46641
  • V43 1105
    #42210
    Drivereket rakd újra..
  • penge96
    #42209
    Esetleg túlmelegedés?:/ De 60 fok körül szokott lenni a VGA...
  • penge96
    #42208
    Sziasztok!

    Lenne egy problémám, és örülnék, ha tudnátok segíteni. Szóval az lenne, hogy egyik napról másikra azt tapasztaltam, hogy valamilyán oknál fogva, hirtelen, egyik-pillanatról a másikra bármely játéknál leccsökken az FPS-em. Szóval játszok, stabil 60 FPS-em van, és hirtelen lemegy 19-re, mindegyiknél, kivétel nélkül. És nem tudom, hogy mi az is istentől lehet ez. És teljesen véletlenszerű az egész, nem tudom, hogy mi okozza. A google chrome közrejátszhat? Windows 7 Ultimate 64 bit-et használok, a probléma 2 hete jelentkezett először.
  • RelakS
    #42207
    létezik olyan program, ami figyeli a driverek tevékenységét, és egy kékhalál okát ki lehet belőle találni?
    Van egy cuki kis soros port - ethernet átalakítónk, amiből egyszerre kettőt kellene használnunk, viszont gyorsabban jön a kékhalál, mint hogy meg tudnánk pingelni az eszközt.
    az event log csak azt tudja, hogy volt valami memory dump és egyébként is a leállás váratlan volt.
  • xxdani
    #42206
    Köszönöm a gyors választ. Akkor nincs más hátra mint a dózerolás ...majd...:)
  • bon
    #42205
    4gb-ot vagy több memóriát valóban csak a 64bit-es oprendszer képes lekezelni, de annyival nem eszik több memóriát mint amennyivel kevesebb van most. Ja és van más előnye is a 64bit-es oprendszernek.
  • xxdani
    #42204
    Helló!
    A gépemben 2*2GB ram van de a win 7 csak 3,1 gigát lát.
    Azt olvasom mindenhol, hogy ez azért van mert a 64bites win7 kezel csak több ramot. De ha azt teszem fel (mondjuk, hogy nekiállok és felteszem) az önmagába több ramot eszik nem? Tehát ott vagyok ahonnan elindultam
  • RelakS
    #42203
    Ma meglett a megoldás a problémára...

    Íme, olvasnivaló
  • kifli
    #42202
    Fejlettebb a memóriakezelés mint xp-nél. Ha valaminek szüksége van a memóriára, akkor felszabadítja nagyongyorsan a kellő mennyiséget. Megkockáztatom, hogy több memória jut a programoknak, mint xp alatt.
  • bon
    #42201
    Dísznek van a memóriád? Azért van, hogy használja a gép, ha kell úgy is rendelkezésedre fog állni.
  • kifli
    #42200
    google
  • precision
    #42199
    thx!
  • dragon11
    #42198
    kösz szépen!:)

    s az eredetiektől szebbet nem tudod honnan lehetne letölteni ?:)
  • [HUN]FaTaL
    #42197
    Opera 64bit

    Opera.com-on is biztos fent van, de ezt gyorsabban megtaláltam :D
  • precision
    #42196
    tudnál adni egy linket hozzá? amit opera.com -ról leszedek 12 -es verziójú opera az 32 bit -es... nem találom sehol a 64 bites verziót
  • kifli
    #42195
    minialkalmazások, start menübe írd be a keresőbe...
  • dragon11
    #42194
    Srácok!

    Hogy lehet megoldani, hogy Nekem is az asztalon legyenek ilyen dolgok, mint ebben a videóban?

    Az időjárásról, a CPU kihasználtság/hőfok, digitális óráról beszélek!


