46641
  • aate
    #34232
    Egy másik fórumról :
    ....,,Na szóval felraktam az SP1-et a kiszivárgása napján. Nagyon lassan komótosan másfél órába is beletelt, ameddig felmászott egy tiszta RTM telepítésre. (Windows Biztonsági másolattal készítettem, és bármikor vissza tudom állítani a Windowst az eredeti állapotába kevesebb mint 10 perc alatt) Szóval ajánlom mindenkinek a biztonsági másolat készítését mielőtt belekezdene.
    Nem vártam sokat, nem is kaptam sokat. Kezdetben erősen placebó hatása alatt voltam, még el is hittem hogy gyorsabban reagál a rendszer a dolgokra, aztán ahogy teltek a napok észre se vetetm hogy fent van az SP1, ugyan olyan a Windows teljesítménye mint eddig. Semmi nem javult, semmi nem lett stabilabb, se instalbilabb. Gondoltam majd az élmény indexen jelentkezni fog, a javulás azt olvastam valahol, hogy jobb meg több pontot kap a grafika. Nem kapott....,, forrás: Nameless blogja
    -------------------------------------------------
    Én sem tudtam volna jobban megfogalmazni.
    Mivel többen jelezték már, hogy nem tudták telepíteni és különböző hiba kódokat kapnak, ez általában egyes crakelt verzióknál jelentkezik.
    ha valaki mégis belefog lehetőleg tiszta verzióra telepítse arra fel megy.
    De a véleményem, hogy mindenki várja ki a végleges verziót !
    Szerintem a kiszivárogtatás véget nem kell már sokat várni.
  • [HUN]FaTaL
    #34231
    Azt lehet.

    #34230: Nekem még nem volt problémám NTFS írással Linux alól.
  • Evin
    #34230
    Olvasni lehet, hogy tudod a Win vinyót, de írni egyáltalán nem ajánlott rá, kivéve, ha Fat32.
    Legegyszerűbb az lenne, ha lenne 2 géped és hálózaton másolnád át, vagy adathordozón átrakod.
  • Rotyoka
    #34229
    Na felraktam az első magyar Professional x64 SP rls-t (aki tudja az tudja miről van szó) és eddig teljesen jól működik minden
  • Rotyoka
    #34228
    Hát én csak házit szedek, mivel mindig a legújabb integrálású wineket szedem csak. LEgalábbis akkor ha ugye más nincs beletúrva
  • bon
    #34227
    Hivatalosan még meg se jelent, így én még várnék vele (integrált verzió meg pláne nincs még csak házilag készített)
  • Rotyoka
    #34226
    Érdemes már integrálást Sp1 es windows-t felrakni? (nem akarok frissítgetni a másik gépen)
  • kissadamvikt
    #34225
    És fordítva? Bebootolok az ubuntuval és úgy böngészek a windows meghajtóban?
  • [HUN]FaTaL
    #34224
    "Rádugtam a laptopom vinyóját a gépre, amin Ubuntu 10.10-van"

    EXT2/EXT3/EXT4 partíciót nem igazán fogsz Windows alól olvasgatni, maximum valamilyen külső alkalmazással.
  • kissadamvikt
    #34223
    Hali!

    Van egy Asztali PC-m amin win7 megy. Rádugtam a laptopom vinyóját a gépre, amin Ubuntu 10.10-van. Egy gondom van, hogy az eszközkezelőben látom a vinyót, de se a saját gépben, sem a totalcommanderben nem látom és át kellene tennem pár adatot... Vki ötlet?
  • bon
    #34222
    Az outlook nem csak levelező program, sok egyéb funkiója is van és attól, hogy nem nyit meg szinkronizálás során semmit, még szedheti az adatokat belölle a Windows Mobil központ. Na de ennek már nem sok köze van a Windows 7-hez.
  • kirol
    #34221
    Nem vágom, akkor hogy jön ide az outlook? Az a mail nem?
    Én elindítom a WM eszközközpontot és szépen szinkronizál az O2-mmel, nem nyit meg outlookot.

