46641
  • grebber
    #40925
    #40914-re visszatérve:

    Régen azt hiszem Vistánál is ugyanilyen gondom volt.Akkor ha jól emlékszem valahol valami csomagfájlok vagy ilyesmi beállítást kellett átállítani vagy mi.Vagy valami nagy fájlok fogadása .Nem tudom nagyon rég volt.Lehet most is ezt kéne de nem tudom mi ez és hol kell állítani.
    Valaki esetleg tud erről valamit?
    Tudom elég debil ahogy leírtam ,de nem emlékszem már mi volt :(
  • bon
    #40924
    Ja és célszerű lenne egy-két visszaállítási pontott vagy biztosnági mentés is csinálni ilyen esetekre.
  • lck
    #40923
    Köszi Bon, ha Te ezt javaslod, akkor nem agyalok tovább rajta !
  • bon
    #40922
    Én az újratelepítésre szavazénk inkább.
  • lck
    #40921
    Helló !
    Újratelepítésen kívül lehet kezdeni valamit azzal, hogy a windows minden egyes indításkor az indítási javítást futtatja le ?
    Mikor lefut kiírja hogy nem tudott javítani semmit. Aztán újra az indul el. Csökkentett módban, illetve utolsó helyes konfigurációval is.
    Windows telepítőlemezről való indításkor pedig a javítást nem lehet elindítani, mondván hogy azt nem lemezről kell indítani, hanem windows alól.
    Biztonsági mentés, rendszer visszaállítási pont nincs létrehozva.
    Esetleg a rendszer-helyreállítási Parancssorban valamit ?
  • Laza
    #40920
    Az eszközkezelőben az USB Root Hub-nál azt írja, hogy a port 500mA-t tud leadni de a Storage szükséglete 2mA, fennmarad 500mA.
  • Laza
    #40919
    Hali!

    Találkozott már valaki olyan problémával, hogy az USB-s tokban lévő noti vinyót Win7 alatt nem akarja normálisan kezelni a gép?
    A médialejátszó is mindig kezeli, XP alatt tökéletesen megy, de ugyanazon a gépen a Win7-es oprendszernél szinte minden esetben csak kattog, és ha néha elindul akkor is szenvedés rámásolni valamit, sokszor a felénél megáll ... mintha nem kapna elég áramot, vagy nemtoom ...
  • Met
    #40918
    A számítógéphez nincs hálózati cím rendelve (a DHCP-kiszolgáló által) a(z) 0x002215D67F2B hálózati címmel rendelkező hálózati kártyán. A következő hiba történt: 0x79. A számítógép megkísérel önállóan hálózati címet kérni a hálózati címkiszolgálótól (DHCP).

    Tegnap próbáltam azt is hogy beírom az ip, dhcp stb. címeket de úgy se ment
  • bon
    #40917
    vezérlpult\Windows tűzfal\speciális beállítások de én nem találtam olyat amit írtál.
  • bon
    #40916
    Stabilitás problémára tippelnék, egy firmware firssítés lehet, hogy segítene, jobb ötletem nincs.

    Vagyis van, a windows eseménynaplóját meg kell nézni, ír e valamit a hiba jelentkezésekor.
  • Met
    #40915
    Mit keressek?
    Ez egy Netgear WGR614v6 router
  • grebber
    #40914
    Van egy olyan problémám hogy ha maximum sávszéllel szeretnék feltölteni 1-2 pillanat múlva megszakad az internet kapcsolat!
    Sajnos nemtudom ez mitől van :(

    Máshol írtak egy ilyet hogy a tűzfalnál ez:

    Block Anonymous Internet Requests kivan pipálva?

