46641
  • nesto
    #38264
    És ha valamelyik programnál mondjuk az van feltüntetve, hogy 32bites rendszerre való (pl office) akkor azt gáz felrakni? Mert hallottam olyat is, hogy 64 bites rendszerre még nincs túl sok program (ez gondolom baromság)
  • [HUN]FaTaL
    #38263
    Fel lehet rakni csak értelmetlen.

    Azért jobb mert kezel 4G-nél több ramot is.
  • nesto
    #38262
    Heló! Olyan gépre, amire memóriája miatt a 64bites windows ajánlott igaz fellehet gond nélkül rakni a 32 bites rendszert? Csak mert nem ismerem a 64bites windowst, nem tudom miért jobb és miért ajánlott
  • Blum
    #38261
    Ez a microserveres dolog tetszik. Egész kicsinek is tűnik. Faszán eltudnám dugni az asztal mélyében,csendes is...csak kéne bele vennem pár vinyót.
    Kösz a tippet,ezt még megálmodom.
  • bon
    #38260
    Sőt a HP microserver-es javaslatom még jobb megoldás lenne, mert 27-30ezer ft-ért kap winyó nélkül egy alap szervert ami arra van kitalálva és még a fogyasztási is nagyon barátságos még akkor is ha megtömöm 6 winyóval. Dobna rá egy Win2008r2-őt és mükődhetne is napi 24órában a hét minden napján, gond nélkül.
  • bon
    #38259
    Én pedig így hallottam és olvastam, a Windows server 2008 r2 a Windows 7 kódbázisára épül.

    A servert meg én ajánlottam neki, mivel 7/24-ben használja a gépét és íhy logikusabb lenne az ilyen használatra kialakított Server-t használni. Az ár meg nem hiszem, hogy érdekelné, mert nem tartom valószínűnek, hogy a Windows 7 Ultimate-et is megvette volna.
  • Evin
    #38258
    Az értéke nem is számít, hiszen, valószínűleg letöltötte. De értelme kb nulla.
  • [HUN]FaTaL
    #38257
    " de gondolom nem akadály, pláne, hogy Windows 7 alapú"

    Ez így hülyeség, egészen konkrétan fordítva van. A Windows 7 épül Server 2008 R2 alapokra. :)

    #38256: Minek telepítenél egy 200 000ft-os szerver szoftvert otthonra?
  • Blum
    #38256
    Értem,kösz szépen. A servert csak azért félek most feltenni,mert ha nem megy rá a nyomtató drivere,vagy DT,vagy Office,vagy a hangkártya drivere,akkor szarban vagyok,tehetném vissza a 7-et. Faszán be van már állítva minden most,ahogy szeretem,mire visszaállítanék mindent,újratelepítgetni,közel 1000db torrent fájlt újra berakni utorrentbe...megőrülnék :D
  • bon
    #38255
    Frissítés kikapcsolása, hiba, mert így pláne bejöhet néhány kártevő a gépre. Windows server 2008-on, filmet még 1x se néztem, de gondolom nem akadály, pláne, hogy Windows 7 alapú, csak elég rendesen kiszolgálónak konfigurálva (pl. nethasználat eléggé korlátozott alapjáraton)
  • Blum
    #38254
    Kösz szépen!

    Frissítéseket én egyből kikapcsolom Win telepítés után. Amúgy a Server 2008-at akár erre a gépemre is rátehetném? Netezni,filmet nézni,meg torrentezni szoktam rajta,gondolom ezt az igényt kiszolgálja az is.
  • bon
    #38253
    Nem 7/24-es felhasználásra készült se a géped (már ha nem igaz szerver, szerbernek tudnék javasolni egy HP Proliant Microserver, winyó nélkül nagyon olcsón beszerezhető) se az oprendszer (inkább Windows Server 2008 r2-öt javasolnék ilyen célra) Az újraindítás biztos jól jönne neki (már a frissítések miatt is). De a lassulást okozhatja akár egy bekapott kártevő is. Érdemes megnézni a feladatkezelőben, hogy melyik folyamat lassítja be a gépet a probléma jelentkezésének idején. Ha véletlenül svchost.exe akkor célszerű a Process explorer progit letölteni és azzal figyelni az már nagy valószínüséggel írni fogja, hogy mi használja az a process explorer-t.
  • Blum
    #38252
    Sziasztok!

