46641
  • josi
    #40965
    1 db 4 vagy 2x2?
  • soo277
    #40964
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    window7 ultimate eladó ár képek privibe
  • TomBond
    #40963
    Hoppá! Szóval le van írva a "makrók" gombra ha rányomsz.
  • TomBond
    #40962
    Ha olyan információkat akarsz megosztani egy játékról vagy filmről, ami rontaná a dolog élvezhetőségét azok számára, akik a későbbiekben fogják megnézni, feltétlenül használd ezt a taget. A szöveg láthatatlanul, háttérszínnel fog megjelenni, így csak az olvashatja el, aki kijelöli.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Spoiler szöveg
  • soo277
    #40961
    hy
    hogyan kell spoilert irni?
  • koj
    #40960
    4 Gb van
  • josi
    #40959
    2db memóriád van? Ha igen, akkor vedd ki az egyiket és úgy próbáld telepíteni a wint, és utána a másikat.
  • josi
    #40958
    gy néz ki hogy memória hiba lesz, attól hogy csak 1 hónapos a géped nem jelent semmit.
    memtest

    Esetleg megnézhetnéd a tápegységet is, lehet nem ad le rendesen.
  • koj
    #40957
    Megpróbáltam újra, és most egy nagy kék ablak jött be és így kezdődik: A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
    MEMORY_MANAGEMENT
    ezután egy hosszabb szöveg
    Aztán tecnical information
    *** Stop 0X0000001A

    Ez most mi? (németet tanultam szóval nem értem)
  • koj
    #40956
    és vmilyen Gigabyte alaplap
  • koj
    #40955
    Megpróbáltam ahogy írtad, de azt írja ki hogy egy hiba miatt nem lehet lefuttatni a memóriadiagnosztikát. Nem tudom mi lehet a baj, alig 1 hónapos a gép eddig semmi baja nem volt. A partíciókat mindig törlöm csinálok újat, meg van ott hogy formázás nem tudom az mire jó, de akármit csinálok sehogy se jó, én még ilyet nem láttam. Régi gépen az xp telepítése egyszerű volt. Esetleg még ötlet vagy leírhatod hogy lépésről lépésre mit csináltál amikor te telepítetted?
    Egyébként a gépem: AMD Phenom II X4 BE 3,2 GHZ, 4 GB RAM (Kingmax 1333) Ati HD 5670 1 GB GDDR5)
  • bon
    #40954
    Telepítő lemez berak és indító képernyőn számítógép javítását kell kérni, utánna lesz elérhető menüből a memória teszt, de mint a neve is mutatja csak tesztelésre jó, nem javít semmit. Ha hibásnak találja a memóriát akkor ki kell cseréltetni, mert nagy valószínűséggel nem szereti a gép (ezét is célszerű memóriát az alaplap gyártó ajánlása alpján vásárolni)
  • koj
    #40953
    és ezt a memóriatesztet hogy kell megcsinálni? Ettől megjavul?
  • Zoli007
    #40952
    Hát újabban nem is, de így korrekt. Ha valami öreg cuccai vannak, akkor lehet gond.
  • bon
    #40951
    Nem kell cross kábel, ráadásul valamenyi switch kezeli manapság a cross kábelt.
  • Zoli007
    #40950
    Router és PC közé cross kábel kell. PC és switch közé rendes. Lehet ki van kapcsolva a gépeden/nem tudja az auto sensing.
  • Met
    #40949
    Lehet hogy a switch kavar be?
    Gép bekapcs nincs net, switch gép közötti kábel kicserél nincs net, routerből közvetlen be a kábel a gépbe van net.
    Esetleg nem egészséges áramtalanítani a switchet? Mert napközben ki van kapcsolva ha nem vagyok itthon.
  • kl24h
    #40948
    Valamikor találkoztam a Vista-nál olyannal, hogy a ikon úgy jelezte mintha ki lett volna húzva a net kábel, viszont az internet tökéletesen ment.
    Igaz a Vista nem volt sikeres, ezért rövidesen meglett a Windows 7.
    Én nem használok még Windows 7, de gondolom valaki itt ebben a fórumban hozzá tud szólani.
  • bon
    #40947
    Elvileg a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hálózati és megosztási központban lehet állítania hálózat típusát, kivétel amikor nem, pl nyilvános hálózattal voltak már szívásaim. egy registry kulcs pl. jól jönne időnként amit csak átkellene írni.
  • Bence00111
    #40946
    Köszönöm! Megpróbálom.
  • bon
    #40945
    Tehát megfelelő sebességgel írod, így ez a hibalehetőség kizárva. Marad a memóriateszt
  • bon
    #40944
    Jól gondolod, elsőnek töröld, és ha megjavul akkor rakd fel újra hátha nem fog problémát okozni.
  • xotyi
    #40943
    #40906 re senkinek nincs ötlete?:/
  • finizlik
    #40942
    Sosem törlök akkor bejegyzést ha más program is van az adott cégtől.

