31662
CRYSIS
  • KILLER2
    #27731
    A modellek itt sem panaszkodhatnak, mert itt sem csúnyák, lowon a textúrák a gyengék, de nagyon és az rontja az összképet, a szebb modellek, meg nem lehet, hogy lehúzzák az FPSt? Nem vagyok hozzáértő, de azért nem lehet, hogy ezért vannak LOWon az alacsony FPSek, mert a kártyák a modelleket nem bírják?
  • arty
    #27730
    ok, csavargassuk a mondatot, ha gondolod ... :

    mutatok, ha mutatsz játékot az elmult 5 évből, ami LOW-on nem hányingerkeltően ronda ;)

    ----

    [IMG][/IMG]
    minden low, textura high, 40-50fps

    1900GT, 3 éves videokártya. teljesen jól játszható.
    ... de mit szerettetek volta, hogy ATI 9600PRO-n nézzen ki ugy, mint veyhighon, 50fps mellett???
  • KILLER2
    #27729
    Valószínűleg igen. Titkos grafikajavító, extraszuper Crytek VGA limit plugin
  • lac coo
    #27728
    Csak ez a "valami" a Crytek dolga ....:P
  • KILLER2
    #27727
    Ez igaz. Kár, hogy a mai világban már minden csak reklámfogás.
    Lac Coo: persze, de valami csak elzabálja azt a sok FPSt. Bár a modellek azért LOWon sem panaszkodhatnak szerintem, csak a textúra lesz angyon gyenge, ami amúgy highon sem túl jó és talán ez rondítja el annyira. Szóval valami csak elzabálja az FPSt. Vagy csak szimplán ennyire VGA limites :)
  • VRSDM
    #27726
    nem ők voltak a hülyék (manapság sajnos ez az alap) hogy kamuztak. az volt a hülye aki hitt nekik :D
  • lac coo
    #27725
    Low-ban minden rondáb , gyengébb lesz: textura, modell, látható távolság, LOD-ok, árnyékok-fények..minden ....
  • KILLER2
    #27724
    Pedig érdekelne, szóval keresd csak meg :)
  • KILLER2
    #27723
    LOWon inkább csak a textúrák miatt lesz ronda, mert szerintem nem az lesz rondább vagy veszi rondábbra, ami valóban viszi az FPSt, hanem csak a textúrákkal próbálkozik.
    A Crysisnál pedig optimizálásnál még az is probléma, hogy a Crytek a megjelenés előtt nagyon ígérgetett valamit. Egész pontosan azt, hogy a régebbi gépeken is jól fog menni. Na most ez nem egészen így történt és szerintem ezzel nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy ennyire szidják, hogy nincs optimizálva.
  • Narxis
    #27722
    Én már bemásoltam egy szöveget ide pár hónapja amit programozók mondtak a Crysis-ről, akkor senki nem tudott hozzászólni, gondolom a tudás hiányzott hozzá. Már nem fogom megkeresni 2 mondatos kis szösszenet volt, hogy miért kell erős gép a gamenek.

    Játék: Cod4
  • lac coo
    #27721
    Vagy mutass egyet, akár öt évvel ezelőttit, ami annyira ronda és lassú mint ez low beállításban ...:)
  • arty
    #27720
    amikor nekem a CPU a limit (a64 x2 2800mhz), olyankor csunya a játék :D (1024/medium, mondjuk)

    ha viszont felteszem 1360x768 / high-ra, akkor mind1, h 2400 vagy 2800mhz en megy a procim, teljesen a VGA határolja be a sebességet :( (9600gt és 8800gt-n néztem)
  • arty
    #27719
    te átnézted a kódot és látod, hogy lassura van megirva? leirnád, pontosan miken lehetett volna javitani?

    ... de persze nem kell programozoi hozzáértés, hiszen játékosként is lehet 'érvelni': mutass egy játékot, ami kirizshez arányos grafikát mutat és sokkal gyorsabb :)
  • Shep
    #27718
    Hát nekem 4200+ om volt húzva 5000+ os szintre elcseréltem egy az egyben egy E4400-ra és húzás nélkűl volt +5-10 fps-em a Cry-ban húzva meg még több, szóval nem hülyeség az intelre váltás, persze nem 30-ért :)
  • gurubefree
    #27717
    Csak 2 teszt eredmeny hogy is ment nalam a jatek . DX9

    DX10

  • mikiking
    #27716
    na megnéztem xp-n ,unlockerrel... minden nagyon magason (very High) 8 x os élsimitással 18-24 fps..... az én procimmal ez kiválo teljesitmény
  • lac coo
    #27715
    Az...Főként a Quake1 szintű low grafhoz :DDD
    De fullon valóban kell neki a vas, igaz AI rendesen megakaszt mindent ...