    Lenne egy elég érdekes kérdésem,viszont fontos. Tehát a gépemen jelenleg Win7 Ultimate x86 van. A gép 24/7-ben megy lassan fél éve (feltöltés miatt). Kb. egy hete kezdte el azt csinálni,hogy a processzor kihasználtság 5 másodpercenként felugrik 80-90%-ra,aztán vissza is áll. De amikor így megugrik,akkor a kurzor is megakad és elég idegesítő tud lenni. Más panasz nincs. Szóval a kérdésem az,hogy ilyen felhasználás mellett mit érdemes átállítani az op. rendszeren belül? Egyáltalán kell-e? Vagy csak szimplán egy restartért könyörög? (Amit egyébként nem szívesen tennék.)
  • Tetsuo
    #38251
    Erre vki? :S
  • bcrics
    #38250
    Meg is van, rég flashgeteztem már:)...És kiderült hogy a G.Chrome-al köszönő viszonyban sincs, ezért nem tudtam tölteni róla, meg sem jelent a flashG. letöltő opció, Explorerben pedig már csorog is lefelé.
  • bon
    #38249
    Simán szedi a flashget, jobb gomb az oldalon, downlaod all with flashget kijelölöd az mp3-makat és már szedi is lefelé.
  • bcrics
    #38248
    Hello, kicsit off,
    Erről az oldalról szeretném letölteni az összes hanganyagot egyszerre, van erre vmi mód, flasget-el próbáltam de nem jött össze,vmi ötlet hogy ne egyenként kelljen vele szöszölnöm?
  • Evin
    #38247
    Ha új a lap, és fejlesztenek rá, akkor alapból érdemes, ha nem, akkor jó, ha a legutolsó van fent.
  • Rotyoka
    #38246
    Érdemes, bár utolsó béta bios om 2009 végén adták ki :)
  • bon
    #38245
    Én a bios frissítés párti vagyok, valamennyi hardveremet frissíteni szoktam.
  • Met
    #38244
    Szerintem ha nincs kompatibilitási probléma vagy egyéb hiba akkor felesleges
  • Freddycom
    #38243
    A BIOS-t is érdemes mindig a legfrissebbre frissíteni? Frissítettem volna így win7 újratelelpítés után, de kiírta indításkor, h csak akkor telepítsem, ha biztos vagyok benne h a fennálló hiba csak ettől oldódhat meg. Így inkább hagytam.
  • Tetsuo
    #38242
    Nos, az hogy van, hogy nemely fajlban lehet atirni a tulajdonsagokat, nemelyikben pedig nem. Gondolok itt a "Details" ful alatti "Genre" mezore, ahol a mufajt lehet beallitani, persze azt is rosszul kinalja fel, mert zenei stilusokat ajanl a filmekhez :S, na mindegy azt at lehet irni, de sok fajl eseteben ezt a mezot egyaltalan nem lehet szerkeszteni.
    Hogy lehetne megis?

    Ill. A beirt mufajokat viszont nem rendezi sorba, vagyis hiaba jelolom ki azt sorbarendezes feladatanak, nem veszi figyelembe. Ez miert van? Mert Windows? :)
  • Rettenthető
    #38241
    Köszi!
  • Rotyoka
    #38240
    Bon az jobb mint egy Windows os súgó
  • prezson
    #38239
    ok, nyilván csak az új telepítés után akartam azokat frissibe lementeni, hogy legközelebbre már tuti jó legyen :)
  • zord01
    #38238
    Kedves BON!

    Nagyon-nagyon köszönöm. Isten vagyol!!!!!
    Örök hálám, és újfent csak köszönöm!

    További szép napot!
    (Az enyémet már megszépítetted)

    Hali
  • bon
    #38237
    Én újratelepíteném, program visszaállító progi meg nem ajánlott neked, mert simán visszaállíthatná a hibát is.
    Én inkább rendszer mentéssel foglalkoznék az újratelepítés után, pl. a beépített Biztonsági mentés és visszaálítás progival, de Symantec Ghost vagy az Acronis Backup and Recovery program is jól bevált már nálam.
  • prezson
    #38236
    és akkor mit tehetek? rakjam újra az egész windowst, más lehetőség nincs?

