31662
CRYSIS
  • arty
    #27691
    Továbbra is butaságokat irkálsz.

    A játék XP alatt DX9 renderelőt használva (hackel, ami lehet unlocker vagy config átirás) egy az egyben ugy néz ki, mint a Vista alatti DX10 verzio very highban.

    Ez ellen a nem hekkelt DX9 versus DX10 képed nem érv, ahogy leirták, az kamu.
  • Gabyee
    #27690
    valaki légyszi a #27683-ra,nem találok csak angolul infót az meg kínai...
    az új ályák működnek ezzel a crysis launcherrel de az xml-t nem tudom hogy kell beilleszteni:(
  • gurubefree
    #27689
    Pont ez a lenyeg :-) Sokan ezt probaljak hasonlitgatni DX9 VISTA alatt es a DX10 VISTA , es nem az XP DX9-et . Szamomra lathatoan van kulonbseg a ketto kozott es ez mind a VISTA-nak koszonheto. gduck is jol latja azt hogy a szinvilag , az effektek masok ( szamomra szebbek ) es lehet akarmilyen mod XP alatt ami bakapcsol kikapcsol barmit nem fog ugy kinezni a jatek XP alatt . anyway kinek mi tetszik .... peldaul en nem is hasznalok AA v. AF beallitast mert szeintem csak ront a latvanyon.
  • dzsaniii
    #27688
    Elárulod mi a különbség XP DX9 és Vista DX9 között? Mert megmondom én neked: semmi. A játék ugyan az, a DX9 pedig egységes, mindkét platformon elérhető. A feloldott beállítások meg nyilván nem adják ugyan azt, mert ahhoz tudni kellene, hogy az alapbeállítás szerint mit jelent a Very High. De ez csak a konfigok szempontjából érdekes, ugyan azt kapod, a kérdés csak a konfiguráltság.
  • gduck
    #27687
    Ok.

    Csak szörnyű mindig ez a DX9-DX10 XP-VISTA vita :D Nekem mindkettő fennt van és a VISTA is stabil, igaz a Crysis XP DX9 alatt vagy 10FPS-el jobban fut mint VISTA DX10 alatt. (UH config van beállítva és ugyabból a mappából megy a játék) Azt viszont elismerem, hogy DX10 alatt picit máshogy néz ki a játék. Megfogalmazni nem tudom mi a különbség, de színekben, robbanásokban mintha látnék valami eltérést... Lehet, csak a szemem csap be, de adódhat ez az eltérés a grafikus motor miatt is :)
  • gurubefree
    #27686
    Ertelek ( ellnezest a hangnemert , ez a kolega utolso mondatara volt a valasz ).... de arrol volt szo , hogy nincs kulonbseg ( kinezetben ) ha DX9 XP + "hack" vagy DX10 VISTA altt jatszod . A kolegak szerint nincs csak annyi hogy jatszhatatlan mert tul gepigenyes. Na erre akarok racafolni mert soha-soha nem fog ugy kinezni egy jatek XP alatt mint ahogy kinez a VISTA alatt es az lehet akar DX9 vagy DX10-es is.
  • gduck
    #27685
    Ebben a fórumban felesleges a durva hangnem!!!

    Nem tudom Te mióta "kíséred figyelemmel" a Crysist, de vagyunk itt páran akik már a béta teszt alatt is a játékot nyúzták :)

    1. A játéknak van DX9-es és DX10-es grafikus motorja is!
    2. A DX9-es grafikus motor is tudja látványilag ugyanazt, mint a DX10-es, csupán a játéban tilva van a beállítás! A "hack" ezt a beállítást teszi elérhetővé!
    3. Az általad belinkelt képek, a játék megjelenését megelőzően "markiting" céllal jelentek meg, a DX10 nagyszerűségét hangoztatva!

    Ez nem azt jelenti, hogy DX9=DX10, csak azt hogy ezt a játékot (mivel a grafikus kártyákat 100%-ig izzasztja és nincs semmi tartalék bennük) célszerűbb DX9+"hack" beállítással játszani ;) És még az is "szörnyű", hogy a játék megjelenését ÓRIÁSI DX10+Crysis marketing előzte meg :(

    JÓ JÁTÉKOT!
  • gurubefree
    #27684
    Azt hiszem pont errol volt szo. Hogy van kulonbseg a DX9 es a DX10 kozott. Nem arrol volt szo hogy valami "hack"-el probalsz XP alatt hasonlot kihozni mint a DX10.
    Szoval pontosan te montad ki hogy van kulonbseg a DX9 es a DX10 kozott

    Milyen dx10 unlocker-l beszelsz .... pont errol ugattam , hogy gyenge elmejuekkel nem fogok vitatkozni akkik XP alatt DX10-rol almodoznak.

