46641
  • [HUN]FaTaL
    #42412
    Mondom truecrypt, titkosítja az egész meghajtót.
  • SimaSuna #42411
    de komolyan.

    volt a gépen jelszó..elmentem 2 hétig, addig öcsém cmost törölte, illetve az oprendszerben is törölte valahogy...

    úgyhogy emiatt kérdeztem...
  • [HUN]FaTaL
    #42410
    Feltörhetetlen jelszó nincs, csak türelmetlen ember :D

    TrueCrypt a boot partícióra :)
  • bon
    #42409
    Feltörhetetlen jelszó nincs, max idő kell hozzá, Amúgy a bitlocker-t ajánlom (csak bizonyos Windows 7 változatokban érhető el)
  • Zoli007
    #42408
    Szerintem ezt a kérdést te sem gondoltad komolyan!
  • SimaSuna #42407
    Hali!

    Van olyan jelszó védelem ezen a rendszeren (Win 7 X64) amit nem lehet feltörni?
    tehát egy cmos törléssel, vagy alternatív dolgokkal sem? Ami betonbiztos?
  • fifinet
    #42406
    Sziasztok!
    Egy kis segítség kellene. Win7 32 enterprise van a gépemen nem olyan régen.Lehetne ezen a rendszeren is a mappa ablakon a törlés gombot valahogy kitenni, mint az xp-n van? Ha igen akkor jó szájbarágósan,mert nem vagyok egy computer zseni sajnos.Előre is köszi
  • nyalka
    #42405
    Igen winyon belül csomagolok.Köszi a válaszokat!
  • bon
    #42404
    Gondolom winyon belül csomagolsz, így nem csoda, hogy belassul a letöltés. A Kicsomagolás meg nem a memóriába történik (csak ideiglenesen pár száz mb), nem is lenne értelme ha telepakolná a 8gb-ot és utánna kezdené el csak írni, a winyóra. Úgyanúgy belassulna a torrented, mert a letöltés és a kicsomagolás elhasználja a winyó erőforrását.

    Ezért is van nálam gondosan megtervezve az adattárolás, letöltés helye és a játékok helye, mert így nincs lassulás.
  • precision
    #42403
    a win7 teljesen jól használja a ramot
    az meg, hogy letöltés mellett rarozol és lemegy a letöltés sebessége leginkább a winchester miatt van, egyszerűen nem tud több adatátvitelt feldolgozni
  • nyalka
    #42402
    Sziasztok!
    Az lenne a kérdésem hogy mért nem használja ki a DDR ramot a windows kb.40%.Pl: ha megy az utorrent és elkezdek kicsomagolni vinraral akkor a letöltés sebessége lemegy minimálisra.64 bit-es ultimate oprendszerem van ssd-én 8 gb 1333 ram 6magos amd fx 6100 3300 ghz 6 magos,1gb videó kártya.
  • bon
    #42401
    Én rövídebben írnám be: intel mpad-msae vagy még a motherboard szót is utánna írnám.
  • balcsi70
    #42400
    Köszönöm a lehetőséget,de akkor úgy jól keresem ha úgy keresem hogy: "Intel Corporation MPAD-MSAE Customer Reference Boards"?
  • bon
    #42399
    Nem ide való az biztos, amúgy én sem találtam alaplapot hozzá.
  • balcsi70
    #42398
    Sziasztok! Nem tudom hogy hova tartozna de ha nem ide akkor megkérnélek hogy irányítsatok át! Van nekem egy Advent 7209 laptopom,Windows7 és ebbe szeretnék venni bele egy másik alaplapot(legalábbis keresgélni szeretnék) és ezt írta ki az Everest: alaplap.
    Ebből miket kell beírni hogy rátaláljak a netten?,mert én már mindenhogy próbáltam de nem sikerül találnom. Nem ezt kell keresni? :Alaplap neve "Intel Corporation MPAD-MSAE Customer Reference Boards" Köszönöm a segítséget.Üdv.
  • Bal0924
    #42397
    Nem a 3-asba dugom. oda pendrive megy.
    Köszi, kipróbálom a programot.
  • alteran95
    #42396
    Egy kicsit várjunk.
    Milyen alaplapod van?
    Nagyon kíváncsi vagyok már csak azért is mert azt írtad hogy USB 3.0.
    Csak nem 3-as portba dugod az egeret?
    Mert az teljesen felesleges, egy USB 1-es port is elég gyors az egérnek.


