46641
  • BigDawe
    #28968
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni, hogy alaplap csere után elszáll-e a win7 vagy ha a csere után visszateszem a jelenlegi lapom akkor működni fog az op rendszer ?Csak azért kérdezem mert, úgy tűnik, hogy rossz az alaplapom és ki szeretném próbálni egy másikkal a gépet.
  • Nasim
    #28967
    Maximalizmus :))) á nem, majd szeretném bővíteni, 8 GB-osra, bár nem tudom, sikerülhet e egy DDR1 es memóriatámogatással :D sajnos pénz kérdés, mert az egész gép 2006-os kiadás,eléggé lejárt. De mindegy már hagyom fent ezt a 64 bit-est. :)
  • Freddycom
    #28966
    Ha 1GB RAM-od van csak, mi a frászkarikának 64bites rendszer, ráadásul a legteljesebb kiadású Ultimate?
  • Nasim
    #28965
    Nekem is csak egy 1 GB RAM van, 64bit-es ultimate, attól függetlenül, hogy az ultimate nem éppen otthoni, inkább üzleti meg a multimédia rendszer ötvözete, de elég gyors így is :).

    Otthoni, alap célok pl. Photoshop, Office, Internet.
    Illetve több helyet foglal, nekem 20 GB kell ennek az alap kis oprendszernek.
  • Freddycom
    #28964
    Gondolom film, net, muzsika.

    P.S.: Futtasd le ezt a kis progit, ez majd végigellenőrzi a hardvereidet, h mennyire bírná el a géped a 7-et.

    Windows 7 Upgrade Advisor 2 (magyar)
  • exodus2
    #28963
    Nekem 1.2gb rammal megy jelenleg, és gyorsan 32bites ultimate verzió. Szóval nyugodtan tedd fel, esetleg driverekkel lehet gond, ha van nagyon régi hardvered. Nálam a 6éves p4es gépen mindenhez talált drivert, és tökéletesen működik.
  • Magic Boy
    #28962
    A RAM fejlesztése tervben van, de állítólag megy 1GB RAM-al is.
    Akkor ez nem igaz?

    "Érdemes, ha csak egy otthoni, egyszerű, alap célokra használt oprendszert szeretnél."

    Ezt, hogy érted?
  • Nasim
    #28961
    Érdemes, ha csak egy otthoni, egyszerű, alap célokra használt oprendszert szeretnél. De az ajánlott minimum 2 gb, illetve a videókártya is számíthat valamennyire.
  • weber
    #28960
    Üdv!

    Lenne egy nagy gondom. Adott egy gép rajta win7. Egy olyan gondol lenne, hogy hangot szeretnék rögzíteni, de valamiért csak a beépített mikrofonról tudok rögzíteni. Tanácsolták, hogy rakjak fel egy újabb hangkártya illesztőprogramot, de a problémán nem segített. :(
    Régebben, amikor xp-m volt, akkor simán kiválasztottam, h miről szeretnék rögzíteni és egyből ment.

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

  • Magic Boy
    #28959
    Sziasztok!

    Jelenleg XP-t használok.
    A gépem: Intel Pentium 4 3.00GHz, 1 GB RAM. (Ha kell még valami adat szóljatok)

    Szerintetek érdemes-e Windows 7-re váltanom?
  • twine
    #28958
    Egyetértek a tanult kollegával hogy a P5Q szarul lehet beállítva,,mert nekem tökéletesen teszi a dolgát, "alszik", "hibernál","hibriden alszik" :) "ébred", mindent tökéletesen,,,P5q deszkám van, 64bites Win7 Prof-al!
  • bon
    #28957
    Nem próbáltam, de biztos, én professional-t használok.
  • eZo
    #28956
    home premiumnál is így lehet aktiválni ?
  • exodus2
    #28955
    Kevesebb dolog töltődik be, tehát elvileg gyorsabbnak is kell lennie. De azért az is korlátozott.
  • bon
    #28954
    De én biztos nem használmám a teljes jogú Rendszergazdát, felesleges és nem biztonságos.
  • bon
    #28953
    vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/helyi felhasználók és csoportok, itt megtalálod a letiltott Rendszergazda fiókot.
  • bon
    #28952
    Kisebb a gépigénye a Home Premium-nak, de nagy különbségre nem lehet számítani, viszont otthoni felhasználásra kétlem, hogy kellene neked az Ultimate.
  • eZo
    #28951
    home premiumnál hogy lehet aktiválni a rendszergazda fiókot ? vistánál legalább is nem lehetett úgy, mint ultimate verzióknál, gondolom itt sincs másként ... vagy tévedek ?
  • eZo
    #28950
    *jav.:
    ez kérdés akart lenni :)" lenne sebesség béli különbség ha az ultimate vagy home premium verziót telepíteném rá ? "
  • eZo
    #28949
    Adva van egy netezős konfiguráció:
    E3300( 2,5GHz ) intel cpu, 1GB DDR2 Ram, Integrált vga, lenne sebesség béli különbség ha az ultimate vagy home premium verziót telepíteném rá !

