46641
  • k0trapali #45231
    Sziasztok!

    Windows 7 Home Premium x64
    - AMD Phenom II x4 840 @3200MHz
    - 3GB DDR3 1333MHz
    - AMD Radeon HD6670 1GB
    - 500GB Samung HDD

    Ha telepítek valamit most pl.: játékot, behal az egész gép! Egy Chrome-ot alig akar megnyitni és lapokat is csak nagy nehezen azok is töltenek sokáig és akadoznak. Ennyire gyenge lenne a gépem vagy kevés a memóriám? Mi lehet a probléma?
    Más...
    Érdemes váltani Windows 8.1-re? Ha igen, akkor abból melyik változatra és 64 vagy 32 bitesre?
    Utoljára szerkesztette: k0trapali, 2014.10.18. 10:26:13
  • Bal0924
    #45230
    Van CD, arról tettem fel, de azok már több évesek. Szóval elavultak, régiek.
    Feltettem minden vacak drivert, frissítettem. Erre megint olyan lassú lett a convertáláis idő..

    Szóval abbahagytam, marad így.
    Minden működik, csak most valamelyikre több időt kell szánni. (Legalább ki tudok menni az udvarra míg convertál)
  • VinylToy #45229
    Driver Genius
  • kl24h
    #45228
    Ha a gépet üzletből vetted, akkor adnak hozzá CD-ket, amin rajta vannak a driverek (alaplapi és videokártya). Ha nincs CD, akkor az alaplap típusa alapján meg lehet keresni a drivereket a hivatalos oldalon. Ha valamilyen driver nem megfelelő, akkor lehetnek gondok.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Pl. az én gépemnél Ati Radeon 9200 videokártya van benne, de az amd.com oldalról letöltött driver nem megfelelő, mert függ attól is, hogy ki gyártotta (manufaktúra), tehát nálam a videokártyát az msi adta ki, ezért az msi.com kell letöltsem a drivert (persze nekem megvan az eredeti CD, mert üzletből vettem).
  • Bal0924
    #45227
    Most általánosságban kérdezem.

    Van olyan program ami leellenőrzi a drivereket és még linket is ad a frissítéshez? (és nem fizetős)
  • Bal0924
    #45226
    A legfrissebb van fenn. többször is ellenőriztem.
    EGY GTX650TI és 344.11 driver van fenn.
    Chipset, hol lehet találni hogy melyik verzió van fenn?

    És mindent megpróbáltam már frissíteni.
  • bon
    #45225
    A belinkelt üzenet alapján én nem vagyok meggyőződve, hogy directx gond lenne. Én inkébb valami drivert környékén keresném a problémát. pl. vga, chipkészlet. Ha nem a legfrisebb rendszerhez készült végleges változat van fennt én frissíteném.
  • Bal0924
    #45224
    Több directx-es exe-t is lefuttattam.
    Kipróbáltam a vágó programom és most gyorsabban convertált, de még mindig nem olyan sebességgel mint újratelepítés előtt

    Szóval szerintem a directx-el van a baj, de a Windows szerint semmi gond.
    Ha csökkentett módban futtatom le a directx-et, akkor esetleg ott jobb eredményt érek el?

    A dxdiag nekem semmit nem mond.
  • kl24h
    #45223
    A DirectX-et nem tudod eltávolítani, a telepítő csak felülírja a fájlokat. Megnézheted DirectX Diagnostic Tool-al, hogy minden rendben van-e a DirectX-el. Ezt egyszerűen úgy tudod megnézni, hogy a Futtatás-hoz beírod dxdiag és Enter, az majd kiírja hogyha valami gond van mégis. Ezzel a DirectX Diagnostic Tool-al még lehet érdekes teszteket végezni "a megjelenő ablakban a füleknél böngészve", főleg videokártya teszteket tudsz elvégezni.
  • Bal0924
    #45222
    Most directX 11.1 van fent, Az aida szerint.
    Hogyan tudom eltávolítani a directx-et?
  • kl24h
    #45221
    Jó lenne, ha újra feltennéd a DirectX-et (amit linkeltem ez a DirectX web installer). Van DirectX 11 is Windows 7-hez, de azt csak úgy tudod feltenni, ha a videokártyád kompatibilis.
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2014.10.15. 20:59:40
  • Bal0924
    #45220
    Köszi, van is probléma.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ezt az üzenetet kapom: "description:
    on your system are already A/V decoders installed. Those may not be 100% compliant to directX directives. Working, i. e. compliant decoders, are usually located on your driver CD."

