46641
  • TomBond
    #45398
    Van egy öregecske ASUS EEE PC900HA netbookom, amin gyárilag XP volt. Most szeretnék rátenni 7-et, de nem tudom melyik verziót rakjam fel. Intel Atom N270 1,60 GHz és 2 GB RAM van benne. Szerintetek mehet egy home premium, vagy csak egy starter.
  • wollnerd #45397
    Nekem van egy problémám a vezeték nélküli hálózati kártyával. Mostanság mindig leáll a működése, vagyis elmegy a netkapcsolat (Eddig még csak akkor amikor nincs semmi hálózati tevékenység a háttérben.) a tálcán a hálózatok ikonjára és egyszerűen nincs lista az elérhető kapcsolatokról, persze az eszközkezelővel, letudom tiltani és újra engedélyezni, de ez már kezd nagyon uncsivá válni.
    A kártya: Atheros AR922X vezeték nélküli hálózati adapter. A driver: 2009.06.09-i. A Windows Update-ben a válaszható frissítéseknél pont erre a kártyára való frissítés van, ami 2009. 10. 18-án lett közzétéve.
    Talán frissíteném, de azon csodálkoztam, hogy a gépem még legutóbb nyáron lett újrarakva a szervizes által, ennek ellenére is nem a legfrissebb driver lett felrakva.
    Még azt is hallottam hogy nem túl szerencsés a Windows Update-ből drivereket leszedni, ezért nem próbáltam meg eddig sem.
    Véleményetek? Tudok megoldást a problémára így is, vagy próbáljam meg frissíteni a drivert?
  • StrikeFor
    #45396
    thank you :)
  • wollnerd #45395
    Startmenü--> Minden Program-->Kellékek-->Lemezkarbantartóval lehet megtenni. Bővebben
  • StrikeFor
    #45394
    a Windows.old mappát ki lehet törölni? rohadt sok helyet foglal............
  • gergely1991
    #45393
    Ide ment a válasz ott folytassuk inkább...
  • strepsils
    #45392
    Ezt nem értem nekem nincs ilyen menüm hogy quick boot . És a biosban semmiféle képernyőmegjelenítési időt nem tudok beállítani. Régen az xp be be tudtad állítani hogy hány percig mutassa a fekete képernyőn a hardvereket meg a rendszer állapotát bekapcsolásra én is ezt akarnám levenni ha lehet 1mp re .

    Nem tetszik hogy a detect ahci drives képernyő 3mp ig mutatja a hardvereket és csak utána jön a vindovs logó.
  • gergely1991
    #45391
    Egyrészt quick boot-ról állítsd át a biosban, másrészt #45390.
  • bon
    #45390
    Bios-ban, boot-hoz semmi köze a Windows-nak.
  • strepsils
    #45389
    Hol kell beállítani a bootolási képernyők hosszát. Hogy ne írja ki 1mp ig milyen meghajtókat talált. XP n még tudtam de itt már nem.
  • marsu
    #45388
    megnéztem, kijön egy ablak, de nem ír semmit.
  • gergely1991
    #45387
    Én a helyedbe belenéznék a tartalmába(totalcmd nézőke),aztán tudnám hogy miért nem "engedi".
  • marsu
    #45386
    Igen most már én is tudom, mindent megpróbáltam, azért köszi nektek.
  • KaBuTo666
    #45385
    Annak annyi.
    Kívánok neked boldog új évet. :DD
  • bon
    #45384
    Buktad a fájlokat.
  • marsu
    #45383
    Sziasztok, BÚÉK

    Az a gondom, hogy pár mappát kitöröltem, sikerült visszahozni őket a MiniTool Power Data Recovery 6.8 programmal, de semmilyen fájt nem nyit meg a rendszer, azt írja hogy vagy nem támogatott, vagy nem ismeri fel.
  • bon
    #45382
    Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
  • Wreck86
    #45381
    Hopp,lehet ez inkább firefox téma,bocsi! :D
  • Wreck86
    #45380


