46641
  • V43 1105
    #42170
    Rendszer újratelepítés, nézd meg a vinyót is hdd sentinellel nem-e sérült.
  • barbi122
    #42169
    oRIGINAL WIN 7 64-es van fennt...a bootolás majdnem 10 perc....8 giga ram van egy 4 magos 955-ös procival....semmi extra program nincs a gépen, vírus és ad mentes...rendszeresen töredezettségmentesített a windows külön partición van 50 giga szabad hellyel...mégis döglassan bootol be.És a shockwave player naponta 5x-10x omlik össze.../legrfrisebb ati driver/ mit tanácsoltok? új rendszer?
  • dragon11
    #42168
    Az Én gépem sem tudott az Istennek sem pendriveról bebootolni, aztán kiírtam és láss csodát.. ment, mint a kisangyal.:D:D
  • lotsopa
    #42167
    Rendben, van benne igazság amit írsz, de akkor is elvárható hogy úgy működjön valami ahogy én írtam, mert ez a logikus, egyszerű megoldás (szerintem). Viszont akkor két dolog érdekelne még. Egyik, hogy #42153 hozzászólás egy kis nyilacskával hozható elő nálam, ezt hogy csinálta? (gombabácsi). Másik, hogy a spoiler-be hogy írok? :D
    Köszi. Nem akartam amúgy okoskodni, meg ilyesmi.
  • kl24h
    #42166
    Az egy dolog, hogy a te gépeden működött!
    Látom még egyes dolgokkal nem vagy tisztájába, ezért ne erősítsd.
    Tehát én is tesztelgettem ilyen boot dolgokat és az a tapasztalatom lett, hogy ahány gép annyiféleképpen kezeli az USB bootolást. Volt olyan eset, hogy a boot-olhatová tett pendriverről nem tudott boot-olni az adott gép, ki kellett írjam a *.iso fájlt egy másik programmal és akkor sikerült. Másképpen csak egy kis dolog az egész általában tényleg ki van csomagolva (van amelyik nem csomagolja ki és meghagyja a *.iso-t) a *.iso fájl, de még rá van másolva egy-két rejtett fájl, ami miatt boot-olható, de ha nincs rajta, akkor a gép nem tud bootolni, ezért ezek a dolgok hogy megy vagy nem, géptől függőek.
    Ezért mielőtt megerősítenél valamit ([URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1138780836&no=42165]#42165[/URL]), azt már sokféle gépen ki kell próbálni. Az nem elég, hogy ha a te gépeden működik, akkor mindenféle más gépen is működni fog. Leget valaki komolyan fogja venni és azt fogja gondolni, hogy valami gond va a gépjével azért nem megy.
    Ezt az egészet tanácsként mondom, hogy kell vigyázni, mert a gépek nem egyformák.
  • lotsopa
    #42165
    Ember, rámásolod pendrive-ra és kész. Igaz hogy csak abból indulok ki amit az én laptopommal tapasztaltam, win7 és win8 is így került a gépemre. Mappákat Ctrl+c, Ctrl+v. Gép újra indít(semmi beállítgatás), F12 majd Boot USB választás. Ebben van nehézség? Nem kell írogatni semmilyen programmal. Két billentyű kombináció, majd egy funkció gomb lenyomása és boot eszköz kiválasztás. (mondom, tapasztalat)
  • bon
    #42164
    Na meg a pendrive-ot bootolhatóvá kell tenni. Amúgy meg mennyivel egyszerűbb egy iso, letölteni könnyebb, utánna a megfelelő programban 1 katt és létrehozza az usb-s telepítőt vagy kiírja lemezre.
  • Puhos
    #42163
    Először is helyesen kéne írni. Utána lehet beszólogatni/beírogatni a másiknak.
    Ja és van helyesírás ellenőrzés is, kapcsold be ha nem megy anélkül!
  • lotsopa
    #42162
    Ha nem értessz hozzá nem szólj hozzá. ( spoiler-ben igazad lehet )
    Körül belül 15-ször telepítettem már így...(azt a néhány mappát rámásolom pendrive-ra és BIOS-ban beállítom hogy usb eszközről bootoljon)
  • V Domino #42161
    Uraim,köszöntem a segítséget
  • bon
    #42160
    Ha már warezolsz akkor minimum spoiler-ként közöld js aé iso-t töltsél felé, mert ez így nem sokat ér, nem boot képes.
  • lotsopa
    #42159
    Bocsi, valamiért nem tudom letölteni a linkre kattintva, nem tudom hogyan lehet megosztani. :D
  • lotsopa
    #42158
    #42146
    Nekem van Win7-et feltöltve Google Drivera. Ha gondolod probálkozz a különböző verziókkal (Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate 32/64 bit)
    Link: Win7 telepítő