    Ha már újrarakom, érdekelne, vannak valami jó visszaállító progik, amikkel egyszerűen vissza lehet pakolni a programokat beállításokkal együtt?
  • bon
    #38235
    Még jobban erősíti a Daemon tool hiba esélyét.
  • bon
    #38234
    Elindítod az intézőt, nyomsz egy alt gombot a megjelenő menüsoron kiválasztod az eszközök menü, mappa beállításait, nézet fül és kipipálod: a "Mindig ikonok jelenjenek meg (miniatűrök soha) menüpontot.
    A beállíás az egész Windows-ra vonatkozik, külön nem kezelhető az asztal.
  • prezson
    #38233
    köszi, bár használok nod-ot és comodo tűzfalat, de azért kipróbálom.

    végigcsináltam az eltávolítási útmutatót, újraindítás után kékhalál :) vissza kellett állítani a korábbi állapotot. még szerencse, hogy egyáltalán most megy a gép.
  • zord01
    #38232
    Sziasztok!

    Volna egy HELP kérdésem.

    Win 7-t használok, és már jó ideje idegesít, de mostanra már el is lehetetlenít egy probléma.
    Névleg arról van szó, hogy az asztalon lévő képekről megjelenít egy előnézeti képet a win7.
    Ugyanezt teszi a PDF fájlokkal. És már nem tudom mi micsoda. Kép-e vagy pdf.

    Nem lehet azt beállítani, hogy az asztalon lévő ikonok ne előnézeti képek legyenek, hanem a jpg képekhez a jpg ikon, a pdf-ekhez a pdf ikon jelenjen meg????????

    Please help, mert kezdek megőrülni.
  • bon
    #38231
    Eltávolítási leírás: link

    Akadást mást fogja okozni, pl. valami kártevő a gépen ajánlott futtatni az Emsisoft Emergency Kit-et.
  • prezson
    #38230
    Újratelepítettem a w7-et a laptopomra úgy, mint eddig. Már majdnem minden kész volt, beütötött ez a kék halál: http://goo.gl/p1ECl

    kétszer jelentkezett még, utána most már hetek óta semmi. Viszont baromi lassú a gépem, akad netezés közben is :( Van valami tippetek, hogy mit lehetne csinálni, lefuttatni, hogy megint jó legyen? Vagy csak az újratelepítés segíthet?

    Felmerült korábban, hogy esetleg a daemon tools okozhatta a problémát, mert mitnha annak a telepítése után jelentkezett volna először. Ezt a választ kaptam ezzel kapcsolatban itt :"prezson esetében a deamon tools okozhatta a problémát, valószínűnek tartom, hogy hiába távolította el a programot attól még maradt fent komponense pl: a SPTD és az új verzió felrakása meg nem segített." Ezzel tudok valamit kezdeni, lehet valahogy kipucolni a gépet? Nem örülnék, ha újra kellene telepítenem az egészet :(
  • bon
    #38229
    Gyári telepítő dvd-k felejtősek, esetek nagy többségében, már a vásárlás napján elavultak, jobb a gyártó oldaláról beszerezni a legújabb nem beta driver-eket. Munakehlyemen is gépek beszerzésnél az első, hogy letöltöm a legújabb driver-eket és bios-ot az új gépekhez. A telepítő lemez meg megy a kukába (max 1 példányt hagyok meg ha nagyobb mennyiségű a beszerzés, de használni nem szoktam őket)
  • Norby646
    #38228
    Nem kell letöltenem mert a az alaplapnak is meg a a vga-nak is van driver dvd-je ami teljesen jó, csak ugye egy win telepítésnél inkább a driverek meg alap progik telepítése ami macerás de am már túlvagyok rajta és gyorsabb a gép. Az élmény indexbe is több lett picit a ram meg a proci (6.5 - 6.5 volt és most 6.6 - 6.6 lett :D) A vga maradt 7.0 a winyó meg 5.9 de azt tudtam hogy azok maradnak ahogy voltak. :)
  • bon
    #38227
    Előre letöltőd és összegyüjtőd a telepítendő driver-eket, programokat és nincs szenvedés.
  • Norby646
    #38226
    Jah értem, okés köszi a segítséget akkor megy az uninstall... :) Meg a hosszas szenvedés a driverekkel...
  • bon
    #38225
    4gb-nál már kell a 64it, de nem értem miért fogná jobban a memóra teljesítméynét a 64bit-es orpendszer, nincs összefüggés. Több memóriát eszik, de mivel jó a Windows 7 memória kezelése így ez nem okoz gondot.
    Az 1000mhz-es (valós) vga memória órajel meg teljesen jó, a 4000mhz az az effektív órajel.