    "Many of the game's DX9 players will probably not be aware they can change the config files to open up the very high graphics settings. This "hack" may even be fixed by Crytek in the retail version, so that it is no longer possible at all."

    Talan mukodik VISTA alatt ha DX9-ben jatszol de nem XP alatt . En itt befejeztem de ha beragatsz megveszem megint es megmutatom neked hogy is kell kinezni ennek a jateknak VISTA alatt aztan hasonlitgathatod az DX9 minoseggel .
  • Gabyee
    #27683
    valaki megmondaná hogyan kell beilleszteni a játékba modokat?
    az "xml"fájlokra gondolok,ezeket hogy tudom beleintegrálni a játékba,hová kell rakni?
    köszi!
  • arty
    #27682
    jajjnemár ... belinkeltél egy TISZTÁN dx9 (high) képet és egy dx10 képet (very high). Ne röhögtess... a konfigok és az 'xp dx10 unlocker' pont a DX10 képeden láthato effekteket kapcsolja be XP/DX9 alatt, jelentősen jobb sebesség mellett

    igy már értem a véleményedet: tudatlanságodbol fakad :)
  • Sponnyabob
    #27681
    Én is támogatom sheep-et mert teljesen igaza van mondjuk nekem mindig is bejöttek az ilyen játékok mint a Crysis pont ez az én favoritom és mióta megjelent azóta a játékok közt abszolút favoritom csak annyi a baj hogy nem megy jól a gépemen de nemsokára jön az uj videó karim és menni fog (remélem)
  • berczely
    #27680
    All High + r_sunshaft = 1 és a vízhez is beírtam valami cuccost de azt most nemfogom a kedvedért bemásolni
  • gduck
    #27679
    Amikor a képeken egyértelműen látszik (Custom HDR) hogy nem ALL HIGH beállítással készültek, akkor ne írjad a képek alá hogy ALL HIGH
  • Shep
    #27678
    Nem úgy, te níma :)
  • V43 1105
    #27677
    XD kurvára vágyok alienes szigetre hallod :)
  • Shep
    #27676
    Mondjuk annyira nem vagyok meglepve, mert 1-2 ismerősömet kivéve a FarCry-ra is mindenki azt mondta, hogy az csak egy szar techdemo, Crysisra is, de hát kit érdekel, ha nekem tetszik?
  • Shep
    #27675
    Most abban mi a jó, hogy van egy pályán kb 20 ember és mindegyiket elintézed 1 lövéssel, hol marad a kihívás (fejbe amúgy elég 1is ). Nem állította senki ,hogy ez egy korszakalkotó játék, az viszont furcsa, hogy egy ilyen általatok dögunalom szarnak titulált játék topicja mégis ennyi látogatót vonz. (ja tudom mert annyira szar, hogy errőm ár muszáj beszélni) Amúgy szerintem teljesen jó ez a játék, marha nagy pályák, járművek, lopakodás, akciózás, szabadság olyan tájon ahova az itteni emberek többsége, lehet, hogy soha a büdös életben nem jut el, és kövezz meg , de nekem a történet is tetszik)
    Hát biztos velem van a baj, de én nem tudok egy játék mellett sem ott ülni 1-2 órától többet. (ja de van ill, volt mert mostanában már nem játszom Counter Strike)
  • VRSDM
    #27674
    leg alapvetőbb dolog, ha már egy szuperkatona vagyok, és minden dolgom húdekemény, akkor nem voltak képesek egy olyan fegyvert a kezembe adni amivel nem kell 10lövés mellkasba egy baseball sapkás helyörségi koreainak? ez a kezdet.

    ha mondanám hogy milyenre akkor egy totál más játék jönne ki belőle. figy ne velem vitázz akkor hanem az egész topikkal, (kivéve 2ember) aki szerint ez a játék nem dög unalom. jól néz ki , lehet lövöldözni de ennyi.

