46641
  • acsati
    #45271
    Sziasztok!
    Találkozott-e már valaki a következővel?
    Van nekem egy Sony laptopom már évek óta, már többször is újratelepítettem rajta a Win7-et, most azonban olyanokat csinált amit eddig még nem tapasztaltam. Egyes driverek telepítésekor hibát írt ki, hivatkozva arra, hogy nincsenek digitálisan aláírva, pedig ugyanazzal a lemezzel, ugyanolyan módszerrel, ugyanazokat a drivereket telepítettem, mint régebben szoktam.
    Mikor indítom a rendszert F8-al előhívható menüben, letiltottam az aláírás kérését az illesztőprogramokról, de egy restartnál ezt elfelejti... Minden indításnál meg kell ezt tennem, hogy jó legyen.
    Valakinek van vmi ötlete? Mert ez így nem mondható megfelelő helyzetnek.
  • bon
    #45270
    Alaplapi driver frissítést megpróbálnék, esetleg bios-t is ha még nem a legújabb lenne fennt.
  • TomBond
    #45269
    A leállással semmi gond nem volt soha, csak vissza nem jön a kép.
  • Blum
    #45268
    Ha a hibernációt meg az alvást teljesen kikapcsolod az Advanced beállításokban akkor nem fog leállni a gép.
  • TomBond
    #45267
    Hogyan lehetne megoldani, hogy kikapcsoljon a monitorom?
    Először készítettem egy energiaprofilt, amiben egy perc után a monitor kikapcsol, a többi megy rendesen. Ez ment is egy darabig, de aztán nem sikerült felébreszteni sem a billentyűzettel, sem az egérrel.
    Aztán olvastam a neten, hogy nircmd.exe fájllal ki lehet kapcsolni. Ezzel ugyanígy jártam. Egy darabig működött, aztán nem lehetett felébreszteni.
    Sajnos a monitor kézi kikapcsolása nem lehetséges. Egy olyan megoldást keresek, hogy kikapcsoljon a monitor, és lehetőleg ne is kapcsoljon be csak ha lenyomok egy billentyűt.
  • bon
    #45266
    Nem világmegváltó dolog a töredezetség mentesítés, amíg magától nem csinálta a Windows én soha se futtattam le a saját gépemen és jól megvoltam nélküle. Öszintén én nem látom sok értelmét.
    Utoljára szerkesztette: bon, 2014.10.30. 18:28:02
  • Carmang
    #45265
    Én nem vagyok megelégedve a gyárival sem, de az utólagosan telepített töredezettségmentesítők is csak ideig töltenek el megelégedéssel.
    Ami furcsa, hogy ha egyik programmal töredezettségmentesítek, aztán rögtön indítok egy másikat, akkor az azt írja ki, hogy brutálmód töredezett a partíció, extrém sürgős beavatkozás szükséges, mert ha nem, akkor visszafelé fog forogni a Föld, stb, stb.
  • lalakov
    #45264


    bon: Az SSD programjában tiltottam le. De már tárgytalan. :)
  • Zoli007
    #45263
    Azt hiszem Moonmannek volt még régebben egy írása a defrag progikról, és arra a következtetésre jutott, miután kipróbált párat, hogy a gyári végzi a legjobb munkát, ami rendszer sebességét illeti.
  • bon
    #45262
    Ne kapcsold ki a beépítettet, csak az ssd töredezetségmentesítését tilsd le a programban. Ennyi nem kell cifrázni más programban.
  • Blum
    #45261
    Ilyet nálam is csinál néha a Steam...ráadásul Linux alatt. Ha csak emiatt hajtanál végre egy ilyen tördezettségmentesítést akkor szvsz hagyd a 'csába. :)
    10+ év Windows használat alatt csak 1X csináltam ilyet, hogy megnézzem mi a különbség és nem vettem észre semmit.
  • lalakov
    #45260
    Köszönöm. :-D
    Ha nincs értelme, én se használnám. Azért gondoltam a használatára, mert az a HDD partíció amire a játékokat telepítem, a következőt csinálta. Amikor töltötte le a Steam a játékot, megállt, hogy ő most olvassa a HDD-t (vagy valami ilyesmit). Ez többször megjelent, aztán végül letöltötte.
  • Blum
    #45259
    Ja vagy úgy...

