46641
  • tompka
    #42250
    Van valami ötlet a Rendszermegszakítások magas proci igénye ellen?
    Eddig mobilnetem volt a laptopon ami usb-n ment. Átváltottam kábelnetre ami viszont wifin megy.(nincs külön router, a modem adja a wifit, nincs utp kábelem) Azóta majdnem minden nap random módra elkezdi 100%-o tekerni az egyik magot.(2magos proci) Wifi driver frissítése megvolt. A legfrissebb van. Wifin 50Mbites net megy.
    A 100%-os hajtás miatt nagyon melegszik a proci és ha elindítok valami nagy igényű programot vagy játékot, egyből belassul a hang. Gondolom a folyamatos hajtás miatt már túlmelegszik vagy nem marad proci a hangnak.
    Csak rendszer újraindítás után javul meg.
    kép
  • Piloss
    #42249
    ideiglenesen húzd le a rossz vinyót, és próbáld úgy


    amúgy milyen tápod van?
  • bon
    #42248
    Legjobb megoldás a memória bővítés, évek óta tartó tendencia, hoyg egyre több memóriát esznek a programok. Így a bővítés a legjobb megoldás és szerencsére elég jó áron kaphatóak is.
  • TARTYOM
    #42247
    Kevés a memória a notimban és a lehető legjobban le akarom csökkenteni a programok memória igényét.
    Meglepett, hogy több ramot használ mint a WLM.
  • bon
    #42246
    Mi a gond a 98mb-al? Egy Skype alapjáraton 70mb-ot is megeszik, de a Windows 8-ban található üzenetek (messenger utód) is 43mb-ot eszik.
  • TARTYOM
    #42245
    Ha valaki használ Pidgin-t akkor az nála mennyi RAM-ot eszik?

    Nekem Gtalk + Msn fiókkal (4 illetve 12 partner) 98Mb :/
  • vajo
    #42244
    Na nézegettem ezt a vinyó dolgot és próbálgattam össze-vissza mindent és ha a játékot a rossz vinyóról indítom, lefagy. Ez nem probléma akkor :D De ha letöröltem, majd feltelepítettem újra a jó vinyóra, akkor megint miért fagy le?? xDD
  • vajo
    #42243
    Nem volt rossz ötlet.

    Egyiknél ezt írta:


    A lemez önteszt során talált 1 hibás szektort.
    A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
    Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
    Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.


    Másiknál ezt:


    A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 66 alkalommal. Amennyiben hirtelen fagyás, újraindulás tapasztalható, érdemes adatkábelt cserélni (ajánlott a minél rövidebb 80 eres SZALAGkábel használata).
    Nincs szükség beavatkozásra.


    Szóval akkor mindenképpen a vinyóval lesz a gond? Én a tápomra gondoltam, mert úgy zakatol mint egy agyonhajtott V63-as :DDD
    Köszi a segítséget :)
  • V43 1105
    #42242
    Nézd meg HD Sentinel progival a vinyó állapotát.
  • vajo
    #42241
    2 év után?? :O A régim is 8 évig bírta xDD Te tudod mi a Zmod. Elindítottam, kb 2 percig csak töltötte, aztán lefagyott, majd leállította az egészet. Nem hajlandó elindítani.
  • V43 1105
    #42240
    Haldoklik a vinyód szerintem..

  • vajo
    #42239
    Hali srácok :D Csak siekrült megtalálnom a topikot. Na szóval a lényeg amiért ide írok.
    Kb 2 hete az az új hobbija a gépemnek, hogy percekig tölt egy mappát, hogy megnyissa. Játékok 5-10 perc utána egyből lefagynak. Böngészők szintén.
    Nem tudom egyszerűen feldolgozni agyilag hogy mitől lehet ez az egész.
    Van hogy egy programot elkezd tölteni, felénél lefagy és utána el s eindítja. Arra gondoltam először h hardware hiba lesz mert eléggé búg a tápom, de azért szerintem a tápnak ahhoz semmi köze, hogy 2 percig töltse a Program Files mappámat. Remélem ti azért többet értetek a számítógéphez és tudtok valamit ajánlani, segíteni.
    A gépem pedig nem lehet szar hiszen maxon söpör rajta a bf3.