    Ami a drivert illeti van itt egy megoldás, ezt elég sűrűn használom:
    driveridentifier
    Ezt letöltöd és a portnak illetve, más hardvereknek is a legmegfelelőbb driverére rákeres és ad linket a letöltéséhez.

    Ingyenes és biztonságos, a zöld gombbal letöltheted.
    Ezután elindítod és megnézi(szkenneli) a gépedben található hardvereket.
  • Bal0924
    #42395
    Hello!


    Ma reggel nem csinálta!
    Most ki volt húzva elöl az egér...
    Megpróbáltam frissíteni az USB driver-ét, Leszedtem a hozzávalót a megfelelő oldalról, és ahelyett hogy frissítette volna eltűnt a UBS3,0 illesztő program. Erre visszatette a win7 amit talált.
  • alteran95
    #42394
    Hát elég furcsa amit leírtál már mint a hiba.
    Volt már dolgom ilyen gépekkel hogy a port kiment vagy nem működött jól, de kék halál nem volt egyiknél sem.
    Bár ezek után már miben lehetünk biztosak.
  • precision
    #42393
    okozhat kékhalált hardver hiba... és usb hiba is, ha maga a port szarakodik
    nyilván ha nincs használva a rossz usb port akkor nem okoz gondot, de nekem is volt egy rossz usb -m hátul és nem mindig csak ritkán, de csinált nekem kék halált ha rádugtam valamit
  • alteran95
    #42392
    Nos a kék halál nagyban függ a hardvertől.
    Nem mondtam hogy csak az a hibás, lehet a driver is, bár egérnél valószínűtlennek tartom.

    A vírust csak annyira mondtam hogy elállíthatta, de akár egy rossz kikapcsolás vagy bármi más okozhatta.
    Nekem XP volt a gépen és kapott egy olyan vírust ami kikapcsolta az összes szolgáltatást.
    Olyan volt mint ha csökkentet módban ment volna a gép, mindenesetre visszaállítottam.
    Az ilyen hibáknak számos okozója lehet, de itt most foglalkozzunk a segítséget kérők panaszaival.
  • bon
    #42391
    Pontosítások:
    Kék halál esetek többségében nem hardver hiba.
    Bios frissítés nem feltétlenül szükségtelen, okozhat hibákat ha nem is felttlenül kék halát.
    Kékhalál boot-olásnál nem feltétlenül rendszefájlok olvasási hibájánál jön el. pl. driver hiba

    wantonly: futottam már bele dell konfigoknál a hibádba, én nem foglalkoztam vele, alteran95 megoldása jó lehet.
    alteran95: ez nem vírus.
  • alteran95
    #42390
    Hát itt eléggé el kell nektek a segítség.
    Akkor kezdem is.
    ˆ Bal0924: A képernyőbillentyűzetes részre annyit mondok neked, hogy bemész a vezérlőpultba és ott a kezeléstechnikai központba és rögtön megtalálod.
    Nos kék halál az windows7 nél eléggé érdekes dolog biztos hardverhiba.
    Én még sosem csináltam a gépemen bios frissítést mert nem kellet, a kék halálnak semmi köze nincs hozzá.
    Az úgy nevezett kék halál akkor jön be ha bootolásnál vagy rendszerfájlok olvasásánál gondok merülnek fel.
    Ilyen esetekben lehtöbbször a hardver a hibás: merevlemez(lassan kell formázni telepítés előtt), egér USB hub(driver frissítés).
    Mikor rendszert telepítesz nem szabad gyorsan formázni a merevlemezt mert nem törlődnek eggyes adatok, és megmaradhat a partició sávjának gyenge nyoma.
    Ezek után meg adódik a többi gond.

    diablo(wantonly): Erre csak annyit mondok hogy benyelt egy vírust.
    Futtatásba msconfig vagy vezérlőpult>Felügyeleti Eszközök>Szolgáltatások.
    Itt meg kell találnod az audio szolgáltatást majd rá jobb egérgomb, tulajdonságok és az általános fülnél középen van egy legördíthető kurzor(menü) ott az automatikusra állítod, ha azon van akkor károsodott a rendszered.

    Nos egyenlőre ennyit tudtam segíteni.
  • Bal0924
    #42389
    Már csak a Bios frissítés lenne, de azt nem merem megcsinálni.

