46641
  • bon
    #45438
    Juj XP!
  • kl24h
    #45437
    Működik, de csak akkor, ha elindítottad a videót (Windows XP SP3 32bit)!!!
  • grebber
    #45436
    Megtörtént így csináltam ,nem működik!
  • mcmoha
    #45435
    A VLC media playerben a Tools-preferences-video fülön "Always on top". Miután kipipáltad ujra kell inditani a playert.

  • grebber
    #45434
    Akkor jó mert egyikben sem működik ez hiába van bekapcsolva :(
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2015.01.22. 09:14:59
  • bon
    #45433
    Elég beszédes neve szokott lenni: pl. Media player esetében "A most játszott ablak mindig felül legyen".
  • grebber
    #45432
    Akkor esetleg el is árulod mi a neve?
  • mcmoha
    #45431
    A windows saját lejátszójában is van ilyen meg a VLC media playerben is. (hirtelen ezt a kettőt néztem meg) :)
  • grebber
    #45430
    Nincs valami olyan program vagy valamelyik lejátszóban olyan opció hogy pl egy filmet nézve lekicsinyítve az ablakát ha berakom egy pl firefox ablak elé és közbe netezek akkor a lejátszó ott maradjon a képernyőn ne tűnjön el?

    (Elég debilül írtam körül, de remélem érthető mit szeretnék)
  • kl24h
    #45429
    "A másik dolog, az lenne, amit Bon is említett, hogy a drivereket frissíteni, persze hogy a megfelelőket, mert másképpen gondok lehetnek!!!" Itt arra akarom felhívni a figyelmet, hogy megfelelő driverek vannak-e telepítve a gépre. Olyannal is találkoztam, hogy az a driver, amit le lehet tölteni az amd.com oldalról (ATI féle videokártyákhoz), nem mindig megfelelőek, kell figyelni azt is, hogy ki gyártotta a videokártyát és onnan kell letölteni (amikor nem beépített videokártyáról vagy más alkatrészről van szó). A többi drivert is a hivatalos oldalról kell letölteni a számítógép alaplap típusától függően!
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.01.17. 18:07:14
  • kl24h
    #45428
    Hogyan volt újratelepítve a Windows? Itt arra gondolok, hogy teljesen-e le volt formázva a merevlemez (merevlemezek) vagy csak az a partíció, amelyikre telepítve volt a rendszer.
    A másik dolog, az lenne, amit Bon is említett, hogy a drivereket frissíteni, persze hogy a megfelelőket, mert másképpen gondok lehetnek!!!
    Utoljára szerkesztette: kl24h, 2015.01.17. 17:57:14
  • bon
    #45427
    Én drivert frissítenék, alaplap, vga.
  • howarju
    #45426
    Hi!
    Vezérlőpult --> Programok és szolgáltatások --> ott klikk a Telepített frissítések-re --> Frissítések eltávolítása!
  • WinStar
    #45425
    Vagy hogy tudom a rendszert vissza állítani a tegnapira? Csak mert a vissza állítási pontnál csak mai szerepel 13 órási amikor már le volt töölve az office 013.
    Mert max visszateszem azt jó lesz az office 2013
  • WinStar
    #45424
    Sziasztok.A többi topic-ban nem válaszoltak,hát ha ti tudtok segíteni:
    Adott egy gép,amin telepítve volt az office 2013. Letöröltem az IOBit Uninstallerrel,törölte a regisztri fájlokat,stb.. de még is a rendszer észleli hogy a rá letöltött frissitések még a gépen vannak,még néhány fájl.Hogy tudnám eltávolítani véglegesen az Office 2013-ast? Nem értem,hisz elvileg véglegesen letörölte :S
  • Fletley9
    #45423
    Srácok, egy kis segítségre lenne szükségem a hét folyamán szervíbe vittem a gépet ,hogy egy windowst legyenek szívesek újratelepíteni. (két napig szenvedtem vele és nem sikerült, nem lényeg ). Ez meg is történt elvileg drivereket is frissítettek meg minden. Szép és jó viszont valami hiányzik több játéknál előfordul (akár warezolt akár eredeti verzió), ami eddig tökéletesen működött , hogy gondolkodik a gép aztán a windows működés közben leállt hibával egyszerűen nem indul el. És tudom ,hogy mikor legutóbb volt újrarakva windows akkor is csinált ilyet és tuti valami szoftver hiányzik neki ,de nem tudom mi. (directx nem grafikus kártya drivert is néztem se) szal tanácstalan vagyok.
  • gergely1991
    #45422
    Ha kikapcsolják és úgytelepítenek akkor nem csoda....
  • bon
    #45421
    Na az avast-ot ne emlegessük, sok ügyfelemnél volt már vele gond.
  • gergely1991
    #45420
    "A Microsoft Security Essentials elég vírus és adware, ransomware, stb. ellen? Folyamatos frissítés, ellenőrzések mellett?"
    :DDDDDDD
    Nem elégé, még a windows súgója is azt mondja hogy inkább telepíts egy víruskergetőt az adott gépre mert porul jársz. :D
    Vagy #45418 (de ingyen is van nemcsak fizetős),vagy avast free stb.....
  • acsati
    #45419
    Sziasztok!
    Ti találkoztatok már ilyen problémával?
    Sony Vaio laptop-on szerettem volna teljes rendszer visszaállítást csinálni a 3 dvd lemezes visszaállítójával és ez az ablak fogad a Win telepítése előtt.
  • KaBuTo666
    #45418
    nem mondanám
    comodo internet security premium
  • lastmohican
    #45417
    Sziasztok!