    előre is köszi.Üdv: Vajo
  • bon
    #42238
    Nálam a HD senitnel nem ezt mutatja, 3x vagy több üzemóra után is nem összemérhető a winyóim kondicíójának állapota egy SSD-vel. link Ettől függetlenül nagyon szeretem és a következő rendszermeghajtóm is ez lesz, még a gyártó is nagy valószínűséggel az OCZ marad.
  • kifli
    #42237
    kb ígyis addig bírja, mint egy normál hdd átlag használat mellett.
  • Zoli007
    #42236
    Van különbség a között, hogy egy picit fárasztod a cellákat egy hasznos funkció miatt /page/, vagy szopatod őket teljesen feleslegesen /defrag/. 10-20 %-ot érdemes a wear levelling miatt.
  • penge96
    #42235
    Sziasztok, én voltam az, akinek hirtelen elkezdenek szaggatni a játékok. Nos, nem túl melegedés miatt van, ugyanis a hiba 47 foknál is fellép. Viszont ahogy előjött a dolog, után a szobában hirtelen egy pillanatra elmentek a villanyok, plusz a klíma is lekapcsolt. Elég idős ház, szóval a falban lévő vezetékek elég rosszak. Lehetséges, hogy nem kap elég áramot már 2 hete a gép, és pl. ezért kell újraindítani mindig? (Egyébként megnéztem, ilyenkor, mikor elkezdenek szaggatni a dolgok, a GPU Usage 100% volt. Az a baj, hogy ezt már nem tudom hova tenni...)
  • bon
    #42234
    Hazsnálni, de minek szívasam feleslegesen? Túlzott írási művelettel kilehet elég hamar fárasztani a celláit, mivel korlátozott az írások száma. Ennyi erővel még a töredezettségmentesítést is bekapcsolhatnám az ssd-n, de minek, ha kifejezetten ellenjavalt. Na meg olvastam egy olyat is, hogy 50%-át érdemes üresen hagyni, hogy minnél nagyobb választék legyen a cellák írásánál és ne minidg egy jóval kevesebb fix cella közül válogathasson.
    Hagyományos winchesternek meg nem okoz problémát egy 2gb-os page fájl.
  • Zoli007
    #42233
    Ne haragudj, de te az SSD-t nézegetni vagy használni veszed?
  • bon
    #42232
    Inkább külön mint ssd-n, bármennyivel is kevesebbet ír a meghajtóra a rendszer az már az élettartamot növeli.
  • lalakov
    #42231
    Köszönöm.
  • bon
    #42230
    igen
  • Zoli007
    #42229
    Jó helyen van az SSD-n.

    Should the pagefile be placed on SSDs?

    Yes. Most pagefile operations are small random reads or larger sequential writes, both of which are types of operations that SSDs handle well.

    In looking at telemetry data from thousands of traces and focusing on pagefile reads and writes, we find that

    Pagefile.sys reads outnumber pagefile.sys writes by about 40 to 1,
    Pagefile.sys read sizes are typically quite small, with 67% less than or equal to 4 KB, and 88% less than 16 KB.
    Pagefile.sys writes are relatively large, with 62% greater than or equal to 128 KB and 45% being exactly 1 MB in size.