    Valójában azt használná csak én nem látom?

    Jó nekem a Samsung KIES is amúgy.
  • bon
    #34220
    Én se e-mail szinkronizálásra használtam, hanem naptár, emlékeztetők, jegyzetek és névjegyek szinkronizálásra.
  • bon
    #34219
    64bit-es változatnál nem, hivatalos info:
    "Windows Mobile Device Center (WMDC) synchronization WMDC does not synchronize with Microsoft Outlook 2010 if you use the 64-bit version of Outlook 2010. In such cases, an error message displays that states that there is no default mail client or the current mail client cannot fulfill the messaging. WMDC synchronizes correctly with the 32-bit version of Outlook 2010. To synchronize a Windows Phone with Outlook 2010 by using Windows Mobile Device Center, uninstall Outlook 2010 64-bit. Then use the original installer that you used to obtain Outlook 2010 64-bit to install Outlook 2010 32-bit. Outlook 2010 32-bit is the default option."

    Tehát kötelező a 32bit-es változat.
  • kirol
    #34218
    De a sima szinkronizálás megy ugye WM 6.5-el? Mailt sose szinkronizálok.
  • bon
    #34217
    Nagy valószínűséggel írott lemezen adják, én csak licenszet kértem, a telepítő meg beszerezhető a netről. Amúgy van külön 32bit-es és 64bit-es változat, de én 32bit-est raktam fel kényszerűségből, mert a 64bit-es Outlook nem támogatja az Mobil Device központon keresztül történő telefon szinkronizálást (remélem a Windows Phone 7-es készülékek Zune-on keresztül már nem fognak problémázni ha végre lecserélem a készülékem)
  • [HUN]FaTaL
    #34216
    Van, néhány egyetemnél online adják őket, akkor kapod mindkettőt. És ha jól emlékszem lemezen is rajta van mind a kettő, de figyelni kell mert az autorun a 32 bitest telepíti.
  • kirol
    #34215
    Ó, akkor be kell egyet szereznem. Köszi!

    És van office 2010-ből is 64bit-es? Mert akkor azt külön kell kérnem mint a W7 64bit-et?

    És az is valami gagyi, címkézetlen írott DVD-n jön? Mert akkor nem kell.
  • bon
    #34214
    Már régóta.
  • kirol
    #34213
    Lehet már kapni új Office-t tisztaszoftverben?
  • bon
    #34212
    Semmit.
  • morcosqtya
    #34211
    CCleaner helyett mit használsz?
    TuneUp??
  • aate
    #34210
    Még azt is találtam erre a hibára, a ,,boot loader" kavar be...ezért win 7 telepítő indítás javítás megoldotta a problémát utána lehet telepíteni.
  • bon
    #34209
    Igen mindig ide települ a Chrome.

    Program eltávolítása után szerintem az ikonok nem állnak vissza (mert gonodlom a progi is registry-t szerkeszt), a CCleaner-hez meg nem tudok hozzászolni, mert nem szoktam használni.
  • morcosqtya
    #34208
    Nagyon köszönöm!

    Igen, a második kérdés butaság volt, bocsánat, csak azt gondoltam - lévén az IE a windows saját "mikutyánkkölyke" - nem kell megadni a teljes elérési útvonalat, hanem felismeri...

    Chrome-nál beállítottam, azonban nem teljesen értem miért nincs a telepített chrome-nak a C:/program files-ban könyvtára??? Miért nem oda települt??

    Jelenlegi helye:
    C:\Users\*nevem*\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe

    Ez mindig ilyen? Bocs, ha hülye kérdés...

