283
Elegáns Univerzum - húrelmélet és a többi vad elképzelés. Lehet-e...?
  • Katalizátor
    #163
    1. Te nem ismersz engem, de azért találd ki nyugodtan, hogy ki vagyok! Max derülök egy jót!

    2. Én sokkal inkább tanulmányozom a te téziseidet, mint te az enyémet! Hidd el tudom miről dumálsz, a sok konteó-ellenessel ellentétben engem az nem hagy nyugodni, hogy te olyan oltári biztos vagy mindenben. Nem az érdekel, hogy mit mondasz, hanem hogy hogy mondod. És ahogy mondod, (not offense) az beteg!
  • Katalizátor
    #162
    Én ahhoz hülye vok, de ha te nem, csinálj!
  • overseer-7
    #161
    ezt mondom én is
    a Tudományosban vagyunk..
    létre kéne hozni az ezósoknak, new ageeseknek egy külön szakaszt

    vagy lehet, hogy ők ezt rájuk jellemző gondolat menetet tudományosnak tartják?

    lehet, hogy a fehérló meg fehér energie, meg a sok mesebeli lófasz a valóság..
    de a tudomány nem tudja mérni és vizsgálni ezeket.. nem tud róla fogalmi modellt alkotni, és ellenőrizni a modellt kísérletekkel.. márpedig ez feltétel a tudomány számára.

    valamit csináljunk már..
  • dregnarr1 #160
    Hihetetlen, hogy hová fajult ez a topik az első pár komment óta... aztaku...
  • gombabácsi
    #159
    pl amiket te írogatsz ide az is esti mese
  • czihaki
    #158
    Ja és az előzőhöz még azt tenném hozzá, hogy ha egy fizikus bármit" matematikával igazolni látszik, az nem jelenti azt, hogy az valóban igaz is!

    Példának felhozva,---- létezik az univerzumot Teremtő Isten? NEM LÉTEZIK! Ennek ellenére, egy francia fizikus matematikával és fizika törvényekkel igazolta, hogy létezik és még ki is tüntették érte Angliában. Sajnos nem lehet mindent a tudósoknak se elhinni, és azt se lehet minden esetben, amit tudományosan közzétesznek. az épp úgy lehet esti mese.!!!
  • czihaki
    #157
    Egyébként nem irigylem a csillagászokat se. Hiszen hiába van egyre jobb műszerezettségük ekkora távolságból pontosan megállapítani egy fekete foltról hogy az micsoda és azt még matematikailag fizikailag igazolni hát nem éppen leányálom.
    S néha mikor hallgatom őket úgy érzem, hogy valahogy eltávolodnak attól, ami itt is jelen van a Földünkön fizikailag. Már pedig minden fizikai jelenség ami itt jelen van, hasonlóan jelen lehet csak nagyobb méretben a galaxisunkban is, de az univerzumban is.

    Pl ahogy jelen van légköri örvény vagy ép a folyók örvénye az épp úgy jelen lehet kialakult erők jelenségeként, kint az űrben is. Hasonlóan a húr elmélet alapját, mint energiáknak vagy anyag mozgás jellemzője, hogy önmagához zár mindig vissza, szintén jelen van hatalmas méretben, de miniatűr atomi méretben is. Vagy is azt gondolom maga a húrok, amit valamilyen mozgás alkot - bármi hozza létre - léteznek. Tehát nem egy vad elképzelés volt részükről. Mert nem csak lehetséges, hanem valóban igaz lehet mind addig, amíg energiát hordozó anyag, illetve felszabadult energia létezik.
  • Saintgerman
    #156
    Nem nem értettelek félre, nagyon is jól értettek.. Te nem értettél meg, de nem is érthettél, mivel nem tudhatod mire gondolok egy pár sor mögött...

    Na de adjuk át a szót Katalizátornak, reméljük ő majd ír itt a topik témához illő okos dolgokat, és nem korlátokat épít másoknak... Persze ha a déli határról költözött kerítés építésből épp ide, akkor értjük a lelkesedését. Ha annyira belemerült a korlátok építésebe, hogy már csirkéket is tart csak a kerítés miatt, akkor tisztáznunk kell, hogy hol van a kívül és hol a belül..

    de valóban nem kellene minden topikot tele szemetelni...