    Nos a kérdésem ez hogy ezt a beállítást hol találom a tűzfalnál?(Magyar nyelvű windowsom van)
  • kifli
    #40913
    énse szoktam mindig törölgetni, csak időnként, ha olyan kedvem van :D



  • bon
    #40912
    Router környékén nézelődnék, mert a 162-es ip alapján nem kapja meg az ip címet a router-től.
  • Metwork
    #40911
    Támadt egy érdekes problémám.
    Néha amikor bekapcsolom a gépet nincs net (Hálózat nem elérhető) gépet újraindítva megjavult. Amúgy volt net mert a telefon és másik gép is wifin tudott csatlakozni.
    Tegnap este már nem volt elég az újraindítás. Próbáltam modemet, switch-et, routert újraindítani. Végül az használt hogy a routerből közvetlen ment egy másik kábel a gépbe switch nélkül. Próbáltam switchel de nem volt jó, gondoltam hogy a switch nem jó de aztán mielőtt kikapcsoltam a gépet visszadugtam mindent az eredeti felállásba és működött, szóval nem értem.

    Hogy lehetne ilyenkor kiszűrni hogy hol a hiba? Az állapot ablakban az ipv6 és 4 nél azt volt írva hogy nem elérhető (vagy valami hasonló) és az ip cím is valami 162 akármi volt a szokásos 192.168 helyett.
    Autómatikus ip és dns fogadás van beállítva.
  • bon
    #40910
    A frissítés telepítésének megszakítást zokon vehette a rendszer. Amúgy vga driver frissítésnél én soha nem törlöm a korábbi drivert.
  • kifli
    #40909
    nincs. De egy másik pontra, nem a legrégebbire való visszaállítás megoldotta. Bár nem értem, hogy a korábbira visszaállítással mi volt a baja...
  • bon
    #40908
    Nincs még egy kijelző csatlakoztatva a gépre?
  • kifli
    #40907
    üdv!


    Lenne egy kis gondom. Ma frissítettem a videokártya drivert. Vagyis csak akartam. Amikor a gépemen lévő drivert uninstaláltam, fekete képernyő, és csókolom. Vártam kicsit nyomkodtam az entert de semmi. Újraindítottam. MInden okésnak tűnt, csak épp eltűnt a tálca :D


    Csökkentett modban van.


    Szerintem a gép újraindult volna, és frissítést akart telepíteni, és olyanko ne kapcsolja ki szarság bejön, énmeg lehet akkor indítottam újra. Mikor megpróbáltam a restartot, kiírt ilyeneket, hogy a konfigurálás nem sikerült. (A login screenen)


    Mit tudok tenni? Rendszer visszaállítást már próbáltam, de nem akarja a jót. Vezérlőpultban a tálca meg startmenü beállításra kattintva nem történik semmi (csökkentett modban ez is működik)
  • xotyi
    #40906
    Sziasztok. Néhány napja miután felfrissítette az WinUpdate a gépet folyamatosan a netkapcsolatoknál ott figyel egy Unidentified Network az istennek nem tudom eltüntetni alapból T-Mobile os ADSL netem van, eddig minden jól működött,net most is van, csak a felkiáltójeles ikon kerget ki a világból ,meg ez a szellem hálózat. Végigböngésztem pár külföldi oldalt, de az a baj h némely kifejezést még magyarul sem biztos hogy megértem nem hogy angolul:)
  • bon
    #40905
    A feladatkezelőben, miután leálíltottad a folyamatott, fájl menü új feladat (futtatás), és beírod: explorer.exe majd enter.
  • orangutan
    #40904
    helo
    ugye ha az explore.exe -t kilövöm a feladatkezelőben, akkor az a gép újraindításával automatikusan újraindul? vagy van egyszerűbb módja is újraindítani?
    köszi
  • Micsu
    #40903
    az miért van hogy a gadgetek amiket beállítok újraindítás után eltűnnek?
  • mester1987
    #40902
    köszi szépen
  • grebber
    #40901
    Értem köszönöm!
  • bon
    #40900
    A felsorolt:

    Adober Reader and Acroban Manager
    Adobe Acrobat
    Java Platform SE Updater 2.0

    Nem a Windows részét képezik, így nem szükségesek. Asztal ikonok és a tálcán rögzített ikonok nem befojásolják a rendszer észhez térését, a futó folyamatok annál inkább.
  • grebber
    #40899
    Valaki megtudná mondani hogy alapon egy normális win 7 mi az amiket elindít automatikusan amikor a gép bekapcsol?

    Pl ezek kellenek vagy fontosak a windowsnak hogy induljanak?