    Nincs egy ehhez hasonló programod a vágó programhoz?


    Ha a DirectX-el van a gond, mit lehet csinálni?
    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2014.10.15. 20:28:20
  • kl24h
    #45219
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A biztonság okáért ajánlom lefuttatni a Compatibility Tool programocskát (0.3 MB)
  • bon
    #45218
    Ha szükség van valami codec-ra pl. a vágó programnak azt a program telepítési kézikönyve írni szokta.
  • Bal0924
    #45217
    ?
  • bon
    #45216
    Dokumentáció írni szokta.
  • Bal0924
    #45215
    Milyen .dll vagy codec vagy akármi kell a gépnek, hogy rendesen működjön a TV és a vágó programom, mint újratelepítés előtt?
    TV program, néha 1-1 pillanatra megáll. felvétel közben is és a felvételen is lehet látni/hallani.
    Vágó: Dupla annyi időbe telik a convertáló folyamat.
  • bon
    #45214
    Megjöttek az október havi frissítések jó telepítést!.
  • Bal0924
    #45213
    Videó függő lett a TV program.
    Már 2npja éjszaka megy videó és így nem akadt ki a program.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Torrentről, DVBViewer. Megvenném ha nem olyan módszerrel lehetne mint, ahogyan lehetséges.
    Akár még 1,5x annyit is fizetnék ezért a programért. Mert nagyon jó.
  • kl24h
    #45212
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Melyik ez a TV program és honnan töltötted le?
  • Bal0924
    #45211
    Csak mióta újratelepítettem.
    A Nortonnak eddig semmi baja nem volt a TV programmal.

    #45210
    Semmit.
  • bon
    #45210
    Eseménynapló nem ír semmit?
  • bon
    #45209
    Alaplapi elem cserére lesz szükség, cr-2032-es gomb elem fog kelleni.
  • kl24h
    #45208
    Lehet valamilyen programmal "ütközik, aminek nem tetszik a tevékenysége abban az időben (antivírus vagy más program)". Valami különöst kell csináljon a TV programod abban az időben, mivel csak akkor jelentkezik a probléma. Eddig volt ilyen probléma?
  • kl24h
    #45207
    Valószínűleg a gépben kigyengült az elem, ami táplálja a BIOS-t. A gép bekapcsolásakor nem írt olyant hogy nyomd meg az F-valamelyiket (F2, F1 vagy más gombot)?
  • Bal0924
    #45206
    Segítség kellene!
    Valami történik a gépen minden hajnalban amiért kiakad a TV programom.
    És utána nem hajlandó elindulni vagy újraindulni a gép. Kijelentkezik, de nem akar leállni, Csak a Reset a megoldás..:S