    Utoljára szerkesztette: Saintgerman, 2016.05.14. 22:24:27
  • czihaki
    #155
    Saintgerman félreértettél- nem egy 1000 év múlva elkövetkező újra leszületésre gondoltam, mivel ez egy hindu marhaság- az élet itt egyszeri és megismételhetetlen. Én csupán arra gondoltam, hogy ha a szüleim nem XX. században élnek és gyártanak engem hanem 1000 év múlva éltek volna és akkor gyártottak" volna és így akkor élhettem volna, akkor talán nagyon izgalmas korban élhettem volna hiszen akkor már kint fognak száguldani az univerzumban. -ha él még a emberiség-

    Igazad van, sokszor a nehéz élet is besegít hogy többet érhessünk el-- de azért az se ártott volna ha lehetőségem lett volna egyetemre menni. Szerettem a fizikát a matematikát, de utáltam a történelmet. S a magas szintű fizikusi és matematikai tudás, segített volna bizonyítani mind azt, amit megtapasztaltam-- mert igy csak elmesélni tudom, mint valami esti mesét. Vagy ha nem ilyen mocskos világban élünk, akkor még fiatalon megmutathattam volna több mindent, hogy legalább a tisztességes emberek felvilágosultabbak lehessenek.
  • maki85
    #154
    ők csak jót akarnak
    még sok hely van a gumiban:))
  • Katalizátor
    #153
    És mi van a csirkéinkkel?

    Viccet félretéve srácok, ez itt eléggé off, vannak erre külön topicok.
  • Saintgerman
    #152
    Szerintem semmi okod a sajnálatra. Helyedben hálát adnák az Istennek, hogy ilyen zord, vak világban élhettél ilyen sötét időkben, mivel mennél nehezebb körülményekkel küzd meg a szellemed, annál magasabbra emelkedik. Az elkövetkező életeidben talán már nem lesz szükség a földihez való körülményekre, de ha még is azt választod, az 1000 évnek sem lesz jelentősége, mivel emlékezni fogsz az összes többi előző életeidre és a jövő bélit is megválaszthatod. Így értem én, hogy az összes többi bolygón van élet, és mi kullogunk a legutolján....
  • czihaki
    #151
    Viszont amennyi haszna van az informatikának annyi hátránya is. S most nem arra gondolok hogy társadalmilag, hanem tudományosan. ahogy az utóbbi években figyeltem a különböző fizikusi vagy egyéb tudósok univerzummal kapcsolatos teóriáit, azt vettem észre, hogy a valóban logikus gondolgást, amelyet régen kísérletekkel illetve matematikával próbáltak helyére tenni, egyre jobban az informatika kapott szerepet ebben-- elképesztő,- az informatikai programokkal jobban fantáziának és akár hogy is próbáltam értelmezni a számtalan Térre vonatkozó programjaik rajzos ábráit, egyszerűen csak tudós játszadozásnak tartom ezeket a Térrajzos programokat- Lehet hogy a program jól szerkesztett, viszont a beletáplált elképzelés az már irreális.A jelenlegi fizikusi húrelmélet spekuláció amit programozott rajzokkal variáltak, az nem képes leírni az univerzum alapvető működését. Felmerülhet bennünk a jogos kérdés: nem valamelyik program és elmélet hibája eredményezi a számtalan számításnak a nem egyezését?

    Figyelembe veszi a relativitás elvét, egyesíteni igyekszik a természet minden kölcsönhatását, szakít a folytonossággal és a determinisztikus világképpel, letesz a kiterjedés nélküli részecskék létezéséről, és eddig ismeretlen feltekeredett dimenziókat vezetett be. Ennek a sok új elemnek a beépítése, és a számtalan rajzos program teszi annyira megnyerővé a húrelméletet, de ez is a fő hibája. Az ilyen mértékű, és számú felszabdalása a térnek, a számítások bonyolultságához vezethet. Nem csoda ha a húrfizikusok"" jó sokáig el is vesznek a semmit se igazoló számítások útvesztőiben.

    Igaz hatalmas az univerzum és az valószínűleg számtalan különálló-önmagának való" Térré válhatott azzal amikor kialakultak a galaxisok, de ettől még egynek számít, mert valahol kell lennie a központi ERŐNEK ahonnan minden kiindult.

