46641
  • Bal0924
    #42372
    újra indítottam a csökkentett módból és most nem csinál kékhalált. nemtudom miért, miért csinálta eddig?!

    Most csináljam az achi beállításokat? (szerinted)
  • Bal0924
    #42371
    A kép nem mond semmit?
  • bon
    #42370
    Meglehet, de addíg amíg nem javul meg a rendszer nem látom értelmét.
  • Bal0924
    #42369
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=w1frzmlys82djfh3ahy7.png
  • Bal0924
    #42368
    A képet nem rakta be

  • Bal0924
    #42367
    Az Achi beállításokat meglehet csinálni csökkentett módon belül is?

    Mond neked ez valamit? :)

  • bon
    #42366
    Raid-nek több winyónál van értelem pl.adatbiztonság, sebesség miatt. csökkentet módban a bluescreenviwer progival megtudod nézni a kékhalált. Esetek többségében bezsédesebb szokott lenni mint a Windows.

    Utólagos AHCI mód engedélyezése: link
  • Bal0924
    #42365
    Akkor most tehetem újra a gépet... ide-n van és ha ahcira teszem akkor lehet, kell?
    Mi a raid?

    Miért csinálja a kékhalált a gép?
    Csökkentet módban, nem.
    Eddig rendesen ment, semmit se csináltam vele, erre ma reggel kékhalál és nemtudom használni a gépemet.
  • [HUN]FaTaL
    #42364
    AHCI

    IDE a kompatbilitás miatt van (pl. XPhez, ha nincs SATA driver), lassabb és nincs hot-plug. AHCI a rendes sata mode, RAID meg a RAIDhez kell.
  • Bal0924
    #42363
    Gyorsan akartam írni mindent, így kimaradt.

    Sziasztok!
    Egy ki segítség kellene...
  • Bal0924
    #42362
    Az asztali gépemben csak sata-s Winchesterek vannak.

    A Bios-ban a GSATA3 Ctrl Mode ban melyiket állítsam be? ide, ahci, raid
    Mik a különbségek?
  • TaRka0107
    #42361
    Megoldódott. Újraraktam, előtte revo uninstallerrel töröltem a chrome-ot:)
  • Mutans Zombi
    #42360
    Üdv mindenkinek!

    Van olyan pen drive, ami kék halált okoz nálam.
    Ezen pendrive-ok a T-m***l-s internetet tartalmazó nálam CD-ként megjelenő meghajtóval bírnak, melyeknél a pen drive rész leválasztható, de a CD-s rész nem. Viszont, ha kiveszem a gépből, akkor - joggal(?) - a Win7 kék halállal szétfagy.
    A kérdésem, hogy az ilyen virtuális CD hogyan választható le, vagy hogy kerülhető el másfajta módon a kék halál, mikor kiveszem a pd-t, anélkül, hogy kikapcsolnám a gépet? Vagy eleve hogyan lehet beállítani Win 7-ben, hogy meg se jelenjen az a bizonyos virtuális CD, ami a galibát okozza?

    Nekem olyan pd-m van, amin nincs ez a baromság, de sajnos a környezetemben sokaknak ez a problémás eszköz van, így gyakran találkozom vele.

    Vagy ez nem is biztos, hogy szoftver jellegű probléma?
  • TaRka0107
    #42359
    Üdv!

