46641
  • sunlight
    #30938
    A rendszernél megnézed mit ír ha azt írja "A Windows aktiválva van" akkor jó
  • elitehun
    #30937
    Nem tölti be a képet ^^
  • sunlight
    #30936
    Ha hitelesítetted és hiteles akkor nem kell semmit csinálni ez ott van akkor oké
  • elitehun
    #30935
    Amúgy ha az nfo-ban volt egy serial amit beírtam és elfogadta ezt a serialt akkor már nem kell vele csináljak semmit?
  • sunlight
    #30934
    A biosban kell állítani vagy F12
  • elitehun
    #30933
    már megvan
  • bon
    #30932
    F8 vagy F12, de gyártonként eltérhet, boot során írnia kell, vagy kézikönyv de gyártó oldala is szóba jöhet.
  • elitehun
    #30931
    És hogy tudok CD-ről bootloni? Mert sehol sem irja hogy mit nyomjak hozzá
  • sunlight
    #30930
    Ja vagy be sem jön a rendszer, most néztem meg jobban igen akkor marad a csökkentett mód.
  • elitehun
    #30929
    Sztem is inkább újrarakom
  • sunlight
    #30928
    Próbáld a loader saját uninstall-lal törölni
  • bon
    #30927
    Csökkentett módban rendszer visszaállítás vagy a telepítő lemez javító funkcióját érdemes kipróbálni, de rendszer újrarakás lesz belölle szerintem.
  • elitehun
    #30926
    Most már csak a W7 van a gépemen de mint olvashattad valamit elbasztam. ha tudsz valami okosságot szivesen meghallgatom ^^
  • elitehun
    #30925
    De még előtte bejön valami hosszú parancssor és a tetején azt irja hogy
    Slic loader v 1.3.7
    Tehát több mint valószinű hogy én basztam el valamit a loaderrel. pls valaki segitsen hogy hogy lehet visszaállítani vagy valami. Előre is kösz
  • bon
    #30924
    Én a telepítés előtt lefuttanék egy komaptibilítás ellenőrzést a helyedben, FAQ 30-as pontjába megtalálod a linket. Nyelvet választani csak az Ultiamte változatok esetében lehetséges. Telepítés elején lehet partíciókat törölni és létrehozni. Ha van korábi rendszer a gépeden akkor ez esetben ajánlott törölni a rendszert tartalmazó partíciót, különben előfordulhat, hogy két oprendzser lesz a gépeden és boot menüvel lehet köztük majd választani.

  • elitehun
    #30923
    Most viszont kellene egy kis segitség.

    Feltettem a w7-et ment minden jó volt aktiváltam a loadert de valamit elbaszhattam mert amikor újrainditottam akkor azt irja ki hogy

    Boot Failed! Press any key to enter command line.

    Pls valaki segítsen. előre is kösz
  • sunlight
    #30922
    Milyen lapon akarsz Bios-t frissíteni? (típus kellene)
  • msstz
    #30921
    igen, én is így értettem, és ekkor írta ki, hogy bootmgr is missing.

    @FaTaL: nekem is msi-m van, hátha működik majd az a hp-s csodaprogram.
  • Blum
    #30920
    Már közben meglett,köszi!
  • exodus2
    #30919
    Személyreszabás - Asztali ikonok módosítása - Lomtár elől kiveszed a pipát.
  • Blum
    #30918
    Hali!

    Win7-en hogy lehet beállítani azt,hogy asztalon ne látszódjon a Lomtár?
  • elitehun
    #30917
    Akkor jó mert a szövegben is vmi ilyesmit ír
  • zeli
    #30916
    Asszem az ultimate verzióban egy frissítéssel lehet rá magyar nyelvet varázsolni.
  • elitehun
    #30915
    Én nem nem módosítanék semmit mondtam hogy nem értek ehhez. :P
    Csak fel szeretném tenni a win 7-et. Tehát akkor nem kell mást tennem mint kiválasztani azt a partíciót amelyikre fel akarom tenni? És akkor a másik partíción az adatok megmaradnak?
    Ja és közben megtaláltam ezt. Gondolom ez azt jelenti hogy a magyar nyelvet is rá lehet tenni ugye?
    1. Install Windows 7.
    2. Open Windows Update from Start Menu > All Programs.
    3. Check the available updates. There will be 32 updates of different languages.
    4. Check the box before your language and install update.
    5. Congrats! You have installed your language! Enjoy!!
  • Evin
    #30914
    Minden Win7 kiadás 1 nyelvet tartalmaz normális esetben.

