46641
  • exodus2
    #28276
    Vezérlőpult - Egér...
  • Rettenthető
    #28275
    Helló mindenki!

    Az egér érzékenységét hogy lehet állítani?
    Az xp alatt volt egy olyan beállítási lehetőség, hogy a "Futtatás..." -ba beírtam a sysinfo-t, és azon belül valahol (ha jól dereng, de lehet nem), akkor ott a vezérlőpultban állítható egér-érzékenységnél is kisebb/nagyobb értéket, illetve talán a duplakattintás érzékenységét is meg lehetett adni szám értékben.

    Ez a funkciót a Win 7-ben hogyan érhető el?

    Előre is kösz, ha valaki segítene!
  • JagFater
    #28274
    Cs!

    Olyan hibával találkozott már valaki, hogy új háttértár esetén nem kap meghajtó jelet? Tök mindegy, hogy sata-s, vagy usb-s vinyót kötök a vasra, csak úgy jelenik meg, ha particion managerrel lökök rá egy drive letter assignments-et...
  • BBencze
    #28273
    Én ezt ajánlom, nekem bevált.
  • MeoH #28272
    igen.
  • ba32107
    #28271
    Jaa ez eszembe se jutott. Csak az MSO.DLL-t kell megint felülírni? Köszi!
  • MeoH #28270
    Crackeld meg ujra es menni fog :)
  • ba32107
    #28269
    Hmm, nálam miután feltettem, egyik office program sem indul el azzal, hogy "A Microsoft ... alkalmazást nem telepítették az aktuális felhasználó számára..." (2007 Ultimate) Fura.

    A lemezkarbantartó kicsit szegényes funkcionalitással rendelkezik :D Valami egyéb?
  • bon
    #28268
    Nem rontott el semmit, több gépre is települt már.
    Takarító progi: lemezkarbantartó ami beépítve található meg.
  • ba32107
    #28267
    Legújabb Office frissítés nektek nem baszta el teljesen az egészet? Nem lehet elindítani egyik programot sem. Már tegnap végigcsináltam a procedúrát, uninstall, kipucoltam mindent, stb, de ma megint letöltötte a frissítést.... kipróbáltam még egyszer, megint rakhatom újra.

    Na de a kérdés amiért írok: tudtok ajánlani jó, megbízható, ingyenes, esetleg 64 bites takarítóprogramokat win7 alá? Olyanra gondolok, mint a RegCleaner, és a magyar Pucoló. Csak ezeket nem akartam win7 alá feltenni, mert nem oda készült, hátha nem kompatibilis. De már kezd kicsit lassulni a rendszerem, szóval kéne takarítani. Egy normális registry takarító, egy fájlrendszer takarító kéne, esetleg egy ilyen tweak program, amivel bele lehet nyúlni a beállításokba (mint az XP-antispy vagy valami ilyesmi volt a neve). Keresgéltem google-ben, de kíváncsi vagyok ti miket használtok, mit érdemes feltenni.
  • bon
    #28266
    Vezérlőpult\Hálózati és megosztási központan találsz minden ilyesmit. A hálókártyák tulajodnságait meg az Adapterbeállíátsok módosítása menüpont alatt találod meg.
  • grebber
    #28265
    Windows 7-nél azt hogy tudom előhozni amit Windows Xp alatt a Start->Beállítások-> Hálózati kapcsolatok(beállítások)-kal tudok előhozni?