    Erről tudtok vmit?
  • Csabesz6
    #45379
    Persze, csak már annyi variációt végigzongoráztam, hogy kezdek beleunni. Plusz megjött az új VGA, tápegység kombó. Ha már lúd, legyen kacsa, úgy is jól esne egy friss OS rá, ettől függetlenül. Plusz remélem ráérek majd ilyenekkel pepecselni vizsgák után. Apró jutalom :D
  • kl24h
    #45378
    Nálad ez nem nagy probléma és ha nincs vírus, ami akadályozna a frissítést, szerintem akkor is meg lehet oldani Windows újratelepítés nélkül.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valamikor nálam is volt olyan gond, hogy valamit nem tudott felfrissíteni, hibaüzenetet adott ki, de azért nem telepítettem újra a Windows-t, mert meg lehetett oldani másképp és sikerült is.

    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2014.12.17. 17:46:20
  • Csabesz6
    #45377
    Szerintem kap majd egy zsír új win7-et. De azért előtte lehet megpróbálom. :)
  • Wreck86
    #45376
    Sziasztok!

    A legutóbbi frissítés tartalmát meg tudnátok adni?

    Pl most vettem észre egy "conhost.exe"-t, amire azt találtam katt.
    Eddig is volt, vagy új dolog ?
  • kl24h
    #45375
    Az hogy a NOD nem talált semmit sem, az nem az jelenti, hogy teljesen tiszta a géped. Azt ajánlom, hogy a következőket futtasd le:
    Kaspersky Security Scan
    Emsisoft Free Emergency Kit

    Hogy gyorsan átnézze a géped, ajánlom mindegyikből, hogy a Gyors vizsgálatot válaszd (Quick Scan).
  • Csabesz6
    #45374
    Igen, ezeket már végigzongoráztam. De majd lehet nekifutok még egyszer. Köszi!:)
  • bon
    #45373
    Rendszergazdai parancssorba ajánlják lefuttatni a CHKDSK C: /R parancsot és utánna újra az sfc /scannow-ot
  • Csabesz6
    #45372
    Aktiválva van ;)
    De eddig sosem volt ilyen bajom. És az eljárás nem változott.
  • Csabesz6
    #45371
    Nem tudom, semmi rendellenességet nem produkál ezen kívül. NOD-ot használok, az nem talált semmit.
  • bon
    #45370
    Nem tudom mi lehet a baja, bár a szoftverliszensz hitelesítési probléma nem tetszik. Virágbolti a Windows?
  • kl24h
    #45369
    Nincs vírus a gépeden?
  • Csabesz6
    #45368
    Csökkentett módban sikerült törölnöm a Softwaredistribution mappát, de utána normál módban így sem sikerült frissíteni. Ugyanaz a hiba.

    Eddig volt:
    -scannow
    -chkdisk
    -Softwaredistribution törlés
    -Lemezkarbantartás
    -gyári Microsoft súgó által ajánlott update visszaállító varázsló izé

    Valamit lehet kihagytam, de már kezdem unni. Mi a retek baja lehet...
  • Csabesz6
    #45367
    Scannow talált hibát, de nem tudta kijavítani...:( lehet reinstall vagy win7 javítás lesz ebből (?)
    Hiába állítom le az update szolgáltatást, akkor sem engedi törölni a mappát. Alapból így próbáltam :)
  • bon
    #45366
    Állitsd le a windows update szolgáltatást ls egyből engedni fogja. Esetleg rendszergazdai parancssorba írd be: sfc /scannow hátha talál és kijavít valami hibát.
  • Csabesz6
    #45365
    Még nem, de mindjárt kipróbálom. Feltéve ha csökkentett módban engedi, mert normálban nem akarja. Köszi :) Illetve találtam még egy metódust, ami elvileg kb ugyanezt a hatást tudja, de az nem hozott javulást.

