1891
Mi is ez, hogyan kell használni?
  • Fehercsoki
    #1770
    Paypalról szeretnék a K&H számlámra pénzt átutalni, bank nevéhez mit kell írni? Kereskedelmi és Hitel Bank Zrt. vagy Kereskedelmi és Hitelbank Zrt.?
  • Aramir
    #1769
    Nálam nem így van, de lehet akkor csak valami beállítás kérdése az egész.
  • cech19960320
    #1768
    Ki tudná részletesen leírni ezt nekem?

    Adott egy Paypal számla. Egy projekt után ez ilyen becsületkassza/adományszámlaként működne.
    Kérdésem az lenne, hogy milyen módszerekkel tudnának az emberek erre pénzt tenni?

    1. Tudom, hogy a legalapvetőbb, hogy csinálnak ők is paypal számlát, feltöltik és utalnak.

    de van lehetőség másra is?

    tudnának bankból, online bankból közvetlenül erre a számlára utalni? A top up résznél azt olvastam, hogy az utalásnak saját névről kéne érkeznie. Vagy lehetséges a sima utalás?

    Aztán ugye lehet ilyen gombokat is csinálni. azoknak mi a módja és a megkötése? Tehát ha lenne egy adományozós gomb, nekünk milyen kötelességünk/feladatunk lenne? És esetleg egyéb módszer amivel ők tudnának pénzt tenni erre a Paypal számlára?

    Köszi a segítséget :)
  • ACE
    #1767
    Ja, csak akkor Ő váltja át a saját árfolyamán, meg talán van valamilyen konverziós költség is. Ilyenkor érdemesebb a HUF-ot visszautalni a bankszámlára, hogy a bankszámládat terhelje a valutával.
  • sanyicks
    #1766
    amúgy is így teszi. Mindig a paypal egyenlengről vesz le, mindegy hogy milyen devizában van.
  • Aramir
    #1765
    Váltsd át a Forintot a PayPal-on arra, amivel fizetni akarsz, mert ha nincs megfelelő deviza a balanszodon, akkor a kártyáról fogja levonni a pénzt.
  • fonak
    #1764
    Hogy lehet a paypal egyenlegről fizetni a paypalnek megadott bankkártya helyett? Ill. az eladó kikötheti, hogy csak az utóbbit fogadja el?
    Feltöltöttem az egyenleget, de a paypal csak a bankkártyát ajánlotta fel fizetési lehetőségként, így közvetlenül az otp-s számlámat terhelték meg...
  • ACE
    #1763
    Nincs sajna, valóban nagyon jó lenne egy ilyen...
  • mokuci74
    #1762
    Sziasztok,

    Van sms kodos lehetoseg valahol a paypalon belul, mert en sehol nem talaltam..... Arra gondolok peldaul ha fizetek vele akkor kelljen meg egy smsben kapott kod is, mint ahogyan sok banknal is igy van mar.

    Koszi a valaszokat elore is
    Utoljára szerkesztette: mokuci74, 2015.01.08. 07:07:52
  • Alkenon
    #1761
    Mennyi idő kell vajon a Paypalnak,hogy a bankfiókban befizetett pénzt végre hajlandóak legyenek átteni a számlámra... Eltelt 2 nap és sehol semmi... Nem értem mi a gond,ráadásul még a bankon kívüli procedúrát is megspóroltam nekik.....
  • sanyicks
    #1760
    ha nem nincs a személyazonosságod bizonyítva (kártya vagy igazolvány), akkor van évi korlátozás, bár úgy tudom ez százezer forintos nagyságrendű.
  • ACE
    #1759
    Szerintem vagy egyiket vagy másikat kell. Szkenneld be a személyidet és küldd el nekik.
  • macleody
    #1758
    Ezt tudom, 5000 HUF van rajta, mégsem tudok steamről vásárolni semmit. Azt írja limitálva van az accountom. De ott meg bankkártya adatokat kér meg fényképes igazolványt.
  • ACE
    #1757
    De lehet, Top Up menüpontban tudsz utalni az egyenlegedre.
  • macleody
    #1756
    Skacok, paypallal nem lehet steamről vásárolni ha nincs bankkártyám?
  • ACE
    #1755
    Azon gondolkodom, hogy az hogy van? Ha bankkártyával fizetek, akkor választhatok, hogy Ft-ban, vagy az adott valutában terheljék a pénzt a számlára, így ha valutában terhelődik, akkor a bank árfolyamán (ami általában kedvezőbb) megy a váltás. Viszont ha Ft-ban terhelik, akkor a Paypal váltja át a valutát Ft-ra, és annyi Ft-ot terhel, ez általában hátrányosabb, nem tudom mennyivel.