    Még most döntsd el hány és mekkora partíciók kellenek, mert utólag nehézkesebb a kezelésük és akár adatvesztés is lehet belőle.
    Bár azt nem értem, hogy minek akarod törölni a partíciókat, ha utána megint csinálsz kettő?! Vagy csak a méretüket módosítanád?
  • elitehun
    #30913
    Helló!
    Most kezdtem el letölteni de se a leírásban se sehol nem írja hogy magyar nyelvű-e. Arra lennék kíváncsi hogy minden nyelvet tartalmaz tehát nem kell attól félnem hogy csak angol nyelv van benne? A másik hogy most 2 partícióból áll a vinyóm és teljesen újra akarom rakni a gépet és azt nem nagyon értem hogy hogy kéne csináljam. Vagy a telepítés alatt ki lehet törölni az egyik partíciót? És ha igen akkor hogy lehet újra 2 partíciót csinálni? Előre is kösz és bocs ha túl sok hülyeséget kérdezek
  • Evin
    #30912
    Ma már szokott lenni Win alapú BIOS frissítő progi is.
    Egyébként a manual nem úgy értette, hogy egy egész oprendszert rakj a pendrive-ra, hanem csak azt, hogy boot-lemezként formázd meg, és így arról indítva a rendszert, kapsz egy dos felületet. Ott elindítod a bat fájlt, és megcsinálja amit kell. De én csak floppy-val csináltam ilyet, pendrive-val sosem.
  • [HUN]FaTaL
    #30911
    Ja notebook. Hát azt passz. :S

    Asszem HPnak volt ilyen toolja hozzá, így frissítette ismerősöm az MSI laptopjának a BIOSát.
  • msstz
    #30910
    azt írta laptopom biosának manualja, hogy bootable pendrive-ra bios és bootoljam be és flash.bat és csoda lesz.

    szóval nem értem.
  • Evin
    #30909
    Nem kell.
  • [HUN]FaTaL
    #30908
    Amit linkeltél az is win7 isot tesz fel. Minek akarsz bootolni egy pendriveról BIOS frissítéshez?
  • msstz
    #30907
    miért kell nekem win7.isót feltenni egy pendrive-ra a bios frissítéséhez?
  • msstz
    #30906
    hát, a leírás alapján pont annyi, amennyi a te általad linkeltnek:

    "Windows 7 iso file-t tud átteni pendrive-ra. (Lehetséges, hogy Windows Vistát is át tud másolni, de ez nem 100%. - Köszi Joey)"

    Amúgy, az egyik lépés során azt írja, hogy a biost eztán már ránk bízza, mert minden rendszer egyedi.

    de persze megpróbálom ezzel, köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #30905
    Ennek miköze a BIOShoz?

    Ha telepítőt akarsz csinálni akkor csináld evvel:

    link
  • msstz
    #30904
    sziasztok!


    próbáltam biost frissíteni pendrive-ról, ezt a módszert alkalmazva, de amikor bebootolnám a pendrive-ot, akkor azt kapom, hogy:

    bootmgr is missing
    press ctrl+alt+del

    mit csinálok rosszul?
  • Apocalipto
    #30903
    Nem emlékszem már, de most megcsináltam egy neten található leírás szerint, és jó lett, így tárgytalan :)
  • bon
    #30902
    Mi volt a hibaüzenet?
  • Apocalipto
    #30901
    Hogyan tudom engedélyezni a Sata AHCI módot? Egyszer beállítottam BIOS-ba, de akkor el sem jutott odaáig a gép hogy tudjon bootolni lemezről...kiírt valami hibaüzit. Azt tudom hogyha engedélyezem, újra kell rakni a Win-t, de ha nem tud bebootolni akkor érdekes lesz
  • bon
    #30900
    Kártevő ellenőrzés megvolt?
  • FGB
    #30899
    ha feljön a feladatkezelő, akkor a "taskmgr.exe", de az meg ugya a feleadatkezelő, szóval robbant érdekes jelenség.