    #42151
    Szerintem 8 GB RAM memória mellett nem indokolt közel ugyan akkora méretű lapozófájl létrehozása. Az hogy átraktad másik partícióra jó döntés. (Lapozófájl: A lapozófájl (Pagefile.sys) a számítógép merevlemezén található rejtett fájl, amelyet a Windows XP RAM memóriaként használ. A virtuális memória a lapozófájl és a fizikai memória együttese. Alapértelmezésben a Windows a lapozófájlt a rendszerindító partíción tárolja (azon a partíción, amely az operációs rendszert és annak segédfájljait tartalmazza). A lapozófájl alapértelmezett mérete a teljes RAM memória másfélszerese. Az alapértelmezett beállítás azonban nem minden esetben optimális. A cikk leírja, hogyan kell konfigurálni a lapozófájlt a rendszer optimalizálásához és helyreállításához.

    A hatékonyság növelése érdekében érdemes a lapozófájlt másik partícióra és másik fizikai lemezmeghajtóra helyezni. Így a Windows a többszörös I/O-kérelmeket sokkal gyorsabban tudja kezelni. Ha a lapozófájl a rendszerindító partíción található, a Windows rendszernek a rendszermappában és a lapozófájlban is lemezolvasási és -írási kérelmeket kell teljesítenie. Ha a lapozófájl egy másik partícióra kerül, csökken az olvasási és az írási kérelmek közötti versengés mértéke.)
  • dragon11
    #42157
  • bon
    #42156
    Google, van dögivel letöltési link pl.Dippy kifejezésre keressél rá.
  • bon
    #42155
    Nem kell ekkora lapozó fájl, nálam min 2 max 4gb-ra van beállítva.
  • precision
    #42154
    közben a resources -ben megnéztem és látja mind a 4 giga ramot, viszont egy gigát lefoglal vmi hardwarre... (nincs integrált vga)



    ez micsoda?
  • gombabácsi
    #42153
    ööö... más út nincs a... khm... kipróbálásra?

    tényleg meg akarom venni, de nem fogok kidobni ennyi pénzt úgy hogy nem tutibiztos
  • precision
    #42152
    help pls!

    adott egy asus p5b lap és 4x1 gb ram... ilyenek:



    elvileg mind a 4 kingmax, az egyiknek mégis más a gyártója aida64 szerint

    a problémám az, hogy a win7 (32 bites) nem látja mind a 4 gigát csak 2.94 gb -ot
    a biosban sem írja ki mind a 4 gigát

    tudnátok segíteni?
  • V Domino #42151
    Üdv

    Win7 64 bit-es oprendszernél a memóriát 4GB-ről bővítettem 8GB-ra.
    A lapozófájlt a rendszerpartícióról átrakta egy másikra,és megduplázta a méretét(most 8155MB).
    Kérdés:ez nem probléma-e,és kell-e ekkora lapozófájl?

    Thx.
  • bon
    #42150
    4gb-ba benne van a többi memóriát foglaló hardver is pl. a vga. 4gb felett ajánlott a 64bit (nem kötelező)
  • dragon11
    #42149
    4gb RAMot még az XP 32bit is kezel, nem ?

