46641
  • Arky
    #38867
    na közben kiderült hogy sima filmet se játszik le az mplayer hanggal.
    ilyet ír:
    MPEG-1 Audio Decoder::Out
    AC3Filter::Out
    Audio Switcher::Out

    akkor most meg kodekhiba? lehet
  • Arky
    #38866
    hello

    senem raktam fel uj drivert
    annál a menüpontnál nincs olyan hogy átlátszóság engedélyezése
    Viszont ujabb hibajelenség: opera böngészőben nincs hang a videók alatt. IE-t nem tudtam kipróbálni mert ott állandóan flash-t kér telepíteni, ami már rég megtörtént.

    AMugy lehet hjogy komolyabb a gond, mert az egész ugy kezdődött hogy a gép bekapcsolásakor kb "félúton" a win betöltésénél átramszünetem volt.
    Majd mikor ujraindult és elkezdett futtatni egy javitást, akkor ujra.

    lehet ujratelepítés lesz ebből
  • bon
    #38865
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Személyre szabás\ablak színe menüpontnál átlátszóság engedélyezése nem segít?

    Élményindex futtsd le újra, új vga beta drivert nem raktál fel?
  • bon
    #38864
    Nálam még 12gb memóriánál sincs letiltva, bevan fixen állítva egy külön partíción 2gb-ra.
  • bon
    #38863
    Nem ajánlott letiltani. Állítsd be fix méretre és akkor nicsn gond.
  • Arky
    #38862
    Sziasztok. Mai indítás után jelentkezett egy problémám az earo-val
    Szimplán nem használja. Eddig semmilyen gond nem volt vele, de most bármilyen aero-témát kiválasztok, az "Ablak szine"-nél klasszikus windowsra ugrik.
    Hibaelhárítást is futtattam, 2 hibát hoz fel:
    1. A jelenlegi téma nem támogatja az aero használatát - nem lett kijavítva.
    Na ez nonszensz. A saját aero-s témája az.
    2. Az asztalablak-kezelő le van tiltva - észlelve.

    És tovább csak bezárás van.

    Mi lehet a gond?
  • Puhos
    #38861
    Szia!

    Mennyi memória van a gépben?
  • TopGun
    #38860
    Sziasztok! Bon az nagy gaz ha letiltom a pagefile.sys-t a gepen? mert nagyon "kajalja" a vinyomat, ha jatszok. Nagyon mozog a winchester es az nem tetszik nekem.
  • Orionk
    #38859
    Biztosan a képen levő beépítettre gondoltál.

    KÉP-a defragról

    A defrag proginál, működés közben mit jelöl a PASS, amit a piros nyil mutat?

    Nekem néha van, hogy felmegy PASS 9 -ig is.
  • KranaZoli #38858
    Köszi!

    Nincs ilyen beállítás, már néztem.
  • aate
    #38857
    Egy másik :Thoosje Vista Sidebar
    Esetleg nézd meg nincs e a sidebar beállításainál nézet beállítás(top, backrounde, custom stb )
  • KranaZoli #38856
    Sziasztok!

    Kicsit OFF a kérdésem, de tudom itt van jó pár okos emberke. :)
    Használja innen vki ezt a kis gadget alkalmazást?!

    7 Sidebar emulates the sidebar of Vista in Windows 7.

    Ha jól emléxem még Fatal adta a tippet erre a jó kis alkalmazásra. Ami valóban nagyon baba, de az utóbbi időkben (már több hónapja is), csak eddig annyira nem mozgatott a dolog.

    Következő apró kis hiba van a működésében:

    Ha az Aero felület engedélyezve van a sidebar gadget-en, akkor szinte restart alkalmával ad-hoc módon bizonyos gadget-ek a az Aero felület mögött jelennek meg. (háttérben, nem a sidebar aero felületén) Ezt csak úgy tudom kiküszöbölni, ha letiltom az Aero funkcióját ennek a Sidebar7 nevű gadget-nek. (de az meg bizonyos háttérképeknél elég zavaró, hogy nincs aero - elmosás funkció a gadget-en)

    Esetleg másnál hasonló működés? Vagy vmi tipp, hogyan lehetne ezt orvosolni? (esetleg van-é más ilyen Vista Sidebar Windows 7-re,...)