    A galaxisoknál más a helyzet, az nem szétvetett" hanem tömörült és folytonos mozgásával Tér- örvényt hozott létre. Mennyi dimenziót hozott közben létre? Azt minden egyes csillag és a vonzásába került bolygók maguk határozzák meg. Ahogy a Földön 4 dimenziót vehetünk számításba, a Nap esetében az elektro-fizikai tulajdonságait és a tömegét figyelembe véve nyilván való hogy több jöhet számításba. De a Tér-húrok létezése és hatása mind addig jelen van, amíg az égitest energetikai ereje létezik az hogy miképp hat egyik a másikra az elektro-fizikai egymásra hatásuktól függ és ezen múlik a Térben kialakult energetikai húr nagysága és iránya és száma is.

  • czihaki
    #150
    Saintgerman- A csillagászok most találtak 1200 ezo bolygót csak a galaxisban és ha a bolyhó anyagi összetétele megfelel az életnek, illetve megfelelő távolságra van egy meleg csillagtól, akkor elképzelhető valóban, hogy sok élet van még rajtunk kívül a galaxisunkban, de akár a sok ezer galaxison belül is. Őszintén? Sajnálom, hogy ebben a korban születtem és nem 1000 évvel később- fantasztikus és izgalmas lehetett volna!!
  • czihaki
    #149
    Attól tartok, hogy az amit mint milliárdos ábrándként tennél, arra nem lesz valószínűleg szükség egy évszázad múlva! Ahogy fejlesztik a számítógépet az robot- memóriát, a robot gyilkoló szarkezeteket, úgy válhat SENKIVÉ a világ munkás rétege. Vagy éhen pusztulnak karanténba kényszerítve vagy a gyilkolásra gyártott robotokat fogják rájuk küldeni. Kanada (soha nem tőlük vártam ilyen korán) már egyre nagyobb sikereket ért el ennek készítésében!
  • maki85
    #148
    ezt másik topicban is megkérdeztem, dehát ismétlés a tudás anyja:

    "te és czihaki egy gitáron játszotok, de más-más húron
    légyszíves mondd meg, a te hited az igaz, vagy az ővé???
    várom válaszod:))"
  • overseer-7
    #146
    Tudom tudom.. hogy mire gondolsz..
    De úgy mondom, hogy mi lenne ha én oda tartoznék.. és kizárnék minden érzelmet a helyzetem..családom helyzetének analizálási és a döntési folyamataiból.. mert hát sajnos így tudom meghozni a legelőnyösebb lépéseket.

    Nem hülye emberek vannak ott fönt azokban a poziciókban.
    A pénzrendszer hihetetlenül gonosz módon működik.
    Nem hülye emberek találták ki ezt az egészet.. az már biztos..

    érdekelte őket az, hogy ezzel minden pénzt használó ember teljesítményén élősködnek?
    Nem..
    Még azt is el tudják érni, hogy a többség ne is lássa ..mit művelnek.
    Vagy pl azt is.. hogy akik látják magát a folyamatot.. és meg is értik.. pl közgazdászok, bank rendszerben bennfentesek.. ne lássák "gonosznak, rossznak, piócának" a rendszert.. hanem csak azt gondolják hogy ez már csak ilyen..
    hogy a pénz is csak egy termék mint a többi..

    csak hát ez nem igaz.. a pénz nem csak egy termék.. mint az arany, vagy a krumpli.. egy nagyon speciális termék..
    végtelen mennyiséget létrehozhatok a levegőből belőle..
    tonna számra gyárthatom és költhetem.. és akkor olyan inflációt csinálok, hogy millpengőért, vagy millforintért veszed a tízóraidat a sarki büfében... ezzel elloptam mindenki teljesítményét, kisajátítottam.
    De ez csak egy teknika.. ugyan ilyen teknikás vagyok, amikor a semmiből létrehozott pénzt adom kölcsön kamatra embereknek..ami valójában nem is létezik..csak adatok egy számítógépes SWIFT rendszerben.... majd ezért valódi teljesítményt várok vissza.. vagy ha nem akkor lefoglalom a fedezetet.. ingatlant.. kocsit..stb

