46641
  • [HUN]FaTaL
    #30858
    Nagyon ügyes vagy, de attól még a chip gyártója simán lehet realtek...
  • Dead
    #30857
    Ez semmi látható változást nem okozott. Most viszont azt vettm észre, hogy a Mikrofonnál a "jelszintek" résznél hiába húzom 100ra állandóan visszaugrik 14re.
  • Dead
    #30856
    Van értelme ezen a Linken található 2. pontban lévő (Actual nForce driverpack) packet telepítenem? Megoldhatná a gondomat?
  • Zoli007
    #30855
    Ügyes vagy. Már hogy lenne Realtek, mikor ott írja hogy ADI 1988B?
  • Dead
    #30854
    Próbálkoztam, de nem vagyok biztos benne, hogy sikerült.
  • [HUN]FaTaL
    #30853
    Szerintem ehhez realtek hangkari van, ahhoz meg van driver. De beállítottad a mikrofont felvevő eszköznek?
  • Dead
    #30852
    Ez az alaplapom.

  • Dead
    #30851
    Nekem olyan problémám merült fel, hogy mióta win7em van azóta nem tudok alaplap drivert használni. Elég régi alaplapom van ezért a CD-ről alapból nem megy fel a driver. Viszont nem is akarok különösebben driverezni, mert teljesen jól fut minden nélküle leszámítva hogy indításkor mindig kiírja, hogy nincs driver telepítve. Van hang meg minden. Viszont a headsetem mikrofonja nem megy. És azt vettem észre, hogy valahogy a driver hiánya okozza. Persze ez nem biztos, de nekem nagyon úgy tűnik. Erre van valamiféle megoldás?
  • Madmano
    #30850
    A Win7 eseménynaplójában találtam olyat,hogy sima "Bejelentkezés"-t naplóz és utána valami"Speciális bejelentkezés"-t.Ez mit takar?A másik:jó,hogy rendszergazdaként használom a Win7-et?
  • Blum
    #30849
    Helo!

    Windows 7 alatt meglehet valahogy oldani,hogy a parancsikonok alatti szöveg (tehát a parancsikon neve) ne látszódjon?
  • letike
    #30848
    ok megprobalom koszi
  • bon
    #30847
    8gb-ram mellett már 64bit-es oprendszert kellett volna telepíteni. A VGA driver-ét meg frissítsd és a Directx-et is.
  • PitLer
    #30846
    akkor: #30842
  • letike
    #30845
    Igen a w7 telepitese utan raktam ra a jatekot es ugyan eszt a jatekot ra raktam egy nodbukra es szinten w7 futot a nodbukon es ot nem volt semi gond ment rendesen
  • letike
    #30844
    intel p5Q r Core TM2 DUO CPU E8500 3.16GHz 8GB RAM 32 bitesoperacios rendszer NVIDEA GeForce7300GT es a Euro Truck Simulatort probalom elinditani es nem indul aszt irja ki hogy Sys no graphics pedig a gep nem jelez hibat kerdo jeleket sem mutat az eszkozkezelobe
  • PitLer
    #30843
    Gondolom azért a Win7 install után raktad fel a játékokat, nem az XP-s telepítést indítanád...!?
  • bon
    #30842
    A géphez tartozó (alaplap, vga stb.) legújabb nem beta drivereket, meg a directx legújabb változatát. Amúgy milyen hibaüzenetet írnak ki a játékok? Milyen játékokkal vannak gondjaid?
  • letike
    #30841
    ja de megis mieneket mert enekem meg nem volt win7 sem nem tudok rola semit az xp vel nem volt semi gondom de szeretnem eszt a w7 csak meg nekem ez uj
  • SirAlo
    #30840
    Drivereket
  • letike
    #30839
    sziasztok ha valki tudna segiteni most instalaltam be a gepemre a win7 es nem menek a jatekok amik ez elot mentek az xp mit kel letolteni meg hoza hogy elindujonak a jatekok
  • aate
    #30838
    Windows XP vs Windows 7: Ahogy annak idején a Vistának , a Windows 7 legfőbb riválisa sem a Linux, az Mac OS, vagy bármelyik más konkurens gyártó operációs rendszere a legfőbb ellenfele, hanem a jó öreg Windows XP. Ennek oka pedig, hogy a Microsoft termékeinek támogatási ideje átfedik egymást. Emiatt pedig a vállalat folyamatosan arra kényszerül, hogy győzködje vásárlóit az újabb rendszerre való áttérésre - több kevesebb sikerrel. Ez motiválta a nemrég közzétett "Windows XP vs. Windows 7 comparison" videót is, mely a Microsoft honlapján látható.
    A statisztikák szerint a Windows 7 már 13,7%-ra növelte piaci részesedését 2009 Október 22.-ei megjelenése óta, lenyomva a Vistát 14,68, az XP-t pedig 61,43%-ra. A számok tükrében jól látszik, hogy az új rendszernek van még hova terjeszkednie, míg sikerül legyőznie az XP dominanciáját.