    Köszi!

    Az első képen tiltva van az Aero, a másodikon nincs.



  • bon
    #38855
    Összeszedtél valami kártevőt, ami használja az IE-t. Biztos letöltöttél vagy rákattintottál valamire amire nem kellett volna.

    Az N-es változatból hiányzik:
    "Mi nem található meg a Windows 7 N kiadásaiban?

    A Windows 7 N kiadásai rendelkeznek a Windows 7 egyes kiadásainak szolgáltatásaival – ez alól csupán a Windows Media Player 12 és a kapcsolódó programok, mint például a Windows Media Center vagy a Windows DVD-készítő jelentenek kivételt. Telepítenie kell egy médialejátszót és más szoftvereket audio CD lemezek, digitális médiafájlok és videót tartalmazó DVD lemezek lejátszásához, a tartalmak műsortárba rendezéséhez, lejátszási listák létrehozásához, audio CD-k médiafájlokká alakításához, a médiafájlok előadóra és címre vonatkozó információinak megtekintéséhez, a zenefájlok lemezborítójának megtekintéséhez, a zenék hordozható lejátszóra történő átviteléhez, valamint TV-adások rögzítéséhez és lejátszásához. "

    forrás a hivatalos oldal, tehát a www.microsoft.com
  • slylecz
    #38854
    Sziasztok!

    Miért van az, hogy frissen újrahúzott rendszernél az Internet explorer "klikkeg" a háttérben, mintha használná valaki? És meg is nyílnak ismeretlen oldalak, amikről még csak nem is hallottam. Pedig Chrome-al nyomom.
    Legszívesebben fel sem telepíteném, ha lehetne... Mármint az explorer-t...

    Plusz mik a legfontosabb eltérések a Home és a Home N között, mert ezt konkrétan sehol sem találtam
  • Rettenthető
    #38853
    "Sajnos" nem.
    Egyéb ötlet?
  • Orionk
    #38852
    Hali !

    A Win 7 ben a windows aero megjelenítést használom, vagy ezt állítottam be az előbb.

    Az Aeronak van külön hangja is. PL. amikor a windows intézőben a mappákra kattintok, akkor külön hangot ad ki.
    Ez a hang nagyon halk. Mi lehet a megoldás?

    Mindenhol máshol a windowsban jó és megfelelő erősségű a hang, de ez amikor a mappára kattintok, ez halk.
    Lehet, hogy ez magában halkabb az aeroban?

    köszi
  • barmi
    #38851
    Köszi Neked is ! :-)
  • vendó
    #38850
    heló szerintem nagyon jó a Windows7!!
  • barmi
    #38849
    téháiksz!
  • Jakuza001
    #38848
    Van mas megoldas is nem csak a fos, gyari SB driver:

    http://kxproject.lugosoft.com/index.php?language=en
  • [HUN]FaTaL
    #38847
    Hoppá, elfelejtettem linkelni, bocs. :D

    link
  • bon
    #38846
    A lista alpaján valóban az a két live támogatott amit írtál, de a SB0220-as Live! 5.1 nincs a listában: link így közel se biztos, hogy menni fog pláne 64bit-et, jobb váltani egy modernebb kártyára, aminek még jobb a támogatása is.
  • barmi
    #38845
    melyik hszben? 0.o
  • [HUN]FaTaL
    #38844
    Nem tudom, hogy 64biten megy e, de nézd meg azokat, amik ebben a hszben vannak. Ha nem megy akkor még a kx drivert is megnézheted. :)
  • barmi
    #38843
    Biztos igazad van! Kb fél nap kotorászás, próbálgatás, mérgelődés
    után biztos én is találnék olyat ami normálisan kezeli a kártyát.
    Ezetleg konkrét linket tudsz dobni SB0220-hoz W7 64 bit alá?
  • [HUN]FaTaL
    #38842
    A 10 éves vgakhoz sincsen driver.
  • barmi
    #38841
    elég baj az ... 32 bitre már sikerült annak idején guberálnom valahonnan jól működő drájvert hozzá (valami sufnituning cucc)
    de félek, hogy az nem lesz jó 64 biten. A nagy kreatívos szaGértők
    meg elmehetnek a ...ba szvsz.
  • [HUN]FaTaL
    #38840
    Stereoig a sima liveba is lehet életet lehelni.
  • [HUN]FaTaL
    #38839
    Hülyeséget sem kell írni.