    Még a shortcut-hoz: ha beállítás után leszedem a progit, a shortcut nyilacskák "visszaállnak" vagy miután a program módosítja a registry bejegyzést és uninstallálom, a bejegyzések megmaradnak a módosított állapotukban?
    CCleaner nem fogja hibaként értelmezni?? Mert gyanítom hogy de. (miután a segédprogramot már leszedtem)..
  • bon
    #34207
    1-nél nem tudom a megbizgatóságot, de az oldal hozzászolásaiban van egy registry szerkesztős megoldás is (természetesen előtte a módosítandó kulcsről készíts biztonsági másolatott)

    az iexplore.exe-nek pontos elérési útvonalát kell megadni: "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" http:\\www.sg.hu
  • morcosqtya
    #34206
    nem találja a file-t vagy nem működik az iexplore -s megoldás. :((

    Az elsőnél az FxVisor32.msi file megbízható? Csak mert ugat érte a rendszer... :))
  • aate
    #34205
    ,,softpedia"
  • gucho
    #34204
    Köszi a türelmed és a segítséged BON!
  • aate
    #34203
    Ezt találtam :
    I have applied all the possible workarounds such as "sfc" command and
    Tried all the possible solutions but no luck. It gives "installation was not successful - error 0x800f0a12" as soon as it starts.

    Thanks in advance.
    ---------------------
    the "system update readiness tool" but the logs were all clean, after downloading the "the pack" from five different sources (same builds) on my x64 system i still got the same error. Finally downloading the one from softpedia resolved all my problems. The installation went through without any problem at all. Now my ahci setup hard drives "seems" to have much more transfer rate and the system is much more smooth and responsive (could be placebo effect though) and no watermark or whatsoever on desktop, hope this helps.

    Azt írja lényegében letöltötte máshonnan ,végül a softmédia oldalán talált verzió jó lett és simán feltelepült. Működik minden...stb.
  • bon
    #34202
    Nyil eltüntetése pl: link

    a link megnyítása más böngészővel: Ha úgy műkődik a crome mint az IE akkor lehetséges, mert Ie-nél így meg y a dolog: iexplore.exe http:\\oldalneve.hu
  • morcosqtya
    #34201
    Üdv urak!

    Kérdésem:

    Asztali ikonoknál (shortcut) hogyan tudom az ikonok bal alsó sarkába biggyesztett shortcut nyilacskát eltüntetni a legegyszerűbben ANÉLKÜL, hogy megpiszkálnék a rendszerben komolyabb bejegyzéseket/beállításokat?

    Másik:

    Egy asztali ikonnal közvetlen url elérésre mutatok, ekkor rákattintva a windows-ban alapértelmezetté tett (nálam firefox) böngészővel nyitja meg.
    Megoldható-e, hogy ezt az egy linket NE azzal, hanem konkrétan egy másikkal (pl. Chrome) nyissa meg, miközben az alapértelmezett böngésző marad a fox, minden más hivatkozást az nyit meg?
  • bon
    #34200
    Tessék feltöltve rapid-ra: link
  • gucho
    #34199
    Nekem sajnos nem jön le, hibás oldal. :-(
  • bon
    #34198
    Na találn összejön most már, itt a közvetlen link: http://consumerdl.lenovo.com.cn/UserFiles/Driver/en/Downloads%20and%20Drivers/Y460&Y560/WIN7/IN4VDO04WW5.exe
    Ha nem menne akkor letöltöm és feltöltöm valahová.
  • gucho
    #34197
    MO: QB00092502 P/N: 1KL3A000463
  • bon
    #34196
    mo number és P/N kettő közül valamelyik tán csak jó lesz a pontos azonosításra a Lenovo oldalán.
  • gucho
    #34195
    Szuper, megvan a maradék merevlemez:) Romániában vettem a gépem. Van rajta egy EAN code, UPC code, Model name, MO number, Serial number és egy P/N.
    Melyik kellene?
  • bon
    #34194
    Sorozatszám nem jó, ilyesmit kell keresni: EB12345678 vagy 2668-KHU
  • bon
    #34193
    A beépített Lemezkezelővel. Vezérlőpult\Felügyeleti eszközökqSzámítógép kezelés\Lemezkezelés.