46641
  • zord01
    #42612
    Hát ez nem jó hír, ezzel gyakorlatilag nagyon lebutítják a metrót. Akkor asszem több értelem van alapból asztali módban használni, ami miatt elvész a w8 egyik nagy újítása. Kár...
  • bon
    #42611
    Az új kezdőképernyőn lehet mappa, de rákaktintva már a hagyományos asztal nyílik meg. Dokumenutmot én nem tudtam rögzíteni a kezdőképernyőre.
    Kezdőképernyőn fix kinézetek vannak, a hagyományos asztalon meg azt állítasz be amit akarsz.
  • zord01
    #42610
    Köszi a választ BON. Különösen azt tetszik, hogy minden megy rajta. Mondjuk ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok, de lehet egy 90 napos próbát leszedek, és meglátjuk mennyire megy rajta az a minden. :)

    Az új képernyő eleinte nekem sem volt szimpi, aztán belegondoltam, hogy miket is használok, és hogyan, és arra a következtetésre jutottam, hogy akár még jól is járhatok vele.

    Gyakorlatilag arra lennék kíváncsi, hogy van kb. 30 alkalmazás, amit napi szinten használok, és fontos hogy gyorsan hozzáférjek. Az megoldható, hogy ezeknek a parancsokonjait betegyem egy mappába, és azt a mappát felrögzítsem az asztalra egy csempébe?? Mert 30 ikonnal nem akarom körbeszemetelni az asztalt. Régen erre gyorsindítást alkalmaztam, aztán mikor a 7-ben megszűnt ez a lehetőség, akkor áttettem ezeke a W7 start menüjébe úgy, hogy rögzítettem őket. (tálcára nem rögzítek soha semmi mást csak word, és firefox). Most a start menü is megszűnt, mégis meg kéne tudnom oldani, hogy a 30 cucc akármelyike max 2 klikkre induljon. Ez megoldható szted? Jah és amúgy a 30 parancsikon között nem csak programindító ikonok vannak, hanem vannak direktbe egy adott dokumentumra (általában word, excel vagy txt fájl)mutató parancsikon is. Ezt pl win7-ben nem lehetett tálcán, vagy start menüben rögzíteni, csak az adott fájl keretprogramját lehetet rögzíteni. Tehát xy.dock-ot nem tudtam rögzíteni, csak a wordot elindító parancsikon.

    Win8-ban ezt valahogy meg lehet oldani?

    Még egy kérdés, aztán nem offolok: háttérképet tényleg nem lehet állítani?
  • bon
    #42609
    Képernyőmentést csinálj már a jelenségről.
  • sb1
    #42608
    A felhasználói fiókok felügyelete aktív, kéri a jelszót, de amikor kéri, nincs hová beírnom a jelszót, csak a NEM gombra tudok kattintani, így szinte semmilyen alkalmazást nem tudok telepíteni.. :(
  • dvid95
    #42607
    ezt hogy érted pontosan nem tudtam levenni? mien kodot kér és hol?
  • sb1
    #42606
    Egy kis segítségre lenne szükségem.
    Szeretnék hozzáadni új felhasználói fiókot, kér kódot, csak az a bibi, hogy nincsen olyan mező, ahová a kódot be tudnám írni! Ez mitől lehet, eddig nem volt semmi baja..a win7 eredeti!
    előre is köszönöm!
  • bon
    #42605
    figyelmeztetés után jön a következő korlátozás, idő után kijeletkezik szó nélkül. Aktiválod vagy újratlepíted, ez a két lehetőség van.
  • Pra
    #42604
    Szevasztok!
    Próbaverziós win7 van a jelenlegi gépemen.
    Már minden hosszabbítási okosságot végigcsináltam, nincs tovább :) .
    A lényeg ,h iszonyat idegesít a felugró-figyelmeztető ablak...
    Az aktiválási időszak lejárt. Aktiválnia kell a Windows rendszert.
    Ezt a figyelmeztetést feltétlenül ki akarom kapcsolni, de nem találok rá megoldást. (Sajnos vannak progik amik a figyelmeztetés közben ledobják magukat.)
    Valaki tud rá megoldást?
  • dvid95
    #42603
    vagy még a visual c ami kéne hozzá aszem nekem csak ilyenkor panaszkodik ha kihagyom ezek telepítését
  • dvid95
    #42602
    őőő
    a hozzá tartozo directx -et felraktad?
  • robidj
    #42601
    msvcr100.dll elírtam
  • robidj
    #42600
    SZIASZTOK EGY KIS SEGÍTSÉG KÉNE 1 JÁTÉKNÁL EZT ÍRJA KI MSVCP100.DLL hiányzik ez mi volna win7 van !
  • [HUN]FaTaL
    #42599
    Eszközkezelőben a hálókártyánál távolítsd el a drivert (illesztőprogram eltávolítása) és tiltsd le a windows updatet, aztán másik gépen keress egy normális drivert és tallózd be azt.
  • [HUN]FaTaL
    #42598
    +1, mostmár minden megy, frissült a BlueStacks is (illetve már korábban csak nem vettem észre).
  • grebber
    #42597
    Azt hol tudom beállítani,hogy a windows 7 automatikusan ne keressen drivert xy dologhoz?

