46641
  • GTV
    #40845
    A Hot CPU-t Lite Edition használtam ami a cacheket az SSE-t nem teszteli, itt nem volt hiba 40 percig, de majd a FULL verziót is megnézem.
    Ezeknél nem kell hatékonyabbat használnom, hogy megtudjam a bűnös forrást vagy tudsz esetleg jobbat is?
  • GTV
    #40844
    ui: 3jára nézem és itt sincs mindig probléma. Remélem majd a HotCPU rámutat valamire.
  • GTV
    #40843
    Az a baj, hogy randomra csinálja ezeket; sőt ami nevetséges az az, hogy tavaly pl. csak nyár elején...na mind1 ezt sose értem meg :)
    Nem nagyon látok semmi különöset HD Sentinelben sem:

    Átlag hőmérséklet: ~33 °C Átlag koncídió: ~96 %
    Viszont rövid ön-tesztben azt írja, hogy sikertelen olvasó hibája :(
  • balcsi70
    #40842
    Sziasztok.Nekem olyan problémám van hogy a laptop néha kikapcsol.Már régebben is írtam itt.,valaki írta:lehet hogy aksi zárlatos.(és hogy vegyem ki és úgy próbáljam). Ki lett véve ,de már előfordult a probléma így is. pl: ma 2 szer is. Van amikor 2 hétig sem kapcsol ki.
    ESS-i frissítve és lefuttatta + Malwarebytes Anti-Malware frissítve lefuttatva mély vizsgálaton de semmi. HD Sentinel a gépen a hőmérséklet 39°C,alatta laptop hűtő is. Valahol meg lehet nézni hogy ilyenkor mitől kapcsol ki? Naplózás vagy ilyesmi? Nem tudom ez hol van ezt csak úgy kérdem. Ha valakinek van tippje szívesen fogadom. Üdv.
  • GTV
    #40841
    Rendben akkor köv. a HD Sentinel aztán írok.
  • bon
    #40840
    Winyó teszt: hdsentinel, rendszer stabilítás teszt pl. hotcpu. Amúyg a proci túlzott melegedését okozhatja, rossz szellőzés, nem jól felhelyezett vagy elmozdult procihűtő. Amúgy a procira nem jellemző a meghibásodás, előbb pusztul meg az alaplap, winyó, táp.
    Windows újratelepítést próbáltál már? Anélkül, hogy bármit is felraknál rá? ha újraelepítés után jó akkor elkezded felpakolni a programokat egyenként és ahol jelentkezik a probléma az a bűnős. De elsőnek a hdsentinel-el nézném meg a winyót.
  • GTV
    #40839
    Sziasztok tudtok nekem olyan topikcímet adni ahol hardverhez értők vannak, csakmert nem ide tartozna, szóval tudok ellenőrizni 100%-osan, szoftveresen hardvert (gondolok én pl. RAM tesztre a memtesttel).
    Néha megzavarodik a gép és csak gondolkodik, mintha a proci vagy valami más leterhelné aztán 2-3 perc után kap észbe és nyitja meg azt. Igaz ez a böngészőre, alkalmazásokra, lemezkarbantartóra és még ha egy mappát is megnyitok akkor egy ideig nem mutat semmit se a mappán belüli tartalomból, szóval csak tölt és tölt a kurzor melletti kör.
    A feladatkezelőben áttekintettem mindent, de semmi progi nem terheli le 200-300 MB-nál nagyobb erőforrásnál. Van egy sanda gyanúm, hogy a procival lesz valami, mert jobban is melegszik mint más ugyanilyen Athlon 2 magos.
  • bon
    #40838
    Én is szétnéztem a startmenü és asztal pontoknál, de nem találtam rá kikapcsolási lehetőséget a csoportházirend szerkesztben.
  • wattafaka
    #40837
    nem igazán találtam hasonlót :/ nagyon sok minden van itt és még csak egy keresőt se raktak bele... :(
  • GTV
    #40836
    Szomorúan hallom :(
  • DarkSector
    #40835
    Soha nem jön jól, engem nem a brutál árak aggasztanak, hanem az elvesztett adat. :)
  • bon
    #40834
    A winyók haldoklása már a jelenlegi brutál árak miatt is rosszul jön.
  • GTV
    #40833
    Az úgy komoly, látom mindenkinek most haldoklik valamilye :(
  • bon
    #40832
    Asztal megjelenítése pipa kivétele amúgy se segítene, mert csak annyit csinál, hogy ha ráviszed az egeret áttetszővé teszi az ablakokat, hogy látni lehetsen az asztal tartalmát. Neked meg ha jól emlékszem az eltüntetése kellene a gombnak. a start menübe írd be, hogy gpedit.msc majd enter és a megjelenő csoportházirend szerkesztőbe nézelődjél, hátha van lehetőség a kikapcsolására.
  • wattafaka
    #40831
    nem sajnos, ha jobb klikkel rákattintok, akkor csak egy dologra tudok rámenni a legördülő menüből: asztal megjelenítése.. milyen intelligens :D
    szal pipa nincs előtte, mármint rublika sem, hogy ki lehetne venni :/
    csak van alatta mégegy asztal megjelenítése szöveg szürkével.. :D
  • tmp
    #40830
    Hát tulajdonképp semmilyet, viszont jobb lenne ha rögtön letudná login után :)
  • genory
    #40829
    Sikerült mind a kettő tv-re megcsinálni! Köszönöm!
  • DarkSector
    #40828
    Ok de akkor még maradt 1 baj, miért megy el az áram, olyan mint a sleep vagy hyber állapot de mégse.

