46641
  • Brinn
    #42652
    Üdv!

    Nem rég újra raktam a gépem és furcsán belassul. Pl Facebook annyira megáll egy idő után hogy nem reagál kattintásra/görgetésre, de minden más oldal tökéletesen fut. A másik hogy LoL közben leesik az FPS 30-ra 2-3mp-re aztán pedig visszaáll 60-ra. Eddig 50 alá sosem ment. A legújabb driverek vannak fenn. Valami ötlet?
  • ntex
    #42651
    Annyit tudok hogy egy rakás háttérfolyamatot futtat hogy gyorsabban betöltődjenek a gyakran futtatott programok, csak azt nem tudom hogy kidobás után akkor miért nem tölti őket vissza? :)
  • alteran95
    #42650
    Gép konfigtól is függ.
  • [HUN]FaTaL
    #42649
    Mert nem olvastál a rendszer memóriakezeléséről.
  • ntex
    #42648
    Ilyet láttatok már? Windows 7 memóriahasználat egy S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat crash után. Nem tudom hogy már alapból miért nem ennyit használ.

  • lck
    #42647
    Ha nincs benne, akkor meg kell nézni hogy ez a modell egyáltalán kompatibilis e az XP-vel, vagyis a gyártó hivatalos oldalán létezik a hozzá XP-s driver. Vagy csak Vista és Win7-es. Ha csak azok vannak akkor nem lehet XP-t rakni rá, mert túl modern hozzá.

    Olyan, mint például annak idején nekem mikor új gépem lett, már nem lehetett felrakni Win 98-at csak XP-t, mert a 98 indítás után kékhalálozott.

    Illetve olyat lehet megpróbálni hogy léteznek olyan nem hivatalos XP telepítők, amikbe bele van integrálva a legfrissebb live update frissítések, illetve driverek. Torrent oldalakon vannak ilyenek. Azzal lehet felmenne.

    De én mindenképpen először a BIOS-ban végignézném hogy van e AHCI-mód kikapcsolási lehetőség.
  • Toto652
    #42646
    Nem emlékszem, hogy volt benne e valami... valami volt ami nem ismerős, de nem 100-as hogy az ez volt.
    Tételezzük fel, hogy ez a funkció nincs benne, ekkor mit tehetek még?
  • lck
    #42645
    Az AHCI egy modernebb elérési módja a gépben lévő adattárolóknak. Kb. a Vistával egyidőben találták ki. Elvileg valamivel gyorsabb és ennél a módnál futó windows alatt is leválasztható a vinyó. Alap XP még nem tudja ezért lehetnek gondok vele. Volt ismerősöm akinek szintén nem települt így az XP, de IDE módban igen. Ezért javasoltam kipróbálni. ( Ha egyáltalán van ilyen a BIOS-ában. )
  • Toto652
    #42644
    Természetesen Boot-tal indítom (indítanám) a telepítést.
    LCK:
    Az mire jó? Elég gyér egy BIOS-a van ennek a masinának... alig tudok valamit is variálni... a leginkább állítható dolog az a Boot szektor.
  • alteran95
    #42643
    De nem is akármilyen.
    Ez megsült, az újra is vigyázni kell.
  • MooneyR
    #42642
    Köszi szépen, meglesz! : )
  • bon
    #42641
    VGA hiba, lehet vinni gariztatni.
  • MooneyR
    #42640
    Így néz ki ha csinálja, jól emlékeztem, csak függőlegesek a csíkok, meg alul fekete :D
    kép
  • lck
    #42639
    Esetleg nézd meg BIOS-ban be van e kapcsolva az AHCI - mód. Ha igen állítsd át IDE-re.
  • bon
    #42638
    Remélem nem Windows alól indítod a telepítést.
  • Toto652
    #42637
    Üdv!

    Egy nagyon érdekes dolog történt!
    Adott egy laptop amin Win7 van, de a gazdája XP-t szeretne rá... ami a konfigot illeti valóban inkább az való rá, meg hát azt jobban szereti és ismeri.