    Mert valami gond lehet a hálokártya driverrel amit a gép feltesz mert csökkentet mod hálozattal nem indul egyből kékhalál.Csökkentet mód hálózat nélkül elindul, a drivert leszedve majd a netbookot újrainditva bejön a win7 de ahogy automatikusa visszarakja a drivert egyből ismét kékhalál lesz :(
  • bon
    #42596
    Jó, gyors, stabil, midnne üzemel rakta (eddig) ami Windows 7-en. Az új kezdőkéeprnyőt sokakat megoszt, de nekem tetszi, én már váltottam az egyik gépemene, de a másikon is fogook szerintem.
  • zord01
    #42595
    Szerintetek meg fogja érni win8-ra váltani, vagy maradjak a 7-nél?
    Asztali gépről beszélek. W8 tapasztalatok?
  • a.carkey
    #42594
    Sziasztok!

    Újraraktam a WIN7et, és valami miatt ha filmet ill. bármilyen filmformátumot akarok lejátszani, akkor folyamatosan a windows media playert erölteti, akármi is van beállítva alapértelmezettnek. Próbáltam már a kiterjesztéseknél is, hogy manuálisan rendeltem hozzá, de nem reagált erre se. :(

    WIN7PROF64bit van fent.
  • Tusky
    #42593
    Mivel nem működik rendesen a WMA (régi verziót ír, de nem lehet frissíteni, mert sehol nem találok frissítést) szükségem lenne egy fájlra, ha valaki letöltené és elküldené!

    KB2647753

    Win7 Home Premium Hun 64bit a windowsom.
    Kérlek segítsetek, mert 1 hete kínlódom ezze a problémával! Nagyon köszönöm!

  • tmp
    #42592
    nem 2 magosra tervezték, viszont jobban kezeli a többmagos processzorokat. a 2,5 giga ram néhány játékhoz kevés lesz, és jobban jársz az xp-vel
  • huncsik
    #42591
    igen, ezt már néztem, csak ugy gondoltam hogy mivel csak 1 magos a proci, meg a ram is sima ddr, hogy inkább az xp a jobb mert ha jól tudom a win7 et inkább a 2 magosokra tervezték, és ezt a konfigurációt fogná esetleg, nem ugy mint az xp
  • kl24h
    #42590
    Windows 7 Upgrade Advisor >>>>> ez megnézi, hogy kompatibilis-e a géped a Windows 7-re.
  • dvid95
    #42589
    amugy még én is xp-t használnék de nem akar felkuszni a gépre ha 2 gb-os ha 4 gb-os memo van benne
    szerintem jobb az xp mert majdnem mindent elvisz elegendő erővel együtt
  • bon
    #42588
    XP-re szavaznék, valóban jó lenne ha több magos lenne a proci.
  • tmp
    #42587
    szerintem maradj xp-nél
  • huncsik
    #42586
    igen, vannak hozzá, már megnéztem, csak én úgy tudom a win 7 et a 2 magos procikhoz tervezték, és hogy nem fogná a gépet, úgy értem az újabb gépekhez tervezték, hogy érdemes e váltani, vagy mivel lefogná a gépet maradjak a xp nél, ezzel a rendszerrel.
  • dvid95
    #42585
    hát így nem tudom megmondani de nézz utána hogy van-e win 7 driver ezekhez a cuccokhoz ha van akkor proba szerencse de elötte a helyedben csinálnék egy biztonsági másolatot is a biztonság kedvéért hogy ne vesszen el a mostani oprendszerem.
  • huncsik
    #42584

    Sziasztok!
    Win7 et szeretnék feltelepíteni, de nem tudom a gépem megfelelne e hozzá, vagy fogná inkább.
    Adatok:
    Alaplap: MSI 865PE NEO2-V
    CPU: Intel Pentium 3,4Ghz/800/1M Hyper-Threading
    Ram: 2,5GB DDR400 SD ram
    Videó kártya: Sapphire Ati Radeon Hd 3850 512Mb 256bit AGP
    HDD: 500GB Samsung Sata2

    Ezen adatok alapján a win7 el lenne gyorsabb a gépem vagy az xp nél maradjak?
  • robidj
    #42583
    visszatérve vga scart kábel összekötése tv-vel gép látja de a tv nincs semmi beállítottam mindent de semmi a tv nem tudok állítani av 1 av 2 csak simán av van valami ötlet valakinek?
  • robidj
    #42582
    szia igen most már jó fent van a win7!
  • Solt
    #42581
    Ne haragudj, de nincs rá időm... :S

    ITT megtalálsz mindent...
  • Bal0924
    #42580
    Pontról pontra megtudod mondani mit csináljak?
    A legújabb bios frissítő fájlok megvan, mit kell csinálni.
  • Solt
    #42579
    Pedig valószínűleg ez lenne a megoldás...
  • Bal0924
    #42578
    Nem tudok és nem is merem frissíteni a bios-t... :)
  • Örm
    #42577
    Hello!
    Hogy tudnám internet explolerbe exportálni az operában lévő kedvenceket? Sima exportálással nem megy.
  • Solt
    #42576
    Gigabyte deszka? Ha igen, akkor egy Bios frissítés megoldhatja...
  • kl24h
    #42575
    Leformáztad az egész 500 GB HDD-t?
  • [HUN]FaTaL
    #42574
    Minimum SP1-es XPvel próbálkozz.
  • robidj
    #42573
    sziasztok win7 volt a rendszerem újra raktam de xp-ét tettem fel és csak 130gb lát de 500-as vinyóm van benne hogy lehet vissza hozni hogy meglegyen mind amúgy ott van csak nem mutatja előre is köszi a segítséget !!!!!!!!!!!!!!!