    In fact, given typical pagefile reference patterns and the favorable performance characteristics SSDs have on those patterns, there are few files better than the pagefile to place on an SSD.
  • lalakov
    #42228
    Köszönöm.
    Csak hogy biztos ne szúrjam el. Kiválasztom az egyik HDD-t, egyik partícióját, egyéni méret és beírom a min-hez és a max-hoz a 2048-at?
  • bon
    #42227
    Nem az, hogy megtelik, tapasztalatom szerint vannak programok amik igénylik a fájl meglétét. Nálam 2gb-ra van állítva. A neked szimatikus partíciónál egyéni méretet választod és beírod a min. és max. méretét a fájlnak.
  • lalakov
    #42226
    Még a te 12Gb-od is meg tud telni? :o
    Hogyan tudom másik partícióra helyezni? És mennyire állítsam be?
  • bon
    #42225
    Én nem kapcsolnám ki, hanem egy fix értékre beállítanám egy másik partícióra.
  • lalakov
    #42224
    Ezt is megoldottam, kikapcsoltam a lapozófájlt, több mint 4Gb-t memóriám van. Azért valaki megerősíthetné, hogy jól csináltam-e.
  • lalakov
    #42223
    Ok, ezt megcsináltam. A gondom az, hogy a 64Gb-os SSD-re felrakott két fájlt, egy 12,8 Gb-os hiberfil.sys-t (ez most eltűnt, hogy kikapcsoltam a hibernációt) és egy 17Gb-os pagefile.sys-t; ezzel telítve a C-t. A pagefile, az micsoda és hogyan tudom eltüntetni?
  • lalakov
    #42222
    Sziasztok!

    Hogy lehet kikapcsolni a hibernálást?
  • bon
    #42221
    Próbáld meg az EasyBCD programmal helyrehozni.
  • biomage
    #42220
    Hali

    Csak betudtam jelentkezni :D, a problémám hogy nem tudom a boot menüben választani win xp másik partíción van, de ugyan azon a vinyon és a indítás és helyreállítás beállításnál is csak win 7 látok :(, ja igen az előbb telepítettem a win 7 et

    Remélem tud valaki segíteni.
  • RBJ
    #42219
    az a gondom, hogy most kaptam a kollegától egy asus k50ab . amit vagy öt éve én szervizelek, telepítgetek. soha nem fordult elő még probléma semmilyen géppel. most hiába boot oltatnék lemezről, hiába van beállítva a biosba, hogy honnan bootolon sehol semmi. egyszer driver problémát ír ki a legelején, hogy cd, dvd driver problem már a telepítés legelején vagy most a legújabb módija, hogy tegyek be boot képes dolgot ami hülyeség gyári msdn es lemezről nem képes bebootolni.
  • berczely
    #42218
    Én EZ alapján szoktam csinálni.
  • RBJ
    #42217
    ez valamiért nem működik nálam.
  • precision
    #42216
    http://i4s.hu/2009/10/windows-7-usbdvd-download-tool.html

    32 bit -es os -en csak 32 bit -es os -t tudsz usb -re pakolni
    64 bites alatt bármilyet
  • RBJ
    #42215
    Csókolom.
    Hogyan tudok windows 7 usb s telepítőtt összerittyenteni win alatt? találtam pár progit de vagy vírusos vagy kalap ka..i.
    sajna linux os vagyok ezért már sokat felejtettem.
  • penge96
    #42214
    Köszönöm a válaszokat, igyekszem majd megoldani.
  • precision
    #42213
    én is ezt kérdeztem a múltkor, és mivel nem kaptam választ ezért keresgélni kezdtem

    felraktam egy 64 bites win7 -et és nem oldott meg a problémát...

    néha a windows (vagy maga a bios) egyes hardvereknek is lefoglal ramot ha úgy látja jónak

    start menü - erőforrás figyelő

    itt a memória fülön van egy hardverek számára fenntartva rész, nézd meg, hogy ez mekkora... lehet, hogy itt van a "hiányzó" ram

    ha ez a helyzet akkor a biosban kell állítgatni...
    olyat kell keresni, hogy "memory remap" (legalábbis nálam így volt egy ASUS P5B esetében), így a rendszer feloldja az összes ramot és már bios alatt is látszódott a 4 giga ram, és win7 alatt is

    arra azért érdemes odafigyelni, hogy ezt a remap dolgot csak 64 bites rendszer esetén érdemes bekapcsolni, 32 bit -nél előfordulhatnak fagyások, kékhalálok, ilyesmik :) persze kísérletezni lehet, max kikapcsolod a remapot és minden olyan lesz mint előtte
  • bon
    #42212
    Én a melegedésre gondolnék és nem csak a vga-ra hanem a cpu-ra is.
  • bon
    #42211
    Bluescreen viewer progival megtudod utólag nézni a kékhalálról készült jelentéseket.