31662
CRYSIS
  • Optimus Prime
    #31502
    Érdekes, hogy nekem majdnem megvan az ajánlott gépigény, főleg CPU terén. Azt hiszem dual-core 2.2-2.4 GHz-es az ajánlott a VGA gyengébb, na de más korabeli és az ajánlott gépigény meglétének ellenére megy maxon.
  • DIESEL DOG #31501
    Ez a mai napig sem változott... még napjainkban is kell egy combosabb gép alá, pláne ha nagyfelbontású textúra modokkal játszunk. :)
  • gduck
    #31500
    A 8800 ULTRA volt a csúcs kari anno, ami picivel gyorsabb volt mint a 8800GTX. És baromira meglepődött mindenki, amikor beírtam ide a fórumba a bétában mért FPS értékeket. (Anno sokat béta tesztelgettem :D)

    Valóban a játék kiadása előtt a 8800 GTX volt a reklám, de kiadás után ez megváltozott 8800 GTX SLI-re :D
  • Optimus Prime
    #31499
    Kösz az infót, fiúk! Majd kipróbálom.
  • Maxtreme
    #31498
    az árnyékok, és az árnyékolás ami a legjobban eszi az fps-t (meg ahogy előttem említették, a részecskéket sem árt lejjebb venni)
  • Peetboy
    #31497
    A részecske beállítást vedd le minimumra, állítólag az fogja meg legjobban a gépet a grafikában. A többi mehet maxon.
  • Optimus Prime
    #31496
    Hamár az Origines rigolyámra nincs válasz. Az gépemhez - lásd signature - milyen beállítás ajánlott, hogy a lehető legjobban nézzen ki, de élvezhető is legyen? Vegyem a textúrák minőségét maxra és pár effektek lejjebb? Vagy fordítva?
  • Maxtreme
    #31495
    hát ja. Így alapon már nem számít nagy sónak látványvilág. :)
  • Peetboy
    #31494
    Mediumon így:
  • Peetboy
    #31493
    Teszek be pár képet, nálam hogyan néz ki a játék.
    Highon így:



  • Peetboy
    #31492
    Ez érdekes amit írtál, hogy Core2Duo E6600 + 8800GTX gépen nem ment max grafikán.
    A Crysist megjelenésekor ilyen gépen reklámozták, hogy jól elfut max Very High beállitással. És akkor a 8800GTX vga kártya volt a csúcskategória 2007-ben.

    Vagy az is lehet Core2Quad-al nyomták? Már nem emlékszem, de az biztos, hogy a csúcs videókártya a 8800GTX volt.
  • Peetboy
    #31491
    Ja és ez a laptop most olyan 115.000 Ft körül mozog. Mindenesetre én játékra inkább asztali gépet vennék, hisz ennyiből sokkal erősebbet ki lehet hozni. Miközben egy 150 ezres laptopon se fog max grafikán futni a Crysis-al, amit pedig elvárok egy mai géptől.
  • Peetboy
    #31490
    Sziasztok Crysis Fanok!

    Én pár napja tettem fel Notebook-ra a Crysis-t. Medium félig High beállitással jól elfut.
    Jayzeehun - azon a notin amit leírtál nem fog Very Highon elfutni véleményem szerint, hiába van erős proci benne. Ati 6370 vga az gyenge hozzá.