    Viszont mi van, ha Top-Up-al utalok Ft-ot (mert ugye csak azt lehet), akkor mindenképpen ez az átváltás lesz? Tehát a Paypal fog váltani?
  • sanyicks
    #1754
    melyik számládon nem jelent meg a pénz? Bankszámládon csak akkor fog megjelenni ha elutalod rá paypalról... paypalon pedig akkor ha elfogadod a pénzt.
  • #1753
    Írjad neki, hogy írjon a paypalra, hogy nem kapta meg az árut. Akkor felveszik veled a kapcsolatot a paypaltol és megírhatod, ha ja nem kapta meg, de te se kaptál effektive semmit. Erre vagy mondanak valamit vagy vissza utalják a csajnak a pénzt akárhova is küldte.
    Egyébként, ha te vagy az eladó, akkor a postáról neked kell gondoskodni. Ergó neked átjön a teljes összeg és te abból fizeted ki a céget aki kiszállítja. Vagy rosszul értettem amit leírtál vagy el vagy tévedve az adok veszek világba.
    Szóval még egyszer. A postaköltséget és a gitár árát átküldi neked paypalra és te elintézel mindent elküldöd a pénzt. Hogy ennek van-e valami plusz intézni valója nem tudom, mert én is csak vásároltam eddig, szóval azt biztosan tudom, hogy én csak fizetek és szart se kell csinálnom érte.
    De majd csak beír ide valaki aki már adott el valamit, hogy ilyenkor bejön-e a lóvé vagy csak üzenetet kapsz róla. Halottam valami ilyesmit is de nem értek a lovakhoz.
  • BIood
    #1752
    Sziasztok!

    Szeretnék egy kis segítséget kérni.
    Van egy gitárom, amit feltettem jofogásra, hogy eladjam.
    Jelentkezett rá egy csaj amerikából, hogy elvinné, csak csináljak paypalt, aztán fizet.
    Csináltam paypal számlát, kaptam is egy e-mailt, hogy megkaptam rá a pénzt (a gitár árát+szállítási költséget).
    A számlámon nem jelent meg a pénz.
    Azt írta a csaj, hogy akkor lesz rajta a pénz, ha elutalom a szállító cégnek a 65000 ft szállítási díjat western unionnal, aztán utána egyből látni fogom a számlámon, hogy megkaptam a teljes árat. Utána küldi a szállító céget és jönnek a gitárért.
    Na most nekem ez így kicsit bűzlik, bár lehet, hogy én vagyok túl konzervatív.
    Írtam neki, hogy inkább hagyjuk az egészet.
    Erre azt írja, hogy ő már elküldte a pénzt, mindenképpen utaljak, nem tudja így visszakérni a pénzét.

    Nektek volt hasonló tapasztalatotok? Nyugaton ez így működik? Szerintetek mit kellene csinálnom? Tényleg nem tudja visszakérni a pénzt?