    Én soha nem használtam ilyeneket (nem látom értelmét) de az Auslogics Disk Defrag és az O&O Defrag elég nagy sláger mostanában.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Legalábbis nCore-on :D
  • lalakov
    #45258
    Bocs, rosszul fogalmaztam, nem a C-t akarom tördezettségmentesíteni, hanem a HDD-ket.
  • Blum
    #45257
    Nem véletlenül van kikapcsolva a gyári cucc...SSD-re nem kell és nem is szabad ilyen programot használni.
  • Zoli007
    #45256
    SSD-re minek?
  • lalakov
    #45255
    Ki van kapcsolva a beépített töredezettségmentesítő, az SSD miatt. Milyen ingyenes, teljes verziót ajánlanátok?
    Köszönöm.
  • precision
    #45254
    de még korábban patcheltem az uxtheme.dll -t, de nem volt gond... aztán visszaállítottam az eredeti dllt és vissza álltam gyári aero témára, és akkor sem volt gond... nemrég jött elő
  • bon
    #45253
    Nem raktál fel valami Windows kinézetet makeráló progit?
  • precision
    #45252
    Miért van az hogy a parancsikonok jobb alsó sarkában egy fekete négyzet van? Googleztam már sokat, csináltam thumbnail cache cleart, resetet, rebuildet, mittudoménmár mit... de restart után mindig visszatér a probléma. Volt már malwarebyte és avast full scan is, zéró találat. Nem tudom megmondani, hogy mikor jött elő a probléma, de kb. 1-2 hónapos a win és pár napja csinálja csak.
  • bon
    #45251
    Ha már van kékhalál akkor már nincs boot, tehát a Windows-al volt a gond. Ha végkép nem megy a törlés akkor próbáld ki az unlocker programot.
  • Blum
    #45250
    Rendszergazdaként futtatott cmd-ben se?

    RD /S /Q "X:\útvonal"
  • Apocalipto
    #45249
    Tekintve hogy addig semmi baja nem volt, és utána bootolásnál mindig kékhalált kapott, gyanítom az okozta. Még jó hogy dual biosos a giga alaplapom, visszaállította magát a másikból. És hogy veszem tulajdonba? Elvileg megtörtént, engem ír annak, törölni mégsem tudom.
  • bon
    #45248
    Bios halálod? Kétlem, bios-nak semmi köze a Windows mükődéséhez, alaplapéhoz annál inkább. Mappát saját tulajdonba kell venni.
  • Apocalipto
    #45247
    Hy! Van egy kis problémám. Volt egy BIOS halálom, emiatt meghalt a Win is, újraraktam, és lett egy mappa amit nem tudok törölni mert az engedély nem az enyém. Illetve mostmár átállítottam hogy az enyém legyen, törölni még sem tudom. Mit kéne tennem?
    Utoljára szerkesztette: Apocalipto, 2014.10.24. 18:27:17
  • Carmang
    #45246
    Siker! :)
    Köszönöm.
  • bon
    #45245
    Találtam még egy lehetséges megoldást. A szolgáltatásoknál leállítod a windows update szolgáltatást, majd a Windows könyvtárba törlöd a SoftwareDistribution könyvtárat. Ha megvan újra elindítod a Windows update szolgáltatást és újra megpróblákozol a frissítéssel.
  • Carmang
    #45244
    Kösz, sajna nem lett jó így sem. Akkor ez a frissítés egyelőre C-vágányra megy nálam.
  • bon
    #45243
    Driver Genius is hagyagolandó, felesleges program.
  • mester1987
    #45242
    Egyszerűen a Driver Genius jelezte nekem még valamikor, az irányított ide, ezért bökte a szemem, de nincs is semmilyen driver a weboldalukon, se régi/új.
    De hagyom is...köszi!
    Utoljára szerkesztette: mester1987, 2014.10.18. 19:40:44
  • bon
    #45241
    Nincs ilyen megoldás benne.
  • bon
    #45240
    Talán ez segít: link
  • bon
    #45239
    Nem kell cifrázni, semmi programot nem kell feltenni ahoz, hogy kiderítsd van e újabb bios a gépedhez. Simén elmész az alaplap/gép gyártó oldalára és megnézed. A gépen jelenleg fenn lévő bios verzióját, meg megnézed a bios-ba, vagy a bott képernyőn.
  • kl24h
    #45238
    Ha a géped alaplapi CD-hez adtak BIOS frissítési programot, akkor használd azt, ha nem, akkor nézd meg a te géped alaplapi drivereit a hivatalod oldalon, oda szokták feltenni a BIOS frissítéseket is.