    míg az igazi korszalalkotó nagyjátékoknál észre sem veszed hogy 10órája játszol, lemondod a haverokat és a barátnőt hogy játszhass. hát én (és a nagytöbbség) játszogatott vele mert elmegy az idő szórakozással ennyi.
  • Shep
    #27673
    A kérdésre csak nem válaszoltál, milyenre kellett volna szerinted csinálniuk?
  • Prince of Máté
    #27672
    Szerintem jó ötlet volt ez a trópusi hely, nem sok játék játszódik ilyen helyen! (Far cry, meg még egy-kettő)
  • VRSDM
    #27671
    csak annyit mondok hogy ott volt a kezükbe a jelen kor legszebb motorja, még ha nem volt gép anno amin fusson, akkoris. és ahhoz képest nem hoztak ki belőle túl sokat.
  • Shep
    #27670
    Na de akkor mégis milyennek kellett volna lennie szerinted?
  • VRSDM
    #27669
    senki nem kötötte meg nekik hogy egy szigeten kell játszódnia...
  • Shep
    #27668
    Ja és változatos ellenfelek, ezt sem nagyon értem mit kellett volna még bele rakniuk? Nagylábú esetleg tengeri kígyó, vagy fél kezű bennszülöttek?
  • Shep
    #27667
    Az egész játék egy szigeten játszódik ennek ellenére szerintem elég változatosak a pályák, és teljesen életszerűek. Fegyver témára meg annyit tudok mondani, hogy ez egy kommandós, nem pedig Dák Nákem, vagy Komoly Samu, hogy ezerfajta fegyvere legyen. Vannak az ámerikaiak, neki vannak az amcsi fegyverek, a komcsiknak meg a jól bevált AK és a többi fapados cucc. Mit akartok mi legyen még atomot kilővö RPG mint a Shadow Warriorban?
  • berczely
    #27666
    Igazad volt!
    Vista alatt dx9 módban ugyan olyan jólfut mint xp alatt!!





    (1440x900 All High 4xAA, a képek átlettek méretezve!)
  • Narxis
    #27665
    Szerintem csak simán a látványra fektették a hangsúlyt mert kicsit könnyebb leprogramozni egy szép helyet mint gondolkodni és ötletekkel előállni ÉS azt még leprogramozni. Persze ez csak tipp, nem tudom milyen koncepció alapján dolgozhattak igazából. :)
  • KILLER2
    #27664
    Azért nem olyan hülyék ők. Vagy nem tudom. Hát ott is van, aki hülye és van aki nem. A magyarok nem azok xD Viszont aki a történetet kitalálta, az az volt, akárcsak az, aki az ellenségeket. Az AIt sem vitték túlzásba (na ez itt nagy hiba!) és részben az EA miatt az optimizálást is összecsapták, bár lehet, hogy akkor is elcseszik, ha nincsenek siettetve.
  • berczely
    #27663
    Mert a Valve okos a Crytek meg nem!
  • KILLER2
    #27662
    Értjük. A Crysis mondjuk masszívan dzsungeles játék, de azt is lehet változatosan. Ez egyhangú, egyforma vagy csak minimálisan különböző ellenfelek és mindig ugyanazok a fegyverek.
  • VRSDM
    #27661
    volt szó az unalmasságról, és azt nem értem hogy egy fejlesztőcsapat miért nem veti be azokat amik már jó beváltak? pl. lássátok half life 2, óránként más helyszínen vagyunk, más helyszíneken más ellenfelek, más fegyvereket kell használni, más zenen , más hangok más játékstílus és ... értitek :)
  • Ability
    #27660
    Az egész játék DX10 része egy portolt valami. Nem DX10 volt a fejlesztési platform, nem DX10-re lett kihegyezve. DX10-nek csak a működési elve más, de a játékba nem került DX10 exkluzív dolog. Najó, talán egy-kettő. De engem nem fog érdekelni, hogy a felhőkön átsütő nap számításához valós részecske alapú számítást használnak.

    Amúgy nem tudom miért szánalmas az első kép. El vannak túlozva ezek a fénysugarak, de itt nem az a lényeg, hogy neked tetszen, hanem pont az, hogy elő lehet hozni, és akár még fokozni is lehet.

