?
    (Media Player Home Cinema-ról van szó, csak sajnos a programban nincs fájltársítás végrehajtás)

    Mit lehet tenni? Vagy csak egyenként lehet minden fájltípust hozzátársítani külön-külön?

    Köszi!
  • bon
    #44369
    Némi segítség: link Tiszta telepítés esetén ilyennel nem kell törödni, feltéve ha a Windows 7 telepítőjével készül a partíció.
  • grebber
    #44368
    Biztos figyelnék rá ,ha tudnám mi az!
  • bon
    #44367
    Ssd alignálására figyeljél.
  • grebber
    #44366
    Egy próbát azért megejtek majd holnap azt vagy elindul a gép vagy nem! Ha nem akkor SSD töröl és tiszta lappal indulok.
  • bon
    #44365
    Nem állítom, hogy nem sikerülhet, de a két rendszer csak bonyolítja a dolgokat. Gyanús, hogy kelleni fog a easy bcdedit program helyrehozni a rendszer indításokat, vagy a parancssoros megfelelője a bcdedit.
    Az biztos, hogy én tiszta telepítést csinálnék ha az én gépem lenne. XP már úgyis felesleges, támogatásnak is vége pár hónapon belül így kuka. Játékokat újrarakni meg nem nagy cucc, pláne ha steames, mert akkor csak a régi steam könyvtárat kell megandi az új steam telepítésnél.
  • grebber
    #44364
    Akkor sehogy sem megoldható?
  • bon
    #44363
    Nem lepődnék meg ha nem indulna egyik oprendszer sem.
  • grebber
    #44362
    "A rendszer indító menüvel szerintem szintén lesznek gondok"

    Ezt hogy érted? Nem lesz válaszható az XP? Mert az nem érdekelne azt kb szököévente használom csak,de nem akarok megválni tőle.
  • bon
    #44361
    A lemezkezelőben nyugodtan lehet betűjelet cserélgetni, kivéve a C:-n mert ott már okozhat problémákat. A rendszer indító menüvel szerintem szintén lesznek gondok.
  • grebber
    #44360
    SSD-re szeretném klónozni a rendszeremet. Ennek a leírását már megtaláltam hogyan kell!

    Jelenlegi helyzete a gépemnek:
    4belső Hdd + 1 külső hdd.
    Az egyik hdd amin a win 7 van (ezt akarom klónozni ssdre) ketté van osztva.Van benne a másik hdd amin xp van. A windows indításnál ki is lehet választani melyiket akarom indítani.A többi Hddn meg telepített játékok hegyekben.Ha én klónozom a win 7et akkor ugye kiveszek egy hddt amihez két ”meghajtó” tartozott a kettéosztás miatt.
    Az hogy a telepített cuccok elinduljanak ugyanúgy mint régen majd akkor mindennek ugyanolyan betűjellel kéne szerepelni ahogy régen voltak nem?
    Ez megoldható lenne egy sima betűjel átnevezéssel vagy ez már nagyon bonyolult?
  • repvez
    #44359
    Köszi ,ez eszembe nem jutott volna , hogy ez lehet a gond, pedig egyszer már ugyan ebbe a hibába beleestem.Csak tudnám miért aktiv ilyenkor a képernyőmegosztás.
  • bon
    #44358
    Nincs másik kijelző csatlakoztatva a gépre?
  • repvez
    #44357
    Tudna valaki ötleteket addni, hogy mi lehet a probléma ha ujra akarom telepiteni a rendszert végig megy a telepitő és az első ujrainditáskor a win logó után csak fekete képernyő van, már 6x futtatom a telepitőt,de még mindig ugyan ez a helyzet. Nem jön be az asztal rész hogy befejeződjön a telepités, csökkentett módban,meg nem tudja folytatni
  • Geri19880714
    #44356
    Sziasztok!

    Nekem is win 7-em van és nem tudom oprendszer függő-e a devil may cry 3 de xp-n egy roszabb vidkarival nem szaggatott egyáltalán, és most win 7en geforce 9800-al eléggé szaggat, főleg a harci jelenetekben. Van egy olyan szoftverem a vidkarihoz, hogy nvidia geforce exprerience és vezérlőpult, ami állítólag arra jó, hogy a vidkarimból kihozza a maximumot. Aki ért hozzá tudna nekem valamit javasolni, mivel lehetne mégjobbá tenni, hogy a dmc is kiválóan fusson rajta? Előre is köszi. :)
  • howarju
    #44355
    Valamit elrontottam!
    http://pcsupport.about.com/od/keepingupwithupdates/a/windows-service-pack.htm
  • howarju
    #44354
    Hi!
    http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://pcsupport.about.com/od/keepingupwithupdates/a/windows-service-pa
  • Zsoti90
    #44353
    lefuttatom őket, nem vesztek vele semmit, kösz :)
  • kl24h
    #44352
    Nem kell olyan könnyen feladni és olyan könnyen újratelepíteni a Windows-t!
    A #44350 kívül még ajánlom hogy futtasd le a gépet, hogy nem-e vírusos:
    Malwarebyte's Anti-Malware (free)
    Hitman Pro
    Emsisoft: MalAware
    Csak Gyorsellenőrzés-t, adj, mert másképp sok időbe telik és ha van vírus, akkor úgyis megtalálják még ha nem is a C-ben lenne.
  • Zsoti90
    #44351
    az van fent, semmi béta :D, megpróbálom frissíteni őket, meg várok hátha lesz még 1-2 tipp, ha nem jön össze akkor felrakom újra a win-t nem tart sokáig, csak ha van rá megoldás nem bíbelődök az újratelepítéssel
  • bon
    #44350
    Legfrisebb nem béta Aimp-al próbálkozzál, driver frissítés még meg lehet próbálni.
  • Zsoti90
    #44349
    bár ez a jelenség media playerben is előjön és nagy ritkán youtube alatt is, de az nagyon ritka. film, játék stb-nél tökéletesen működik
  • Zsoti90
    #44348
    aha win 7-et, akkor pontosítok egy kicsit, laptopom van i3-as proci 4 giga ram, vinyóról és Aimp-al hallgatom, azt kétlem, hogy vírus lenne a gépen, persze 100-ra nem mondhatom, de eléggé karbantartom a vasat
  • kl24h
    #44347
    Ha Windows 7-et használsz, akkor mondjuk jó helyre írtál, de lehet ilyen általános problémákat a Segítséget kérek topikba írni.
    Most ebből, hogy "...elindítom a zenét akkor a merevlemez használat felmegy 100%-ra.." sokat nem lehet megtudni, hogy mi lehet az oka. Attól függ, hogy milyen zenelejátszót használsz, milyen teljesítményű géped van, miről olvassa be a lejátszó a zenét, nincs-e befertőzve a gép vagy a zenelejátszó valami vírussal, esetleg "programütközés" a zenelejátszóval, stb.
  • Zsoti90
    #44346
    Hali nem tudom jó helyre írok-e, de azért megkérdem, mostanában az történik, hogy ha elindítom a zenét akkor a merevlemez használat felmegy 100%-ra és lófaszt se tudok csinálni szinte, ha kikapcsolom minden pöpec mi lehet a probléma?
  • momoxp
    #44345
    Üdv!
    Honnan tudom leszedni a windows 7 sp1 utáni frissítéseket? (NEM WINDOWS UPDATE-re gondolok). Előre is köszönöm a segítségeket!
    Egyedi Windows készítéséhez kellene!