46641
  • exodus2
    #32742
    Először is mit látsz? Másodszor biosban, és bootmenüben is be van állítva hogy lemezről bootoljon? Bootmenüt rendszerint valamelyik billentyűvel kell előhozni, a bios után... Te írtad a lemezt, vagy eredeti? Hogyan írtad ki? A meghajtó tuti hogy jó? Ha kék képernyőt látsz, de onnan nem (vagy csak nem vársz eleget) megy tovább? FLoppyt tiltsd le a biosban.
  • Pista báá
    #32741
    Hali

    Segitségetek szeretném kérni mert az én tudásom már besokalt :(.Már sok forumon olvasgattam Win 7 telepitési utmutatót de eddig nem nagyon segitettek.
    Na rátérek a tárgyra.Mikor berakom a Win 7 DVD-t a gépbe inditáskor nem bootolja be és nem jön be a telepités.A BIOS-ban át va álitva hogy elsődlegesen CD-ről inditson. de semmi.
    Nincs semmi ötletem ,vároma a tanácsokat.
  • domez128
    #32740
    A win7 driverben csak a felbontást engedi állítani , de azt is csak korlátozottan . Ott nincs ilyen lehetőség , hogy elsődleges képernyő sajna.
  • Koppixer
    #32739
    Sziasztok!

    Olyan problémám van, h ha alvó módból "felébresztem" a gépet (laptop), akkor szinte minden program, és úgy az egész op.rendszer futása kicsit belassul, elkezd "szaggatni", pedig ha simán leállításból hozom vissza a gépet, akkor soha nincs ilyen baj. Már Vista alatt is ugyanezt tapasztaltam. Találkozott ezzel már valaki, van rá megoldás?
  • Chrisx
    #32738
    ok, thx.
  • bon
    #32737
    A hiba jelentkezésekor érdemes megnézni az eseménynaplót, de próbálgatással is lehet próbálkozni. Letiltasz egy automatikusan induló progit, majd újraindítod a gépet többször is és ha nem jelentkezik a hiba akkor megvan a bűnös, de első körben az eseménynaplót nézegetném.
  • Chrisx
    #32736
    Köszi! És azt ki lehet deríteni valahogy, hogy mi az?
  • Gerypapa 95
    #32735
    köszi
  • bon
    #32734
    Lehetséges, hogy valamilyen automatikusan induló progi időnként problémát okoz és ezért lassabb az indítás.
  • bon
    #32733
    Feladatkezelő\Teljesítmény fül.
  • Gerypapa 95
    #32732
    win7-en hogy tudom megnézni mennyi ideje megy a gépem ?
    ugyanis torrentezem pár napja és szeretném megtudni
  • 404
    #32731
    egy próbát megér:
    futtatás - services.msc - bitlocker blabla - duplakatt rá - indítás:automatikus, majd indítás gomb
  • Chrisx
    #32730
    Sziasztok!
    Azt mi okozhatja, hogy időnként a Windows indítása felirat megjelenése után még kb. 1 percet kell várni, hogy a logó megjelenjen? Ez kb minden 2. indításnál így van, de egyéb problémát nem okoz, csak idegesítő.
    Win7 x64-es a rendszer, AHCI módban fut és SSD ről indul a rendszer.

  • balcsi70
    #32729
    Bocs csak annyi hogy win7- van rajta,:) de köszi
  • Zoli007
    #32728
    És ez mégis hogy a f@szba függ össze a Win7-tel?
  • balcsi70
    #32727
    Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükség.Adott egy laptop ami rá volt kötve modemre,ment a DC++ letöltő.(vagyis működött rendesen)Lett vásárolva egy Router Model No: TL-WR741ND hogy wifin legyen elosztva a hálózat.Be is lett állítva(úgy hogy az egyik laptop(amiről beszélek) kábelről megy Wifin keresztül a másik kábel nélkül).Az lenne a kérdés hogy működik minden mindkét laptopon de viszont az (első laptop-ami most is kábelről megy)a DC++ nál adódott egy kis gond hogy a bejövő letöltés nem megy csak a feltöltés.Szerintetek ezt mi okozhatja? A Reuternél valamit be kellene állítani? valami IP cim engedélyezést?,Tűzfalat? vagy mit? Ha kiiktatjuk a Reutert és megint direktbe kötöm a modemmel akkor megint tölt rendesen. Remélem érthetően írtam le. Előre is köszönöm a segítséget.
  • bon
    #32726
    A Windows saját Képernyőfelbontás ablakában se lehet átállítani?
  • domez128
    #32725
    Köszi a választ , de pont ez a problémám , ha betölti a drivert , nincs kép , csak fekete képernyő . Ha csökkentett módban indítom van kép . de nincs nvidia vezérlőpult ahol áttudnám állítani az elsődleges kimenetet.
  • aate
    #32724
    loader használatát is olvasd el!
  • aate
    #32723
    Loader használata: Indítsd el a másik loader-t és uninstaláld (általában mindegyik képes rá)
    -Indítsd újra a gépet
    -Telepítsd a DAZ féle loader-t(1.9.3) és indítsd újra a gépet.
    Az eredmény nem 100%-os !
  • sb1
    #32722
    Köszönöm ezt az igen értelmes és kimerítő választ..te biztosan mindig mindent megveszel igaz??? Mondjuk kellenek ilyenek is, akik eltartják gyurcsány papáékat....még1* köszönöm eme hasznos hozzászólásodat :)
  • hungary27
    #32721
    vedd meg
  • sb1
    #32720
    Sziasztok!

