46641
  • bon
    #40805
    Nem árt, ha a szkenner képes hálózati szekennelés funkcióra, nézzél szét a gyártó oldalán, hogy van a valami driver vagy szoftver hozzá.
  • orangutan
    #40804
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem, h ha van egy nyomtató/szkenner rákötve egy gépre, és én egy másik géppel(win7) össze vagyok azzal kötve vezeték nélküli hálózaton, és azzon keresztül a nyomtatóval is, akkor mit tudok tenni h ha szkennelni szeretnék a vezeték nélküli hálózaton keresztül. A nyomtató be van állítva a gépen alapértelmezettként, szal a nyomtatás megy simán vezeték nélküli hálózaton keresztűl (ha be van kapcsolva mindkét gép), de a szennelésnél a windows7 nem ismeri fel a nyomtatót mégsem. Lehet ezzel kezdeni vmit, vagy ez csak is kizáólag a nyomtatón múlik, és nem a windowson? remélem nem volt teljesen zavaros:) köszi
  • bon
    #40803
    Érdekes, hogy nem engedte, mert én pl. alapból játékokat nem a rendszert tartalmazó partícióra rakom, hanem külön meghajtóra és egyéni könyvtárba.
  • GTV
    #40802
    Akkor semmi köze a telepítésnek? Bár a Crysis 2 nem engedte a sima Program Files-ba csak az x86-osba, de a hozzávaló textúrapakkot viszont 64 biten lehet csak kihasználni.
    Érdekes na mind1, ez már nem ide tartozik :)
  • bon
    #40801
    Jobb gomb a frissítésen és elrejtés.
  • bon
    #40800
    Neten és szépszámmal találni, az érintetlenséget meg az azonosító számok alapján lehet ellenőrizni.
  • bon
    #40799
    Nem a köynvtáron múlik, hogy futt e 64bit-es módban, hanem, hogy felvan e készítve a játék a 64bit-re. A programok többsége még mindig 32bit-es.
  • Reg5
    #40798
    Üdv! Frissítésekkel kapcsolatos kérdésem lenne. Azt, hogyan lehet beállítani, hogy bizonyos frissítéseket ne ajánljon fel telepítésre?
  • tmp
    #40797
    MSDN-ről ha tag vagy le lehet.
  • GTV
    #40796
    Szerintetek ha Windows 7-en nem az x86-os mappába telepítem a játékaimat, akkor hajlandó 64 bitbe futni?
    Csakis a Crysis 2 ismerte fel, hogy 64 bites rendszert használok a telepítés elején a többi nem.
  • wattafaka
    #40795
    sziasztok!
    tudja valaki hogy hogy lehet (vagy lehet-e egyáltalán) a jobb alsó sarokban levő "asztal megjelenítése" gombot eltüntetni?
    köszi,
    H
  • bon
    #40794
    Elérhető az e havi frissítés adag, jó telepítést!
  • Evin
    #40793
    Az elem a valószínűbb. A szinkronizálási probléma a szerverrel megszokott dolog.
  • bon
    #40792
    Bekapcsoláskor megnézed a rendszer időt a bios-ban és ah nem stimmel akkor lehet elemet cserélni. amúgy a boot során írni is szokot olyat, hogy cmos error.
  • ibrik
    #40791
    Mindenek előtt előre leírom, hogy szerintem a következőkben leírt probléma legvalószínűbb oka, hogy gombelemet kellene cserélni az alaplapomon...
    De biztos ami biztos, rákérdezek, hogy esetleg mások szerint egyéb hiba lehet...

    A probléma:
    1-2 napja bekapcsoláskor, windows betöltődéskor, teljesen változatos módon nem stimmel a rendszer idő/dátum. Legtöbbször 2008.01.01. 00:00-át mutat (az alaplapot 2008-ban vettem, ezért gondoltam a gombelem cserére...), de olyan is előfordul többször, hogy csak az idő nem egyezik, a dátum viszont jó. Vagy csak egy napot tért el a dátum.
    A time server-nél is azt írja néha, hogy nem sikerült a szinkronizáció, de másik server-nél meg sikerül...

    Szóval szerintetek is lemerülhetett a gombelem az alaplapon? (vagy valami más bug lehet...)
  • Dzsabba
    #40790
    Sziasztok.

    Valahonnan le lehet tölteni egy teljesen hivatalos érintetlen home premium verziót?

    Lényegében megvan,csak kellene egy példány a biztonság kedvéért.