    Valahogyan meglehet tudni hogy mi történik ilyenkor?
  • grebber
    #45205
    Az mitől lehet hogy gépbekapcsolás után az óra mellett nem töltődnek be a cuccok és a dátum 2002-re áll vissza?
  • bon
    #45204
    Rendszer hiba. Én a munkahelyemen klónozom a gépket és mégis másképpen viselkednek frissítéskor. Az elöző havi frissítési csomagban is volt 1db ami nem akart feltelepülni az egyik teremben az egyik gépre, noha a többi 20-ra feltelepült elsőre.
  • precision
    #45203
    a frissítés témához...
    azért én találkoztam olyan frissítéssel amitől az "üdvözöljük" képernyő előtt 10-15 másodpercre beállt a rendszerbetöltés fekete képernyővel és kurzorral
    de nyilván user és gép error :P
  • kl24h
    #45202
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nemrég telepítettem fel az én gépemre a Windows XP SP3-t. Elképzelhető, hogy egészem az idénig április 8-ig mennyi frissítést kellett feltegyen. Legalább vagy 3 órán keresztül csak a frissítésekkel foglalkoztam. Először talált egy rakással, aztán Restart után megint, ... ezt vagy eljátszotta vagy 4-szer, amíg kész volt. Kíváncsi is voltam, hogy lesz-e olyan helyzet, hogy valamelyiket ne tudna feltenni, de nem volt.
    Valamikor régebben rendszeresen volt frissítve és mégis megjártam a .NET Framework egyik frissítésével, hogy semmiféleképpen nem tudtam feltenni, mindig a telepítés végén hibát jelzett, aztán nem volt más megoldás, hogy a naprakész Windows-ról letöröltem az egész .NET Framework-ot és újrakezdtem az 1-es verziótól az utolsóig (4-es kivételével, mert az opcionális)

    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2014.10.06. 20:15:55
  • bon
    #45201
    Frissítés előtt egy javaslat, telepítés után az első dolgod az IE11 felrakása legyen, még ha nem is használod. DX-et egyenlőre hanyagold, majd ha kész a frissítés. Ha a driver újraindítást kér akkor indísd újra a gépet, ha 6x kér akkor 6x.
  • Blum
    #45200
    Mégis minek "szakértő" egy Windows telepítéshez? Hogy ő nyomkodja a Next-Next-Finish gombokat?

    Windows telepítés nálam: Windows felmászik, aktiválom, Dell oldaláról leszedett driverek telepítése, legújabb DX telepítése, restart. Ekkor még minden szép és jó, aztán restart után Windows Update és az ez utáni restartot követően teljesen meggajdul a rendszer.
    A gépnek semmi baja, nem az itt a gond hanem szerintem az, hogy ennyi frissítést rak fel egyszerre. Csak kérdem én, hogy akkor jól van ez így? Ha kell neki update közben egy restart akkor miért nem csinálja meg?
    Mégegyszer nekifutok egy tiszta telepítésnek ma éjjel és erősen gondolkozom rajta, hogy inkább nCore-ról szedek le egy olyan iso-t amibe belevan rakva az összes eddig megjelent frissítés.
  • bon
    #45199
    Tuti, hogy a gépeddel vagy a te telepítéseddel van gond, biztosra merem venni, hogy egy szakember hibátlan telepítést csinálna (persze ha pl. nem hardver gond áll a háttérben). Ettől függetlenül kíváncsi lennék, hogy milyen hibák fordultak még elő amire azt mondja a rendszer "bocs, elbasztuk". De office hibákra is kíváncsi lennék, már ha azok is előfordulnak.
    Sőt ha van kedved leírhatnád milyen módon telepíted fel a Windows, milyen drivereket milyen sorrendben rakod fel. Milyen egyéb programok (verzió pontosan) vannak felrakva stb.
  • Jabar
    #45198
    Szerencsére nekem soha nem volt ilyen problémám, viszont amióta beálltam én is a sorba évekig működik egy telepített rendszerem ellentétben nem egyszer virágboltit havonta kellett telepítenem.

    Egyszer futottam bele olyanba (lehet nálad is ez van), ismerős laptopjához tartozott saját windows telepítő egy külön partíción amit telepítve tökéletesen működött minden míg gyári ms telepítőről folyamatosan hibák, újraindulások voltak, itt inkább a laptop gyártója a hibás mert az adott laptophoz nem adott ki következő generációs oprendszerhez driver/akármi csomagot csak a maga által összerakottal ment.

