46641
  • Norby646
    #38224
    Jah és próbálkoztam még olyannal hogy ezt a 3gb-os (ha jól tudom) korlátozást növelni többre úgy hogy beírtam a futattásba hogy cmd, aztán meg hogy BCDEdit /set pae ForceEnable. Azt írta hogy a művelet sikeresen végre lett hajtva vagy vmi hasonló dumát, újraindítottam a gépet de nem változott semmi.
  • Norby646
    #38223
    Sziasztok! Biztos felmerült már hasonló kérdés, a faq-t is elolvastam a keresőt is használtam, de ennek leírom mi a gondom. Szóval: A 32 bit-es win 7 van telepítve jelenleg a gépemen. Ezzel nem is volt gond amíg 2gb ramom volt de azóta raktam bele 4gb ramot és így már nem olyan jó mivel ugye a vga is 1gb ami együtt már 5 és nekem azt írja a rendszer-nél hogy telepített ram: 4gb (3,50gb felhasználható)... Szerintetek akkor érdemes felraknom inkább a 64bit-es változatot vagy hagyjam? Úgy tudom a 64bit-es már kezel 4gb ramot (illetve jóval többet is) de nem fogja jobban a ramok teljesítményét? A másik hogy van egy hd5670 ultimate vga-m aminek a memória órajele 4000mhz viszont nekem azt írja hogy 1000mhz... Erről is a a 32bit-es win7 tehet vagy esetleg vmi más oka van? Köszi a válaszokat előre is!
  • Balumann
    #38222
    A Corel VideoStudio az nem tartozik a "komoly" kategóriába szerintem, annál egyszerűbb nem nagyon van. Csak behúzod a videó(ka)t a sávra, vágáshoz rákattintasz az ollóra és oda ahol ketté szeretnéd vágni, átfedés effekteket meg csak behúzod oda a vágásokhoz. Persze sok extra is van benne, de csak elsőre tűnik bonyolultnak.
  • bon
    #38221
    Microsoft Movie Maker, a Windows Live Essentials részeként telepíthető.
  • dr Kotász
    #38220
    Sziasztok.
    Tudtok ajánlani Windows 7 alá valamilyen egyszerű (akár freeware) videoszerkesztőt? Nem akarok megtanulni olyan komoly programot mint az Adobe Premiere vagy a Corel Videostudio. Igazából csak a legegyszerűbb szerkesztési művelekre kell, semmi csilivili.
  • [HUN]FaTaL
    #38219
    Group Policyt próbáltad?

    Disable and turn off taskbar thumbnail preview in Windows 7
  • [HUN]FaTaL
    #38218
    A tálca beállításainál nem arra vonatkozik, még a beállítás neve is írja:

    Use Aero Peek to preview the desktop

    A registryt meg a többit nem tudom, de szerintem avval is csak ezt a kulcsot állítod. A thumbnaileknek azt hiszem más a neve, korábban találtam is megoldást, hogy lehet kikapcsolni, de én sem emlékszem már. :(
  • Jakuza001
    #38217
    A talcan levo programokra vonatkozik, ha raviszed a kurzort megjelenitti a kepeket. Ezt kilehet kapcsolni vagy kesleltetni.
    Regen ezt kitudtam kapcsolni vagy atidoziteni, de most nem mukodik egyik sem.
  • [HUN]FaTaL
    #38216
    Mert az aero peek az csak az óra melletti asztal megjelenítése szarságra vonatkozik. Legalábbis a tálcán beállítható.
  • Jakuza001
    #38215
    Magyarazza mar nekem meg valaki, hogy miert nem tudom kikapcsolni az AeroPeek-et.

    Eloszor megprobaltam a hoovertimweot novelni 20 sec-re ,erre ugyanugy fel masodperc utan feldobja a talcan levo programnak a kepet.

    Ok mondom, akkor irany a start menu tulajdonsagok ott a pipat kiveszem.
    Gep ujra unditas utan ugyanugy feljon a kepe a programnak.

    Next probalkozas, sajat gep tulajdonsagokban a visual effekteknel is kikapcsolom, de meg mindig ugyanugy mukodik aaz AeroPeek.

    Registry editornal kikapcsolom es tovabbra is mukodik ez a szar.
  • aate
    #38214
    Próbáld meg ezze eltávolítani :Zapmessenger
  • Miley Cyrus
    #38213
    Szevasztok.
    Win7-em van, felraktam véletlenül a Windows Live Essentials-t, de nekem nem kell, letöröltem, de nem tudom felrakni a régebbi, jól bevált MSN-t.
    letöröltem, a registryből is mindenét, az application datából is, local settingsből is, program filesből is és a program datából is. de nem engedi, azt írja, hogy fel van telepítve:S
  • Rossi1
    #38212
    Köszönöm!

    Megcsináltam a Paragon-al és szuper lett. 40 GB-os most.

    Még1szer köszi!
  • Rossi1
    #38211
    Köszönöm!

    Azért is kérdeztem a partició növelést mert a másik kettőn meg rengeteg hely van. Köszi!
  • bon
    #38210
    Szerintem nincs összefüggésel a probléma, hogy warez változat van fent.
    Windows 7 Ultimate-hez, de a többi változathoz is erősen ajánlott 40gb-os rednszer partíció. Lassulást okozhat a kevés szabad háttértár.
  • aate
    #38209
    Esaus vagy Paragon Partition Manager free , vagy valamelyik partíció kezelő programmal tudsz meghajtót méretet növelni.
    A win frissítések,+ a biztonsági mentések(visszaállítási pontok)miatt fogy a hely. Töröld a lemezkarbantartóval(rendszergazdaként futtasd ) a visszaállítási pontokat.
  • Rossi1
    #38208
    Ja ok.:) Azt nem tudtam, hogy warezos, mert készen kaptam géppel együtt.