    De jó lenne , ha valami normális fejlesztő csapat megvenné ezt az engine-t ....Egy ötletesm változatos játék alatt ütős lenne ...
  • bertino
    #27714
    hagyjad, szerinte optimalizált.
  • grebber
    #27713
    Optimalizált?? És mégis mire szerinted? Mert ninc solyan gép ami vinni very highon dx10 modba max szűrőkkel.Vagy 3 év múlvai hardverekre irták ? Mert akkor talán majd fog futni rendesen.
  • arty
    #27712
    értelemszerüen az unlock dx10 kell, ha az unockert a bin32 mappába raktad, akkor indithatod is az UNLOCK gombbal. (browse akkor kell, ha nem oda tetted, akkor megadhatod neki hol a crysis.exe)
  • arty
    #27711
    optimalizált ez, csak ehez a látványhoz ilyen vas kell, ennyi. mutass szebb játékot kisebb gépigénnyel, utána lehet szidni a cryteket, h bénák ...

    gabyee: sztem probáld meg tuningolni a procid, ill ha nem megy, akkor vegyél fillérekért egy 5000+ -t és tuningold azt. (ha az alaplapod képes rá és értesz is hozzá kicsit... mert ezt ingyen vagy +5-7ezerért megusznád, mig egy intelre váltás bizony 30+ ezresbe fog fájni és csodát az sem jelent crysis alatt...)

    crash44: ha jol el tudod adni a 9800gtx-et, akkor cserélj! sokkal jobb a 4870es, és az idő neki dolgozik, ahogy egyre shaderintenzivebb játékok jönnek. a gef8/9 olyan halott lesz nemsokára, mint a gef7 ...
  • mikiking
    #27710
    xp alatt a dx 10 unlocker programbol miket kell bekattintani az elején ???
    Unlock DX 10 (features) for WinXP - gonodlom ez kellll
    patch private server (allow duplicated cdkey join)
    unlock Amphibious APC
    browse crysis.exe
    apply on dedicated server

    Ezek közül meik kell ?
  • Gabyee
    #27709
    köszi de az már alaplapcserével is jár:)
  • Prince23
    #27708
    lol
  • lac coo
    #27707
    Dehogynem, ez mindig az volt ! :))))
  • Prince23
    #27706
    Emberek! van vga topik nem? vagy ott van mien gépet vegyek MOST címmel egy topik...
    vagy azé jöttök ide, mert az nem forgalmas?
  • Hedic
    #27705
    E8400 a megoldás a kérdésedre!!!!
  • Prince23
    #27704
    Ez nem VGA topik!
  • meszibalint
    #27703
    mi történt a bithumen szerverrel, nem látom már tök régóta. és azon kívül tudtok olyan szervert, ahol vannak magyarok is??
  • Gabyee
    #27702
    Sziasztok!
    Most jelenleg van egy 4850 kártyám és egy x2 3800+ procim.Érzem én is hogy nem hozza ki a kártyából a maxot főleg crysis alatt.Szerintetek ha 6000+-ra cserélem akkor érezhetően jobb lenne vagy ennél nagyobb vas kell neki?Valakinek esetleg tapasztalat?

    És ha valaki leírná az "xml" fájlok beillesztését(modok)azt megköszönném...
  • poppe
    #27701
    9800gtx kb 4850-nel van egy súlycsoportban, a 4870 jobb nála...
  • Narxis
    #27700
    Maradjon.
  • Prince23
    #27699
    maradjon
  • crash44
    #27698
    hi

    szerintetek a mostani geforece 9800 gtx-emet most lecserélném egy ati hd 4870-re akkor az jó vétel lenne vagy maradjon a 9800 gtx? (intel procihoz)
  • gurubefree
    #27697
    Mindig tanul valamit az ember :-) ... Biztosan be fogom szerezni a Warhead-et , nagyon kivancsi vagyok ra.
  • Bence94
    #27696
    És megteremté az Úr az embert. És megteremté az ember a Crysist.És mondá a sok ember: ehhez az Úr teremthetne valami izmosabb PC-t is, mert ez bizony ebertelen...

    na na de jön a Warhead ami ügy majd a hütőgépen is Very Higon fog szaladgálni (bízok benne hogy igazat mondtak de azért hiszem ha látom)
  • Narxis
    #27695
  • grebber
    #27694
    LOL ki a lószart érdekel hogy ennél a gamenél dx9=dx10 ugyanolyan elbaszott mind akettő mert nem voltak képesket optimalizálni
  • dzsaniii
    #27693
    Mellesleg pont a POM-ot hoztad fel példaként, ami szintén van DX9 alatt, pedig ugye Te kikiálltottad, hogy ez az igazi különbség. Tehát valahol Te sem tudod miről beszélsz, mert amíg esetleg a kép minősége lehet jobb, addig a játékbeli dolgok nem változnak, és egyszer az egyikről beszélsz, máskor pedig a másikról.
  • dzsaniii
    #27692
    Nem érted, itt nincs DX10 specifikus effekt, DX9 alatt ugyan azt elő lehet hozni. Az előre beállított Very High is egy konfig alapján működik, de ugye nyilván nem tudják, hogy a játék melyik paraméternek milyen értéket ad meg. Itt a kérdés, hogy ki tudja legjobban megközelíteni, de ugyan azt kapod DX9 alatt is, csak a játékban van letiltva, hogy ne érhesd el. De látod, elő lehet csalni őket, a kérdés csak az, hogy ki hogyan szabja testre. Ezért van sokféle konfig.

    Abban lehet valami, hogy a DX10-nek más a renderelési mechanizmusa, elképzelhető, hogy élesebb képet kapsz, vagy bármi hasonló, de maga a játékbeli effektek ugyan azok DX9 alatt is.