    64bit >4gb kell, nem ?
  • TARTYOM
    #42148
    Honnan lehetne Windows 7-es matricát szerezni? Notebook-on szeretném az openSUSE matricát leváltani

    http://www.finnpc.net/media/customoptions/2/3/1/WIN_7_LOGO.png
  • bon
    #42147
    Home Premium jó lesz otthonra, 64bit-es változat meg 4gb vagy több memória esetén szükséges. Ha van két magod min. 1gb memóriával akkor menni fog. Hardver kompatibilítást meg az itt lévő programmal: link
  • gombabácsi
    #42146
    Kérdés: hogy tudnám kipróbálni a win7-et, hogy bírja-e a gépem?
    Meg egyáltalán hogy milyen verziót vegyek?
    Sima otthoni használat, 3d grafika, Photoshop, semmi extra.
    64 bites mondjuk jó lenne hogy több memóriát kapjanak a programok.
  • dragon11
    #42145
    Hali.

    Hogy lehet megoldani, hogy a 09-es MSN a Plussal együtt működjön?[az MSN magában már működik, végre már nem zaklat a frissítéssel]

    Viszont zavar, hogy a színes neveket nem látom, csak a színkódokat!:-s
  • [HUN]FaTaL
    #42144
    Nem tudom mi lehet, de ha csak az outlookra állítod, hogy mindig mutassa, azt is elfelejti?

    Szabályosan indítod újra a gépet? Mert leállításkor íródnak a registrybe a rendszer beállításai.
  • lally
    #42143
    Ez igaz is volt eddig! -mert:

    esetemben most, csak az az "apróbb Gubanc", hogy (elvileg);
    Le is volt tiltva a Tudtomon (, s főképp az engedélyemen) kívüli frissítés.
  • bon
    #42142
    Nálam 26 telepítése kb 10 perc volt tegnap. De erősen gépfüggő de még oprendszer állapot függő is.
  • lally
    #42141
    -ez azért má`, időnként: Egy piti, Buzi-viccnek is gyenge, hisz`
    2012.06.26; 09h 00min-kor, még 2óra is kevésnek bizonyult 14db_frissítendő,
    s biztonságinak is kikiáltott fájl telepítéséhez !(?)

    _1picit most még tán "1_Samu-kalapáccsal" is üssünk rá gyorsításként,
    ezen M$_( simlis)_"mérnököcskéink" kukijára is ?!
  • bon
    #42140
    Nekem nincs ötletem.
  • kirol
    #42139
    Nem tudja senki?
  • biomage
    #42138
    ki van kapcsolva de van egy sp1 es mentés ha jól emlékszem
  • bon
    #42137
    Rendszer vissazállíáts egy korábbi állapotra?
  • kirol
    #42136
    A problémám a következő.

    Az óra mellett a kis ikonokra hiába állítom, be, hogy "Ikonok és értesítések megjelenítése", minden újraindítás után eltűnik, átvált "Ikonok és értesítések elrejtése"-re.

    Ez az outlook kis levelenek rejtése miatt elég zavaró, mert nem látom, hogy jött e új mail, csak ha odakattintok.

    Ez mitől lehet?
  • biomage
    #42135
    ja igen telepítő sem akarja javítani
  • biomage
    #42134
    Na ilyen sem volt még, reseteltem a gépet mert nem akart indulni az egyik játék, és amikor visszatöltötte a windowst, megakadt, addig jut hogy fekete háttér és egér müxik de semmi más nem még a ctrl + alt + del sem , sőt még a csökkentet modeban is ezt csinálja. próbáltam az F8 at kezdésnél és próbáltam a hiba keresést meg az utolsó jó betöltést, de semmi változás. most azon vagyok hogy megnézem a partícióját, segítsen valaki, nem akarom újra telepíteni a win 7 et, per pill a partíció megosztásánál járok.
  • Blekk Síp
    #42133
    Zsíírsütikirály, köszönteem!
  • bon
    #42132
    vezérlőpult\alapértelmezett programok.
  • Blekk Síp
    #42131
    Ha kapok vmi linket pl. msn-en és meg akarom nyitni akkor WORD-BEN nyitja meg, EZMI?? :D Hogy lehet beállítani h Chrome-ban nyíljon meg? A Chrome az alapértelmezett böngésző.