1891
Mi is ez, hogyan kell használni?
  • Fannykaa89
    #1730
    Sziasztok!

    Nagy szükségem lenne valakire aki egész jól ért a paypal-hoz mert gondjaim akadtak és fontos lenne megcsinálnom! Aki segítene nekem egy kicsit írjon már nekem erre a címre :
    [email protected]

    Van itt valaki aki lenne oly kedves? :)
  • kozi001
    #1729
    Sikerült feltölteni az egyenlegemet és átkonvertáltam euróra.
    Mégis vagy két napja ezt írja ki:
    We're sorry, but we can't send your payment right now
    :(
  • wantonly
    #1728
    Várj türelemmel. Elfogadja a Maestro-t.
  • kozi001
    #1727
    És kb mennyi amíg megjelenik az a 400Ft? Nekem 2 napja semmi! Használjak Skrillt?

    Amúgyis elég szkeptikus vagyok h a mezei Maestrot elfogadja.
  • Aspyrin
    #1726
    Illetve levontak 400 Forintot, de azt vissza is fogják utalni - ez rendben is van. :)
  • Aspyrin
    #1725
    Sziasztok,

    Regisztráltam PayPal-ra, mert vásárolni szeretnék egy oldalról.
    A kérdésem az, hogy az 1 USD-s automatikus terhelés jogos? Sajnos nem olvastam el az üzletszabályzatot.
  • papi08
    #1724
    Megoldódott..egyszer jó, egyszer nem...

    Na mindegy, köszönöm :)
  • ACE
    #1723
    Nem, bankszámlára utalják, ezért a bankszámlaszámot kell megadni. Egyszerűbb lett volna ha beírod hogy mi a hibaüzenet, amit ír, mert így nehéz megoldani a problémát...
  • papi08
    #1722
    Sziasztok!


    Összejött PayPal-ra egy kisebb összeg, melyet most szeretnék kivenni.
    Párosítottam a bakkártyámat is természetesen.

    Rányomok a Withdraw-ra, majd a "Withdraw funds to your bank account"-ra.
    Ezután beírom a bank nevét, és bemásolom a számlaszámomat, (nem a kártyán látható számot), de ekkor hibát ír ki.
    Régebben így kellett kivenni róla.


    Változott valami? Most már a bankkártya számát (a kártyára nyomott 16 jegyű szám) kell megadni?

    Köszönöm a válaszokat! :)
  • zzeN
    #1721
    Hali!


    Havernak kb. 1 hete utaltam pénzt, de valami oknál fogva nem érkezett meg hozzá. Tegnap nyomtam egy cancelt, azt írja sikeres, de a netbank szerint még nem jött meg a pénz. Várjak 1-2 napot vagy mi legyen?
  • Aramir
    #1720
    Csak fizetéskor választhatod ki, hogy ki váltsa a pénzt, a withdrawot sajnos csak Ft-ban kérheted. Az árfolyam meg azért is szar, mert valami 1%-os konverziós díjat számolnak fel, az árfolyamba beépítve fizeted :(
  • sanyicks
    #1719
    hát refund az más, ott a fizetés fordítottja történik 1 az 1 ben, de withdraw-nál nem.
  • rooney8
    #1718
    support tényleg kalap fos. én is írtam egy mailt úgy jó fél éve, azóta is válaszolnak...
  • ACE
    #1717
    Mondjuk én még nem withdraw-oltam lóvét, de eddig amikor fizettem valahol mindig úgy volt, hogy a számlát terhelte dollárra, és a bank árfolyamán volt váltva. Kaptam egyszer refund-ot, akkor is a kanadai dollár jött a számlára, azt a bankom átváltotta forintra, és úgy írta jóvá...
  • sanyicks
    #1716
    itt írják is hogy ez van rohadék egy lehúzós banda...
  • sanyicks
    #1715
    Nem rosszul tudom, próbáltam ha én withdrawolni akarok eurot a huf számlámra, a paypal a megerősítésnél már írja hogy 1 eur = 285 huf. És ennyi, nem lehet enélkül csinálni.
  • ACE
    #1714
    Nem, rosszul tudod, többször visszaváltottam, és mindig a bankszámlán dollárban terhelik, vagy írják jóvá az összeget, és a bank váltja át...
  • sanyicks
    #1713
    nem nem állíthatod be. A paypal nem enged forintos számlára devizát utalni. Ha megpróbálod automatikusan átváltja.