    A Microsoft bevallása szerint a Windows 7 az eddigi legjobban sikerült rendszerük és büszkék rá, hogy több mint 7 példányt adnak el belőle minden másodpercben(!), mellyel máris átlépték a 150 milliós eladási számot.

    " Ügyfeleink 85 százaléka még mindig XP-t, vagy Vistát használ, 52 százalékuk az IE régi verzióját és 63 százalékuk régi Office-t. Gondoljanak csak bele, micsoda üzleti lehetőség rejlik a mi kis hármas "Win 7, IE 8/9, Office 2010" frissítési játékunkban! " - lelkendezett Kevin Turner a vállalat "Worldwide Partner Conference 2010" összejövetelén.

    Nem tudom hány XP felhasználót fog meggyőzni a Microsoft összehasonlító videója, az új rendszerre történő váltásról, de minden esetre, elég barátira sikerült a két rendszer küzdelme. Szó sem esik a biztonságról, vagy az új felhasználói felügyeletről, mindössze néhány külcsín kerül összehasonlításra. Ha ettől várják a Windows 7 térnyerését az XP-vel szemben, akkor még nagyon sokáig a régi, kopott, sokat szidott, de nagyon szeretett XP lesz a piacvezető operációs rendszer.
    Videó Link :
  • Vardar
    #30837
    Majd ezeket akkor megpróbálom megkeresni. Na reménykedek:S
  • lck
    #30836
    Ja, és rendszer visszaállítás tiltása, vagy nagyon kis méretűre korlátozása.
  • lck
    #30835
    Ha odafigyelsz a dolgokra 25 Giga bőven elég neki. ( hiberfile letiltás, temp mappák ürítése, nagy programok másik meghajtóra telepítése )
  • Vardar
    #30834
    Hát ez nagyon jó lesz... Így is elég szűkösen kezdek lenni. 4 giga RAM-nál már elég kicsire lehet venni a lapozófájlt, nem?
  • Met
    #30833
    A page file-t is máshova kell tenned valószínűleg.
    De 25 giga elég a winnek.
  • Vardar
    #30832
    Híj, az nem jó. 25 gigás a C meghajtóm. Milyen problémát jelent ha csak ekkora?(programokat akkor máshova kell tennem, egyértelműen)
  • bon
    #30831
    Nincs felesleges funkció, ajánlott rendszer partíció méret meg 40Gb az összes változatra érvényes és így hely problémád nem lesz hosszabb távon sem.
  • Vardar
    #30830
    Hát az SSD-t leszámítva a többi meg van:P A Premium mennyi helyet igényel?(gondolom hogy ez a 20 giga a 64 bites verziónál a változattól függően nő vagy csökken)
    Akkor úgy kérdezem, hogy mik a felesleges funkciók amik memóriát ill. tárhelyet fogyasztanak?
  • Zoli007
    #30829
    Állíts be egy fix IP-t + átjárót. Ez egy tipikus Win7 hiba, nekem is volt.
  • bon
    #30828
    Gyorsítási tipp: több magos processzor és sok-sok memória a rendszer meghajtónak meg egy ssd meghajtó.
  • bon
    #30827
    Kézzel beállítasz egy ip címet, átjárot és dns szervet, lehet, hogy segíteni fog.
  • exodus2
    #30826
    Ha nem értesz hozzá, akkor ne piszkáld. Annyi gyorsítást úgysem érsz el, hogy számítson. Ha pedig olyan régi a géped, hogy nagyon szükséged van rá, maradj az xp-nél. Azt legalább már ismered.
  • Vardar
    #30825
    Sziasztok!
    Teljesen új vagyok a Windows 7-hez(Vistát se használtam még sose). Gyakran hallok ilyen kis gyorsítási tippeket, felesleges szolgáltatások kikapcsolását stb. Ezek tényleg hatékonyak? Hol találok egy nagy, lehetőleg magyar leírást ezekről? Na meg arról, hogy mit kell beállítani a telepítés után rögtön.
  • Rahar
    #30824
    Amikor a windows 7 rendszerem betöltődik, akkor még legalább negyven másodpercig nincs internetkapcsolat és csak utána töltődik be. Régebben ez nem volt így, azonnal volt, de amióta a szolgáltatónál valami baj volt ez van, de csak a windows 7-es gépnél van ez a jelenség, van két xp-s is, de azoknál nincs ilyen probléma. Az újratelepítésen kívül mit lehetne csinálni?
  • SirAlo
    #30823
    Eh,..:S
  • bon
    #30822
    De Hyper-v server-re már lehet.
  • bon
    #30821
    Mert VirtualPC-re nem lehet 64bit-est telepíteni.
  • SirAlo
    #30820


    Mier irja hogy nem tudok 64 bites oprendszert telepiteni?:S
  • fery02
    #30819
    Nekem is mindig ilyesmi jellegű problémáim voltak régebben Win7-nél, miután alvásból ébresztettem a gépet. Igaz, nálam csak fagyni fagyott ki mindig.
    Alaplapi BIOS frissítés megoldotta.