    Én nem foglalkoznék az ilyen meg olyan programokkal, mert lehet hibásan jeleznek, sőt ha olyan a program hogy frissíti is, akkor lehet elintézheted a gépet úgy hogy nem fog elindulni!!!
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2014.10.18. 18:44:00
  • Carmang
    #45237
    Helló! A múltkori frissítés pakkból a "Biztonsági frissítés Windows 7 for x64-based Systems rendszerhez (KB3000061)" frissítést nem tud települni. Jónéhány másodperc 0% letöltés állapot után egyszer csak dob egy 800B0100 hibát, amit viszont nem ismer a súgó.
    A többi frissítés rendesen települt.
    Mit lehet ezzel kezdeni?
  • kl24h
    #45236
    Valamikor nálam is volt ilyen probléma. Annak idején én is beállítottam, hogy csak a monitor kapcsoljon (helyesebben mondva: a videokártya ne adjon jelet a monitor felé!!!) ki egy adott idő után (Windows XP), képernyővédőt is kikapcsoltam. Tehát nálam is pont így volt, hogy csak a monitor kapcsoljon ki és érdekes módon olyan véletlenszerűen működött, tehát volt mikor kikapcsolódott, máskor meg pont úgy, ahogy te leírtad. Nem jöttem rá a problémára, de annyit észrevettem, hogy eleinte (frissen telepített Windows és még utána is egy ideig) nem volt ilyen gond.
    Én arra gondolok, hogy ha ilyen gond van, nem árt teljesen letörölni a videodrivert és újra feltelepíteni. Ezt ajánlott a Device Manager-ből csinálni, mint Uninstall és a videokártya Secondary driverét is (ezek mind újraindítást fognak kérni és persze ellenőrizni is kell, hogy tényleg nincs fenn a driver). Ha rendesen le van törölve a videodriver, akkor a Windows kell jelezze hogy a hardware ott van de nincs telepítve hozzá a driver és esetleg hibát is kell jelezzen.
  • mester1987
    #45235
    Akinél a minap a KB2952664-es frissítése sikertelen lett, a megoldás, hogy letöröljük és újból megkeressük a Windows Update-tel, ezután már sikeresen feltelepíti.

    szerk.:
    Egy kérdésem lenne viszont, hátha tud valaki valamit.
    A BIOSAgentPlus-szal lefuttattam egy keresést, gondoltam, hogy megnézem van-e még frissítés hozzá (eredmény).
    Viszont az istenért nem találok rá sehol erre az AMI frissítésre. Még a BIOS gyártójánál sem (American Megatrends)!
    Lehetséges, hogy téves? Valaki aki jártasabb ebbe, van-e ilyen lapja/BIOS-a, nem-e tudja véletlen?!
    Utoljára szerkesztette: mester1987, 2014.10.18. 18:18:08
  • TomBond
    #45234
    Van egy eléggé idegesítő problémám, amire eddig nem tudtam megoldást találni. Készítettem egy olyan energiagazdálkodási sémát, amiben soha semmi nem kapcsol ki, csak a monitor 1 perc után. Ez rendben meg is történik, de a monitor már kapcsol vissza, sem egér mozgásra, sem billentyű nyomkodásra. Mindkét eszköznél (a saját beállításainál) engedélyezve van az ébresztés, de mégsem kapcsolja be a monitort. Van valakinek ötlete?
  • k0trapali #45233
    A start menü az engem nagyon zavar! Meg ezek az oldalt felugró izék is... jobb oldalt pl. Ha azokat ki tudnám kapcsolni akkor menne is fel a 8.1, de nem szeretem a mókolgatást, hogy ilyen-olyan programokat kelljen feltelepítenem, hogy eltűnjön a Modern UI. Ha gyárilag meg lehet oldani akkor simán felrakom!
  • Blum
    #45232
    Egyáltalán nem gyenge ez a gép, pláne nem ahhoz, hogy egy Chrome-ot emberi sebességgel nyisson meg. szvsz érik nálad egy rendszer újratelepítés akkor már igen, megérné a W8.1 is, természetesen x64. Az, hogy az új felület/start menü mennyire zavar az szubjektív (engem eleinte rohadtul zavart de aztán csak megszoktam) és ha nagyon akarod akkor teljesen kiirtod a csempés start menüt a rendszerből de emellett érezhetően gyorsabb és folyékonyabb mint a Win7.