    Amúgy annyit még hozzáteszek hátha fontos momentum hogy a parancssorban kikapcsoltam régen a hyberfil-t.
  • bon
    #40827
    Amit a www.nvidia.com felajánl. Amúgy a cuda téged nem érint.
  • genory
    #40826
    Melyik Nvidia drivert érdemes használni az rv511hez? Mert ezt a cuda nevűt nem ismerem! :)
  • bon
    #40825
    Jobb gomb az asztalon nvidia vezérlőpult, több megjelenítő beállítása, kiválasztod a panasonic tv-t (nálam így nevezi) majd utánna alkalmaz, felbontás módosítása menüpontnál a felbontást is állítsd be, pl. full HD-ra.
  • bon
    #40824
    Pontosítók, a winyó felpörgetésének a hangját hallod, mert a Windows-oknak van egy olyan energiatakarékosági szolgáltatása, hogy egy idő után lekapcsolja winyót, rendszermeghajtóval ezt nem csinálja meg. Tehát ha csak egy winyód van akkor azt nem kapcsolgatja ki/be. 1 winyó esetén a kattogás továbbra is azt mondom a winyó halálát jelenti, a HD Sentinel meg nem feltétlenül jelzi előre, pláne megbízhatóan.
  • genory
    #40823
    Van egy samsung rv511-es laptopom amit HDMI csatlakozóval szeretnék összekötni a panasonic plazma tv-el. Eddig sajnos nem sikerült. Próbáltam, hogy beállítom a biosban, de nincs ilyen opció. Az nvidia driver meg valami cuda amiről nem igazán találtam infot. Tudna valaki segíteni, hogy tudjam használni!?
  • DarkSector
    #40822
    THX

    ok haldoklik a viny, bár a sentinel 99%-ra irja míg a kondiciót 100-ra.

    De akkor minek veszi el az áramot?
  • bon
    #40821
    Felpörgés csak a winyó lehet, mert a rendszer bizonyos időnyi tétlenség után lekapcsolja.
  • DarkSector
    #40820
    Nem kattod, hanem ha hagyom sokáig a gépet elmegyek a gép elől, gondol 1-et és felpörög valami, de nem tudom mi..nem tudom melyik alkatrész.

    Jah és van hogy leállitom hosszan tartva a bekapcs gombot, és utána egy 15-20 percig nem tudom visszakapcsolni.

    De ez van ha a konnektorból kihúzom és visszadugom olyan mintha töltődnie kéne náhány alkatrésznek.

    Elemet is cseréltem már.
  • bon
    #40819
    Milyen problémát okoz, hogy 7 perc után kez el előtölteni?
  • bon
    #40818
    Kattogás az a winyó halálának a jele.
  • DarkSector
    #40817
    Srácok mi a faszom az hogy ha magára hagyom a gépet gondol egyet felpörög kattan 1-et és az egérnek elmegy a feszültség, valamint nem reagál a gép semmire, és a monitor is kikapcsol.

    Csak a főgombot nyomvatartva tudom kikapcsolni.
  • tmp
    #40816
    Mármint bejelentkezek betölt kb 10 másodperc alatt mindent. a vinyó leáll, nyitok egy task managert és a 7. perc körül kezd tekerni, szal akkor tölti elő a programokat.
  • josi
    #40815
    Nem elég ha kiveszed a pipát? Jobb egérgomb rajta,és a megjelenő menüben kivesszed a pipát az Asztal megtekintése lehetőség elől.
  • wattafaka
    #40814
    sziasztok!
    el lehet valahogy tüntetni a jobb alsó sarokból az "asztal megjelenítése" gombot?
    köszi
  • GTV
    #40813
    Ugye csak szivatsz tmp?
  • GTV
    #40812
  • tmp
    #40811
    nálam a hetedik percben kezdi el az előtöltést, nem tudom miért. Lehet valahol állítani? addig meg üresben áll..
  • GTV
    #40810
    Csak hardveres gond lehet ha (nem nagy erőforrást igénylő programok inicializálódnak) a Windows 7 64 bit 3-4 percig tölt be a bejelentkezés után is...
  • bon
    #40809
    A process explorer nevezetű elkalmazást letöltve és futattva talán pontosabb infot fog szolgálattni a shchost-ról, hogy mi is terheli a gépet. töredezetség mentesítés, meg autómatán futt a háttérben, már ha nem lett letitlva.
  • felegyi
    #40808
    Csáó! Az lenne gond hogy a gépem hirtelen elkezdett belassulgatni (bejelentkezésnél oké, de hogy pl zene vagy filmnézés közben szaggat a kép és a hang néhány mp-re amikor 100%-on fut a proci). Látom hogy az svchost.exe zabálja de valami irgalmatlan módon... vírus nincs, legalábbis a Nod és a Kaspersky nem talált... tény hogy nagyon régen raktam újra a gépet ezért már illene neki egy frissítés de... mi lehet a gond szerintetek? Töredezettség mentesítést még megpróbálom... de lehet betelt az a bizonyos pohár a rendszerben...
  • bon
    #40807
    Valószínűleg nem tiszta telepítést csináltál és azért maradt a gépen némi szemét, ha engedi törölhető, de csak a saját, felelőségedre. A Microsoft inkább egy új tiszta telepítést javasol.
  • flashpointer
    #40806
    a win7 telepítés után a két részre partícionált winyó egyikén (nem a c:-n) létrehozott két ilyen könyvtárat : $WINDOWS.~BT és $WINDOWS.~LS . Már sokszor telepítettem de még sosem találkoztam ezekkel. az első 700 megás a második üres. törölhetők?