    Olyat itt nem sűrűn mond bárki is, hogy XP alatt nyomja DX10-ben mellesleg. Egyébként én meg 22"-es monitoron játszottam 1680-ban, szóval azt gondolom, hogy azért volt nekem is lehetőségem látni a játék minden részletét. Jelenleg pedig azt mondom, hogy a Vista sokkal jobb rendszer, mint az XP, és olvastam itt és a PH fórumán egy nagyon hozzáértő ember véleményét a DX10-ről, és abszolút meggyőzött, DE ennek tetejében én nem látok lényeges különbséget Crysisban.
  • Narxis
    #27659
    Azt se szabad elfelejteni, hogy a DX10-et nem a szebb látvány hanem a könnyebb programozás miatt fejlesztették ki, a DX11 pedig majd kihasználja a a chipek párhuzamos feldolgozási képességét, jobban támogatja a több magos procikat és az ATi kártyákban már egy ideje meglévő tesszelációt támogatja ami a 3D-s funkciók terén hoz majd látványos újítást.
  • gyonax
    #27658
    Ebbena DX9 összehasonlításban egy dolog a megtévesztő: a DX9-nél nincs konfig... Ezeket az effekteket (még ha nem is mindet de 90%-át) simán elő lehet hozni egy jó konfiggal... Amit most így elsőre látok a a DX9-es képen az a POM és a Color Grading hiánya, márpedig ez egy jó ultra high quality custom configgal simán elővarázsolható...
  • gurubefree
    #27657
    #27195 itt voltak a kepeim ... akkor valoszinu ezeket is lattad . En nem akarok itt vitat nyitni arrol ( szakmai ) mi is a DX9 es mi a DX10 mert nem ertek hozza . Amivel szolgalhatok az a tapasztalat mert jatszottam XP es VISTA alatt egyarant es nem 1280x1024 v. 1440x900 felbontasban hanem attol joval komolyabban is 50" plasman.. A velemenyem mellett kiallok ( bar mindenkinek mas tunik szebbnek v. kellemesebb latvanynak ) , hogy DX9 alatt sosem fog ugy kinezni egy jatek mint DX10 alatt . Es a masik eleg vicces dolog az hogy valaki hogy emlegethet DX10-et XP alatt .... szoval ilyen emberekkel en nem fogok vitatkozni mert felesleges.
    Felhozhatunk itt sok peldat , a mod-at de ne felejtsuk el hogy egy mod-olt jatekban csak valami jobban mutat
    az meg nem azt jelenti hogy teljes mertekben valtozik mivel ahoz hogy az az effect v. akarmi ki legyen emelve kvazi mutatosabb legyen valahonnan el kell venni . Sajnalom hogy mar nem tudok keppekel szolgalni es alatamasztani azt amirol beszelek , de tegnap megvaltam a jatektol az ebay-en . Par teszt eredmenyem meg lathato itt valahol a forumon.
  • Ability
    #27656
    Ezek csodás képek, de hogy a szavaiddal éljek: nem győzött meg. Én itt vagyok régóta, minden képet látok, mert én felügylek a topikra egészen azóta, hogy kitört az őrület a megjelenés előtt egy évvel. A lenti képek még ebből az időszakból valóak, és marketingképek voltak. Ennek semmi köze a DX10-hez, ami különbséget látok az csak a Parallax Occlusion Mapping, ami nem DX10 specifikus.
  • gurubefree
    #27655
    :-) Engem ez nem igazan gyozott meg . Az 1 kep no comment .Hat ha ez Very High konfig akkor eleg siralmas. Sajnos en nem tudok kepet mutatni.

    "Many of the game's DX9 players will probably not be aware they can change the config files to open up the very high graphics settings. This "hack" may even be fixed by Crytek in the retail version, so that it is no longer possible at all."



    DX9
    DX10

    Akarki akarmit mond , ha valaki nem hasznal vistat tehat XP alatt jatsza a CRYSIS-t hiaba hasznal akarmilyen mod-ot sem fog kinezni ugy a jatek mint VISTA alatt. ( az edes mindegy hogy DX9 v. DX10)
  • arty
    #27654
    pls tegyél be a véleményedet igazolandó két képet:

    - vista dx10
    - xp dx10 unlcokeres veryhigh képek

    és mutass rá a különbségekre ;)
  • Ability
    #27653
    Én nem veszek észre nagy különbséget, és a konfigokkal minden DX10 sepecifikusnak kikiáltott effektet el lehet érni. Sőt, még annál többet is, mint a Vistán alap Very High beállítás. Egyszer tettem fel egy VH konfigot, ez lett az eredménye:

    kép1
    kép2


    Egész jól futott, nem is volt különbség, legalábbis a Crysis első pálya alatt minden egyezett a normál High beállítással. Legalább a DX10 nem eszi meg a gépem. Mellesleg ez valami direkt eltúlzott konfig, nézd meg a fénysugarakat, alapból nem ennyire látványos. (Igen, valaki szerint meg ronda. :P)
  • gurubefree
    #27652
    Tennel fel kepet arrol a latvanyvilagrol ..... Elore is koszonom Mert sajnos en nem azt tapasztaltam hogy DX9 alatt ugyan olyan lenne a latvanyvilag mint DX10 alatt . Ez csak akkor valoszinu ha VISTA alatt van futattva a jatek DX9 v. DX10ben. Ha valaki probalta XPn es VISTAn is akkor tudja mi az igazi kulonbseg ( es ezen egyik mod sem segit )