46641
  • Jabar
    #45311
    Vedd ki egyesével a ramokat, próbáld meg előbb a 2 gigással majd az 1-esel.
  • Jabar
    #45310
    2gb + 1gb +1gb vga mivel az is számít vagy nem?
  • bon
    #45309
    Emsisoft Emergency Kit programot futtatnám, hátha talál néhány kártevőt.
  • móni76
    #45308
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!Windows 7 van a gépemen,mostanában az internet is nehezen nyílik meg rajta videok is szaggatva mennek! Vírusírtó nem talál semmit ATI Radeon HD 2350 videokártya van benne,kérdésem hogy ezt hogy lehet frissíteni vagy mi lehet a baja ha nem ez?Köszönöm a válaszokat!
  • VinylToy #45307
    A hangkártya felvételi beállításainál kellene lenni egy Stereo mix, vagy What U hear fülnek, mert ez csak abban az esetben működik. Nem mindegy, hogy milyen driver kerül fel a kártyához, mert van amelyikből ez a lehetőség hiányzik. Én ennek néznék utána.
  • sqitex
    #45306
    üdv
    mitől van az, hogy online zenefelismerő nem vesz fel semmilyen mintát? tehát nem tudja megállapítani milyen zenét keresek. nincs mikrofon, xp-n működött, win7-en nem. flashplayer a legújabb, alaplapi hangkártyát használok, annak is a legújabb a drivere. keverőben is néztem beállításokat de nem javult a helyzet.
    válaszokat előre is köszönöm.
  • MerlinW
    #45305
    Letöltesz egy aktivátort és újraaktiválod. A részletekért fordulj barátunkhoz, Mr. Google-höz
  • KaBuTo666
    #45304
    Windows 7
  • bon
    #45303
    Megvásárolod.
  • Orionk
    #45302
    Sziasztok !

    Egyszer a Win7 frissítette magát és észrevette, hogy nem eredeti, hanem feltört verzió lett feltelepítve.

    Azóta hibaüzeneteket szokott feldobni a rendszer, hogy nem eredeti és egy eredeti példány beszerzését erölteti. Ugyanakkor az Asztal-on /Desktop/ a hátteret folyton lecseréli feketére.

    Ezeket a dolgokat hogyan lehetne orvosolni ?

    köszi szépen
  • k0trapali #45301
    Legutóbb pár hónapja néztem HDD Sentinellel és 100%-ot irt! Letesztelem nemsoká megint.
    Utoljára szerkesztette: k0trapali, 2014.11.16. 16:16:10
  • bon
    #45300
    64bit felesleges 3gb memóriánál. A gép merevlemeze rendben van?
  • k0trapali #45299
    Segítség!

    Remélem jó helyre írok ismét. Nemrégiben már kérdeztem itt, hogy mit tehetnék az ügyben, hogy rohadt lassú a gépem! Azóta szinte semmi gyorsulás nem történt. Kb. 1 hetes Win7 Home Premium x64 van a gépen. Win 8.1 -et nem akarom felrakni, mert a Win7-em eredeti! Chrome, PS, Office stb. programok és a Microsoft saját vírusirtója van a gépen. Semmi extra háttérben futó cucc nincs felrakva.
    konfig.:
    - AMD Phenom II x4 820 @3200MHz
    - 2GB + 1GB DDR3 1333MHz
    - AMD Radeon HD 6670 1GB GDDR5 256bit
    - Samsung SpinPoint F3 500GB 7200RPM 16MB Puffer

    Telepítek most írásom idején egy játékot és közben kb. semmit nem tudok csinálni a gépen, mert agyhalott az egész! Chrome is 2-3 perc mire megnyílik! Energiatakarékos részen "Teljesítménycentrikus" van kiválasztva. Ennek szerintem nem így kéne működnie! 4 maggal simán elkéne mennie egy telepítésnek meg egy böngészésnek hiba nélkül! Nemde? Lenne egy kis Photoshop dolgom is, de nem merem elindítani, mert félek, hogy lefagy itt nekem minden. uTorrentre is rámegyek megnézni, hogy hol jár és homokórázik itt nekem meg fehér kép és fél perc még bejön. Legérdekesebb számomra a Chrome állandóan lassulása, nem válaszolása! Semmi extra bővítmény nincs benne! Adblock azt csókolom! A sok könyvjelzőt nem bírja betölteni vagy mi a fene?? Komolyan mondom inkább használom a telefonom már mindenre, mert ez a gép egy halál!
    Valakinek valami ötlete?
    Utoljára szerkesztette: k0trapali, 2014.11.16. 16:13:42
  • marsu
    #45298
    Köszi, siker!
  • howarju
    #45297
    Köszi! Nekem is jött 17!
  • bon
    #45296
    Megjelentek az e havi frissítések jó telepítést!
  • howarju
    #45295
    Szia Marsu!
    Google a barátod! :-) Ha beírod, hogy " Windows 7 Home basic aktiválás" több találatot is kapsz!
    Az egyik info:
    http://support2.microsoft.com/kb/950929/hu
  • Blum
    #45294
    Nagyon szívesen
  • marsu
    #45293
    kösz a választ
  • Zoli007
    #45292
  • Blum
    #45291
    Esetleg aktiváld :D
  • marsu
    #45290
    Sziasztok, azt mondja a win 7 home basic, hogy két napom van az aktiválásig. Ebben tudtok segíteni? Előre is köszi
  • Etelkozi Vata
    #45289
    Sőt, közben be is tudtam húzni, mindkét partició él és virul.
    Köszönöm a tippet...
  • bon
    #45288
    Betűjele van? Ha nincs mit ír a meghajtóra?
  • Etelkozi Vata
    #45287
    Te nyertél. Eszközkezelőben látszik, de nem érem el intézőben, vagy total commanderben...
  • bon
    #45286
    Lemezkezelőben megvan és nem csak betűjele nincs?
  • Etelkozi Vata
    #45285
    Sziasztok. Van valakinek tippje, hogy egyébként uefiben, telepítés során a win által látott sata vinyo telepítés után miért tűnik el?
  • TomBond
    #45284
    Idáig teszteltem. Felraktam az összes új drivert, de nem oldotta meg a problémám. Még mindig nem ébreszti fel a monitort semmi. :-(
  • mester1987
    #45283
    Akit érdekel, adtak ki az USB meghajtóra egy hotfix frissítést, amit kihagytak a Windows Update-ből. Most tettem fel a friss Windowst és az SP1 után 170 frissítés ben sem telepítette fel.