    Köszi előre is!
  • vizibusz
    #1751
    hello
    olvasgatva a forumokat a paypallal kapcsolatban egyre jobban az a meggyőződésem
    hogy lassan a payzához hasonlít ez a bank is - valamikor ha probléma volt gyorsan intézkedtek és szolgálatkészek voltak - most szinte a leírt szabályzatoknak ellent mondanak- nem válaszolnak a levelekre késnek az aktiváló linkek nem tájékoztatnak- hogy korlátozzák a számlát- valahogy olyan, mint a szénakazal- nem tudni hova forduljon az ember - olyan a levelezési sémájuk, hogy nem látni a betűket-meg nincs is olyan téma amiben a segítséget kérné az ember.Az idő meg megy a pénz meg kellene -sok munka semmiért.
  • #1750
    Bankot válts. Egyébként nem tudom mi lehet a probléma, én nem használom a számla részét, mindig úgy vásárlok, mintha helyszínen kártyával fizetnék, egy csomó felesleges költségtől megkímélem magam. Ha jobban érdekel a téma ide belinkeltem mindent.
    link
  • vizibusz
    #1749
    hello
    kérdeznék - a paypallal kapcsolatban nekem netkártyám van - mivel verifidé kellet tennem ezért a virtuális káryám számával meg tudtam tenni - bejelőltem a kártya folyószámláját a főszámlát - de a használatban a főszámlát adtam meg azóta 3 hó telt el egy fityinget sem tudok levenni és azóta egy sort sem írtak hiába irok- ismerőseim körében ez a maestro virtuális kártya müködik- elfogadta a paypal - nekem miért nem- hova kellene írni, - a másik nyitni szeretnék egy másik paypal számlát meg is tettem de nem küldi az aktiváló linket be sem tudok menni. Gondoltam váltok Visát- de éves dija 6800,- Ft körül - van modjuk ez a kártya is 3600Ft- már- jól felemelte z OTP.
  • Teso1ka
    #1748
    Sziasztok!
    A páromnak van egy Paypal számlája. Mindig utal rá és várolja külföldről amit itthon nem kap meg. Eddig nem volt semmi gáz, de most már egy hete nem tud belépni. A jelszót helyesen írja. Kértünk jelszó emlékeztetőt a megadott protokoljuk szerint.Jött e-mail, linkre kattintottunk, majd megadtuk a bankszla számot, erre biztonsági kérdésekkel jön. Amibe az a jó, hogy soha nem adott meg ilyent, így helyes választ sem tud rá adni. Akkor próbáltuk hogy hívjanak fel minket telefonon. Angolul jól beszélő szomszédot áthívtuk. Meg volt a helyes telefonszámunk. Adtak egy négyjegyű kódot, amit akkor kellene olvasatunk szerint beütni, amikor hívnak. Ez kb két napja volt, de egy hívást sem kaptunk. Nem tudjuk, hogyan kaphatnánk vissza a számlánkat, amin ott csücsül 40.000 forintunk, amivel fizetnénk a megrendelésünket Nincs hozzárendelve kártya. Történt valakivel ilyen? Van valami ötletetek? Kérlek segítsetek. Köszi
  • xxdani
    #1747
    Semmit nem tudtam tenni. Vártam. Sok helyen írták, hogy ha a bankkártyát hozzárendeled egy új paypal accounthoz az is segít(het), de nem akartam ezzel szenvedni annyira nem volt fontos a vásárlás meg nem tudom mennyire szabályszerű is ez.
  • #1746
    És mi volt a megoldás?
  • xxdani
    #1745
    4 nap szopás után ma sikerült hiba nélkül. probléma megoldva :)
  • xxdani
    #1744
    Helló! A következő üzenetet kapom folyton 4 napja egy webshopban történő vásárlás folyamán. Az első vásárlásom sikeresen végbe ment de utána már csak ez az üzenet fogad:
    "Return to merchant and try a different payment method
    We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available)."

