46641
  • csicskerzon
    #27505
    Sziasztok!
    Hangproblémám lenne, mert alapból nincs hang a win 7-em alatt, integrált hangkártya mellett. Ha a hivatalos realtek honlapról származó drivert tenném fel ezt írja ki: "A windows nem tudja ellenőrizni az illesztőprogram gyártóját". Ha a "Telepítem az illesztőprogramot" lehetőségre kattintok akkor vár egy kicsit és újra feljön ugyanaz az ablak és ha egy óráig kattintgatok akkor is mindig visszajön és nem halad tovább a telepítés. Ha pedig innen onnan szedem össze a telepítőt akkor felrakom, újraindítom és jó, viszont még egy restart után megint nincs hang. Nincs kedvem minden egyes bekapcsoláskor telepíteni, ezért kérnék segítséget, hogy mit tegyek.
  • sunlight
    #27504
    Ha van rá lehetőség a biosban akkor emelni kell egy kicsit az időzítéseken vagy feszültséget kell emelni vagyis egy kicsit húzni kell, nem lesz semmi baja. Vagy venni kell másik RAM-ot
  • spidersoft
    #27503
    Jaja, kisebb frekin megy, ezzel semmi baj nem lenne (ok, tudom, dinamikus ram, frissítést igényel, stb, de elég neki így ritkábban is, legalábbis a win7 install pillanatáig elég volt :)), csak ugye ami késleltetéseket válaszott mellé az alaplap, amit gondolom sztenderdnek ítélt egy 533as (van ilyen?) ramnál, azok nem voltak elegek, annyi idő alatt a ram néha nem állt elő az adattal, vagy tévedett :) így rá kellett állítani kézzel a biosban.

    XP alapból nem bántja, de képes felülbírálni ezeket a beállításokat.

    Win7 ezen a téren hogy áll? ;)
  • sunlight
    #27502
    Most a crc típusú fájlok hibásak vagy ezt gondolod hibának, hogy ezt írja ki.Mert nem teljesen egyértelmű a kérdés
  • sunlight
    #27501
    A 80MHz RAM időzítései így jönnek sorban:400MHz 266MHz 200MHz tehát neked ezért megy 533MHz-en automatikusan
  • sunlight
    #27500
    A ramodat nem is tudja kezelni mert 800MHz nem támogat és valószínű, hogy a következő időzítése az 533MHz-en van ezért van ennyin.
  • seci01
    #27499
    Sziasztok
    Ha több felhasználói fiók van,a belépésnél a fiókókhoz tartozó képek nagyon pici méretűek. Ezeknek a képeknek hol lehet beállítani a méretét?
  • spidersoft
    #27498
    Nem tudok (és nem is akarok) rámérni, túl közel vannak a lábai... alaplap: intel d945GCFL2, táp: FSP (nemtom az altípusát) 350W. XP alatt nem tapasztaltam a jelenséget... winyó is notebook winyó, 3d vezérlő persze nincs (mert nincs se agp, se pcie port, pci-os radeon hd-t meg nem sikerült eddig vennem...).
  • exodus2
    #27497
    Energiaellátás megfelelő? Tehát megkapja a memória a szükséges voltot? Egy biosfrissítést megpróbálhatsz, meg írd már le milyen alaplapod van.
  • spidersoft
    #27496
    Sziasztok ismét :) Most egy kicsit mélyebbre menő kérdésem lenne: tudtok afelől, hogy a win7 felülbírálná a bios ram-beállításait? Úgy értem késleltetések meg ilyenek. Azért kérdem, mert az alaplapom nem képes optimálisan használni a ramot (800MHz-es ram (ilyen vót bótba) és 533-on megy, viszont a késleltetéseket kézzel meg kellett húzni, mert máskülönben nem működött megfelelően (a memtest szerint). Mióta win7 van fent néha találkozok hibásan letöltődött fileokkal (crc), és már volt olyan is, hogy nem sikerült az író prg szerint az adatellenőrzés, ekkor írtam egy batch filet, ami összehasonlítja (FC) a fileokat a winyón és a lemezen, de az mindent rendben talált... egyszóval nekem itt valami gyanús :)

    Winyó (WD 320GB/2.5") állapota (HD sentinel szerint) kiváló.