    Ezért már megérte.:)
    Köszi!
  • biomage
    #38207
    bocs hogy nem tudok a warezos windows hibában segíteni, bármivel lehet probléma, esetleg vedd meg az eredetit és nem lesz ilyen hibája
  • Rossi1
    #38206
    Windows 7 ultimate

    és 25 GB-os partíció...
  • biomage
    #38205
    mekkora partícióra raktad a win 7? és milyen kiadást?
  • Rossi1
    #38204
    Hello!

    Srácok lenne egy kérdésem.
    C: particíón van a Win7-em (Csak RENDSZER). eLEINTE VOLT 5 gb SZABAD HEYL AMI SZÉPEN LASSAN MEGTELT, hiába töröltem és tartottam tisztán... Egyszer csak 0 lett, majd hirtelen valahonnan lett 3,5 GB szabad helyem.
    Azóta viszont baromi lassú a gép és a internetes és egyéb(pl Itunes) betöltési folyamatok instabilak és lassúak lettek.

    Van valakinek ötlete mi lehet a hiba? Illetve hogyan lehet C:-n particíót növelni???

    Előre is köszi!
  • aate
    #38203
    Tippek windows manuális takarítására Link.
  • riki02
    #38202
    Nem fut, nem ez lesz a gond.
  • aate
    #38201
    Keresd meg a futó folyamatok között és ha fut állítsd le uninstal előtt.
  • DarkSector
    #38200
    Milyen progi?
  • riki02
    #38199
    Van egy program a gépemen amit sehogy nem tudok uninstallálni. Sen a saját uninstalllával, sem a vezérlőpultban(programok eltávolítása). (még a ccleanerrel sem) Egyszerűen nem reagál semmit amikor uninstalláni akarnám Tudtok segíteni?
  • bon
    #38198
    Nem kell rá két jumper (csak a bal szélső), csak ha 32gb-ra akarod limitálni, a lassúlás meg lehet winyó gond is, ami egy ösrégi 80gb-os winyónál nem meglepő.
  • DarkSector
    #38197
    igen akartam de nem engedi.
    Most meg nem ismeri fel a geci vinyomat. csak belassitja a rendszert.

    SP0812N vinyó

    A jumperelést nem értem, van 2x4 tű

    Master:
    OO**
    OO**

    Slave:
    *O**
    *O**

    Cable Select:
    *OO*
    *OO*

    Ez mi? 2 darab jumper kell rá vagy mi a fasz?
  • bon
    #38196
    Töröld a partíciót, majd hozd létre újra.
  • DarkSector
    #38195
    Üdv van egy HDD-m aminél RAW fájlrendszert ír, de ha rányomok hogy formázás NTFS-re nem formázza meg a win7....:S
  • SirAlo
    #38194
    3at hasznalok de nagyon sok helyen nem mukodik meg a sub se csak 1-2 hangoszoro ami nagyon rossz... pl. rfactorba, minden zenenel es a legtobb filmbe is , kiveve az 5.1 filmeket
  • bon
    #38193
    Nem hátrány az 5.1, de a 3 db jack dugós megoldás az elönyősebb szerintem.
  • SirAlo
    #38192
    Es az rFactor-ba sincs rendes hang (vagy ilyen nagy hatrany ha 5.1-re van bekotve? csak az 5.1 filmeknek es zeneknek van normalis hangzasuk ?
  • SirAlo
    #38191
    De ha Auxba dugom be akkor barmilyen zenenel mukodik a sub es az osszes tobbi hangfal is
  • bon
    #38190
    Természetesen az éppen használt programban is be kell állítani sok esetben a térhangzást .
  • bon
    #38189
    Miért kellene dugdosni? Ami 2.0 az csak a két front sugárzóból szól, bármi ami térhangzású tehát 4.0, 5.0, 5.1 stb. az szól a megfelelő számú hangszoróból, semmit se kell dugdosni. Amúgy vezérlőpult/hangnál bevan állítva az 5.1?
  • SirAlo
    #38188
    es nem lehetne valahogy megoldani hogy a 2.0 zene is mennyen rendesen ? az eleg zavaro lenne ha minden zenenel/filmnel at kellene dugdossam a kabeleket :D
  • bon
    #38187
    Mert a zenék többsége csak 2.0-as
  • SirAlo
    #38186
    Hi, hogyan lehet beallitni a hangokat 5.1-re ? , a hangkartya programjaba jol mukodik mint az 5 hangszoro de ha egy winampba pl. elinditom a zenet csak az elso 2 hangszoro megy
  • Rotyoka
    #38185
    Windows 7-ben hogyan tudom kideríteni, hogy a registrybe van-e olyan bejegyzés amit egy régi program hagyott hátra és már nem kell?
    jv16 PowerTool al szoktam uninstall ok után keresni, de biztos kimaradt már valami fél év alatt. (Comodo Program Manager el törlök mindent, de ugye az nem tud mindent rendesen 100%-san törölni)