    Amin én játszok, abban ez van: Ati 6470 vga, AMD P360 2,3 Ghz Dual Core proci, 3 GB Ram. És Win7 - 32 Bites oprendszer. Ezen minden High beállítással is érezhető lassulás van, Very High-on ki se próbáltam, valószinüleg akadna rendesen.
    4 év telt el azóta, amióta megjelent a játék, és csak most lett olyan laptop nálunk, amin végig tudom játszani. Megjelenéskor 2007-ben csak az első pályát toltam végig az AMD 2500+ Barton gépen, de lowon kegyetlen ronda volt.
  • Zsoti90
    #31489
    Amúgy laposba, ha már van egy hd 5650,6550, 6650 atiba vagy nvidiába egy gt 420, gt 540 már nyugodtan tudsz játszani, tapasztalatból, egy gt 540 a crysis-t is viszi natív felbontásba high beállításokkal lazán és az ilyen laposok 150-160 környékén vannak, persze boltfüggő
  • Optimus Prime
    #31488
    Leszedtem a játékot Orignen keresztül, ami elsőre mellbe ütött, hogy gyakorta egy installert szedet le, majd encryptelte, majd kicsomagolta és simán, mintha lemezes verzió lenne telepítette.
    Ami a baj, hogy valami aktiválsáhzo kéri az Ea fiókom adataid, OK. Megadom, de azt írja most nem tud kapcsolódni. Nekem megvan Steamen is, ott ilyet sose kért. Ez a retail verzióval is így van, vagy valami egyedi Origin hiba?
    Ha kell képet is adok.
  • jayzeehun
    #31487
    És neked mennyi pontot ad 3dmark03-ra és 3dmark06-ra?
  • gduck
    #31486
    Azon az oldalon amit linkeltem, minden játéknál van játék teszt is. Azért mondtam hogy drága a laptop, mert pl. 100e Ft asztali gépben, mint amit most 200e Ft-ért laptopban megkapsz (játékteljesítmény!)
  • Optimus Prime
    #31485
    Az én gépemen a finombeállítások java High-on vagy Mediumon van, a többi textúra meg ezek asszem High-on, mégis aránylag élvezhetően fut. A játék meg drága, én ~1500-ért vettem Steamen az Me-t, ami ugye azt is jelenti, hogy szimplán válthatok az angol/magyar verziók között.
  • jayzeehun
    #31484
    miért kerülne sokba játékra notebook. Nem vagyok képbe árakkal, de egy menő Nvidia videókari 60-70 ezer nem? Vagy rosszul tudom lehet. Az az igazság hogy amikor képve voltam akkor jött ki pl. Ati x800-al akkor sokar fórumoztam, na az a kari kb 120ezer volt mikor kijött. jópár éve... Nemtom most mennyi egy erős konfig, az asztali is kb. 200 ezer nem, sőt több szerintem bár mondom nem vagyok képbe árakkal.

    A noti amit én néztem az 150 ezer. Valószinűleg megveszem majd.

    Egyébként én is teszteket néztem de a legjobb a 3dmark sorozat nem? 03mark03, 3mark05, 03mark06, 03mark vantage, ezek

    Egyébként meg amit írtál a struktúra az meg generációnként változik ahogy írtad, szóval az nem lehet viszonyítási alap.

    Egyébként még azt olvastam hogy 3dmarknál jobb ha konkrét játék tesztet futatt valaki mert 3dmark sem pontos.
  • gduck
    #31483
    Itt vannak jó tesztek, bármelyik videókarit meg tudod nézni, jó böngészést: KATT IDE!
    De eszerint ennek a karinak a 3dmark06 pontja: 4723 pont!!!

    Általában azt érdemes nézni, hogy mennyi "Stream Processors" van benne.
    Pl. 6370M 80db vs. 6870M 800db PERSZE EZ GENERÁCIÓKKÉNT MÁS, KÖRÜLTEKINTŐEN KELL ÖSSZEHASONLÍTANI ;)

    Amúgy játékra laptop nagyon sokba kerül, PL: EZ IS 200.000 Ft, viszont a GeForce GT 525M 3dmark06 pontja már 8558pont.

    Mindenképpen érdemes lenne olyan vélemnyét megtudni akinek hasonló gépe van ;)

  • jayzeehun
    #31482
    Ati HD6370 a videokari.

    Ati Radeon ugye csak notis vagyois mobility. Én is teszteket néztem. Egyébként mire gondoltál, mit kell nézni?

    A proci pedig intel i3 370M

    ja most nézem videokari lehet csak 512 Mb-os.

    Mit kell nézni mire gondoltál egyébként?
  • gduck
    #31481
    Hát csak mert ha típust mondasz, akkor meg lehetne nézni hogy mit tud. Nagyon nem mind1 :D

    A pontokkal nem tudok sok mindent kezdeni :) Nekem anno az aláírásomban szereplő proci+8800GTX kártya 10441 pontot kapott 3dmark06 progiban. Hát maxra nem lehetett venni a Crysis-t, de azért elég szépen futott medium-high beállításokkal ;)
  • jayzeehun
    #31480
    mert mi a baj a pontokkal?

    Egyébként csak annyi a szitu hogy kinéztem egy notit amit megveszek a napokban és a Tesco-ban pont akciós a Crysis 1, csak 1650 Ft. Szóval megveszem.