    Kivéve ha pontos eredmény jön mint pl Comodo Internet Security és használok melette Comodo Program Manager-t. Ilyenkor az IS kulcsokat nyugodt szívvel törlöm, de ha valami gond lenne akkor meg ott a registry backup
  • koj
    #40941
    2,4 x esen írtam
  • Bence00111
    #40940
    Sziasztok!
    Az Explorer.exe mostanában folyamatosan leáll. Most megnéztem a hibajelentést, és ezt írta:
    Problémaesemény neve: APPCRASH
    Alkalmazásnév: Explorer.EXE
    Alkalmazásverzió: 6.1.7600.16768
    Alkalmazás időbélyegzője: 4d6878c3
    Hiba – modul neve: DropboxExt.14.dll
    Hiba – modul verziója: 1.0.0.14
    Hiba – modul időbélyegzője: 4bfd6926
    Kivételkód: c0000005
    Kivétel – eltolás: 0000446c
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
    Területibeállítás-azonosító: 1038
    További információk 1: 454f
    További információk 2: 454f8fcae98bedaba697b2a74ff23ede
    További információk 3: 5c38
    További információk 4: 5c3884f41dad3410cfd2e79c1d72ac44

    Ez azt jelenti, hogy valahogy összeakadt a Dropbox-al, és az okozza a leállást? Ha újratelepítem a Dropbox-ot, vagy törlöm, akkor lehet, hogy problémamentesen fog működni a Windows?
  • bon
    #40939
    Kivétel ha olyan bejegyzést távolít el amit még esetleg használna egy adott cég másik programja. Hozzám már hoztak érdekesen viselkedő gépeket ahol rendszeresen volt futtatva registry takarító. Én nem bízok az ilyen programokban
  • finizlik
    #40938
    Nem nagyon fognak amíg bizonyos programok bejegyzéseire keresek rá. Eddig 1 év alatt sosem volt problémám
  • bon
    #40937
    Csak óvatosan a registry takarító programokkal, okozhatnak problémákat!
  • finizlik
    #40936
    Kéne nekem egy hardcore registry bejegyzést eltávolító program.

    jv16 PowerTools-t használok, de mondjuk most is a Norton ~60 visszamaradt bejegyzéséből 4-et nem tudott eltávolítani
  • bon
    #40935
    Milyen sebességel írod ki a lemezt?
  • koj
    #40934
    a gépet most kaptam karácsonyra és nem állítgattam a cpu-n
  • josi
    #40933
    Vagy még az lehet hogy húzva van a cpu.
  • josi
    #40932
    A telepítés közbeni hibáknak általában két oka van:

    - tényleg hibás a lemez, nincs rajta a fájl stb...
    - memória hiba

    Ellenőrizd le a memóriát memtesttel. Vagy próbáld ki a telepítést próbaképp egy másik gépben. Ha ott megy akkor a te gépedben a hiba, valszeg memó.
  • koj
    #40931
    A segítségeddel most már nem írja ki a boot hibát, de még mindig nem jó. Amikor telepíti a fájlok kibontása résznél mindig ezt írja ki:

    "A windows nem tudja telepíteni a szükséges fájlokat. Győződjön meg arról, hogy a telepítéshez szükséges összes fájl elérhető, és indítsa újra a telepítést. Hibakód: 0X80070570"

    Egyébként már vagy a harmadik verziót töltöttem le, és mindig ugyanez van, vagy valami angol szöveg.
  • bon
    #40930
    A 200-as partícióval mit akarsz csinálni mert nem értem? Amúgy a telepítés úgy történik, hogy beboot-olsz a lemezről, majd ahol a telepítés helyét kell kiválasztani ott törlöd a Windows partícióját és ha van egy rendszerindító rejtett partíció akkor azt is törlöd, majd újra létrehozod a partíciót, a rejtettet meg magától intézi a telepítő.
  • koj
    #40929
    ja a win 7 et iso képfájlként írtam ki burnaware 4free-vel.
  • koj
    #40928
    Sziasztok! Tegnap újratelepítettem a windows 7 et, mert már azt se tudtam mi hol van a gépen, na de véletlenül a partícióválasztáskor 50 GB ot választottam csak ki, és így többi 200 lemaradt. Na és mondom akkor még egyszer feltelepítem a windows 7 et, de másodszorra a telepítésnél a kötetek kicsomagolásakor hibát írt ki, újraindítottam utána próbáltam még egyszer de ott már valami boot problémát írt ki, és azt hogy futtassam le valami CHKDSK-et. Szóval most nem tudom mi a baja az első alkalommal feltette a win 7 et, de utána már mindig ezt írja ki a telepítésnél. Légyszi segítsen valaki hogy most ezt hogy kell megcsinálni?
  • bon
    #40927
    Ghost is jó megoldás.
  • lck
    #40926
    Igen tudom. Mondjuk nálam ki van kapcsolva mert inkább ghostolok.
    Régebben ha másoknak telepítettem mindig kikapcsoltam, de újabban már nem.