    Win 7 alatt megörült a routerem.Egyszerűen 4 napja nincs vele net.Ha átlépek XP-re ott van net visszalépek Win7-re már ott is van.Gép kikapcs gép bekapcs win 7 bejön nincs net ,kihúzom routert van net.
    Nem tudom mit kéne állítani:(

    Egyszerűen nem értem XP alatt miét van Win 7 alatt meg mitől romlott el:(
  • tutituti
    #28264
    ipconfig
    Ez lemaradt:


    Alagútadapter 6T04 Adapter:

    kapcsolatspecifikus DNS-utótag:
    Leírás: Microsoft 6to4 adapter
    Fizikai cím:00-00-00-00-00-00-00-E0
    DHCP engedélyezve: nem
    Automatikus konfiguráció engedélyezve: igen
    IPv6-cím:2002:c058:6301::c058:6301
    DNS kiszolgálók:fec0:0:0:ffff::1%1
    fec0:0:0:ffff::2%1
    fec0:0:0:ffff::3%1
    NetBIOS a TCP/IP felett:Letiltva
  • exodus2
    #28263
    A router amit kioszt az úgyis fix lesz. Tehát nem a jól megszokott x.y.z ipcím a szolgáltatótól, mert azt a router kapja. Helyette te kapod a 192.168.1.100as címet. Nem lehet hogy csak akkor történik ilyen, ha a laptopon is megy a wifi? Egy ipconfig /all parancsot csinálj már, és mentsd már le képben, aztán töltsd fel valamilyen képmegosztóra, hagy lássuk.
  • tutituti
    #28262
    Hát megint előjött.Tehát megpróbálom manuálisan.De az nem gond ha nem fix ip-m van, hanem dinamikus?
  • bon
    #28261
    64bit-nek és elég 40gb.
  • bon
    #28260
    Minden frissítést érdemes felrakni, nem saját szórakoztatására adja ki a Microsoft, hanem legtöbbször komoly biztonsági réseket javítanak.
  • bon
    #28259
    Én megpróbálkoznék a hálókártya adatainak kézzel történő megadásával, így a dhcp kiszolgáló megkerülhető.
  • nandorb
    #28258
    az Uj update-eket erdemes felrakni amik tegnap jottek ki?
  • sunlight
    #28257
    Bőven elég neki
  • fery02
    #28256
    Sziasztok, Win 7 64 bit-es verziónak 50 giga szabad helyet adtam.
    Másik gépre már csak 32 bitest telepítenék. Annak elég lenne mondjuk 40 giga? Csak mert abba sokkal kisebb a vinyó.
  • tutituti
    #28255
    Ok megpróbálom.Köszönöm.
  • exodus2
    #28254
    Hálókártya beállításai mindenhol automatikusak? Tehát se ip, se alapértelmezett átjáró, se hálózati maszk ne legyen megadva.
  • tutituti
    #28253
    Ez az eseménynapló

    Szint Dátum és idő Forrás Eseményazonosító Feladatkategória
    Hiba 2010.04.14. 15:52:08 Microsoft-Windows-Dhcp-Client 1002 Címkonfigurációs állapotesemény A(z) 0.0.0.0 DHCP-kiszolgáló elutasította a(z) 0x001BFC2FD6EA hálózati című hálózati kártya 192.168.1.100 IP-címbérletét (a DHCP-kiszolgáló DHCPNACK üzenetet küldött).

    XP-s laptopon nincs.
  • exodus2
    #28252
    Meg kellene nézni hogy a win7es gépnél van a gond, vagy a routerral. A xp-s laptopon nincs gond? Eseménynapló ír valamit, vagy a router logja?
  • tutituti
    #28251
    Sziasztok.
    mivel már nem tudok mit kitalálni,segítséget kérek.
    Van egy win7 ultimate(x86) amire rá van kötve egy TP-link(tl-wr542G)Wifi router.Ezzel van megosztva a net.A Laptop(Hp pavilion6700) ami használja a netet azon WinXp van.

    Namármost.A probléma az,hogy friss win7 telepítés után pár héttel az internek pacsolat az asztali pc-n elkezd megszakadozni,és ez egyre gyakrabban.Lassan már 10 percenként.Úgy tudom visszahozni a netet,ha kihúzmo a modemet és a wifi adaptert is.Tehát mindent kikapcsolok.A nem Győri Vidanet kábelnet.