    Beleakadtam abba a galibába, hogy a win7 nem engedi telepíteni az XP-t, mert az régebbi verzió ugye. Gondoltam újraparticionálom a winyót és formattálom, tehát egy szava sem lehet DE amit odaér a telepítő, hogy ezeket megtegyem "befagyott" kékhalál fogad.
    Már mindent megpróbáltam, de minden alkalommal mikor betöltötte a telepítéshez szükséges dolgokat, az megáll egy kékhalállal!

    Mi lehet a probléma?

    Köszönöm!
    (U.i.: A google nem segített... nem tudom miként kereshetnék még rá a problémára)
  • zserrbo
    #42636
    Igazad van :/
  • bon
    #42635
    Ha kompatibils lenne visszafelé a keretrendszer akkor miért kellene felrakni a régebbit is? De mivel nem az így felkell.
  • zserrbo
    #42634
    Lehet hülye kérdésem van, de kíváncsi lennék, ha felrakok egy felfrissített win7-es telepítőt (amibe a .NET frissítések benne vannak) azok a frissítések akkor is feltelepülnének a gépre, ha érintetlen win-re rakom fel a .NET 4.5-öt? Tehát a korábbi verziók frissítései. Végül is visszafelé kompatibilisnak kell lennie szóval lehet tényleg hülye a kérdésem.
  • MooneyR
    #42633
    Garis persze, nyúzom is most ezért mindennel, de fullon, gyönyörűen visz minden játékot, eddig :) Köszi szépen azért!!
  • bon
    #42632
    Leírás alapján VGA hiba lesz, de mivel új és még garis így nem olyan nagy probléma.
  • MooneyR
    #42631
    Készítek majd akkor, de feltölteni csak holnap tudom leghamarabb, mert nekem nincsenek ilyen eszközeim : )
    Egyébként tök random módon csinálta tegnap, van, hogy megy szépen, lejátsza, de ma eddig még mindig elszállt. A csíkozódás az egész képernyőre igaz, semmi mást nem látni, és vízszintesen vannak a csíkok ha ez számít. Próbáltam google-ban hasonló képet keresni, de még nem találtam.
  • bon
    #42630
    telefonnal vagy féynképezővel gondoltama kép készítést. youtube videó lejátszásnál ablakban is jelentkezik a probléma? Ha igen akkor a csíkozódás csak a videóra vagy az egész képernyőre kiterjed?
  • MooneyR
    #42629
    Nem tudok sajnos print screen-t nyomni. Úgy kell elképzelni, hogy a képernyő felső fele szép színes csíkos, az alsó fele pedig szürke-sötétszürke. Hang és minden megy tovább, de látni csak ezt lehet és nem tudom visszavarázsolni ebből az állapotból sehogy, csak ha resetelek.
  • bon
    #42628
    csíkozódásról jó lenne egy fotó.
  • MooneyR
    #42627
    Helló! Új a gépem, win7 ultimate 64-bit van rajta, a videókártya radeon 7850. Minden driver friss rajta, a játékok pöpecül mennek, de a youtube videókat nem szereti, teljes képernyőre ugrik és összecsíkozódik a kép.. csak a reset nyújt megoldást. Ötletem sincs mi lehet a nyűgje. Adobe flash player 11 activex van fent, mert az telepíti magának.
    Volt már ilyen valakinek?
  • Puhos
    #42626
    Akkor bocsi. A Chromiumot töltsd le innen.
  • SirAlo
    #42625
    Microsoft Security Essentials-t hasznaltam ami nem jelzett semmit, mar ujratelepitettem a windowst, es en a Chromiumot kerdeztem , a chrome nyilt verzioja (sima chrome nalam mostanaba sokszor kifagyott)
  • Puhos
    #42624
    Szia!