    Ha mondjuk én is ilyen okos lennék, és a középkorban élnék.. és én is gátlástalan lennék..
    akkor teljesen kézenfekvő lenne, ilyen rendszert üzemeltetnem.. a leggyorsabban tudnék vele meggazdagodni.
    ..és még csak dolgoznom sem kellene
  • overseer-7
    #145
    én most cikkeket olvasok a kozmológiai és fizikai állandókról.. hibble állandó, c, G, plank ..stb
    mi lenne ha más értékük volna.. érdekes dolgok ezek.

    meg ez az előadás is érdekes :

  • Saintgerman
    #144
    igazad van, ne basszuk el, ideje, hogy példát mutass..
  • Saintgerman
    #143
    Én is éltem ezzel az első 1-2 hsz e után, de már nem tartom valószínűnek..
  • Saintgerman
    #142
    Ez a szomorú, hogy te is ezt tennéd, de hál'Istennek az olyanoknak mint te is, már nem lesz meg rá a lehetőségük..
  • Saintgerman
    #141
    Ezen a téren teljesen megnyugtathatlak, ugyan is az összes környező bolygón van élet, és mi vagyunk a legprimitívebbek az összes között. Persze ez nem természetes, hanem egy külső beavatkozás eredménye, az hogy a bolygónk egy karantén, mi meg csak energia termelő haszonállatok vagyunk rajta.. Attól persze az Univerzum csodálatos, csak épp most állunk annak a kapujában, hogy ezt mi is felfogjuk...
  • czihaki
    #140
    Fantasztikus az univerzum, csak egy baj van vele, hogy minden égitest nagy távolságra van a másik égitesttől. Pedig biztos van élet más bolygón is, s vajon milyenek lehetnek? Túl nagy a csend körülöttünk. Vagy azért mert primitívek, vagy azért mert csak olyan szinten állnak mint az ember, vagy fejlettebbek és hallgatnak,- vagy félnek vagy még ők se győzték le technikailag a távolságot ahhoz, hogy egy másik bolygót gyarmatosítsanak. Ha pedig differenciált agyú hús evők, és sokkal fejlettebb szinten állnak technikailag, akkor az emberi fajból szaporítható baromfi-hús válhat.

    Aligha becsültebb életek az emberi fajnál.
  • Katalizátor
    #139
    Élek a gyanúperrel, hogy czihaki egy mester-troll!!!
  • overseer-7
    #138
    ezt a topikot ne bas*zuk már el.. ebben beszéljünk az univerzumról..
    mondjuk a szuperszimmetriáról..
  • overseer-7
    #137
    Az NWO egy hatalmas terv.. ez a terv valóban létezik

    Sajnos.. ha én lennék olyan pozícióban mint bármely más hatalmas ipari és pénzvagyonos család.. dinasztia.. amelyek valóban léteznek.. én is ugyan ezeket tenném amiket ma ők tesznek.

    Én is a jól felfogott érdekem szerint cselekednék.. megpróbálnám átformálni a világot, hogy a vagyonom, hatalmam biztonságban maradjon a családomban minél tovább és tovább.. az emberek kihasználásának rendszerét meg újabb és újabb rétegekkel bővíteném..

    amikor meg sikerül teljesen átállni emberi munka teljesítmény mentes, emberi erőforrásmentes berendezkedésre.. eltörölném az emberiség 99% át.. mert
    1. akkor ők már feleslegessé válnak..
    2. fenyegetést jelentenek a családomra, hatalmamra és a státuszomra.. tulajdonomra
  • czihaki
    #136
    Sajnos, ebben nagyon is igazad van, de hát ilyen az emberi faj valóvilága!
  • maki85
    #133
    a tudományt csak akkor fogadják el, ha már majdnem belefulladnak az általuk teremtett világba
    példa erre Vatikán, ahol már elfogadják az evolúciót, mint lehetséges alternatívát, de teremtés AKKOR is volt
    főleg nyugaton a kereszténység nagyon hadilábon áll, és ezt az űrt nagyon ügyesen ki is használták egyesek
    az emberek butaságéhségét táplálni kell, így jönnek létre az újsütetű "vallások"
  • maki85
    #131
    szerinted aki vallásos, mi több mélyen hívő, azok szednek valamiféle tudatmódosító szereket???
    bizony nem, legalább is többségük nem
    de a szónak, és a csordaszellemnek óriási ereje van
  • nmara
    #130
    Mit tetszik szívni vagy szedni, néni? Hol lehet kapni?
    Szentnémet, inkább ne vágjon így az agya senkinek, mert ez elmekórtani eset.
  • czihaki
    #129
    Tudod overseer-7 szándékomban állt miután betöltöttem a 60. évemet bemutatni még hozzá a szkeptikusoknak és bizony nagyon jól megfizették volna. S talán ha akkor a tervem sikerül, akkor az emberiség egy kicsivel józanabbul, Emberhez méltóbban gondolkodna és viselkedne. Ugyan ebben az időben egy könyvet is kezdtem írni, de sajnos az unokáim lelkiismeretlen szülei miatt, egy mocskos beszólásukra, hatalmas haragot éreztem irányukba, de visszafogtam magam és csak annyit mondtam, takarodjatok! kifelé!-- ha akkor csak egy kicsit is használom a tudásom, akkor vagy pofán vágom őket és kihajítom mind kettőt, vagy legalább miután kitakarodtak valamit tányérokat poharakat, de földhöz kellett volna vágnom. De csak lenyeltem és álltam.-- egy kis idő elteltével már el is vitt a mentő, infarktust kaptam. Amíg a kórházban voltam, a piszkozat könyvemet amit még be se fejeztem, a férjem kiadóhoz vitte és kinyomtatták a piszkozatot.