    A Microsoft Security Essentials elég vírus és adware, ransomware, stb. ellen? Folyamatos frissítés, ellenőrzések mellett?
    Ha nem akkor milyen ingyenes alternatívát ajánlotok?
  • bon
    #45416
    Szabályos telepítéssel. De van még lehetőség a bcdedit-el törölni, vagy szimplán a vezérlőpult\rendszer\speciális rendszerindítás\indítás és helyreállítás menüpontban kikapcsolható (elrejthető).
  • TomBond
    #45415
    Most telepítettem egy asztali gépre egy új Win7-et. A bios ablaka után felad egy választási menüt, hogy a windows 7-et akarom indítani vagy egy korábbi verziót. Több rendszer nincs a gépen. Ezt hogyan lehetne eltüntetni onnan?
  • bon
    #45414
    Megjöttek a januári frissítések Jó telepítést!
  • KaBuTo666
    #45413
    Olyan problémám akadt, hogy microsoft office 2010 van fent a céges gépen, a kollégám biztonsági mentés következtében átmentette a dokumentumok mappa tartalmát, de úgy, hogy áthelyezéssel. Rengeteg névjegy volt a programban, de most már egy sincs. Visszamásoltam a dokumentumokba az outlook mappáját, de így se jelennek meg a névjegyek. Szinkronizálás mindig be van kapcsolva. Az a problem, hogy nem csináltam microsoft fiókot, így nincs hova belépni se, de az outlook hivatalosan van meg természetesen.
    Hogy tudnám visszavarázsolni a névjegyeket, gondolom valahol csak vissza tudom nyerni, ha már szinkronizál mindent. Help! :S
    Utoljára szerkesztette: KaBuTo666, 2015.01.12. 16:13:54
  • lck
    #45412
    Tudom - de nekem megfelel 5-10 éve. Nincs benne vírus meg semmi anomália. Gyors telepítés és minusz 5 Gigás SxS.
    Persze mindenki használjon eredetit.
  • bon
    #45411
    Pont nem tudi, hogy a frissítéseken kívül mást is csináltak e vele.
  • bon
    #45410
    Ott valami más gond van akkor.
  • lck
    #45409
    Miért nem szedsz le valami frissített telepítőt. Kering a neten pl. olyan is, ami alapból tartalmazza december 9.-ig az összes update-t. Tudom sokan ezt nem szeretik, mert "bele van nyúlva". De nincs benne semmi buhera csak a frissítések vannak beleintegrálva. Semmi gondom nincs ezekkel.
  • TomBond
    #45408
    igen sp1. Egész éjszaka nem sikerült neki felrakni a 184 frissítést.
  • bon
    #45407
    SP1-es telepítőd van? Amúgy ha nagyon lassú a letöltés én megszoktam szakítani, majd újraindítás után újra próbálkozom.
  • TomBond
    #45406
    Valamilyen módon meg lehet gyorsítani a Windows Update telepítését. Friss rendszerre talált 184 frissítést de egy órája még 50% letöltésnél jár.
  • bon
    #45405
    Semmivel se takarítom a registry-t soha se takarítottam. Szimplán, gyári töredezettségmentesítő, lemezkatbantartó és ésszel telepítek, minden szemetet nem rakok fel. Próbálgatni meg ott vannak a virtuális gépeim.
  • gergely1991
    #45404
    Töredezettség,"rendszervinyó" teltsége okozhat bootbeli lassúlást.Harmadik fél által fejlesztett töredezettség felügyelő javító szoftverek álandó "jelenléte" meghosszabítja a folyamatok indítását.Ha futna ilyen kikapcsolnám a helyedben és csak manuálisan végeznék rajta ilyet, mondjuk havonta maximum.A registryt akkor érdemes tisztítani ha miatta más szoftver nem települ(pl vírusírtócsere).
  • extra sensory
    #45403
    Eseménynaplóban semmi ezzel kapcsolatos bejegyzést nem találtam.