    Köszi.
  • [HUN]FaTaL
    #42193
    Opera.
  • kifli
    #42192
    nincs vele baj, csak a bővítmények ugye...
  • Zoli007
    #42191
    2 gigával vígan elvagyok. Esetleg ha vennél RAMot, fingért van.
  • gombabácsi
    #42190
    Hát én visszatérek XP-re, Win7 több memóriát igényel sajnos...
    Vagy ennek lehet oka hogy 64 bites? Tegyek egy próbát még a 32 bitessel?
  • lotsopa
    #42189
    IE10 már jobb.
  • bon
    #42188
    Nagyon jó böngésző, csak rossz a megitélése. IE10 még jobb lesz.
  • precision
    #42187
    köszi kipróbálom őket

    @bon: inkább azt nem használnám... :)
  • bon
    #42186
    Igen IE9
  • lck
    #42185
    Waterfox
  • Puhos
    #42184
    Opera?
  • precision
    #42183
    Létezik normális, nem beta állapotú 64 bites böngésző win7 -re?
  • dragon11
    #42182
    Szóval senki nem hajlandó elmondani hogyan lehet használni a WLM 2009-et MSN Plussal ?

    wlm nagy nehezen elindul windows 2000 kompatibilitással, de az msn plus csak xptől feljebb, ami nem működik együtt..
  • Bal0924
    #42181
    Köszi, mindkettőtöknek.
  • kl24h
    #42180
    Egyszerű: ha így összeadjuk akkor kb. 31 GB kapunk. Az a 40 GB azt hiszem, hogy az nem 40, hanem vagy 38, mert kb. 40000000000 bytes = 38 GB, tehát fennmarad kb 7 GB, ami lenne a System Volume Information mappa, másképpen azt a helyet fenntartja a System Restore service, Windows XP esetébe 12% az egésznek.
    A te esetedben ez a 12 % lenne vagy 5 GB és a fennmaradt kb 2 GB lenne a hiberfil.sys és a pagefile.sys, ezek rejtettek, ezért nem láttad őket (gondolom, hogy ez a hiberfil.sys és a pagefile.sys a Windows 7 esetében is megvan).
    Végül kijön.
  • bon
    #42179
    mappa nem is, de fájl lehet, pl virtuális memória, hibernáckós fájl. De én lefuttatnám a lemezkarbantartó programot is.
  • Bal0924
    #42178
    Hello!!

    Lenne egy nagy gondom!
    vagy egy 40Gb-s partíció, 3,82GB-t szabad. Nem tudom mi foglalja a helyet. Minden helyet megnéztem és nem kéne ennyinek lennie...
    A dok:110mb, az appdata:5-6Gb, windows:15Gb, programfiles:10GB foglalnak.
    És nincs más mappa ami 30mb-nál nagyobb lenne..

    Valaki tudna segíteni ebben?
  • biomage
    #42177
    Ara gondoltam hogy csinálok egy replace win7 és megpróbálom a fájljait átmásolni a roszra, de nem tudom eldönteni melyik vinyora telepítsem
    Vinyo1:win7 + videó "160GB szabad hely" + játék program partició "200GB szabad hely"
    vinyo2:win xp + telepítők "240GB szabad hely"

    segítsetek.
  • kl24h
    #42176
    Elnézést itt így akartam írni: "A Windows újratelepítés helyett megpróbálnám egy Windows javítással, de ha csak szükség, egyelőre nézd át amiket ajánlottam."
  • barbi122
    #42175
    uhh nagyon köszönöm!

  • kl24h
    #42174
    Még egy dolgot meg kellene nézni, éspedig a C Error Checking, én nem használok Windows 7, de csak ott kellene legyen mint Windows XP esetében: C (amelyiken van a Windows)-re jobb click, tulajdonságok és egyik fülben van az Error Checking. Általában csak újraindítás során tudja elvégezni az Üdvözlőképernyő előtt. Az is megtörténhet, ahogy #42170 hozzászóló is mondta, hogy a HDD-vel is lehet gond.

    Ha nem lesz változás, akkor a következőket ajánlott lefuttatni, mert lehet vírus is a dologban:
    Malwarebyte's Antimalware (free)
    Hitman Pro
    Kaspersky Virus Removal Tool
    Emsisoft: MalAware
    Microsoft Safety Scanner

    Egyeseket telepíteni is kell utána meg frissíteni és lefuttatni. Általában elegendő csak a C-t (amelyen van a Windows) átnézni.

    A Windows újratelepítést és megpróbálnám egy Windows javítással, de ha csak szükség, egyelőre nézd át amiket ajánlottam.
  • barbi122
    #42173
    nem kb. másfél éve van fennt a win7
  • kl24h
    #42172
    Ez mióta van? Most frissen volt telepítve a Windows?
  • barbi122
    #42171
    köszönöm! kipróbálom