    Amikor kijöttem a kórházból örültem is és nem is-- de boltba csak kevés jutott el, mert képtelen voltam így engedélyezni az árusítását-- odamentem a kiadóhoz és a raktárukból haza hoztam- ma is a gardróbban állnak becsomagolva.

    A bemutatásokat pedig le kellett mondanom, mivel bárhova távoztam lélekfazonommal az országban, mire eltelt egyetlen perc, a lelkem visszatért és hatalmasat csapott a szívemre, majd kiugrott úgy kezdett dobogni a bal oldal és végre egyet a jobb szívfél is összehúzódott. Szóval a lelkem valamiért nem kockáztatott, valamiért fontosnak tartotta azt, hogy még éljek.-- S milyen szerencse-- A drága szülők akikre ráírattuk a házunkat hogy ne kelljen örökösödési adót fizetni egyszer, kiderült hogy azt spekulálták hogy eladják a házat amiben mi élünk és a két unokánkat neveljük lassan 14 éve.--- Így aztán egy alkalommal visszavettük a házat, és ma a 2 fiú unokám nevén van, a mi haszonélvezetünkkel.

    Ha könyvet nem is, mert egy vagyont kérnek a kiadók-- de videót azt tervezek készíteni és fel lesz téve. az internetre.
  • Katalizátor
    #128
    Bocsás meg, de azzal az állításommal, hogy jelenleg nem értjük az élet-halál közötti bio-filozófiát, még nem mondom azt, hogy lehetetlen megérteni. Igen! Akár a tudomány útján!
  • overseer-7
    #127
    ha te hiszel magadban.. akkor kezdj el erről a jelenségről tudományos könyvet írni.. majd végeztess el tudományos vizsgálatot.
    Ha tényleg léteznek ezek a jelenségek.. bizonyítható..vizsgálható, mérhető. stb
    akkor újra kell írni minden fizika, és úgy általában az összes tudományos könyvet.

  • czihaki
    #126
    Ebben nagyon igazad van, -- az orvostudomány se ismeri még az élet, vegetáció, és a halál állapotának okait . De még az emberi elme, vagy tudat keletkezését se. pl azt képzeli az orvostudomány hogy az agyban születik a gondolat és az érzelem. NEM. a Szellemi lélek energia részecskéin születik a gondolat érzelmi feszültséggel-- az agy csupán biztosítja a képi memóriát, valamint az időt a múltra emlékezést, a jövőbe való előre tekintést. A lélek ha testen kívül van, erre képtelen érzékelés valamire való koncentrálás nélkül.