    Félre értés ne essék, nem védem ms-t, bár szerintem sokkal jobb oprendszer mint ahogy az be van állítva.
  • Blum
    #45197
    Csodák csodájára végre elindult, úgy néz ki minden működik de roppant szomorú vagyok.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Windows XP és Office 2000 óta mindig warezoltam ezt a két szoftvert. Soha de soha nem kapcsoltam be a Windows Updatet és soha nem volt semmi ilyesmi gond. Most úgy voltam vele, hogy mégiscsak vettem egy gépet munkára, vállalkozó is vagyok, biztos ami biztos megveszem az Office 2013-at meg a Windows 8.1-et is (Win7-et használtan szereztem bagóért, "régi gépre jó lesz" címszóval.) Megvettem ezt a két szoftvert, nem kevés pénzt kifizetve érte és ehhez képest amióta megvannak sorra rúgnak pofán és köpnek arcon mert ez így -pláne munkára- kurvára nincs jól. Mi a tosz van akkor ha leül velem szembe egy ügyfél, kéne számolnom a géppel és akkor ez a fos azt mondja, hogy "bocs, elbasztuk"? NAGGGYON nem akartam én ezt és mindigis tartózkodtam attól, hogy ennek a zsugori, tetű, pénzéhes zsidó bandának akármilyen termékéért is fizessek de beálltam a sorba, hogy hátha kapok én is rudit..kaptam is, csak nem a kezembe hanem a seggembe.

    Az már csak slusszpoén, hogy a munkáltatómnál nem én vagyok az egyetlen aki panaszkodik arra, hogy egy primitív szoftvert mi az Istenért nem lehet elkészíteni Linuxra már évek óta és akkor az emberfia nem költene el egy kisebb vagyont a szoftverekre...állítom, hogy 2 egyetemista 3 csomag kotonért meg egy rekesz sörért 1 éjszaka alatt összepattintaná ezt a szoftvert Linuxra is. De nem....éljen a kapitalizmus (ez már nem ide tartozott de a lendület megvolt, bocsánat.)


    Utoljára szerkesztette: Blum, 2014.10.06. 09:08:43
  • Blum
    #45196
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ...es megint megcsinalja. 1 napos W8.1
    Update felmegy, restart, frissitesek konfiguralasa megint restart es:

    A frissiteseken vegzett muvelet nem sikerult, modositasok visszavonasa. Ez megy egy oraja.

    A jo k@rva anyad microfos. Komolyan mondom azt tervezem, hogy inkabb linux alol futtatom vboxban ezt a fostengert. Ez vicc.
  • bon
    #45195
    Olyan gépnél amiben van 4gb ram tehát van értelme 64bit-nek ott már nincsen a 32bit-nek, csak a memória méret kezelés miatt. De keresgéltem egy kicsit és találtam egy összehasonlítást (bár szerintem nem túl friss): link
  • kl24h
    #45194
    Tapasztalataid szerint mi lenne a véleményed, hogy pl. ugyanarra a gépre feltelepíteni egyszer egy 32 bites majd 64 bites Windows-t? Mi lenne a különbség? Most a Laptopok esetében is meg lehetne ezt a tesztet csinálni.
  • bon
    #45193
    Ezért is írtam, elég sok gépet telepítek és van,hogy lassú máskor meg gyors a letöltés.
  • kl24h
    #45192
    A HDD miatt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amit írtam a #45186 hozászolásom spoilerjébe, éppen laptopokra telepítettem az Windows XP SP3-at (azt kérték, hogy a Windows 7-t töröljem le épp ezért a lassulásért) és még akkor is látszódott a lassulás az én gépemhez képest telepítéskor, pedig az én gépem elég gyenge (Intel Celeron 3.06 GHz, 1.5 GB RAM, Ati Radeon 9200 128 MB), pedig a mostani laptopok az én gépemhez képest... nem is lehet róluk beszélni olyan szuperek. Tehát a HDD miatt ilyen lassúak mikor másolásról van szó.
    A laptopok esetében az a trükk, hogy szuper processzort, videokártyát és RAMot tettek bele és még más dolog is, ezért a Windows 7-t vagy 8 is fel lehet tenni rájuk (ez volt a nagy reklám), de mikor adatok írása vagy még az olvasása esetében is észrevevődik a lassulás. Ezért a Windows betöltése is lassúbb a kelletnél.