    Nem teljesen ide tartozik, de legalább ez a topik él, és win7 alatt van most a baj.
    Chrome-ba youtube-nál kinagyítja a videót. Ez miért lehet, hogy tudom megoldani?:D Mozzilánál nincs ilyen de azt nem szeretem már.
  • bon
    #42358
    bpven elég lesz
  • biomage
    #42357
    a win 7 partíciójáról levettem a virtuális memóriát és azon a vinyon 1 másik partícióra raktam "16-4096MB" és egy másik vinyora is állítottam, szal van max 8192MB virtuális memóriám, gondolom ez elég lesz.
  • bon
    #42356
    Programokon maradjon a teljesítmény beállítás. Virtuális memóriát én fix értékre szoktam állítani és külön partícióra teszem mindig.
  • tmp
    #42355
    Egy kicsit "hülye" kérdésem lesz. Windows 7-re létezik valami olyan program ami androidra van amikor lezárom a billentyűzetet? utálom bepötyögni a jelszót egy lezárás után.. köszi
  • High end PC #42354
    Áhh, most feltelepült, érthetetlen
  • High end PC #42353
    tök jó, elkezdett baszakodni egy kiegészító az IE 9-ben, erre uninstalláltam, visszaváltozott IE8-ra, restart, majd újra akartam tenni az IE9-et, erre sem a frissítéskezelőből, sem manuálisan a csomagot letöltve és telepítve nem akar feltelepülni, mindig hibával leáll. Stimmel a nyelv, a 64-bites rendszer, minden, mégsem települ fel, ami reggel még fent volt. Számtalanszor próbáltam, nincs ötletem, így most itt ülök IE8-al. Ötletek?
  • biomage
    #42352
    Van a teljesítmény beállításnál a speciálisban két féle választás, a programokhoz meg a háttérszolgáltatáshoz, melyik mire jó?
    többnyire játszani fogok, melyiket állítsam?

    Más
    A virtuális memória automatikusra van állítva, ez így jó?
  • bon
    #42351
    Teszteléssel.
  • lalakov
    #42350
    Van. Csak két hete vettem új gépet (kiv. VGA), előtte 3 hónapot szenvedtem a régivel (ott alaplap volt rossz) és azt hittem most már végre vége, de nem.
    Köszönöm még várok a cserével, most semmi kedvem a gép szereléséhez. Legközelebb megnézem, ha előjön, hogy van-e olyankor a tv kimeneten kép.
  • V43 1105
    #42349
    Kölcsön nem tudsz kérni egyet valakitől ?
  • lalakov
    #42348
    Ettől a választól féltem.
  • V43 1105
    #42347
    Videokártyát cseréld ki .
  • lalakov
    #42346
    Király lenne, most vettem az alaplapot. Hogy lehet kideríteni, hogy melyik a ludas?
  • tompka
    #42345
    Megnéztem. Hardware Interrupts and DPCs hajtja.
  • bon
    #42344
    Nem, inkább alaplap vagy vga.
  • lalakov
    #42343
    Mármint monitor?
  • bon
    #42342
    Benne lesz, minden update-n kiadott frissítés is, nem csak a külön igénylehetők. Nem túl sok olyan frissítés lehet, lesz ami update-n nem érhető el csak külön igénylésre küldik el. Fontos frissítések felkerülnek az update-re is.
  • biomage
    #42341
    abba nem olyan frissitések lesznek amit nem tudod letölteni updatel?
  • bon
    #42340
    Lehet hardver hiba is.
  • lalakov
    #42339
    Az mitől lehet, hogy lekapcsolt a monitorom és amikor visszakapcsoltam nem adott be képet? Újraindítottam a gépet és minden működik. Hibernálás és minden ilyen ki van kapcsolva(szerintem). Vagy mégsem?
  • bon
    #42338
    Process Explorer nézd meg az több info nyújt álltalában.
  • bon
    #42337
    Jövőre, amúgy miért várod az sp2-öt?
  • biomage
    #42336
    még szoknom kell ezt az új windowst :)

    kíváncsi leszek mikor jön ki az sp2
  • tompka
    #42335
    Van valakinek ötlete erre? Nagyon idegesítő, de nem akarom újratelepíteni a rendszert.
  • tommygear
    #42334
    először erre tippeltem én is, de nem lett jó, majd egy visszaállítási pont megoldotta, de ez akkor is elég érdekes jelenség volt...
  • [HUN]FaTaL
    #42333
    És tényleg :D