    Megnézem a gépet avast nélkül.

    Viszont ha sosem takarítom a registry-t a felgyülemlett szemét vagy a töredezett fájlok nem csinálhatnak még nagyobb problémát? Csak mert mindig azt olvasom hogy ne felejtsük el tisztítani a registy-t, meg gyorsabb lesz tőle a gép, stb stb... Te mivel éred el hogy gyors maradjon a gép ha nem alkalmazol segédprogramokat? Jöhet bármilyen tipp vagy praktika ha attól jobb lesz a teljesítmény. Csak már idegesítő ez a rozoga indulás itt mindig.
  • bon
    #45402
    Két tippem van:
    1. avast-ot törölném próba képpen
    2. " registry is töredezettségmentesítve és tisztítva" én nem hasznélnék ilyen progit okozhat problémát.

    Eseménynapló nem ír problémát az indítás során?

    Utoljára szerkesztette: bon, 2015.01.02. 21:38:17
  • extra sensory
    #45401
    Windows boot idő 3 percre nőtt... mi lehet az oka? Nincs vírus, minden driver friss, ráadásul szinte egyik pillanatról a másikra nőtt meg. Eddig 42 sec volt, most pedig az indítás képernyő és az üdvözlő képernyő között black screen van mozgatható kurzorral, de jópár pillanat eltelik mire bejön az üdvözlő képernyő. Ez csiga lassú. Eddig nem volt ilyen. Miután feláll a rendszer minden kurva gyors, a windows is, a net is, semmi probléma nincs hibátlanul fut minden progi... csak a boot-al van valami.

    Rendszer:
    Win 7 professional 64 bit

    Hozzáteszem hogy msconfig-ban minden felesleges program kikapcsolva csak a szükséges folyamatok indulnak a windowssal együtt. Vinyó töredezettségmentesítve és a gép is karban van tartva rendszeresen. A registry is töredezettségmentesítve és tisztítva van rendszeresen.
    Az új avast néha későn áll fel, olyan későn jelenik meg az ikonja a tálcán... erre gondoltam esetleg, de nincs beállítva rendszertöltéskori vizsgálat, direkt megnéztem.
  • bon
    #45400
    Teljesen mindegy, nincs nagy teljesítmény beli különbség a kettő kozött, de funkciókban a Starter már jobban butított ezt nem árt figyelembe venni.
  • bon
    #45399
    A gyártó oldalán nincs újabb driver? Ha nincs alkor megpróbálnám a Windows update-t, sokkal rosszabb már nem lehet. Sajnos az Atheros vezérlőkkel nem egy gépnél akadt már problémám. Olcsó, de gagyi vezérlő, így ha tehetem kerülöm.