    A lemezkarabantartós részt végeztem el, nem a parancssorosat.
  • bon
    #45364
    Felesleges egymás fikázása törölve!
  • bon
    #45363
    Softwaredistribution mappa törlését próbáltad már?
  • howarju
    #45356
    A Microsoft kiadott egy új "Fix it" megoldás, amely automatikusan meg kell oldani a problémáit a Windows Update. Csak kattints az alábbi linkre és kövesse az utasításokat.

    http://support.microsoft.com/kb/971058

    Ha a probléma továbbra is fennáll, hadd próbálja ki a következő módszert.

    A Microsoft kiadta a System Update Readiness Tool megoldani bizonyos feltételek, amelyek hatására a frissítések telepítésével és más szoftver nem működik. Nem kell manuálisan futtatni az eszközt. Ez az eszköz automatikusan felkínált Windows Update szolgáltatáson keresztül, hogy a számítógépeket, amelyeken a feltétellel, hogy az eszköz által megoldható.

    Kövessük az utasításokat az alábbi linkre, amely segít megoldani a problémát.
    http://support.microsoft.com/kb/947821
  • Csabesz6
    #45355
    Megpróbáltam újra, kikapcsolt nod32 mellett. Ilyenkor csak erre hivatkozik:
    -80070426

    Elvileg szoftverliszensz hitelesítési probléma. Pedig aktiválva van a Windows.
  • Csabesz6
    #45354
    Wuapp ugye csak vicc volt? :D Az kidobja a frissítési ablakot, ugyanott tartok.
    Az alant linkelt guglifordított szövegleírást már kipróbáltam, nem segített. :(

    Köszönöm azért! Továbbra sem tudom, mit tegyek.
  • howarju
    #45353
    + Még: http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://www.error.info/windows/update-800706be.html&prev=search


    Ha már próbálta megoldani a Windows Error code 800706be akkor a szerencse. A útmutatója végigvezeti a szükséges lépéseket, hogy tisztítsák meg a problémát a számítógépről.

    Leírás
    Ez a hiba a Windows Vista, amikor megpróbálja telepíteni a frissítéseket a Windows Update vagy a Microsft Update webhelyet. A hiba akkor is megjelenik a képernyőn, amikor a Windows Update próbál futni.

    Megoldás
    Ez a fajta hiba oka lehet számos különböző tényező a szoftver inkompatibilitás, vagy sérült fájlokat. Akkor kezdődik a hibakeresést kikapcsolni a víruskereső programot, és próbálja meg ismét telepíteni a frissítéseket. Ne feledje, hogy lehetővé tegye a víruskereső programot. Ha továbbra is megjelenik a hibaüzenet a legjobb módja annak, hogy megoldja a hiba csinál egy tiszta rendszerindítás.

    Kattintson a Start gombra a fő eszköztáron, majd írja be az msconfig parancsot a parancssorba területén Start Search, majd nyomja meg az Enter billentyűt. Adja meg a jelszavát, ha a rendszer nem kéri majd tovább. Kattints a General majd válassza a Szelektív indítás. Vegye ki a pipát az Indítási elemek betöltése. Ezután meg kell kattintson Szolgáltatások majd pipát tegyen a dobozban elrejtése mellett összes Microsoft-szolgáltatás. Kattints az Összes tiltása, majd kattintson az OK gombra. Várja meg, amíg meg nem jelenik a parancssort, majd indítsa újra a számítógépet, és jelentkezzen be a fiókjába. Miután bejelentkezett Kattintson a Start gombra a fő eszköztárra, majd válassza a Minden program a menüből, és kattintson a Windows Update frissítések telepítéséhez.

    Utolsó lépésként meg kell állítsa vissza a számítógép Szokásos indítás. Kattintson a Start gombra a fő eszköztáron, majd írja be az msconfig parancsot a Keresés megkezdése parancssorba, majd nyomja meg az Entert. Adja meg a jelszavát, ha a rendszer nem kéri majd tovább. Kattints a General majd válassza a Normál indítás. Várja meg a prompt üzenetet, majd indítsa újra a számítógépet.

    http://windows.microsoft.com/hu-hu/windows7/windows-update-error-800706ba
    Utoljára szerkesztette: howarju, 2014.12.14. 13:34:39