    -- a tévedés elkerülése véget messze nem vagyok ezoterikus, sőt sok mindenben erősen bírálom a sóderoló ezo-sokat!. --- Én csak olyasmihez szólok hozzá amit megtapasztaltam, és megértettem, amit viszont nem, akkor hozzá teszem hogy feltételezem vagy számomra is csak teória. az ezo okoskodók és a legújabban feltűnt természetgyógyók, csak sóderolnak, innen- onnan összeszedegetett antik marhaságokból, mint pl. a csakra, az újraleszületés baromságok, vagy más hindu vallásos sóderok-- de nem különbek a más vallások meséi se különösen az életről a halál utáni létezéssel kapcsolatban .
  • maki85
    #125
    "Mivel abban a korban voltam, hogy már egyik nagyhatalom se használhatott volna fel saját mocskos céljaira."

    nekem ez nagyon hasonlatos valakinek a (közülünk) személyiségére
    vagy tévednék???????
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2016.05.08. 21:31:53
  • czihaki
    #124
    De valójában igaz a Tér-feszültség létező és bizony ha megszűnne az élet elpusztulna.
    A földi nagy időt, a Föld energiájának két töltésének egymást keresztező mozgása teremtette meg. Az egyik a Fehér energia, amely É-D irányba mozog és feszültsége besugározza a felszínt, a másik a Fekete energia délkörök mentén sugárzik ki a Föld belsejéből és keresztezi a Fehér energiának sugárzását- A metszésük teremti meg azt a Tér-feszültséget amely nélkül az élet nem élhetne.

    De az ember alkotott még egy fajta idő egységet ami a Föld tengely-körüli forgásának sebessége határoz meg- A egy nap ideje. A Földünk tengely körüli forgásának ideje, évezredek óta folyamatosan hosszabbodott- ami azt jelenti, hogy a Föld tömege állandóan egyre nagyobb lett. Vagy is a ókori emberek sokkal hosszabb ideig éltek a saját számításuk szerint, mivel rövidebbek voltak a napok, és valószínűleg a Nap is mivel kisebb volt, még az esztendő ideje is rövidebb volt. Vagy is ha nem is mért olyan pontosan a valamikori homok óra vagy napóra, azért ellehet hinni, hogy az akkori emberek élhettek 600-500-400- 300 s végül 100 esztendőt-- a Föld tengely körbeforgásának ideje. miatt.
  • czihaki
    #123
    Tudom, hogy az amit írok nektek azt nehéz még felfogni is, nem hogy elhinni. De minden szavam igaz. Valójában szándékomban állt bemutatni pár évvel ezelőtt Szkeptikus társaságoknak, angol, ausztrál és amerikai társaságoknak. Mivel abban a korban voltam, hogy már egyik nagyhatalom se használhatott volna fel saját mocskos céljaira. A képességemmel többet értek volna, mint a műholdjaikkal. ezért kellett hallgatnom egy életen keresztül mindenről. Nem volt előttem se távolság, se beton fal, se földnek mélysége, mindenen áthatolni voltam képes, és mindent meglátni, hallani és visszatértem után emlékezni reá. E képességemnek volt köszönhető, hogy megjártam a Földünk belsejét is. A lélek fazonommal"-- a szellemi lélek energia szálak emberforma rajzolata. A lélek szálakon születik a gondolat érzelmi töltéssel. A lélek hall és lát csak kicsit másképp. Viszont számára csak az létezik ami a célja, vagy amire koncentrál, vagy épp érzékel. A lélek számára nem létezik az idő, de a komában hagyott testében is csak topog az idő.

    Az időről-- az ember megalkotta valóban a saját illúziónak nevezhető idejét- 1.amit a gyakorlatban használ és állandóan mért a szerkezeteivel. 2. s persze a különböző elméletileg használt idő zónáit.

    Einstein idősebb korára elkezdett spekulálni az időnek valódi létezéséről, de nem volt ideje befejezni- így maradt a Tér-feszültség meghatározása amit az utána következők megtartottak.-- de az hogy mi az a Tér-feszültség azt senki nem határozta meg csak a görbült tér okozta Tér-idő fogalom maradt fent azóta is.
  • Katalizátor
    #122
    Így van, pont ezért! Most inkább az "Idő Nyila" foglalkoztatja a fizikusokat, vagyis miétt van a szintünkön az időnek bizonyos iránya.
  • Doncikutya
    #121
    Rossz nézni, hogy mennyi ezoterikus-baromságokkal tömött fejű ember látogatja ezt a fórumot. Fullba toljátok a kretént.
  • overseer-7
    #120
    "az idő csupán életünk egyfajta illúziója. "
    ezt léci fejtsd ki bővebben.

    kvantum mechanikai tanulmányok már utaltak arra, hogy az idővel is valami baj van..
    választásos kvantum törlés kísérlet pl..