    (korábban volt rajta ultimate és teljesen jól futott rajta, gyorsabban mint korábban az xp !)
  • Berv
    #28948
    Sziasztok,
    x64 Win7 alatt mennyiben működnek másként a RAM-k, mint pl x32 XP alatt?
    A probléma:
    két db 512MB, 533 MHz-s és
    két db 1GB, 800 Mhz-s modul Xp alatt működik rendesen, ellenben ugyanezt a kombót a win7 csak 2GB-nak látja, az 512-sek mintha ott sem lennének.
    Mhz különbözősége v. mi okozhatja a gondot?
    (A probléma egy ismerősömé, sok részlettel nem tudok szolgálni. Az 512-s RAM-októl le is fagy a gép, a fagyás mibenléte szintén nem ismert előttem)
    Köszi, Berv
  • Freddycom
    #28947
    A desktop PC-m hasonló, mint a te aládban lévő (Gigabyte P35-DS3L, C2D E6750 2.66 GHz, 4 GB RAM, Gigabyte nVidia 8800GTS 512 MB) és ezzel télleg maximálisan meg vagyok elégedve, ami a teljesítményt illeti.
    Csak nem rég vettem lapost, így most azt berhelem elsősorban. :D
  • bon
    #28946
    Sajnos a hordozható gépeknél (legalábbis a megfizethetőknél biztos) kompromisszumot kell kötni időnként, pláne ha nincs benne egy komolyabb ati vagy nvidia vga amivel lehetne számoltatni a nagyobb gépigényű dolgokat. Én ezért is nem vettem notebook-ot elsődleges gépnek, mert nekem nagyon számít a teljesítmény, amibe egy asztali gép a nyerő, még ha nem is hordozható (azért egy "szerényebb" teljesítményű hordozható gépem is van)
  • Freddycom
    #28945
    Akkor maradok a KMP-nél, bár sajnálom, h kárba veszett majd 22 GB.
  • bon
    #28944
    Két különböző formátum így a bitráta is biztos másabb. Az első az elterjedtebb, kisebb méret, és kisebb a bitráta is szerintem. a Második meg sima bluray ami jóval nagyobb mérettű, így a bitára is biztos nagyobb, sőt ott a hang is komolyabb mint az elsőnél, ami szintén növeli a gépigényt (itt jön jól egy külön hangkártya használata, mert az is tehermentesíti a procit)
  • Freddycom
    #28943
    Kicsit elhamarkodtam ezt az általánosítást.

    1.) Avatar.2009.1080p.BluRay.DTS.x264-ESiR - KMP formátum - Játssza szépen, akadás mentesen, a két mag 20-30% körül pörög.

    2.) Iron.Man.2008.BD25.Blu-Ray.VC-1.TrueHD.HUN-HDPre - BDMV mappában, azon belül Steam mappa, egy 21.8 GB-os .m2ts fájl - Akad a film, a két mag 80-90%-on őrjöng.

    Erre vki?

    Előre is köszönöm.