    Frissítés az USB-tárolók maximális átviteli méretének növeléséhez a Windows 7 vagy a Windows Server 2008 R2 rendszeren

    *Azoknak akiknek hasonlóan előjön a gépbuzi szindróma, azoknak jól jöhet.
    Utoljára szerkesztette: mester1987, 2014.11.05. 09:36:47
  • bon
    #45282
    Ez így van, én se kímélem és januárban lesz 5 éves és még mindig műkődik.
  • Zoli007
    #45281
    Ja, érdekes, de én azért hiszek a Win divízió volt igazgatójának. Amúgy szerintem ezt az SSD kérdést sokan túlspilázzák. Általában a vezérlő száll el, nem pedig a NAND, meg amúgy is, azért veszed, hogy kiszolgáljon, nem szűz leány az, nem kell kímélni.
  • TomBond
    #45280
    Sajnos nem tudok angolul.
    Azért érdekes, hogy "mindenki" mást mond. :-(
  • Etelkozi Vata
    #45279
    De, az lett volna, de megfeledkeztem róla.
    Közben estére beígértek nekem egyet, gond remélhetőleg letudva.
    Köszönöm!
  • Blum
    #45278
    Nehéz megmondani. Elvileg nem lehetne gond szűz Win7 esetén, nálam volt olyan is, hogy a komplett gépet kicseréltem Windows alatt és hibátlanul futott tovább de más gépen a legkisebb változás is gubancot tudott okozni.
    Ha már vadiúj gépet veszel egy SATA ODD nem lett volna kézenfekvő? No offense, csak érdekel...:)
  • Etelkozi Vata
    #45277
    Sziasztok!
    Egy baromi hülye kérdésem van:
    Ha felteszem a 2. winyómnak az elsődleges particiójára egy win 7-et (64-bitest), de nem telepítek drivereket (sem alaplapit, sem semmit), akkor ha átrakom a winyót egy vadi új gépbe (64 bites procival van az is), akkor be tudok róla majd bootolni?
    Csak IDE dvd olvasóm van, az új alaplapon meg nincs nincs IDE csatoló, ezért próbálkoznék ezzel a telepítéssel és boot-tal. (Nem, nincs pendrive-om se telepíteni).

    Köszönöm!
  • Zoli007
    #45276
    Egyértelműen tedd az SSD-re.

    Should the pagefile be placed on SSDs?

    Yes. Most pagefile operations are small random reads or larger sequential writes, both of which are types of operations that SSDs handle well.

    In looking at telemetry data from thousands of traces and focusing on pagefile reads and writes, we find that

    Pagefile.sys reads outnumber pagefile.sys writes by about 40 to 1,
    Pagefile.sys read sizes are typically quite small, with 67% less than or equal to 4 KB, and 88% less than 16 KB.
    Pagefile.sys writes are relatively large, with 62% greater than or equal to 128 KB and 45% being exactly 1 MB in size.

    In fact, given typical pagefile reference patterns and the favorable performance characteristics SSDs have on those patterns, there are few files better than the pagefile to place on an SSD.


    forrás
  • bon
    #45275
    Fix-re állítanám és külön meghajtóra raknám, tehát ne az ssd-n legyen.
  • TomBond
    #45274
    SSD esetében hogyan kell beállítani a lapozófájlt? Bekapcsolhatom automatikusra?
  • acsati
    #45273
    Hát a Sony hivatalos oldaláról szedtem a laptopom típusának megfelelőt és eddig sose csinált ilyet mikor rakta fel őket.
  • bon
    #45272
    Másik, digitálisan aláírt driver nincs?