    Indításkor feket képernyő, kiírja, hogy nem eredeeti, és szerezze be...loader nem segít rajta..van egyébb ötlet?
  • Armagedown
    #32719
    keress rá a guglin a windows 7 loader kifejezésre
  • Ams
    #32718
    Sziasztok.

    tudna valaki küleni egy 7 activatort?

    Köszi
  • bon
    #32717
    Más gépen, esetleg más oprendszer alatt? Mert ha más gépen se jó akkor szerintem valami gond lesz a kártyával.
  • danyi2
    #32716
    Azt sem.Több olvasóval is próbáltam.
  • bon
    #32715
    formázni se engedi a kártyát?
  • bon
    #32714
    driver-be átállítod az elsődleges kijelzőt, vagy a képernyőfelbontásnál (jobb gomb az asztalon és képernyőfelbontás menüpont)
  • domez128
    #32713
    Sziasztok !
    A következő a gondom win7 64 bit alatt . Adott a gépben egy nvidia 8600gt
    videokártya . Valamiért egy pár napja nincs kép ,( csökkentet mód indításakor van ) ,mivel a dvi portra küldi a képet , ami sajna nem működik valamiért . A dsub üzemel , rendesen
    mivel xp alatt tudom használni , az nem ragaszkodik a dvi kimenethez , csak a win7 . Szóval a kérdésem , hogyan tudnám rávenni a a win7 -et , hohy a videolelet ne a dvi-in , hanem a dsub-on küldje ki.
    konfig : asus p5k alaplap core2 e5400 proci, 4gb mem, 8600gt vga.
  • Zoli007
    #32712
    El van cseszve az olvasód.
  • SovereignX
    #32711
    Üdv emberek!

    Történt egy érdekes dolog. Lekapcsoltam a gépet rendesen úgy ahogy kell. Egy fél óra múlva kapcsolom be és a windows a welcome képernyőnél leragadt. Restet ugyan ez. Nyomok egy ctrl-alt-del-> feladat kezelő semmi nem jön be. Reset. ugyan csak ctrl-alt-del oldalt kiválasztom, hogy újraindítás semmi. Reset safe módban megy. Újraindít rendesen nem megy. Kinyomom power gombal várok fél percet bekapcsolom és megy. Lekapcsoltam bekapcsoltam megy.

    Vmi ötlet, hogy mi nem tetszett neki?

    előre is köszönöm a válaszokat!
  • danyi2
    #32710
    Sziasztok!
    Nem tudjátok hogy mért nem enged a win7 SD kártyára másolni?
    Mindig azt írja hogy írásvédet és ezt szüntessem meg.
    A kis pöcköt az oldalán akárhova húzhatom sehogy sem jó.
    Ötletek?
  • Zoli007
    #32709
    Truecrypt nem jó?
  • Higany
    #32708
    hát akkor ez tiszta szopás! valahogy nem lehetne mégis a bitlockert feltenni a win 7 prof-ra? vagy nem tudsz valami hasonlóan jó és könnyen kezelhető titkosító progit? THX!
  • bon
    #32707
    Mehet rá.
  • grebber
    #32706
    Mentés azóta megvan újra is lett húzva a rendszer.
    Ugye felment az új friss win feltette egy bizonyos vga drivert.Nos ha én fel akarom tenni amit kézileg netről szedtem akkor el kell távolítani a programoknál amit feltett magának vagy mehet rá? (Elvileg a driver leszedi az előzőt)
  • JoeFromHun
    #32705
    Sziasztok!

    Van valakinek valami jól működő, kipróbált Windows7 finomhangoló progija?
    Nem árt ha tud magyarul de ez utóbbi nem olyan fontos! :)

    Köszi előre is!

    Üdv:JoE! :)
  • Aron80
    #32704
    Nalam a Nero 10.0.13 full 297 Mb letoltve, de ahogy telepitettem, lett belole vagy 2 Gb.(sok olyasmit tartalmaz amit nem hasznaltam es nem is fogok) :)
    De nalam semmit nem csinal semmit a beallitasoknal, ha asztalra, ha talcara, akarmit allitok sehol semmi :(
  • bon
    #32703
    kb 200mb-ot foglal a csak írót tartalmazó nero burning rom (külön beszerezhető a nero oldaláról, a telepítője letöltve 79mb), ez nem nevezhető soknak manapság.
    A nyelvi eszköztárat mint ahogy írták itt lehet ki be kapcsolgatni az asztalon, tálcán: Region and language > Keyboard and Language > Change keyboard > Language Bar fulecske, uncheck hidden
    Direkt ki is próbáltam és mükődik gond nélkül.