  • Freddycom
    #28942
    eZo linkje segítségével, most már gyönyörűen lejátssza az 1920x1080 (1080p) felbontású, nagy méretű Blu-Ray filmeket.
  • Nasim
    #28941
    Bár nem sok köze a Windows 7-hez, de ezek a Blu-Ray felbontású filmek mkv típusúak, és nincsenek lemezre kiírva, tehát virtuális meghajtóval nem tudom sajnos tesztelni, hogy mennyivel jobb :).
  • skateout
    #28940
    Akkor amint lesz időm letesztelem ismét a másik lapot, és megnézem a BIOS-t is.
  • [HUN]FaTaL
    #28939
    A P5Q inkább csak szarul lehet beállítva, mert nekem P5B-m van és ez is tudja már.
  • skateout
    #28938
    Igen tudom hogy a Vista is képes erre, akkoriban már ki is próbáltam és nagyon is hasznosnak tartottam, de amint mondtam a régi gépem nem volt képes rá, más gépet teszteltem.
    Most viszont leteszteltem az enyémet úgy, hogy alvó állapotból áramtalanítottam, aztán vissza. Hibernálásból tért vissza, azaz Windows Folytatása címmel fogadott, de elárulom ismét képbe jön az hogy ezt nem minden lap tudja. Mégpedig a munka helyemen egy Asus P5Q lap van, és annál meg hiba történik ilyen esetben, azaz fekete kép, és Windows indítása szokásos módon, vagy hibakeresés. Ezért állítom hogy hardver függő is.
  • [HUN]FaTaL
    #28937
    Már a Vista is képes erre.

    Persze, ehhez az alaplapnak támogatnia kell az S3-at.
  • skateout
    #28936
    Tehát ha jól értem te azt állítod hogy erre például a Win7 képes?
    Mert nekem az előző gépemnél az alvó állapot esetében ment minden venti meg vinyó. Most viszont leáll minden.
    De javíts ki ha tévedek mikor azt állítom hogy az alkatrészektől függ ez. (Persze OS is benne van)
  • bon
    #28935
    Igaz, már keverem őket.
  • [HUN]FaTaL
    #28934
    "amely látszólag teljesen leállítja a gépet, de pillanatok alatt visszatér ha kell."

    Ez így nem igaz. Gyakorlatilag a sleep és a hybernate kombinációja, mert, ha elveszti a gép az áramot akkor a hibernációból fog visszatérni. Ennek semmi köze az alaplaphoz, ezt az OS végzi (hybrid sleep). Amire te gondolsz az pedig az S1 / S3 közti különbség, az egyik csak a memóriát tartja áram alatt, a másik több eszközt.
  • skateout
    #28933
    Az hogy nem sok értelme van az nem igaz. A hibernálás lényege, hogy gyakorlatilag teljesen leáll a gép, nem kell neki áram alatt lennie sem, amunkát menteni sem kell, mert ha visszakapcsoljuk a gépet akkor onnan folytatunk mindent: film nézés, zene hallgatás, játék, böngészés, gépelés, stb. Ez leginkább a laptopok esetében hasznos, de asztli gépnél is hasznát vehetjük pl: ha a gépet át kell vinni másik helységbe, de a munkánkat nem akarjuk megszakítani teljesen. Így jöhet a hibernálás, áramtalanítás, szállítás és folytathatjuk is ahol abbahagytuk.
    Amit te kerestél az valóban az alvó állapot, de abban az esetben viszont kell az áram a gépnek folyamatosan.
    Újabb lapok már képesek a hibrid alvásra is, amely látszólag teljesen leállítja a gépet, de pillanatok alatt visszatér ha kell.
  • [HUN]FaTaL
    #28932
    Ez csak a Vistanal van így. Itt ha nem törlöd az isoból a config fájlt, akkor az ott előre megadott verziót telepíti.
  • adobepremiere
    #28931
    Használj virtuális meghajtót.Az optikai meghajtóknak az az átka,hogy néha némi fáziskését lehet tapasztalni a blu ray filmnél.A PowerDVD nálam tökéletesen viszi a blu ray filmeket. Még akár 35-40mb/sec tempóval is.
  • Freddycom
    #28930
    Nagyon köszönöm, igazán hálás vagyok, bejött.
  • bon
    #28929
    Ha nem adtsz meg soroaztszámot akkor ajánlja fel a választási lehetőséget.