27
  • MeTaL
    #27
    hehe
  • haxoror
    #26
    Meg se próbálok úgy csinálni mintha érteném np
  • gregor
    #25
    Kedves 20-as!
    India Ázsiában található,igy értelemszerüen sose lesz EU tag,Afrika meg egy földrész!Hazánkban se a net drága,hanem az inmternet eléréséhez szükséges számitógép ára,olyan 122 ezer forint körül mozog!Ok pár 10 ezresért lehet kapni agyon használt P3-as gépeket,de mi van ha 2 hónap múlva dobhatod ki a kukába!Tehát használt gépet,nem érdemes venni!
  • Riddick
    #24
    Hol van ilyen net ilyen olcsón? én a 2 mbit ért 12 őt perkálok! Ha meg a feltölésed is ennyi akkor gyorsan vegyél egy xboxot azt csinálj hostot az xbcn! :D
  • Ma2ska
    #23
    Nyomorult csicska gyarmat vagyunk..pannon tigris ugrásra kész..csirkefogó gazember...
  • klastrom
    #22
    Szeretek itt élni.
    Majd felébredsz te is ne aggódj...
  • Tetsuo
    #21
    Hong Kong az nem ország.
  • haxoror
    #20
    De az indiai vagy afrikai nem EU tag, mi meg azok vagyunk mégis SOKKAL kevesebb a fizetés :(
  • Bozz
    #19
    Én meg jövő héten húzok is innen és vissza se jövök. Aztán majd megírom hány font is valójában a net.
  • fawcet
    #18
    Ez van. Magyarország középút a szegényég és gazdagság között. Én szeretek itt élni, nem mennék máshova csak több pénz miatt élni.
    Fizetésről beszéltek, de gondoljatok bele az indiai, afrikai minimálbérre. Ott még annyi vagyona sincs az embereknek.
  • klastrom
    #16
    Nem tökmindegy báttya? 25 vagy 15 vagy tökömtudja.
    A lényeg hogy Angliában 5 font az minimál órabér.Olyannak is akinek szakmája sincs...
    Itthon meg 6 diplomával éhezel
  • haxoror
    #15
    Majd ha itt is bevezetik az eurot akkor végre mindenki észre fogja venni a nyilvánvalót, hogy szarért-hugyért dolgozik ugyanannyit mint egy nyugati.
    Most is tudják az emberek de mégse tudatosul.
  • BarnaMedve
    #14
    Ebben is igazad van, bar legalabb akkora nepszerusegnek örvend itt a ComHem is, de maradjunk a Telianal, az ö szolgaltatasuk, ahol telefon vonalon tesztelt DSL kapcsolat engedi 24Mbit, közel azonos aron mint a BBB, ha a vonal nem birja marad az olcsobb "gyengebb" 8Mbit.
    Szoval tölem lehet referencia a Telia is.
  • shabba
    #13
    Viszont a BBB nem egy inkubens szolgáltató svédországban, az a Telia. A BBB szolgáltatásai nem országosak, hanem jellemzően a nagyvárosok sűrűn lakott részei koncentrálnak. Ahol nincs meg az kiépített Ethernet infrastruktúra ott a BBB is DSL-t ad. A 1.5 millió svéd broadband netezőnek úgy 10%-a kapcsolódik FTTx infrastruktúrán, de a döntő többség ott is DSL-es. Épp ezért nem lehet a BBB-t mint reprezentatív átlagot kiválasztani.
  • BarnaMedve
    #12
    Van valami igazad.
    Nekem itt svedorszagban 10/10Mbit-es internetem van, ami a mi varosunkban a 9-ik heten 100Mbit lesz mindez 340 sek, kb 9000 huf. Raadasul ez egesz svedorszagban elerhetö:http://www.bredband.com/portal/PRIVAT_BREDBAND_LAN_BREDBAND%2B100
    Persze itt a fizetesek is masak!
  • shabba
    #11
    Ezek az összehasonlítások azon alapulnak hogy adott országok vezető, domináns távközlési cégének 1 mbps-es(vagy ahhoz legközelebbi) csomagját hasonlítja össze. Persze minden piacon találsz kirívó példát akár sebességben, akár árban mind lefelé és fölfelé is. Azzal hogy kiválasztasz egy ilyen kirívó szélsőérték példát attól az még nem lesz reprezentatív. Azért választják a legnagyobb telcó, jellemzően legpopulárilasabb csomagját mert a netezők táborában ezt vették a legnagyobb darabszámban.

    Pl. ilyen szélsőséget én is mondhatnák idehaza. Az én netem 3/3Mbps bruttó 7146Ft-ért hűségszerződés nélkül. Viszont erre nem lehet rásütni hogy a magyar átlagot képviseli mert nem így van. De attól még létezik csak reprezentatív.

    A nominál és reálérték vitához. Az árakat nominál értéken van értelme összevetni mert így derül ki mi drágább a másiknál. Az hogy hol mennyi a fizetés és annak mekkora a vásárló értéke az ettől független. Az az arány minden terméknél visszaköszön mert nem a termék ára határozza meg hanem a fizetés nagysága. Az pedig hogy hol mennyi a fizetés nem a távközlés cégek kompetenciája, annak emelését a munkaadóktól kell elvárni.
  • loga
    #10
    Jo ez alapTV dijcsomaggal eggyutt.
  • kristiaan
    #9
    szerintem az a 25 elmegy 15-nek is, de szolgaltatotol is fugg. pl szelessavu netet mar kapsz 10 fonttol is
  • loga
    #8
    Olyan egyszeruen meg lehet kulonboztetni a mi fizetesunket a tobi orszagehoz kepest pl.:Ők hany darab kenyeret tudnak venni meg mi...Egy havi fizetesbol. Elegge siralmas, oriási a kulonbseg....
    De nembaj mert az allamfok szerint jol haladunk es az a lenyeg hogy az arakban mar elertuk a szintet.
    Hat szerintem tehetnek valamit
  • Shan
    #7
    :)) bocs, nem olvastam, csak írtam...ua., mint ti..:))
  • Shan
    #6
    Pont ezt akartam mondani... T-kony húzzon a picsába a saját hülye portáljaira, ott reklámozza magát...gecik...átlagkereset/szélessáv-előfizetés arányt miért nem számoltak??? taknyok..
  • loga
    #5
    Pontosan a Lenyeg az hogy senki sem szokta nagydobra verni hogy : Igen de latod hogy mennyit kaptam a hónap végén???? A legtobb nyugati országban kb egynapi fizetesbol megvan a havi bére az internetnek. Ja és mondjuk 25 Angol Fontert 2MB/s
  • kev
    #4
    Bezony..
  • toyotakacsa01
    #3
    Érdekesebb lenne a minimálbér/net ára összehasonlítás.
    Nyugatabbra tőlünk a kisiskolás zsebpénzéből kifizeti a net árát.
  • joed
    #2
    Vásároló erő paritás, árszínvonal, relatív reálbérek. Ne hasonlísuk már magunkat a nyugat-európai államokhoz. Ott Fricc Régenkúrt tisztes kétkezi munkás röhögve, farzsebből kivágja az 5 Mbit-es ADSL árát havonta, míg itthon... de úgy is tudjátok.
  • HENCIG
    #1
    EZT AZ OLDALT IS TÁMOGATJÁK A T cégek?????