    Az előző kérdésemre (quicklaunch) a megoldást a nyelvi eszköztár kiirtása okozta -- a válaszokat köszönöm, az összefüggést máig nem értem :)
  • bon
    #27495
    igen
  • janika1972
    #27494
    Ilyen virtuális gépet én is létrehozhatok?
  • [HUN]FaTaL
    #27493
    Na majd meglesem, bár, amire nekem kell bőven megfelel az XP Mode ill. a VirtualBox is :)
  • MerlinW
    #27492
    Érdemes átszokni a VMWare Player-re. Ingyenes és ugymond teljes értékű lett (mármint olyan értelemben, hogy lehet vele masinákat létrehozni - gondolom itt nem sokan szeretnének virtuális cluster birodalmat kiépíteni:)). Emellett DX9/OGL támogatás, NAT/Bridge/Clone lehetőség, emelett gyorsabb és stabilabb mint a társai.
  • [HUN]FaTaL
    #27491
    VirtualBoxal működhet, abban van DX/OpenGL. Bár a sebességét nem tudom, sosem próbáltam. :)
  • bon
    #27490
    XP mode: ha virtual pc külön elindítása nélkül szeretnél futtatni programokat simán a start menüből indítva.
    Virtual PC: ez kell az xp mode-hoz, virtualis gépeket lehet vele létrehozni.
    XP mode update: ha nem rendelkezik virtuáalizációs technológiával a processzorod pl Intel VT

    Előre szólok, hogy ha játszani szeretnél virtuális gép alatt az nem fog menni.
  • Lorant999
    #27489
    heló
    win 7 ultimate 32 bit magyar -em van nem eredeti
    az xpt akarom vele futtatni mer elv most új ez a processzor cuccos ...
    a microsoft oldaláról melyiket kell leszednem a három közül ?

    http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx
  • janika1972
    #27488
    köszönöm szépen..elolvasom
  • sunlight
    #27487
    A 2GB ram szerintem simán elég neki nekem az Ultimate 1-1.5GB többet nem foglalt akárhogy terheltem.
  • bon
    #27486
    Vezérlőpult\Alapértelmezett programok
  • janika1972
    #27485
    kösz,nem is kell.
  • Cat 02 #27484
    Hol lehet beállítani alapértelmezett dolgokat ? Hülye IE jön fel mindig ,pedig ha jól emlékszem beállítottam.
  • bon
    #27483
    pl. az előtöltött programokat kiveszi a memóriából. De ha részeletesen érdekel a Windows memória kezelése akkor itt egy részletes ismertetés: link
  • sunlight
    #27482
    Nem múszály részletezni.
  • janika1972
    #27481
    hogyan?
  • bon
    #27480
    Ha kell magától felszabadítja, ez nem xp így a memeória kezelése is más.
  • janika1972
    #27479
    Memóriát lehet felszabadítani a win7-ben,hogy ne foglaljon el annyi ramot a rendszer?
  • sunlight
    #27478
    EASEUS Partition Master torrent
  • Pupuci
    #27477
    Hali!

    Mondana nekem valaki egy partícionálo szoftvert ami w7 64b alatt is működik tökéletesen?

    Köszönöm ;)
  • aate
    #27476
    Köszi! Megtaláltam :)
  • exodus2
    #27475
    Tömörít az csak be kell állítani. Fájl - Mentés Webre...
  • aate
    #27474
    Off: Nem tud valaki képszerkesztő programot ami a PNG-t tömöríti ?photoshop nem tömörít. :(
  • Freddycom
    #27473
    (Most látom, hogy ezt a logót talán még én csináltam - mármint vágtam ki a fő képet és szerkesztgettem kicsit)
  • krysztasz
    #27472
    Nagyon örülök, köszi szépen. :) Most már ezt is tudom. :)
  • bon
    #27471
    Vezérlőpult\Eszközök és nyomtatók\dupla kattintás a nyomtatón és megjelenik a várólista őtt meg a nyomtató menüpont.
  • krysztasz
    #27470
    Meg tudjátok írni pontosan, hogy hol találom a windows 7-ben a nyomtatás törlését? Napokig nem volt szalag a nyomtatóba, vki meg csak nyomta rá a nyomtatást... 1 lapot nyomtattam eddig ki, de egyet sem szeretnék feleslegesen. A korábbi winben tudtam, de ebbne az új verzióban szinte semmit sem találok. :(
    Köszi a előre is.
  • bon
    #27469
    A gyártó oldalán lévő miért nem jó? link
  • WinStar
    #27468
    Sziasztok.HP Deskjet D1360-ashoz keresek drivert.Köszönöm széepn!
    Neten nem találtam :S
  • [HUN]FaTaL
    #27467
    Az a háttérképed ami alatta van...
  • [HUN]FaTaL
    #27466
    c:\users\nicknév\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\Taskbar