46641
  • wattafaka
    #40885
    ezer hála, köszi!
  • kifli
    #40884
    Azzal tudok valamit kezdeni, hogy van egy usb-s fülesem, szeretném azt használni, viszont annélkül hogy kihúznám, szeretném használni az alaplapi cuccot is. Tehát hogy a kettőn egyszerre menjen a hang, arra van lehetőség?


    Vagy valami kis script esetleg, amit elindítva, átállítja nekem az alaplapit alapértelmezett eszközre, megint rákattintva pedig vissza? :)
  • bon
    #40883
    De ő a gépet akarja védeni még a rendszer feléledése előtt, ez meg egy szoftver-es megoldás, simán írhattam volna a bitlocker-t is.
  • tmp
    #40882
    Szerintem a legkomolyabb védelem egy TrueCrypt konténer. Senki sem töri fel, a mi életünkben biztos nem.
  • bon
    #40881
    Tehát semmivel se komolyabb védelem. Legkomolyabb védelem idáig a winyó lejelszavazása volt, amivel találkoztam, elem kivétel, más gépbe átrakás nem segít. A gyártó által rendelkezésrebocsátott jelszóval (kulcsgenerátorral) lehet csak feltörni.
  • finizlik
    #40880
    BIOS-ban jobban ajánlatos, mert az hardcore-abb védelem mint a Win sajátja.

    Csak azért azt a jelszót ne felejtsd el, mert akkor elem kivételes móka következik
  • tmp
    #40879
    Ha a boot előtt akarod levédeni akkor a BIOS-ban állíts be egy jelszót. Egyébként levédheted jelszóval a windowsos fiókodat is.
  • Soldiers
    #40878
    HI

    egy olyan kérdésem lenne hogy, hogy lehet lekódolni a gépet amikor bekapcsolom akkor kérjen egy kódot és csak utána töltene be a win 7??
  • ibrik
    #40877
    Mostanában sok laptopot úgy lehet vásárolni Windows-al, hogy a HDD-n egy kisebb rejtett (legalábbis alapból nem elérhető) partícióra van feltéve a telepítő és onnan lehet felrakni a Win7-et.

    Ezt a megoldást hogyan lehet megcsinálni akármilyen gépen? Leírás létezik erről?
  • finizlik
    #40876
    Ja jó, csak furcsa volt mert anno a Pro x64 az leállt 6 hónap után is 5mp alatt kb. Akkor ez ilyen Enterprise őrület dolog
  • bon
    #40875
    Nem sok a 15mp, amúgy a programok és szolgáltatások leállításával foglalkozik.
  • finizlik
    #40874
    Amikor a 64 bites Enterprise azt írja, hogy "Leállás" miért tart vagy 15mp-ig ez a folyamat?

    (Totálisan lefrissített rendszer)
  • wright
    #40873
    Megvolt!De közben találtam valamit.Regedit-ben kell megadni pár sort...Most tesztelem,ha stabil lesz akkor beírom ide.
  • Evin
    #40872
    Talán hálókártya driver frissítés kellene.
    Fura mód nálam sosem történt ilyen, tehát kétlem, hogy a Win7 okozná.
  • wright
    #40871
    Sziasztok!
    Lenne egy nagyobb problémám.
    A napokban váltottam internetcsomagot T-Home-nál eddig 5 megás volt(2.5-öt adott le),most fejlesztették a rendszert,15 megásra váltottam.A réginél volt egy olyan problémám,hogy ha ment a torrent,egyszer csak megszakadt a net(win7).De a modemen nem jelzett hibát-ekkor némi utánaolvasással megtudtam,hogy a win7 nem szereti a több szálon történő(150-200)letöltést.Klienst átállítottam 15 szálra és korlátoztam a le ill. feltöltést-jó lett.Most hogy váltottam előjött a probléma hatványozottan :( Megy a torrent full sebességgel-de böngészni abszolút nem tudok.Vagy böngészek-de a torrent meg sem mozdul.Vagy 3!!! wifi eszközök 2 tablet-minden rendben de asztali gépen se torrent se böngészés.Ebből azt szűrtem le,hogy a net-kapcsolattal semmi gond.
    Kérnék tippeket illetve segítséget a hibákkal kapcsolatban.
    Sorry a hosszú írásért.
  • xxx007
    #40870
    Be volt pipálva! Pipát kivettem,majd vissza,alkalmaz és láss csodát működik! Ezer kösz!
  • bon
    #40869
    Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Rendszer\speciális rendszerbeállítások\teljesítmény füll, ablak tartalmának megjelenítése mozgatás közben
  • josi
    #40868
    tessék
  • wattafaka
    #40867
    továbbra sincs ötlet asztal megjelenítése gomb eltüntetésére a jobb alsó sarokból? :)
  • xxx007
    #40866
    Sziasztok!