    A vidkari tipusa mindegy, de GPU órajele 750 Mhz, memória órajele 800 Mhz, mást nem nagyon tudok, de memória 1024 MB.

    Proci az 2400 MHz i3-as CPU és 2 magos 4 szálas.

    Leírom pontos típust, ha tudsz véleményt adni segíteni azt megköszönöm.

    Egyébként megy akkor notin a játék egyébként?
  • gduck
    #31479
    Hát inkább proci+vga kari típust írjál, ne pontokat ;)
  • jayzeehun
    #31478
    Kedves fórumozók!

    Amiatt írok hogy valaki tudna abban e segíteni hogy 03mark06-ból egy 4500 pontot teljesítő videókártyaán elmegy a crysis alacsonyabb felbontásban? Esetleg vannak valakinek tapasztalatai notebook-ról való játékból? Igazából a program azt írja hogy notebook videokarik nem igazán támogatottak de ha teljesít 03mark-ban és tudja a DX11-et a GPU akkor mennie kellene nem? Én speciel csak pár hét múlva venném meg a gépet. Vagy vegyek esetleg olyan notit ami 03mark06-ban olyan 8000 pont körül teljesít ez nvidia GPU-val van egyébként... Aki tud segítsen, főleg hogy notin jól fut e egyáltalán. Én ami teszteket olvastam mind azt írja hogy egy nvidia asztali 8800 GT-t megizzaszt pl egy ilyen 3000MHz-es procival mennyi pontot dob 03mark 06-ban? 3dmark 03 12000 pont akkor kevés? köszi a válaszokat.
  • jayzeehun
    #31477
    teszt
  • Optimus Prime
    #31476
    A csajról egy szemből nincs kép? :)
  • Maxtreme
    #31475




  • Maxtreme
    #31474
    Tess, ha csak ez a vágyad :)





















  • grebber
    #31473
    Titanic mod új trailer!
  • mester1987
    #31472
    Én 3 MOD-ot kaptam le, ami jól virít és tartalmas:

    -Mandate Of Heaven v2
    -STORM v1.05
    -Living Hell Light v1.2.1
  • Optimus Prime
    #31471
    Új képek? Érdekelne hogy fest jobb gépen az idegen hegy belseje és a lények.
    Valaki akar még multizni? A Wars-ba van pár jó map, de szerver... Csak tudnám a kedvenc mapjaim neveit. :/
  • kifli
    #31470
    dobd még rá a natural mod-ot. Bár nemtudom hogyviselkedik a többi mododdal. Mindenesetre nekem az volt a kedvenc graf modom
  • Jaffa 2843
    #31469
    a felsorolt "zz_..."ket fel tudnád tölteni valahova ha nem túl sok?
  • grebber
    #31468
    Újabb mod ami sosem fog elkészülni avagy Project Nublar Dino Mod
  • Optimus Prime
    #31467
    Jött lehet nevetni a klisés scripten, meg azon, hogy Insane fokozaton is leverem a lényeket puszta kézzel. A Warhead meg összeilleszthetetlen az 1 sztorijával, eseményeivel. Ja, az irdatlan mennyiségű bugról nem is beszélve, és én már a patchelt verziót toltam, nem azt, amit a teszteken anno a kritikusok.
  • Shep
    #31466
    Pedig csak egy techdemo sokak szerint :) Mondjuk a Warheaddel is így vagyok, meg nekem a 2 is nagyon bejön a hibái ellenére is.
  • Maxtreme
    #31465
    szintén zenész
  • Shep
    #31464
    Kösz. Amúgy "utálom" ezt a játékot, mert még mindig megjön hozzá a kedvem ha képeket látok belőle, pedig már vagy 5x végigvittem.
  • Maxtreme
    #31463
    - Rygel HD textura pack
    - mster config 3.01 (kicsit belenyúltam a fényekbe)

    +
    ezeket guberáltam össze neten, de hogy mi volt a pontos nevük azt passzolom:
    zz_GlobalAmbientLighting_pom_Af.pak
    zz_HighResolutionFoliageFinal.pak
    zz_NanoSuit_Ultra_Classic.pak
    zz_Nature.pak
    zZ_NaturePackEurope.pak
    zz_newCrysisrocks.pak
    zz_ShaderWater.pak
    zz_treepalmtexture.pak
    zzNanoSuit.pak
    15th janurary 2010RELI-6.tod