    A paypal olyan mint a windows jókor volt jó helyen ezért első, amúgy egy szar.
  • ACE
    #1712
    Én nem hallottam ilyen problémát a Paypal-al, nem véletlenül a világ első aukciós oldalának elsődleges fizetési eszköze... Mellesleg Te magad állíthatod be, hogy a bank váltsa át a forint számlára utalt valutát, vagy a paypal, vásárlásnál szintén Te dönthetsz, szóval nem értem a problémádat. Dollárt, dollár folyószámlára nem tudsz utalni, de feltehetően ennek jogi indokai vannak. De pl. a deviza számládon lévő dollárt szerintem simán át tudod utalni a paypal egyenlegedre, majd azzal fizetni, bár ezt még nem próbáltam mert nincs deviza számlám.
  • eriiik
    #1711
    Logikus esetben igen, de ugye sok helyen mellőzik a logikát.
    Most banknál illetve PSZÁF-nál érdeklődök, mert úgy érzem ha nem járok utána nagyon sokat fog a nagy semmibe kavarogni a pénz.
  • sanyicks
    #1710
    gondolom a paypal accountodra.

    Egyébként ha valaki üzletre akarná igénybe venni a paypalt, kerülje el. Fejlesztői eszközei hulladékok. Pofátlanul lehúz minden tranzakciót, és még a devizaváltást is drágábban csinálja mint a legszemetebb magyar bank (ja és persze nem engedi forintos bankszámlára a deviza visszaigénylést (amikor a bank váltaná automatikusan), hanem még a lehúzós paypalon át kell váltani (átlag 12 forinttal térnek el a középárfolyamtól EUR->HUF esetében), és forintban utalni a bankszámlára.
    Ezen kívül support nulla, nekem 5 hónapja nem válaszolnak egy 3x feltett kérdésemre, csak az automatikus "72 órán belül válaszolunk" üzenetet küldik...
    Havernál aki csak vásárló hasonlóan "jól" működik a support...
  • eriiik
    #1709
    Üdv!

    Felteszem a kérdést, hátha járt már valaki így.
    Paypal fiókhoz hozzá volt rendelve egy bankkártya. Paypal-lal fizettem egy terméket, le is vonta az összeget a kártyámról. Sajnos nem jött meg a termék 2 hónap után sem. Sima ügy volt visszatéríti az összeget az eladó. Na most jön a probléma.
    Azóta megszűnt a kártyám is illetve a hozzá kapcsolódó bankszámla is. A visszatérítést már elküldte, de ugye az a bankkártyámra érkezik, ami már nem aktív. Ilyenkor mi a teendő? Hova fog érkezni az összeg?
    Ha esetleg, valaki tud valamit, megköszönném.
  • Molnibalage
    #1708
    A Paypal már kér kártyát is a tranzakcióhoz? Vagy egyes termék forgalmazója kéri ezt? Akarok venni egy szofvert és a Paypal azt akarja, hogy Credit vagy Debot Card adatot adjak meg. WTF?
  • mezeialexandra
    #1707
    Üdv! Tárgytalan az előző levelem, megkaptam a pénzt.
  • mezeialexandra
    #1706
    Sziasztok!
    Rendeltem pár napja IOfferen egy órát, Paypallal fizettem. A tranzakció státusza "unconfirmed", azaz nem fogadott/visszaigazolatlan volt, ezért a Paypal feltüntette "cancel" felirattal az utalás visszavonását (a szabályzatban azt olvastam, hogy a sikertelen utalásokat amúgy is vissza vonja a Paypal 30 nap múlva, ha azt manuálisan előtte nem hajtjuk végre). Vissza vontam az utalást, a művelet sikeres volt, és a Paypal azt írta, hogy a bankszámlámra vissza kerül a pénz...ennek már 3 napja volt, de sem a Paypal egyenlegemen, sem a bankszámlámon nincs ott az összeg. Volt már valaki hasonló helyzetben? Mi a teendő ilyenkor? Vagy több napot vesz igénybe a pénz visszautalása? Várom segítségeteket! Köszönöm!
  • wr6golf
    #1705
    sziasztok Tokent rendelnék egy autós játékhoz rendelnék tokent ki választom be lépek a számlámra ki írja hogy menyibe fog fájni 6 dolcsi de mikor rá nyomok akkor vissza dóba játék oldalára valaki tudna nekem segíteni számomra fontos lenne lehet hogy valamit állítani kel vagy mi mert csak ezért csináltam a számlát előre is köszönöm
  • Montanosz
    #1704
    nem tudjátok hol lehet ezeket a biztonsági kérdéseket frissiteni a paypalon mert 5 évvel ezeleőtt regeltem aztán már ki emlékszeik erre, eddig sose kérte

    ennélkül nem enged pénzt kikérni

  • lostprophet
    #1703
    Visszavonom, közben kiderült, hogy a "Checking account" magyarul folyószámlát jelent. Mindig tanul valamit az ember.
  • lostprophet
    #1702
    "Kereskedelmi és Hitelbank Zrt.
    Checking Account
    x-1017 Hungary"