    De az egeret kihúztam, újra indítottam 2xis, és nem csinálta a kékhalált...
  • wantonly
    #42388
    A jobb alsó sarokban két napja az "audió szolgáltatás nem fut" (+ piros x) hibaüzenetet kapom, de semmi gond nincs a hanggal, minden jól működik. Ha kijelentkezek és vissza, akkor eltűnik. Bolond gombát evett a Win7?
  • bon
    #42387
    Nem hiszem, gondolom usb-s egér ha van a gépen 10db usb teljesen midnegy a gépnek hova is van bedugva. Valami más gond lesz, driver frissítést érdemes lenne megpróbálni főként alaplapi dirver-t.
  • Bal0924
    #42386
    Ha már itt vagyok, lenne még valami.
    1x használtam a képernyő billentyűzetet, hogy belépjek a fiókomba, azóta mindig, mikor bejelentkezik, megjelenik a képernyőn. Hogy tudom kilőni hogy ne jöjjön be?
  • Bal0924
    #42385
    Most tényleg az volt a gép baja, hogy nem tetszik neki ha elöl be van dugva egy egér?
    Lehetséges ez? És ez miatt volt a kékhalál?
  • [HUN]FaTaL
    #42384
    The process known as Microsoft Filesystem Filter Manager.
  • Bal0924
    #42383
    Hello

    Tegnap este lekapcsoltam a gépet, mikor bekapcsoltam reggel, megint kékhalálozik....
    Mi használja a "c.\Windows\system32\drivers\fltmgr.sys fáljt?

    2napja is csinálta, de abbahagyta, nemtudom miért...
  • KaBuTo666
    #42382
    Windows 7-nél van az a fajta ablakkezelés, hogy mikor megfogom az ablakot és mondjuk nekihúzom a rendszer bal szélének akkor ugye okosan mutatja áttetszően a keretet hogy a képernyő feléig beállítja az ablakokat. Hogy lehet az ilyesmiket kikapcsolni? Szóval egyszerűen úgy lehessen kezelni az ablakokat mint a xp-ben. Nem tudom érthető voltam e.
  • bon
    #42381
    Driver frissítés
  • ggbuffon1897
    #42380
    Hali

    Egy olyan problémám lenne, h az eszközkezelőmben random módra előbukkan egy NT Kernel and System nevű csoda ami a procim 50%át lefalja, és csak a restart oldja meg, majd uez változó időközönként ismét.(filmnézés közben, játékok közben stb) Próbáltam már az összes létező spyware, vírusírtó használatát, új win7 stb, hátha esetleg vmit összeszedtem, az eredmény semmi, illetve a probléma továbbra is fenn áll. Legutóbb egy USB-s tanácsot kaptam, h valszeg ott a portokkal lesz a bibi, de usb-s eszközt csak hébe-hóba egy hordozható vinyó által használok, illetve a portok tiltása sem okozott semmiféle kellemes meglepetést.

    Volt esetleg vkinek vmi gondja ilyesmivel?

    Egyébként amire legutoljára tudok gyanakodni, az az, hogy egy Gigabyte lapba raktam egy olyan procit, amit csak egy bios update-el képes fogadni a lap és talán az kavar.

    Esetleg vkinek vmi jobb ötlet és megoldási tanács? :)
  • [HUN]FaTaL
    #42379
    Kivéve, ha BIOSban letiltotta a Hot-Plugot :)
  • bon
    #42378
    Nem nagyon kellene, max a tálcán a hardver biztonságos eltávolítása ikonra kattintva látnod kell az összes partíciódat mint eltávolítható harvder (pont úgy mint a pendrive-oakt is)
  • Bal0924
    #42377
    Megcsináltam.
    Nem látok semmi változást, kellene?:D
    Azóta semmi kékhalál, nemtudom miért csinálta.
    Köszi a segítséget
  • bon
    #42376
    Igen vissazlehet,
  • Bal0924
    #42375
    Ha a biosban átállítom AHCI-ra működni fog?(ha nem vissza lehet állítani?)
  • Bal0924
    #42374
    Mi van akkor ha már a Start már 0-n van? mit jelent? (a 4.pontban lévő utasítás szerint)
    Eddig is már átállíthattam volna az ide-t achira?

    A HDsentinellel egy rövid tesztet végig csináltam mindegyik Winchesteren, gond nélkül ment.
  • bon
    #42373
    Éremi informácót nem találtam a képre, de írtam winyó hibát is, de fájl sérülést is. Egy HD sentinelt letöltenék és megnézetném a winyót.
    A AHCI módot megcsinálhatod, most is.