    Ha írok supportnak akkor van esély, hogy tudnak segíteni? Más fórumokon olvastam, hogy segíthet ha egy új paypal fiókhoz hozzácsatoljuk ugyan azt a bankkártyát, de én ezt a részt szeretném kihagyni és az eredeti paypal fiókommal fizetni.
  • #1743
    Attól hogy kretén a főnök és faszságokar erőlteti a dolgozóit, attól még működhet jól a rendszer. Pld nem tudom e-bay-es vásárlás esetén hogy kérnéd vissza a pénzed ha átbasztak?! Ráadásul a dombornyomott bankkártya után/ vagy előtt ez a leghasználtabb fizetési mód.
  • wantonly
    #1742
    A cikkben egy mobil applikációról van szó, nem magáról a szolgáltatásról.

  • hihy
    #1741
    Jujj! Pedig most akartam nyitni feléjük.
    Amúgy pedig köszi az infot!
  • Zero 7th
    #1740
    Pont mostanában hír, hogy a PayPal alkalmazottait befenyítette a főnök, hogy kötelezően használják a PayPalt, vagy ki vannak rúgva. Gondolom ha akik ott dolgoznak, kerülik a szolgáltatást, mint a leprást, akkor lehet, hogy nekünk sem kell erőltetni a dolgot...

    http://venturebeat.com/2014/02/11/paypal-chief-reams-employees-use-our-app-or-quit/
  • Kratos86
    #1739
    Sziasztok!

    Olyan problémám van, hogy amikor vásárolni akarok valamit akkor mindig egy hibaüzenet jelenik meg! Még januárban regisztráltam és akkor sikerült is vennem valamit egy oldalról mindenféle hiba nélkül és azóta nem állítottam át semmit mindent úgy hagytam ahogy volt és megint akartam vásárolni ugyanarról az oldalról és most nem engedi, nem értem miért, van pénz a kártyán és még 2 évig érvényes is!
    Ez a hibaüzenet jelenik meg mikor ráklikkelek a vásárlásra:

    "A Paypal-fizetést nem sikerült végrehajtani. A vásárlás végrehajtásához bármikor lehetőséged van arra, hogy a fiókod beállításait megnyissad, és megadj egy érvényes hitelkártyaszámot, illetve frissítsd Paypal-adataidat. Kérjük, ha úgy gondolod, hogy valami probléma van a fiókoddal, lépj közvetlenül a PayPal szolgáltatással kapcsolatba."

    Valaki tudna segíteni?
    Előre is köszönöm!
  • #1738
    Akkor ezek szerint ez alapbeállításban benne van. Szuper :) Még azt is beállítottam, hogy okosan váltson át átutaláskor, neten olvastam hogy hogy kell :)
  • wantonly
    #1737
    Igen, nem kell utalgatni.
  • #1736
    Sziasztok!
    Még kártya aktiválásból maradt 1500 pénzem a paypalon. Ha be van regelve a kártyám és elfogy a pénz a PP számlámról, akkor ha legközelebb veszek valamit automatikusan a kártyámhoz nyúl és onnan húzza le? Csak mert akkor megúsznám az átutalós mizériát.
  • wantonly
    #1735
    Nem arra gondolok, akkor rosszul fogalmaztam, jelszót utána már valóban nem kér.

    Tehát amikor vásárolsz átirányít a paypal oldalára, hol kéri a bankkártya adatokat. Ott lehet váltani a fizetési módok között.
  • BoneDragon
    #1734
    Azért ennyire hülye nem vagyok, bejelentkezés után kéri természetesen.
  • wantonly
    #1733
    Van amikor nekem is ezt ajánlja fel elsődlegesen, de felette ott egy lapfül, ahol csak jelszót kér és kész.
  • BoneDragon
    #1732
    Tegnap este akartam vásárolni paypallal, mert van bőven rajta pénz. Erre vásárlásnál kér kártya adatokat! Ez most komoly? Azért használom ezt a szerencsétlen rendszert mert a kártyámmal nem lehet neten vásárolni. Miért kéri? Ki lehet ezt kerülni valahogy vagy jó erősen megszívtam?
  • totti10
    #1731
    OTP junior kártyát sikerült már valakinek hozzá adni a Paypal-hoz?