    Olyan problémám lenne hogy nem tudom miért csinálja a Windows7 azt hogy ha egy megnyitott ablakot mozgatnák,csak egy fényes keretet mozgat a nyitott ablak áll majd ahol elengedem a keretet oda ugrik.Viszont ugyenezen a gépen egy másik felhasználó alatt meg működik ahogy kell!Drivert,directx-et frissítettem...
  • nud
    #40865
  • nud
    #40864
    Hali!
    Tud v.ki egyszerű téma kezelőt javasolni?
    A személyre szabásnál pár teleptett téma előnézete fekete.
    És ha rákattintok valamelyikre,akkor is a régi téma marad.
  • bon
    #40863
    Itt leírtaknak mükődnie kell: link Nálam műkődik, kipróbáltam.
  • GTV
    #40862
    jó tudni ezeket is, thx
  • kapika
    #40861
    Hali! Kéne egy kis segítség, a host fájlt akartam átírni, de az istennek se engedi (a rendszergazda felhasználóból próbáltam úgy, hogy notepad futtatás mint rendszergazda és úgy elmenteni, de kiírja, hogy az engedély megtagadva...), pedig eléggé fontos lenne! Mit tudok még megpróbálni?

    Eléggé fontos lenne. Előre is köszönöm a segítségeteket! :)
  • bon
    #40860
    Én elsőnek itt próbálkoznék: link
  • GTV
    #40859
    A Windows Installer Clean Up nevezetű programot érdemes használni ha valami gebasz van a Windows Installerjével vagy nem tudunk frissíteni valamit?
  • bon
    #40858
    Rendszergazda vagy, csak nem teljes jogú és ez így jó. Programokat telepíteni és futtatni is célszerű a jobb egérgomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval és egyből kevesebbet fog kérdezni a rendszer.
  • Lowosan
    #40857
    Sziasztok!
    Kéne egy kis segítség
    Elméletileg rendszergazda vagyok,de pl megakarok nyitni valamit a total commanderben megkérdezi, hogy vendégként vagy rendszergazdaként.
    Meg van olyan,hogy kicsomagolni se tudok valamit,mert azt írja, hogy hozzáférés megtagadva!
    Pedig a felhasználói fiókoknál azt írja a nevem alatt, hogy rendszergazda
    Miért lehet ez?
  • GTV
    #40856
    Köszönöm bon!
  • bon
    #40855
    PRóbáld ki az it leírtakat: link
  • GTV
    #40854
    Lehet, hogy vírus által sérülhetett meg?
  • GTV
    #40853
    Értelek, viszont közbe nem indul el nálam az Avast+ Internet Security (AvastUI.exe), mert a párhuzamos konfigja helytelen és azsxstrace.exe-re hivatkozik, pedig újraraktam már az Avast!-ot és semmi. Mi lehet szerinted, megsérülhetett esetleg az sxstrace, lehet cserélni már rendszerről másolva? Szerintem a scandisk helyezett át valamit induláskor.
  • DarkSector
    #40852
    Tiny win7.
  • grebber
    #40851
    Akkor xp lesz mert csak 20GB-os hddm van virusokra.
  • bon
    #40850
    Játékokat elég máshova rakni, minden mást 40gb-os partícióra szoktam telepíteni és elég a hely még hosszú idő után is. Swap fájlt meg célszerű külön winyóra/partícióra rakni.
  • DarkSector
    #40849
    Ha 40 GB-ra telepíti valaki, akkor a Program Files mappákat irányítsátok egy másik meghajtóra, mert brutál tele tud lenni a patrició.
    15-20GB a rendszer + 4GB legalább a lapozófájl + 4Gb a Hyberfil (ha nem kapcsolod ki)

    Vagyis majdnem 30GB és még nincs telepítve semmi. És rengeteg update foglal ám helyet rendessen.
    Csak szólok mert régebben nekem is 40GB volt leválasztva.
  • bon
    #40848
    15-20gb, ezért is célszerű 40gb-os partícióra telepíteni.
  • grebber
    #40847
    Alaphangon egy friss szűz win 7 mennyi helyet foglal?
  • bon
    #40846
    Stabilitás tesztre ezt szoktam csak hazsnáni, és úgy vagyok vele, hogy ha pl 40 perc után is tabil a gép akkor jó a gép. Max szoftverrel lehet gond.