    Hozzárendeltem a bankszámlámat a PayPal-hez. Ez azt jelenti, hogy még elszüttyögnek rajta 1-2 napot és ha eltűnik a "Checking account", akkor ki tudom a pénzt utalni bankszámlára PayPal-ről?
  • ACE
    #1701
    Azt nem fogod látni, ha épp vásárolsz csak akkor nyúl a kártyádhoz, egyébként nem látod csak a Top Up-al feltöltött pénzt.
  • Tatyla
    #1700
    Miért nem látom a PayPal-on a pénzt ha a hozzá rendelt bank kártyán van pénz?
  • Aramir
    #1699
    Mert ez a teljes neve a banknak, nekem így van beírva: "Kereskedelmi es Hitelbank Zrt.", a kártya számát meg így kell beírni: 1111-1111-1111-1111 plusz a hátulján lévő háromjegyű kódot egy külön mezőbe.
  • lostprophet
    #1698
    Sziasztok! Két kérdés:
    -K&H-s bankszámlára kért már le valaki pénzt? Hogyan írjam helyesen a bank nevét, mert ha K&H Bank Zrt.-t írok, beleköt, hogy nem csak alfanumerikus karaktereket használok.
    -Nem tudom hozzárendelni a K&H-s MasterCardomat PayPalhez. Minden adatot helyesen megadok, próbáltam a kártyán található kódot egyben és külön is, de nem engedi, az okot meg ugyebár nem írja ki. Valami tipp?
  • Aramir
    #1697
    A top up-os feltöltési mód sajnos csak akkor működik, ha a számlatulaj neve és a paypal fiók tulajdonosának a neve megegyezik. Ha nem egyezik, akkor visszautalják a pénzt arra a számlára, amiről utalva lett nekik, nekem valami 2-3 hét elteltével érkezett vissza a pénz a múltkor, elfelejtettem, hogy csak társtulajdonos vagyok a számlánál :D
  • ACE
    #1696
    Szerintem a Paypal-ra utalás az bárhonnan mehet, meg szerintem a visszautalás is, egyedül a bankkártya regisztrációnál szükséges a név egyezése. Javítson ki valaki ha tévedek. Ebay-re szerintem nem lehet csak egy paypal fiókot társítani, de ezt nézd meg az Ebay-en, én még sosem adtam ott el semmit, viszont ha veszel akkor meg azzal fizetsz amivel akarsz, bármely paypal fiókot elfogad, mert úgyis be kell jelentkezni.
  • totyak
    #1695
    Üdv! Két kérdésem lenne hozzátok.

    Elvileg ugye csak olyan számlaszámról lehet PayPal-ra utalni, ahol a számlatulajdonos neve megegyezik a PP-ra regisztrált névvel. Na most, ha apu és az én nevem is ugyan az, és mindkettőnknek van saját bankszámlája, akkor én is utalhatok a PP-ra, vagy mindenképpen csak apu számlájáról megy?

    Másik kérdésem pedig, hogy ha a fenti nem lehetséges, akkor az megoldható-e, hogy egy eBay fiókhoz két PP számla tartozzon? Egy lenne a mostani, apukámé, egy meg a sajátom (csinálnék egyet és azt is összekapcsolnám az eBay fiókkal).

    Köszönöm
  • wantonly
    #1694
    Azért ne túlozzunk. :)

    Elméletben lehet vele néhány helyen, de a gyakorlatban viszont ott sem fogadta el a kártyám, ahol elvileg volt Maestro kiírás. Még egyszer sem sikerült vásárolnom vele közvetlenül, a PayPal viszont szerencsére elfogadta. De úgy tudom, hogy itt is csak nemrég óta használható.
  • ACE
    #1693
    A puritán Maestro-val simán lehet bárhol Interneten vásárolni nem csak Paypal-on...
  • wantonly
    #1692
    Amúgy nekem sincs internetes vásárlásra alkalmas bankkártyám csak egy sima puritán Maestro, de ezt is hozzá lehet csatolni a PayPal-hez és így már működik a vásárlás.
  • BoneDragon
    #1691
    Pontosan bekéri emailt+ jelszót utána meg kéri a bankkártya adatokat. Elvileg megbízható. De akár milyen oldalon próbálom mindig ez van. Azért köszi.