    Live! 24bit, Audigy LS és attól fölfele minden támogatott. :)
  • bon
    #38838
    Live, hogy nem csoda, X-fi-t támogatja inkább.
  • barmi
    #38837
    OMG! próbáltam keresgélni W7 x64-hez drivert a hangkártyámhoz
    SoundBlaster Live! 5.1 SB0220 de ez egyszerűen lehetetlen.
    Gyártó oldalán még 32 bites w7-hez sincs normális ... remek :(
  • V43 1105
    #38836
    Esetlegesen valami vírus nem okozhatja ?
  • Rettenthető
    #38835
    Jó éjszakát / reggelt!

    Nemrég azt hittem a FFox-m szarakodik, de miután kipróbáltam a Google Chrome-t és azzal sem töltötte be a maps.google.com-t, így tippelem, hogy esetleg Windows hiba.
    A FFox az alábbi figyelmeztetéseket mutatja:
    FFox Figyelmeztetések.

    Korábban betöltötte, de most csak bejön a térkép, de a gombok és egyéb nem töltődik be - és persze mozogni sem lehet a térképen, majd kisvártatva kiírja, hogy: "A rendszer még mindig tölt... Túl lassú? Használja a problémamegoldási útmutatót, vagy használjon egyszerű HTML-t"

    Minden előzmény totálisan törölve van, minden temporary könyvtár üres, próbáltam a tűzfal pillanatnyi kikapcsolását, de az sem hozott eredményt, minden Java console, development... mindből a legfrissebb van. Miért nem tölti be?
    Valaki segítsen, kérem!
  • V43 1105
    #38834
    Szerbusztok, jó estét!

    Nem régen hozzájutottam egy még nem használt eredeti WIN 7 licenszhez. Szeretném megkérdezni, 64 bites rendszert hol tudnék letölteni, amely nincs semmiféle módon szétbuherálva? Előre is köszönöm a segítséget, ha megoldható direct linkben kérném. Köszönöm még egyszer !
  • bon
    #38833
    Nem szutyok ez, esetek nagy részében simán user error a dolog.
    Persze kell hozzá egy Windows 7 kompatibils gép is, nem tákolt oprendszerre és legújabb programokkal/driverekkel, nem pedig a több éve használt elavult változatok.
  • dragon11
    #38832
    köszi srácok de nekem elég volt ebből a szutyokból visszarakom inkább az XPt..
  • bon
    #38831
    Legújabb telefonhoz adott programot raktad fel? Ami a gyártó oldaláról elérhető?

    Amúgy a IE9 alatt is újra buffereli a videókat, de ennek semmi köze a rendszerhez, sőt szerintem még a böngészőhöz sem.
  • DarkSector
    #38830
    Van néha nekemis szarakszik...próbáld meg szétszedni a telót majd megint bekapcsolni és rádugni, a gépet inditsd újra, és az adatkábelt a csatlakozásnál a telefon részéről néha meg kell mozgatni, mert ott nekemis vannak érintkezési gondok, mert szeret oxidálódni az enyém réz csikok vannak vagy mi, és szarul kontaktol néha.
  • dragon11
    #38829
    ISTENEM EZZEL A KIBSZOTT RENDSZERREL CSAK A PROBLÉMA VAN:S elátkozom az órát mikor egyáltalán eszembe jutott .................................................................



    usbn csatlakoztatom a telót, fel van rakva médiátvitelre a driver de ez a szar kiírja h nem tudja felismerni és letiltja a működést.. így nem tudom összekötni a géppel a telót..

    most ezzel megint mit lehet csinálni ???
  • WinStar
    #38828
    köszönöm szépen :)