    A segítséget előre is köszönöm.
  • GTV
    #40789
    köszi, utánanézek
  • bon
    #40788
    start menübe írd be, hogy msconfig és a begjelenő ablakban a z általános fülön válaszd a hibakereső módot, indítsd így újra a gépet, így is lassú? Miután kipróbáltad állísd vissza arra min volt a kijelőlés. HA hibakereső módban gyors volt a gép akkor a betöltődés során eszi meg a rendszert valami nem teljesen kompatibilis program vagy driver. Jobbat nem tudok javasolni, optimalizáló programmal meg kár kinlódni.
  • GTV
    #40787
    olyan 3-4 percig gondolkozik körülbelül és csak az Avast Internet Security-t használom, ami esetleg többet enne...
  • bon
    #40786
    Mit rétesz, azon, hogy lassan? Hány másodperc,perc?
  • GTV
    #40785
    @bon: Tudnál nekem segíteni abban, hogy általánosan, hogyan lehet a Windows 7 64 bites rendszert gyorsítani, mert betöltődéskor lassan töltődik be és állandóan frissítgeti az ikonokat. Az automatikusan induló programokat már többször is átnéztem...

    Kell legyen valami megoldás, mert 32 biten nem volt ekkora erőforrása. Észrevételek?
  • penge96
    #40784
    Sziasztok!

    Az mitől van, hogy a számítógép a meghajtóknál, tök mást ír a szabadon lévő lemezterülethez, mint a total commander? Mármint van hogy az egyik meghajtón 20 gb-nyi különbséget ír.
  • [HUN]FaTaL
    #40783
    Sehogy. Meg kell várni míg újragenerálja a cuccokat, ez van.
  • PunkZoli
    #40782
    ok kösz, működött :)

    viszont még az érdekelne, hogy ezek a net framework dolgok updatejei hogy a viharba gyorsíthatóak fel? áll vagy 20 percig mindig mikor felteszem
  • tmp
    #40781
    Ha elindítod a töredezettség mentesítőt az sem indul el? Esetleg próbáld úgy külön-külön.
  • Puhos
    #40780
    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy hova kellene írnom mert nem találtam olyan topikot ami ilyen problémával foglalkozik. Előre bocsi.
    Na a gondom az hogy a lent látható konfigot használom és egy ideje azt tapasztalom, hogy hiába kapcsolom le a gépet a start, leállítás menüvel a gép nem áll le. A monitor lekapcsol (de van olyan is amikor az sem, ilyenkor a leállítás felirat látszik). A következő bekapcsolásánál a rendszer rendesen indul, nem ír ki semmilyen hibaüzenetet vagy olyat, hogy windows csökkentett módú indítása. Tehát a rendszer ezek szerint leáll, így én arra gondolok, hogy ez nem szoftveres gond lehet! Valakinek valami ötlete?
    Köszönöm a segítséget!
  • finizlik
    #40779
    Szetetném a következő parancsot végre hajtani cmd-ből:

    defrag c: /b /h /u /v

    De a következő hibát kapom: 0x89000017 A következő szöveggel: Néhány bejegyzés hiányzott a beállításjegyzék rendszerindítás-optimalizáló szakaszából.

    Hogyan tudnám fixálni?

  • tmp
    #40778
    Fel fogja, szal csak egész nyugodtan.
  • PunkZoli
    #40777
    csináltam egy pendriveról bútolható win7et, lehet mellé pakolni más fileokat(driverek pl), fel fogja attól még ismerni, installálható lesz?
  • bon
    #40776
    40gb-ot legalább
  • Marci0115
    #40775
    szeretnék 2 patriciót, abból a C-én csak a win 7 lenne, hány gigát hagyjak neki? 40-50?
  • Jim Morrison
    #40774
    Leginkább én is direktbe rákötök egy winchestert, de gondoltam jó lenne még az is ha a gépről tudnék nyomatni ezt azt.
  • bon
    #40773
    Eltérő oprendszer is okozhatja a gondot, lehet, hogy valmai kliens program kellene a gépre. Tv-n még csak direktbe kötött adattárolót használtam, megosztást még nem.
  • Jim Morrison
    #40772
    úgy csináltam (bár mappára). Most megnézem mi van, ha csak fájlra nyomok.
  • bon
    #40771
    Miért nem használsz sima megosztás, jobb gomb a fájlon és megosztás?
  • Jim Morrison
    #40770
    :/
  • bon
    #40769
    Otthoni csoport megosztáshoz Vista vagy Windows 7 kell, de az is lehet, hogy csak Windows 7 jó.
  • Jim Morrison
    #40768
    Ugye megosztásnál alapból a user mappán belüli videó, képek, stb mappák tartalmát érhetem el másik gépről. Most egy másik hdd akarok egy mappát megosztani az otthoni csoporttal, elvileg sikerült is, de valamiért a másik eszközön nem látszik (speciel egy videót akarok megosztani, és a TV n nem látom)
  • Jim Morrison
    #40767
    3-on volt, most levettem másodikra, ugyanaz csak nem szürkül el. Nem portable.
  • bon
    #40766
    Nem lehet még egy szinttel lejjebb venni? Amúgy én már egy portable programmal jártam úgy, hogy mindig ugrott az uac a program indításánál és mivel nem volt jogosultsága a felhasználónak nem is tudta elindítani. Végül rájöttem, hogy feltelepítve ugyanaz a program már nem okozott problémát.