    Próbáltam kikapcsolni a TCP/IPv6-ot,volt router driver frissítés,hálózati kártya frissítés.A problémám az,hogy régebben amikor Xp volt fenn,akkor nem volt ez a probléma.
    Előre köszönöm a megoldást.
  • aate
    #28250
    Watu ,mostanáig még az automatikus frissítések között nem jött le.
  • aate
    #28249
    Jobb oldalon ki is írja mikor telepíted a frissítést:
  • timexxx
    #28248
    srácok.. alaplapot cseréltem a gépbe meg procit. elötte müködött win 7 alatt a cod4.most nem.. ki irja hogy a müködése leállt. single player megy..multi nem. kétszer raktam újra a játékot.. meg egyszer a windows-t.. mi lehet a gond? XP-n müködik
  • Cowie
    #28247
    Ok. Köszi. Én is így gondoltam, csak kellett a megerősítés. :)
  • lck
    #28246
    Igen.
    Esetleg ha biztosra akarsz menni az XP telepítésének idejére lehúzod a win7-es winyót. Akkor tuti külön lesznek. Utána biootoláskor a biosban, vagy jobb alaplapoknál gyorsbillentyű ( nálam F11 )hatására kiválaszthatod hogy melyik rendszer induljon.
  • Cowie
    #28245
    Sziasztok!

    A következő kérdésem van:
    A gépembe 3 db különálló HDD van. Most Win7 fut rajta. Szeretnék XP is használni, de nincs kedvem újra rakni az egészet. Ha egy fizikailag külön álló HDD-re felrakom az XP-t és pl. BIOS-ba beállítom hogy arról bootoljon akkor működni fog?
  • janika1972
    #28244
    köszi
  • bon
    #28243
    Nem láttam közte, amúgy már tegnap elérhetők voltak az e havi frissítések. A száma: KB971033
  • janika1972
    #28242
    Mi a kódszáma a Watu-nak? Mert ma jött egy csomó frissítés,nehogy közte legyen véletlenül.
  • Dzsabba
    #28241
    Sziasztok. Nekem egy olyan problémám adódott, hogy amikor kilépek az anno 1404-ből akkor ki írja, hogy a win 7 a számítógép lassulását észlelte ezért ki kapcsolom-e az aerot és másik szín összeállítást használok vagyis felajánl három lehetőséget:
    -azonnal váltok színösszeállítást
    -nem váltok de a win7 figyelje hogy tovább lassul-e a rendszer
    -nem érdekel, nem váltok

    Eddig nem volt ilyen gondom, szerintem a gépem sem túl kevés hozzá (ati 5850,4magos proci,4giga ram). A segítséget előre is köszönöm.
  • Evin
    #28240
    Lehet, arra van a kompatibilitás mód. Az esetek 90%-ban működik is.

    RETROB0Y
    Majd azokhoz a programokhoz kell, amit .Net4-en fejlesztettek. De az lesz kb fél/egy év múlva ha lesz.
  • enikoe
    #28239
    Köszönöm szépen, működött az első Unlocker! :) Egy kicsit elbambultam a múltkor a progi telepítésével kapcsolatban, azért nem működött! :) Na de van ilyen! Még egyszer köszönöm!!! :)
  • aate
    #28238
    A meghajtót vagy mappát vedd saját tulajdonba,az engedélyeket módosíthatod:
    Fájl vagy mappa saját tulajdonba vétele :
    Nyisd meg a Windows Intéző alkalmazást, majd keresd meg azt a fájlt vagy mappát, amelynek tulajdonjogát át szeretnéd venni.
    Kattints a jobb gombbal a kívánt fájlra vagy mappára, kattints a Tulajdonságok parancsra, majd kattints a Biztonság fülre.
    Kattints a Speciális gombra, majd kattints a Tulajdonos fülre.
  • bon
    #28237
    Mert nem vagy teljes jogú Rendszergzada alapból, és feltételezem c: meghajtóról törölsz amit véd a rendszer.