    Na akkor kezdjük az elején, olyan nincs hogy Windows antivirus. Van az MSE (Microsoft Security Essentials) ami egy komplett védelmi szoftver.
    A következő a Google Chrome böngészőt innen tudod letölteni, gondolom erre gondoltál.
    A harmadik, szerintem beszedtél valamilyen fertőzést a gépedre (mit használsz védelemnek?). Javaslom a Malawarebytes, Kaspersky Virus removal tool, vagy a HitmanPro futtatását. Ezek egyike sem rendelkezik állandó védelemmel.
  • SirAlo
    #42623
    es most a Net. Framework 4-et szerettem volna telepiteni (elotte mar telepitve volt) de azt se engedi feltelpiteni.... altalanos megbizhatosagi hiba indokkal, Sajnos ugy latom hogy ebbol egesz windows ujratelepites fog kelleni csak nem tudom hogy mi tett ekkora kart a windowsba:O
  • SirAlo
    #42622
    hi, eleg nagy problemam lett ma reggel, inditom a gepemet es a betoltes utan ha jol emlekszek full fekete kepernyot kaptam, ujrainditottam gombal a gepet aztan bejott egy ablak hogy A Szamitogep nem tudott elindulni, es sokaig ment egy javito program vagy hasonlo, aztan elindult a gep de erdekes modon szinte egy program se akar elindulni es meg olyan programok is ottvannak a gepemen amit mar regebben uninstalltam, de ha most akarom uninstallni azt irja hogy nincs ilyen fajl meg hasonlokat, Mi a F*anc volt ez? Ja es par nappal elotte telepitettem a Windows antivirust, most az sincs fent a gepemen, ha a Winampot inditom pl. most mindig valami hibauzenetet dob , le okezom aztan elindul de eleg zavaro... vagy meg valamire gondoltam, az este uninstalltam a Chromet es feltelepitettem a Chromiumot, http://www.getchromium.org/ ez a hivatalos chromium letoltes vagy ez valami kamu chromium (virusos) , mert lehet hogy ez tett be akkor:(
  • dvid95
    #42621
    Hogy tudom törölni az internet explolert a gépről
  • 0ppika
    #42620
    "Sajnos" nem, másik gépben tökéletesen működik :S
  • bon
    #42619
    sata kábel cserét próbáltad? Hardver hiba nem lehet?
  • bon
    #42618
    Szerezzél be egy router-t, jobban jársz.
  • PJack
    #42617
    hali
    pppoe hálózathoz csatlakoznék win7 alatt de nem akarja az igazságot. (error 651) olvastam hogy a raspppoe.sys fájlnak van egy ilyen bugja és ki is cseréltem de újabb hibába ütköztem (error 797) erről azt olvastam hogy driver frissítéssel megoldható de természetesen ez se oldotta meg.
    xp-n persze gond nélkül megy minden.
    van e ötlet?

    (irányítsatok át nyugodtan ha rossz topikba írtam)
  • 0ppika
    #42616
    Hello!
    Olyan gondom van, hogy adott egy új konfig, szűz win7 sp1-gyel. Egy sata3-as SSD-van rendszermeghajtónak benne, biosban AHCI beállítva, van egy 2 terrás új vinyó, amit gond nélkül lát, adatok átmásolása miatt beleraktam a régi 160-as sata1 vinyót, gond nélkül látta, valamint egy szintén sata1-es 500-ast, amit csak bios-ban lát, windowsban a lemezkezelőben sem látszik.
    Mi lehet a baj?
  • bon
    #42615
    Elsőre a driverek ellenőrzését tudom javasolni, nem beta végleges Windows 7-es driver telepítését javaslom.
  • nstoa88
    #42614
    Sziasztok!Mi ilyenkor a teendő?
    crash dump file: C:\Windows\Minidump\083012-22308-01.dmp
    This was probably caused by the following module: ntkrnlpa.exe (nt+0x4165B)
    Bugcheck code: 0xA (0x28, 0x2, 0x1, 0xFFFFFFFF832AAE24)
    Error: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    file path: C:\Windows\system32\ntkrnlpa.exe
    product: Microsoft® Windows® Operating System
    company: Microsoft Corporation
    description: NT Kernel & System
    Bug check description: This indicates that Microsoft Windows or a kernel-mode driver accessed paged memory at DISPATCH_LEVEL or above.
    This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
    The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver which cannot be identified at this time.
  • zord01
    #42613
    Jah most olvasom, alapból meg nem lehet az asztalra bootolni. Elég kicsavart logika(kátlanság). Noh áthúztam a W8 fórumra.