    Adober Reader and Acroban Manager
    Adobe Acrobat
    Java Platform SE Updater 2 0

    Az az befolyásolja a rendszer "észhez térését" a bekapcsolás után hogy mennyi ikon van kint az asztalon és a tálcán rögzítve?

  • bojti
    #40898
    Üdv ! Pár hete telepítettem újra a Win 7 -et (64 bit) . A problémám a következő . Miután bebootolt a gép , a tálcára kattintva nem nyilnak meg az alkalmazások ( akármelyikre kattintok ) Kicsit mintha megmerevedne a kurzor . Még egy klikk és onnantól nincs gond . Nem nagy valami , mert csak indításkor jelentkezik. Ötletek ?
  • bon
    #40897
    Ez alapján jobban jársz ha marad az a kis gomb a tálca szélén
  • wattafaka
    #40896
    annyi problémám van még vele, hogy ha rámegyek hogy elrejtse a gombot, akkor beugrik az AVG, hogy a WINDOWS könyvtárban talált egy vírusos fájlt, amit ez a program generál gondolom. karanténba helyezem, egészen újraindításig jó, aztán ugyanúgy megjelenik az asztal megjelenítése gomb :/
    figyelmen kívül meg nem akarom hagyni a fenyegetést, mert még nagyobb kárt csinál itt nekem :/
  • bon
    #40895
    Úgy tűnik a megoldás továbbra is a bios és driver frissítésben rejlik: link
  • SovereignXY
    #40894
    ==================================================
    Dump fájl : 012312-27565-01.dmp
    Összeomlási idõ : 1/23/2012 6:47:04 PM
    Hiba ellenõrzõ karakterlánc: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
    Hiba ellenõrzõ kód: 0x1000007e
    Paraméter 1 : 0xc0000005
    Paraméter 2 : 0x89d104d4
    Paraméter 3 : 0x8e7beb28
    Paraméter 4 : 0x8e7be700
    A hibát elõidézõ drájver: tcpip.sys
    A hibát elõidézõ cím: tcpip.sys+7b4d4
    Fájl leírása : TCP/IP-illesztőprogram
    Termék neve : Microsoft® Windows® operációs rendszer
    Cég : Microsoft Corporation
    Fájl verzió : 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
    Processzor (CPU) : 32-bit (x86)
    Összeomlási cím : tcpip.sys+7b4d4
    Verem cím 1 : NETIO.SYS+55cc
    Verem cím 2 : fwpkclnt.sys+5ee1
    Verem cím 3 : epfwwfp.sys+6d6a
    Számítógép neve :
    Teljes elérési út : C:\Windows\Minidump\012312-27565-01.dmp
    Processzorok száma: 2
    Fõverzió : 15
    Alverzió : 7601
    Dump fájl mérete : 141,864
    ==================================================

  • bon
    #40893
    Elképzelhető, amúgy se egy nagy tétel, kivétel ha server hálókártyát szeretnél venni :)
  • SovereignXY
    #40892
    ASUS P5L-Mx alaplapom van. Ezen pedig integrált hálókártya. Win7 kompatibilis driver nicns hozzá. Legújabb is vmi 2009es Vistás amit találok. Lehet be kéne fekettem egy új hálókártyára?
  • bon
    #40891
    Driver és bios frissítés. Tcpip.sys miatt elsősoran hálókártya driver.
  • tmp
    #40890
    Download BlueScreenView
    No installation required.
    Double click on BlueScreenView.exe file to run the program.
    When scanning is done, go Edit>Select All.
    Go File>Save Selected Items, and save the report as BSOD.txt.
    Open BSOD.txt in Notepad, copy all content, and paste it into your next reply.
  • tmp
    #40889
    A truecrypt-et be lehet állítani, hogy még boot előtt kérjen jelszót.
  • bon
    #40888
    Tessék: link
  • SovereignXY
    #40887
    Üdv emberek!

    Van vkinek vmi megoldása esetleg erre. Napjában többször kapok BSOD-ot a hiba oka pedig a TCPIP.SYS error 0x1000007E.

    Vmi ötlet vkinek?

    előre is köszönöm!
  • mester1987
    #40886
    Tudsz egy linket adni ahol leírják mi valóban a BitLocker illetve mire ajánlatos, ezer hálám :)